Indiánský stan

Oblíbené týpí pro děti.

ca. 1 600 CZK
ca. 700 CZK
ca. 800 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat indiánský stan

  • Indiánský stan či tzv. týpí, není pouze skvělým doplňkem, ale také jako skvělé útočiště pro malé indiány
  • Vyrábí se v mnoha barevných provedeních, ke kterým je spousta designových doplňků
  • Indiánský stan si můžete také vyrobit z pohodlí vašeho domova

Typy

Na trhu existuje několik druhů dětských stanů. Nejoblíbenější je právě indiánské týpí mezi další oblíbené patří dětské stany, plážové stany či pop up stany.

Indiánské týpí

Týpí bylo inspirováno indiánským přístřeškem. Indiánské týpí obsahuje hrací podložku, konstrukce týpí je většinou z dřevěných tyčí, které jsou ovázány provázkem, pro lepší stabilitu týpí je vhodné vybírat ty typy, které jsou opatřeny stabilizátorem tyčí. Nabízí se v mnoha barevných provedeních.

Přírodní materiály
Rikids Indiánský stan Teeepe šedý

Dětské stany

Hrací stany jsou určeny především do dětských koutků, ale také mohou být umístěny venku. Stany můžou mít tvar iglú, ale mžete si vybírat z mnoha dalších tvarů, jako jsou například hrady a zámky.

Plážové stany

Plážové stany mají otevřenou konstrukci a jsou prodyšné. U těchto stanu je nejdůležitější, aby byla vždy jedna strana plně otevřena a mohl proudit vzduch.

Pop up stany

Tento typ stanů postavíte velice snadno. Tento druh stanů je většinou konstruován, jako samorozkládací. Stačí když je pouze vytáhnete z obalu a stan se vám rozloží u jiných typů stačí zatáhnout za provázek a stan máte postavený.

Rychlé rozložení
PlayTo indiánský stan modrá

Venkovní týpí

Venkovní týpí nemusí být vždy pouze z látky. Můžete jej vyrobit ze dřevěných palet či latí. Pro dlouhou životnost tohoto typu stanu je třeba dřevo ošetřit. Děti si týpí můžou natřít barvou a udělat si design dle jejich představ.

Rozměry

Existuj dva základní druhy, a to týpí **čtvercové** a **pětiúhelníkové**.

Druh týpí Rozměry      
Čtvercové týpí Podlážka 110 x 110 cm
  Výška stanu uvnitř 130 cm
  Výška stanu včetně dřevěných tyčí 158 cm      
Pětiúhelníkové týpí Podlážka 140 cm      
  Výška stanu uvnitř 130 cm      
  Výška stanu včetně tyčí 155 cm      
Mini týpí Podlážka 100 x 100 cm      
  Výška stanu uvnitř 125 cm      
  Výška stanu včetně tyčí 145 cm      
Velké týpí Podlážka 170 cm      
  Výška stanu uvnitř 170 cm      
  Výška stanu včetně tyčí 210 cm      

Materiál

Co při výběru stanu hraje velkou roli, je také především její jeho design. Indiánský stan je většinou ušit ze 100% bavlny, ale můžou být i levnější materiály. Výhodou bavlněných potahů je povoleno praní v pračce. Další nabízený materiál je polyester.

Německá značka
Legler Indiánský stan 3035

Víte, že…?

Některé týpí se vyrábí z materiálu, který se musí prát pouze v ruce, ale vždy je dobré si před výběrem zjistit, zda je možné jej prát případně také v pračce.

Příslušenství a vybavení

Nejlevnější indiánské stany neobsahují moc doplňků. U těch dražších už naleznete polštářky, okénka a závěsy. Můžete pořídit i stany, které mají různé doplňky ve stejném vzhledu, jako jsou například zvířátka či řetězy a vlaječky.

Bezpečnost

Bezpečnost závisí především na jejich správném sestavení a umístění. Vnitřní i venkovní modely by se měli postavit tak, aby kolem nic byl dostatečný prostor. Nikdy by neměli být v blízkosti nábytku či jakékoliv ostré hrany. Při stavbě týpí venku, byste se měli ujistit, zda tam, kam stan chcete postavit, nejsou kamínky nebo jiné ostré předměty.

S polštářky
Aga4Kids Dětský indiánský stan ZigZag bílý

Vlastní výroba

Týpí si můžete jednoduše vyrobit také doma. Jako konstrukce vám postačí 4 – 5 násad na koště, které seženete domácích potřebách. Nahoře jej spojíte provazem. Dále můžete použít stará prostěradla, která naleznete doma. Prostěradlo pouze přehodíte přes konstrukci a vhodně jej upevníte, případně si uděláte střih a pustíte se do šití.
Budete potřebovat:

  • 4 bambusové tyče či násady na koště
  • Dlouhý provázek
  • Prostěradlo na dvojpostel či bavlněné plátno
  • Barvy na textil

Cena

Cena se odvíjí od velikosti stanu, doplňků a dalších. Běžná cena týpí se pohybuje od 1 000 Kč. Seženete také dražší varianty, které mohou být větší nebo můžou nabízet více příslušenství.

Prvotřídní bavlna
Ricokids Indiánský stan Teeepe modrý

Výrobci

Dnes si můžete týpí nechat zhotovit také na zakázku, přesně dle vašich požadavků. Krásné a designové kousky můžete nalézt u výrobců Vigvam design, Elis design nebo Wigwamki.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat indiánský stan?

Existuje spoustu hracích stanů, mezi ty nejoblíbenější patří právě indiánské týpí, kterých je na trhu spousta. Důležité pro výběr stanu je především jeho rozměr. Jestliže patříte mezi domácí kutily, můžete si jej doma vyrobit sami.

Jakou velikost indiánského stanu vybrat?

Důležité je, přeměřit si rozměry místnosti, kam chcete stan umístit. Na výběr máte jak z čtvercových, tak pětiúhelníkových stanů. Čtvercové stany jednoduše umístíte především do rohu místnosti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Přírodní materiály
Rychlé rozložení
Německá značka
S polštářky
Prvotřídní bavlna
Spolehlivý ochránce
Image
Produkt
Rikids Indiánský stan Teeepe šedý
PlayTo indiánský stan modrá
Legler Indiánský stan 3035
Aga4Kids Dětský indiánský stan ZigZag bílý
Ricokids Indiánský stan Teeepe modrý
G21 Teepee Tajemství prérie indiánský vzor
Cena ca. 1 600 CZK ca. 700 CZK ca. 800 CZK ca. 1 400 CZK ca. 1 100 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena