Infralampa

Blahodárné účinky infračerveného světla.

Jak vybrat infralampu

Pokud patříte k těm, kteří věří na světelnou terapii a její účinky, pak je infralampa tou správnou volbou pro vás. Infralampa slouží k léčbě infračerveným světlem. Princip je velmi jednoduchý. Produkují světlo dlouhých vlnových délek, ty mají schopnost pronikat až 4 cm pod kůži. Toto světlo má pozitivní účinky na lidský organismus. Infralampa vám pomůže k urychlení metabolismu, čištění cév a také k regeneraci buněk a odstranění škodlivin. V následujícím článku se dozvíte, jak si zvolit správnou infralampu pro vás.

Výkon

Důležitým parametrem při výběru lampy je bezpochyby výkon. Čím vyšší výkon bude mít vaše lampa, tím rychlejší bude průnik efektivního množství záření do pokožky. Nejnižší výkon infralampy je okolo 100 W. Naopak nejvýkonnější modely pracují se silou až 300 W.
Pokud víte, že patříte do skupiny citlivějších jedinců, raději se držte zkrátka a zvolte méně výkonné zařízení. V extrémních případech se totiž může stát, že velmi hodně intenzivní dávka světla může způsobit bolest, zarudnutí nebo dokonce popálení kůže. Sice tato popálení nejsou nijak nebezpečná, ale určitě vám nepřinesou příjemný pocit.

Intenzita světla

Můžete si vybrat, jestli zvolíte poklidné a déletrvající prohřívání nebo jestli chcete raději rychlou a intenzivní terapii. Většina infralamp totiž umožňuje výběr ze tří základních intenzit záření.

5 úhlů náklonu
Beurer IL 11

Nízká intenzita

Jedná se o nejméně intenzivní zahřátí, které proniká do hloubky. Nízká intenzita má nejdelší vlnovou délku, kdy teplota dosahuje 20 a 30 °C. Je určena pro déletrvající osvětlování.

Střední intenzita

Střední vlnová délka. Tato intenzita je vhodná pro kratší terapie určené k urychlení regenerace. Méně proniká do hloubky a teplota je mezi 30 a 38 °C.

Vysoká intenzita

Teplota okolo 42 °C. Během několika minut dochází k rychlému a intenzivnímu prohřátí. Vlnová délka je nejkratší.

3 uživatelské polohy
Efbe-Schott IR812

Plocha

Než si pořídíte infralampu, měli byste vědět, jak velkou plochu těla budete chtít osvěcovat. Každá infralampa totiž zvládne působit na různě velkou tělesnou plochu. Infralampy pro menší tělesnou plochu jsou levnější, ty dražší pak osvěcují i několik desítek cm2 najednou. Můžete se řídit tím, že čím větší plochu dokáže lampa osvítit, tím může být léčba efektivnější a účinnější.

Víte, že…?

Při nákupu infračervené lampy vždy vybírejte pouze ověřené prodejce. Tím získáte jistotu, že jsou tyto lampy řádně certifikovány a můžete je reálně používat jako doplněk vaší léčby. Pokud si pořídíte lampu, které není certifikovaná, může dojít spíše ke zdravotním komplikacím, než ke zlepšení stavu.

Aretační poloha

Aretační polohou myslíme možnost náklonu infralampy. Tahle funkce slouží především pro váš komfort. Čím více má lampa aretačních poloh či otočných stupňů, tím se zvýší uživatelský komfort, ale také účinnost léčby. Výhodou je, že si můžete polohovat lampu přesně tam, kde to budete nejvíce potřebovat.

1 teplota
Sanitas SIL 06

Design

Co se týče designu, u tohoto typu přístroje není až tak rozhodující. Velká většina infralamp, která se na trhu pohybuje, totiž vypadá vesměs stejně. Jedná se o bílé provedení s červenou žárovkou a kloubem pro snazší otáčení. Takže v tomto případě není až tak z čeho vybírat.

Účinky

Jistě vás zajímá, k čemu vám používání infralampy bude dobré a co vám její funkce přinesou. Tento přístroj pomáhá v mnoha věcech, jak už těch zdravotních, tak i kosmetických.

Zdraví Krása
Zatočí se zánětem Zlepšení jizev
Podporuje funkci štítné žlázy Zabraňuje vypadávání vlasů
Ničí bakterie a viry Lepší vzhled pokožky
Pomáhá horním dýchacím cestám  
Ušní, nosní i zubní infekce  
Infekce močového měchýře  
Úleva od bolesti  

Výrobci

Pojďme si představit několik osvědčených a kvalitních výrobců, kteří se pohybují na trhu, který v tomto případě není až tak široký a je snadné se v něm zorientovat.

Velká plocha
Beurer IL 50
  • EfbeSchott – jedná se o německou společnost, která svoje výrobky prodává od roku 1930. Tato značky vlastní i několik zajímavých patentů. Výrobky se řadí mezi velmi kvalitní.
  • Beurer – další výrobce původem z Německa a již 90 letou tradicí. Specializuje se zejména na nejrůznější zdravotní prostředky a pomůcky.
  • Medisana – poměrně mladá společnost, která vznikla před 30 lety. Vyrábí zdravotnické pomůcky a prostředky. Díky své kvalitě se tento výrobce dostal do povědomí spotřebitelů celkem brzy.
Tlakové sklo
Sanitas SIL 16

Cena

  • Do 3 000 Kč – Za tuto hodnotu pořídíte lampy, jejichž výkon se pohybuje okolo 100 W. Jsou určené pro občasnou terapii malých tělesných ploch, jako například nosní dutiny a podobně. Především v této cenové kategorii si dávejte pozor na výrobky bez certifikace, které prodávají pochybní výrobci či prodejci.
  • 3 000 – 6 000 Kč – Zde najdeme lampy o výkonu až 300 W, takže vám přístroj zajistí rychlé a efektivní osvětlení. Stejně tak jsou i výrazně větší plochy, které můžete přístrojem ozařovat.
  • Nad 6 000 Kč – Za tuto hodnotu si pořídíte tu nekvalitnější infralampu, která bude mít velkou ozařovací plochu, pevnou konstrukci včetně aretace a dokonce i další funkce, jako je například časovač, takže si můžete nastavit dobu terapie podle potřeby.
Jméno
5 úhlů náklonu
3 uživatelské polohy
1 teplota
Velká plocha
Tlakové sklo
Image
Produkt
Beurer IL 11
Efbe-Schott IR812
Sanitas SIL 06
Beurer IL 50
Sanitas SIL 16
Výrobce
BEURER
Efbe-Schott
Sanitas
BEURER
Sanitas
Příkon
100 W
150 W
100 W
300 W
150 W
Cena ca. 400 CZK ca. 600 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena