Hi-fi sluchátka

Pro poslech hudby i audioknih.

ca. 700 CZK
ca. 400 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat hi-fi sluchátka

 • Každý rád poslouchá hudbu nebo audioknihy. Sluchátka se však dají využít i na sledování videí na YouTube, volání přes internet, sledování filmů, nebo třeba i ke sportování.
 • Téměř každý uživatel dbá i na typ sluchátka. Tedy, jestli se jedná o pecky do uší, sluchátka do ucha, na ucho, anebo okolo ucha.
 • Typ konstrukce je pro výběr základem. Sluchátka dělíme na základě jejich otevřenosti, resp. uzavřenosti.
 • V dnešní době již máme na výběr, zda chceme sluchátka s drátovým připojením, nebo bezdrátová.

Typy

Téměř každý uživatel dbá i na typ sluchátka. Tedy, jestli se jedná o pecky do uší, sluchátka do ucha, na ucho, anebo okolo ucha.

Pecky

Tyto sluchátka se vkládají přímo do zvukovodu. Patří mezi nejlevnější, což jde ruku v ruce s horší kvalitou zvuku. Pro lepší pohodlí a upevnění v uchu, je jejich zevnějšek upravován například molitanem.

Pohodlná
Koss Porta Pro

Do ucha

Říkají se jim lidově špunty. Instalují se hlouběji do zvukovodu, proto jsou okolní zvuky lépe tlumeny. Ne každý je však má v oblibě. Spousta uživatelů je nemá rádo právě proto, že zaplní celé ucho. Patří mezi levnější sluchátka, ale s poměrně dobrým zvukem.

Na ucho

Sluchátka přiléhají na ucho, ale jen na jeho část. Prostor okolo není vyplněn. Vyznačují se velmi malou hmotností. Nabízejí mnoho tříd kvality. Najít se tak dají levnější i kvalitnější varianty. Nevýhodou je malé tlumení vnějších zvuků z okolí a tak část zvuku jde ze sluchátek ven.

Okolo ucha

Jak už název napovídá, přiléhají přes celé ucho. Jsou ideální pro domácí potřeby, výborně sedí na uchu a dodávají nejlepší zvuk. Jejich nevýhodou je jejich skladnost. Nedají se jednoduše složit jako například pecky.

Stylová
Sony MDR-XD150

Kontrukce

Typ konstrukce je pro výběr základem. Sluchátka dělíme na základě jejich otevřenosti, resp. uzavřenosti.

Otevřená

Tyto sluchátka netlumí okolní zvuky, disponují věrnější reprodukcí a zvuk ze sluchátek jde i směrem ven, tedy mimo ucho.

Uzavřená

Téměř dokonale odhluční okolí. Zvuk jde přímo do ucha a neuniká ven. Okolí tak není rušeno.

Špunty
JBL T210

Polouzavřená

Něco mezi dvěma předchozími. Odhlučňují okolí jen částečně, stejně tak část zvuku uniká ven.

Kontrukce Výhody Nevýhody
Uzavřená Výborná izolační schopnost Zvuk se nešíří do prostoru – odráží se zpět, Úbytek basů
Otevřená Přirozený zvuk Špatné izolační vlastnosti – ruší okolí

Připojení

V dnešní době již máme na výběr, zda chceme sluchátka s drátovým připojením, nebo bezdrátová. Ještě před pár lety nebyla možnost výběru, ale technologie jde napřed rychlým tempem a to i u HIFI sluchátek.

Drátová

Tyto sluchátka jsou neustále spojena s médiem, ve kterém je zvuk přehráván. Kabel přenáší elektrické informace. Jedná se o kabel 3,5 mm jack, u studiových sluchátek pak 6,3 mm. Cena je závislá na kvalitě zpracování a materiálu kabelu. Setkat se můžeme s kabelem, který je vyroben z obyčejné mědi, ale také ze stříbra nebo dokonce ze zlata. Kabel má zásadní vliv na kvalitu zvuku.

Bezdrátová
Xiaomi Haylou GT5

Víte, že…?

Do kategorie drátových patří i připojení přes USB. Kvalita provedení však není na příliš vysoké urovni.

Bezdrátová

Bezdrátová sluchátka jsou pro některé uživatele mnohem pohodlnější. V konstrukci sluchátek je ukryt malý přijímač signálu, který zajistí přijetí zvukové stopy. Sluchátka je nutné dobíjet.
Nehrozí riziko přelomení kabelu a můžete se volně pohybovat. Nejste tak limitovaní délkou kabelu. Můžeme je rozdělit dle přenosu na infračervený, rádiový a bluetooth.

