Gril s udírnou

Pro gurmány a milovníky masa a uzenin.

ca. 4 700 CZK
ca. 9 400 CZK
ca. 2 300 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 3 900 CZK
ca. 2 800 CZK

Jak vybrat gril s udírnou

 • Při výběru grilu s udírnou narazíte na dva typy grilů. Jsou jimi vodní grily a grily lokomotiva.
 • Co se týče materiálu, vodní grily bývají vyrobené především z nerezu, dále je jejich součástí nádoba na vodní lázeň a rošt, který bývá vyroben z kovu.
 • Důležitým parametrem při výběru grilu s udírnou je také palivo.

Typy

Při výběru grilu s udírnou narazíte na dva typy grilů. Jsou jimi vodní grily a grily lokomotiva.

Vodní grily

Tento typ grilu umožňuje přípravu pokrmů hned třemi možnými způsoby, a to opékáním, grilováním a uzením. Gril se skládá ze tří částí, kterými jsou ohniště, vyšší gril a uzavřená udírna. Vodní gril poskytuje zdravý způsob grilování a to díky nádobě s vodní lázní. Grilování je zdravé také prostřednictvím nepřímé grilovací metody, kdy vodní pára zabraňuje vysoušení a spálení masa. Výhodou je, že při něm nemusíte pokrmy na roštu otáčet.

Oblíbený
G21 BBQ big

Grily lokomotiva

Tato varianta zahradního grilu nabízí především své multifunkční provedení. Na grilu lokomotiva můžete nejen grilovat a udit, ale také vařit či dokonce péct. Zdravého grilování se dočkáte i u této varianty, protože i zde probíhá metoda nepřímého grilování, kdy je topeniště umístěno mimo hlavní komoru. Takže negrilujete na přímém žáru, ale díky horkému vzduchu za nízké teploty. Gril lokomotiva se ve vaší zahradě bude vyjímat, protože svým vzhledem připomíná právě parní lokomotivu.

Víte, že…?

Pokud zvolíte gril s udírnou typu lokomotiva, dávejte si pozor na to, aby byl robustní a měl grilovací plochu z kvalitního a zejména nepřilnavého materiálu. Pouze tak získáte skvělý výsledek grilování. Mezi osvědčené materiály grilovacích ploch patří litina, kov, chrom nebo ocel.

Materiál

Co se týče materiálu, vodní grily bývají vyrobené především z nerezu, dále je jejich součástí nádoba na vodní lázeň a rošt, který bývá vyroben z kovu. Grily typu lokomotiva bývají vyrobené z kvalitní oceli, grilovací plocha pak může být z různého materiálu, vhodný je ale ten, který je výše zmíněný.

Rodinný
V-Garden VeGA gril 349

Víte, že…?

Pokud budete grilovat nebo udit ve vodním grilu, vyhýbejte se dřevu z jehličnatých stromů, dřevěnému uhlí nebo briketám, protože by mohly negativně ovlivnit aroma pokrmů. Pozor si dejte také na dřevo, které je vlhké, při jeho spalování totiž dochází k uvolňování škodlivých látek.

Hmotnost

Co se týče váhy, rozhodně počítejte s tím, že vodní grily mají menší hmotnost než grily lokomotiva.

 • Vodní typ grilu má hmotnost okolo 5 – 10 kg.
 • Vyšší hmotnost mají grily lokomotiva. Jedná se o rozmezí zhruba od 15 – 100 kg. Jejich váha se odvíjí od velikosti grilovací plochy a příslušenství, kterým grily s udírnou disponují.
Pro dva
Kaminer 5165

Velikost

Důležitým parametrem při volbě grilu s udírnou je také velikost, kterou zvolíte. Záleží na tom, pro kolik osob většinou grilujete, udíte. K dispozici jsou jak grily, které jsou vhodné pro čtyřčlennou rodinu, tak i takové, na kterých připravíte jídlo klidně i pro 20 osob zároveň.

Víte, že…?

K uzení můžete používat i domácí udírnu.

Příslušenství

Grily s udírnou mohou být obohaceny o příslušenství, které jistě oceníte. Musíte však zohlednit to, že čím větším příslušenstvím bude gril disponovat, tím vyšší bude jeho cena.

 • Poklop – Díky němu dojde k rovnoměrnému rozložení teploty po celém objemu grilu. Chrání také pokrmy před nepříznivými vlivy zvenčí.
Dvě topeniště
Vega 72
 • Teploměr – Pomocí teploměru bezpečně ohlídáte správnou teplotu připravovaného pokrmu.
 • Odkládací plocha – Jejím účelem je, abyste mohli bezpečně odložit pokrmy, které budou průběžně udržovány v teple
 • Odkapávací nádoba – Slouží k tomu, aby mohl tuk odtékat mimo ohniště. Díky tomu bude připravované jídlo zdravější.
 • Regulace teploty – Je zajištěna pomocí regulační klapky, která udržuje požadovanou teplotu.
 • Vyjímatelný rošt – Toto příslušenství vám především usnadní údržbu. Díky tomu, že ho můžete vyndat, jej pak stačí snadno očistit a omýt.
 • Kouřovod – Slouží k odvádění a nasměrování kouře z grilu.
Zdravé nepřímé grilování
Activa 11225

Výrobci

V dnešní době se na trhu pohybuje spousta výrobců, kteří zaručují kvalitní výrobky, takže sehnat gril s udírnou, který vám bude vyhovovat, není problém. Pro inspiraci si můžeme vyjmenovat některé ze seriózních a kvalitních výrobců, kterými jsou například značky Happy Green, Landmann či Pit Boss.

Cena

Cena za gril s udírnou může být velmi rozmanitá. Pokud se rozhodnete pořídit vodní gril s udírnou, počítejte s cenovým rozpětím 2 000 – 6 000 Kč. U grilů lokomotiva je cenová relace o hodně pestřejší. Můžete pořídit gril od 3 000 – 30 000 Kč. Hodně zde záleží na tom, jak velký gril zvolíte, jakým bude disponovat příslušenstvím a jak kvalitní bude materiál, ze kterého je vyroben.

Otázky a odpovědi

Jaké palivo je možné použít?

Důležitým parametrem při výběru grilu s udírnou je také palivo. Co se týče vodních grilů, měli byste využívat kvalitní tvrdé až středně tvrdé dřevo. U grilů lokomotiva můžete zvolit buď dřevo, dřevěné uhlí nebo brikety.

Jak vybrat gril s udírnou?

Popřemýšlet byste měli o grilu typu lokomotiva. ato varianta zahradního grilu nabízí především své multifunkční provedení. Na grilu lokomotiva můžete nejen grilovat a udit, ale také vařit či dokonce péct. Zdravého grilování se dočkáte i u této varianty, protože i zde probíhá metoda nepřímého grilování, kdy je topeniště umístěno mimo hlavní komoru. Takže negrilujete na přímém žáru, ale díky horkému vzduchu za nízké teploty. Gril lokomotiva se ve vaší zahradě bude vyjímat, protože svým vzhledem připomíná právě parní lokomotivu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Oblíbený
Rodinný
Pro dva
Dvě topeniště
Zdravé nepřímé grilování
Prostorná grilovací plocha
Image
Produkt
G21 BBQ big
V-Garden VeGA gril 349
Kaminer 5165
Vega 72
Activa 11225
Cattara SMOKIE
Typ grilu
na dřevěné uhlí
na dřevěné uhlí
na dřevěné uhlí
na dřevěné uhlí
na dřevěné uhlí
na dřevěné uhlí
Hmotnost
35 kg
55 kg
20 kg
25 kg
24.5 kg
14 kg
Materiál roštu
smaltové
nerezový
chromované
smaltovaný
ocelový
Cena ca. 4 700 CZK ca. 9 400 CZK ca. 2 300 CZK ca. 3 000 CZK ca. 3 900 CZK ca. 2 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.