Nejlepší kapsáře do školky 2024 a jak vybrat

Připravte děti do školky.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Gobaby dětský kapsář do školky na ramínko 38

Jak vybrat kapsář do školky

 • Nástup do školky je prvním zlomovým okamžikem v životě celé rodiny.
 • Kapsář je ve své podstatě organizér, do kterého je možné ukládat všechny potřebné věci, které bude dítě během dne potřebovat.
 • Kapsáře jsou ve většině případů ušité ve dvou vrstvách ze 100 % bavlny.

Kapsář do školky - náš výběr

Gobaby dětský kapsář do školky na ramínko 38
Barva: žluté
Zobrazit více
Kapsář GoBaby do školky na ramínko (40x55 cm) má 3 kapsičky (1 velká, 2 malé) a spodní díl otevřený pro umístění oblečení. Materiál: 100% PES, který lze otřít mokrým hadříkem. Praní na 30°, nepotřebuje žehlení a sušení v sušičce ani chemické čistění. Barevné odstíny na fotografiích se mohou lišit.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kapsář do školky

Jak vybrat kapsář do školky

Co je kapsář

Kapsář je ve své podstatě organizér, do kterého je možné ukládat všechny potřebné věci, které bude dítě během dne potřebovat. Kapsář by měl mít jednu velkou a alespoň dvě malé kapsy. Kapsáře určené dětem do školky jsou šité tak, aby do nich bylo možné umístit ramínko na šaty a mohl se díky tomu zavěsit. Ramínko je možné vyndávat a kapsář tak můžete pohodlně vyprat.

Materiál

Kapsáře jsou ve většině případů ušité ve dvou vrstvách ze 100 % bavlny. Hlavní kapsa může být zpevněná gumou nebo šňůrkami.

Šatna ve školce

Díky kapsáři bude oblečení v bezpečí, iStock / Johny Kristensen

Cena

 • Kapsáře jsou k dostání za cenu od 150 – cca 500 Kč.
 • Levné kapsáře jsou sice praktické a svůj účel jistě splní, nejsou ale tak hezky designově propracované a jsou většinou ušité z málo atraktivní látky, která nemusí vaše dítě zaujmout.
 • Krásně vyvedené kapsáře vás vyjdou na cca 300 – 350 Kč, což nepředstavuje žádný velký zásah do rozpočtu. Jsou kvalitně ušité a vydrží po celou školkovskou docházku. – Nejdražší kapsáře pak mohou mít kromě krásného designu také nějakou tu kapsu navíc.

Víte, že…?

Kapsáře je někdy možné koupit také v sadě, která obsahuje ještě pytlík na papuče. Pokud tomu tak není, doporučujeme ho přikoupit, určitě se bude hodit. Papuče se z hygienického hlediska do kapsáře nehodí a uložené v plátěném pytlíku se nikde neztratí.

Značka

Kapsář do školky
Gobaby dětský kapsář do školky na ramínko 38

Kapsáře určené do školky můžete objednat přes internet, nabídka výrobců je omezená, proto vám nyní některé značky představíme.

ZnačkaPopis 
TanatexJedná se o českého výrobce, který se zabývá výrobou všech možných látkových výrobků od prostěradel, přehozů, županů, přes zvířecí pelíšky nebo právě kapsáře. Vše je šité z kvalitních materiálů zaručujících dlouhou životnost. Nabízí několik typů ramínkových kapsářů za cenu do 150 Kč. 
AestheticOpět se jedná o Českou značku, jejichž výrobky se vyznačují praktičností, kvalitním zpracováním a snadnou údržbou. Firma se zaměřuje především na výrobky určené dětem nebo celé rodině. Tato značka vám navíc umožňuje, zapojit se do výroby vámi zvoleného výrobku, tím, že si můžete vybrat materiál nebo barevnou kombinaci. Na výběr máte větší množství kapsářů, cena je u těchto výrobků 490 Kč. 
WatemaWatema nabízí přírodní, organické a veganské produkty od českých a slovenských značek. V těchto výrobcích nenajdete žádné škodlivé ani chemické látky. Kapsář je ručně ušitý ze 100% bavlny a cena je 450 Kč. 
HopíkI značka Hopík je český výrobce, který šije výrobky ručně z certifikovaných látek. Vybírat můžete z několika barevných kombinací, cena je v tomto případě 240 Kč.
Holčička s otcen na cestě do školky

Kapsář najdete v mnoha podobách, vyrobit ho můžete snadno i doma, iStock / DGLimages

Jak vyrobit kapsář

Značek, které kapsáře nabízí, není opravdu mnoho. Tyto výrobky můžete sehnat také na různých bazarových webech. Ve většině případů je šijí doma maminky na mateřské dovolené. Pokud patříte k těm šikovnějším, můžete si kapsář ušít i doma. Tak ho uděláte přesně podle vašich představ. Zapojit můžete vlastní fantazii nebo se můžete inspirovat některým z návodů.

Postup

K výrobě kapsáře budete potřebovat pěknou látku, fix nebo křídu, něco na šití. Pro lepší kvalitu je možné použít i nažehlovací vlizelín, což je jemná netkaná vložka, se kterou zpevníte plochy nebo spoje. Vlizelín je jednostranně nažehlovací.

 • Nastříhejte si libovolnou velikost látky.
 • Tělo kapsáře by mělo mít obdélníkový tvar například 2x 45×70 cm, velikost však můžete uzpůsobit vašim potřebám.
 • Je nutné, aby byla šířka látky větší než šířka ramínka. Pak ustřihněte látky na menší kapsy, v našem případě budou kapsy 3 o velikostech 55×45 cm, 45×45 cm, a 25 x 45 cm.
 • Vezměte největší díl, přehněte ho na půl, přiložte ramínko tak, aby byl jeho střed na ohybu látky a obkreslete ho.
 • Poté látku ustřihněte, aby kopírovala obloukový tvar ramínka.
 • Nakonec je třeba na zadní stranu látek nažehlit vlizelín.
 • Naaranžujte a našpendlete všechny malé kapsy a následně je přišijte.
 • Pak už jenom sešijte přední a zadní díl kapsáře. Nezapomeňte nechat otvor na prostrčení ramínka.

Otázky a odpovědi

Proč koupit dítěti kapsář?

Nástup do školky je prvním zlomovým okamžikem v životě celé rodiny. Nástup do školky ve většině případů provázejí obavy. Aby byl strach z odloučení co nejmenší, je třeba dítě na školku připravit. Pomoci vám může nákup pomůcek, bez kterých se váš potomek ve školce neobejde. Obvykle je třeba koupit papuče, nové pyžámko, kartáček na zuby a pastu, děvčátkám zástěrku a také kapsář. Kapsář je potřeba zejména ve školkách, kde nemáte k dispozici skříňku, a bude loužit k odkládání věcí.

Jak kapsář vybírat?

V případě, že ho bude vaše dítě ve školce potřebovat, vybírejte ho společně s vaším potomkem. Na trhu je velké množství kapsářů v různých barevných provedeních, neutrální provedení s různými dětskými motivy nebo takové, které mají obrázky z oblíbených dětských pohádek.
Zobrazit kompletní nabídku Kapsář do školky