 • Infračervený (IR) přenos – Tento přenos je velmi rozšířený, najdeme jej například v dálkovém ovladači. Pomocí infračerveného přenosu paprskem dochází k přenosu zvuku vzduchem. Nevýhodou je, že vysílač i přijímač musí být stále v přímé viditelnosti. Kvalita zvuku je nízká.
Potlačení hluku
JBL Tune 750BTNC
 • Rádiový přenos (RF) – Využívá systému elektromagnetického vlnění. Výhodou oproti IR je, že ani v nepřímé viditelnosti nedochází ke zvukovým výpadkům. Můžete se tak volně pohybovat po pokoji. Zvuk ani zde však není čistý. Uslyšíte šum a mírné zkreslení.
 • Bluetooth (BT) – Nejmladší ze zmíněných systémů. Pracuje v pásmu 2,4 GHz. Stejně jako u rádiového a infračerveného přenosu není zvuk zcela čistý a dochází k šumu.
Připojení Výhody Nevýhody
Drátová Preciznější reprodukce, Žádný šum Omezený pohyb, kabel (konektor) se může zlomit
Bezdrátová Možnost volnějšího pohybu, Žádný zamotaný kabel Nutnost dobíjení, horší kvalita zvuku

Výrobci

V kamenných obchodech a e-shopech se setkáte s mnoha výrobci.

Kompaktní tvar
Koss The Plug
 • Sennheiser – Precizní německý výrobce, který si zakládá na vysoké kvalitě zvuku i kvalitě celkové. Na trhu najdete různé cenové kategorie. Cena u některých typů je však neadekvátní.
 • Sony – Japonský výrobce nejen sluchátek. Zastoupení mají téměř v každé kategorii. Pyšní se kvalitou použitého materiálu, někdy je to však na úkor designu a ceny.
 • JBL – Výrobce z Ameriky, který patří mezi nejuznávanější. Jsou cenově dostupné, což nijak nesnižuje jejich kvalitu.
 • Philips – Významný výrobce, jehož hlavním produktem nejsou sluchátka, přesto patří mezi uznávané. Velký výběr zboží a orientace na zákazníka jsou hlavními přednostmi. Pokud si však potrpíte na kvalitní zvuk, doporučujeme se poohlédnout po jiném výrobci.

Mezi další uznávané výrobce patří Audiotechnika, Marshall, Koss, Samsung a další.

Cena

 • 200 až 500 Kč – Nejnižší cenová kategorie, pokud hledáte levné řešení. Vyhněte se zcela levým sluchátkům, protože jejich kvalita zvuku je jako z telefonního sluchátka. Do této cenové kategorie spadají většinou pecky.
 • 500 až 1000 Kč – Za tuto cenu již můžete pořídit sluchátka s velmi dobrým poměrem cena / výkon. Pro běžného spotřebitele jde o nejvhodnější skupinu.
 • 1000 Kč a více – Pravděpodobně nejširší cenová skupina. Profesionální sluchátka můžou šplhat až k desetitisícům.

Otázky a odpovědi

Kdo potřebuje Hi-Fi sluchátka?

Každý rád poslouchá hudbu nebo audioknihy. Sluchátka se však dají využít i na sledování videí na YouTube, volání přes internet, sledování filmů, nebo třeba i ke sportování. Díky obrovskému výběru sluchátek si svůj oblíbený playlist můžete pustit prakticky kdekoliv. Nerušíte tak své okolí a zvuk je určen přímo vám.

Jak vybrat Hi-Fi sluchátka?

Na sluchátka má každý jiné nároky a každá preferuje jiný typ. Sluchátka tak vybírejte především podle svého vkusu a toho, jak často budete sluchátka používat. Přihlédnout byste měli i k základním parametrům.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pohodlná
Stylová
Špunty
Bezdrátová
Potlačení hluku
Kompaktní tvar
Image
Produkt
Koss Porta Pro
Sony MDR-XD150
JBL T210
Xiaomi Haylou GT5
JBL Tune 750BTNC
Koss The Plug
Výrobce
Koss
Sony
JBL
Haylou
JBL
Koss
Typ sluchátek
otevřená
uzavřená
špunty
špunty
plná
špunty
Sluchátka s mikrofonem
Aktivní potlačení okolního hluku
Cena ca. 700 CZK ca. 400 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK ca. 1 800 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena