Kevlarové kalhoty

Pohodlné kalhoty pro motorkáře.

ca. 3 000 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 3 000 CZK

Jak vybrat kevlarové kalhoty

 • Kevlarové kalhoty jsou oblíbené mezi motorkáři, a to nejen díky příznivé ceně, ale především kvalitě a flexibilitě.
 • Na rozdíl od klasických kalhot jsou kevlarové kalhoty doplněny o protektory, které chrání jezdce při případném pádu.
 • Součástí kevlarových kalhot mohou být také chrániče. Jedná se o chrániče boků, kolen a stehen.
 • Výhodou kevlarových kalhot je také vzduchová ventilace.
 • Když budete vybírat kevlarové kalhoty, dejte si pozor na to, abyste zvolili správnou velikost.

Materiál

Hlavním materiálem je kevlar, který je pevný tuhý, pružný a díky tomu ochrání motorkáře v případě pádu. Díky tomu nehrozí tak velké nebezpečí protržená jako u běžných materiálů. Kevlarové panely se vyskytují především na bocích, hýždích a na kolenou. Dále jsou kalhoty doplňovány bavlněným materiálem a džínovinou. Při výběru zohledněte gramáž džínoviny. Čím větší, tím lépe ochrání. Gramáž se pohybuje většinou okolo 1,5 – 2,5 oz.

Chrániče

Některé chrániče bývají přímou součástí kalhot, pro jiné jsou zase určené kapsy u kalhot, do kterých se chrániče mohou vložit prostřednictvím externích vstupů na zip. Většinou jsou součástí kalhot chrániče na bocích. Kolenní chrániče pak vkládáte do kapes.

Moto jeansy
Ayrton 505 modré

Ventilace

Vzduchová ventilace je další výhodou kevlarových kalhot. Tu jistě oceníte především během horkých letních dnů a budete se během jízdy cítit komfortně. Kalhoty mývají systém odvodu tělesné vlhkosti. Součástí mohou být také větrací kapsy na stehnech nebo prodyšný panel v rozkroku.

Ergonomie

Důležité při výběru je také to, aby byly ochranné panely nad koleny, v pase nebo v rozkroku správně ergonomicky tvarované. Díky tomu se můžete volně pohybovat a cítit se pohodlně i na dalekých cestách.

Víte, že…?

Pro větší bezpečnost je vhodné zakoupit airbag vestu.

Velikost

Když budete vybírat kevlarové kalhoty, dejte si pozor na to, abyste zvolili správnou velikost. Volte ji tak, aby kalhoty byly k tělu přilnavé, ale zároveň aby vás nikde neškrtily a byly vám pohodlné. K výběru je široká škála velikostí a to jak pro pány, tak i pro dámské jezdce.

Odolné
Trilobite 661 Parado modré
 • Pokud zvolíte kalhoty pro muže, vybírat můžete většinou mezi velikostmi 30 – 46.
 • Pro ženy jsou k dispozici obvykle velikosti 26 – 36.
 • Někteří výrobci číslují kalhoty klasicky konfekčně, můžete se tedy setkat s velikostmi XS – XXL.

Design

Obrovskou výhodou kevlarových kalhot na motorku je také jejich vzhled. Na první pohled totiž vypadají jako klasické kalhoty. Takže když pojedete na motorce do práce, nemusíte se převlékat. Kevlarové kalhoty mohou například vypadat jako klasické elegantní džíny, nebo můžete zvolit černé kalhoty s kapsami „kapsáče“ a dokonce existuje i možnost maskáčového vzoru. Je tedy z čeho vybírat.

Víte, že…?

Čištění a údržba kevlarových kalhot je velmi jednoduchá. Stačí je dát do pračky. Buďte ale opatrní, kalhoty perte maximálně na 40°.

I na běžné nošení
Spark Metro modré

Značky

Na trhu se pohybuje opravdu hodně výrobců, jejichž sortimentem je oblečení na motorku. Vždy je ale dobrý vybírat mezi kvalitními a osvědčenými značkami. Samozřejmě jakmile roste kvalita, roste i cena, ale v případě oblečení na motorku je kvalita a bezpečnost prioritou. Pro inspiraci vám v tabulce uvedeme několik značek, se kterými nešlápnete vedle.

Značka Popis
Hevik Italský výrobce, který přináší i do svých motorkářských oděvů právě italský styl. Zaměřuje se na oblečení, které je vhodné jak pro motorku, tak i třeba pro městský skútr. U svých výrobků se snaží o to, aby byly moderní a dělaly výrazný dojem.
Street racer Jedná se o českou společnost, která nabízí nejen precizní provedení, ale také revoluční design. Podle tohoto výrobce jejich modely skvěle padnou a jsou propracované do nejmenšího detailu.
Rebelhorn Značka, která se zabývá výrobou nejen motorkářského oblečení, ale také obuvi a doplňků. Společnost chce zajistit jezdcům svými modely maximální bezpečí, ale přitom i pocit svobody během jízdy.
Trilobite Další z kvalitních značek, se kterou neuděláte chybu. Zaměřuje se na výrobu motorkářského oblečení a doplňků. Nabízí kvalitní a moderně zpracované modely.

Ceny

Jistě vás zajímá, jak je to s cenou kevlarových kalhot. Nemusíte se bát, pokud nebude chtít, nemusíte za ně utratit majlant.

 • Do 2 500 Kč – Nejlevnější kalhoty pořídíte do 2 500 Kč. Musíte ale počítat s tím, že samotný kevlar nebude na kalhotách využitý ve velké míře. Modely jsou spíše od levnějších výrobců, avšak neznamená to, že nemohou být kvalitní. I za tuto nízkou cenu můžete pořídit slušné kalhoty, které splní svůj účel.
Celoroční
Roleff Kevlar Jeans modré
 • 2 500 – 5 000 Kč – Za tuto sumu už pořídíte velmi slušné kalhoty, které budou mít zaručenou vysokou kvalitu, a podíl kevlaru na jejich výrobě bude vyšší. Za takovou cenu jsou většinou součástí i některé chrániče.
 • Nad 5 000 Kč – Pokud se rozhodnete utratit za kalhoty více než pět tisíc korun, kromě té nejvyšší kvality, která je zde zaručená, budete platit také za značku. Samozřejmostí jsou také chrániče, které jsou součástí vybavení kalhot.

Otázky a odpovědi

Kdo kevlarové kalhoty ocení?

Pokud patříte mezi motorkáře, kteří se neradi potí v kožených kalhotách či kombinézách, máme pro vás řešení. Pořiďte si kevlarové kalhoty. Mezi motorkáři jsou čím dál oblíbenější a to nejen díky příznivé ceně, ale především kvalitě a flexibilitě. Představte si, že přijedete na místo určení a místo toho, abyste ze sebe těžko svlékali upocené kožené oblečení, budete mít volný pohyb v příjemných motorkářských kalhotách.

Jak vybrat kevlarové kalhoty?

Kevlarové kalhoty jsou určené jak pro muže, tak i pro ženy. Jejich parametry jsou stejné. Rozdíl je pouze ve velikostech, které jsou přizpůsobovány buď mužům, nebo ženám.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Moto jeansy
Odolné
I na běžné nošení
Celoroční
Chrániče kolen
Dámské s chrániči
Image
Produkt
Ayrton 505 modré
Trilobite 661 Parado modré
Spark Metro modré
Roleff Kevlar Jeans modré
Ozone Hornet II modré
Rebelhorn Classic II Lady černé
Cena ca. 3 000 CZK ca. 2 400 CZK ca. 2 200 CZK ca. 1 900 CZK ca. 2 700 CZK ca. 3 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.