Nejlepší kufříkové kompresory 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
EXTOL CRAFT 418102

Jak vybrat kufříkový kompresor

Výběr kompresoru kufříkového by měl záviset na několika důležitých aspektech:

  • Výkon a maximální tlak: Ujistěte se, že kompresor má dostatečný výkon a tlak pro vaše potřeby.
  • Hmotnost a přenosnost: Kufříkové kompresory by měly být lehké a snadno přenosné, s pevnou rukojetí pro jednoduchou manipulaci.
  • Úroveň hluku: Vyhledejte kompresor s nízkou hladinou hluku, zejména pokud jej chcete používat v obytných oblastech nebo uzavřených prostorech.
  • Dodávané příslušenství: Zkontrolujte, zda jsou součástí balení různé nástavce a adaptéry, které mohou být potřebné pro specifické úlohy.
  • Spolehlivost a životnost: Vyberte model od renomované značky se zárukou a dobrou pověstí v oblasti odolnosti.
  • Cena: Zvažte svůj rozpočet a snažte se najít nejlepší poměr mezi cenou a kvalitou.

Zaměření na tyto klíčové faktory vám pomůže najít kompresor kufříkový, který nejlépe odpovídá vašim potřebám.

Kufříkový kompresor - náš výběr

EXTOL CRAFT 418102
Maximální tlak: 8 bar
Hmotnost: 5.4 kg
Příkon: 1100 W
Přenosné: ano
Zobrazit více
Bezolejový pístový kompresor EXTOL CRAFT 418102 má příkon 1100 W, pracuje na napětí 230 V a dosahuje sacího výkonu 180 l/min s maximálním tlakem 8 bar. Je vybaven 5m napájecím kabelem, 3m tlakovou hadicí s tkaninovým povrchem a příslušenstvím včetně tlakoměru, upouštěcího ventilu a nástavců pro nafukování. Hmotnost je 5,4 kg.
Zobrazit méně
ASIST AE7C110DN-2
přečíst recenzi
Výrobce: Asist
Maximální tlak: 8 bar
Hmotnost: 0 kg
Příkon: 1100 W
Zobrazit více
Kompresor ASIST AE7C110DN-2 nabízí připojení na elektrickou síť 230 V, maximální tlak dosahuje 8 bar a má výkon 1100 W. Sací výkon činí 180 l/min a hmotnost zařízení je 6,5 kg. Součástí balení jsou 1 pistole s manometrem, prodlužovací tryska a 8 adaptérů.
Zobrazit méně
Powerplus POWX1706
přečíst recenzi
Výrobce: POWERPLUS
Maximální tlak: 8 bar
Příkon: 1100 W
Přenosné: ano
Objem tlakové nádoby: 0 l
Hmotnost: 5.2 kg
Zobrazit více
Bezolejové: ano
Kompresor Powerplus POWX1706 bez použití oleje nabízí příkon 1100 W (1,5 HP, S3: 15 %), v klidovém stavu 3750 otáček za minutu. Váží 5,2 kg a je snadno přenosný díky integrovanému madlu. Přístroj obsahuje bezpečnostní ventil proti přetížení a 11ks příslušenství. Jeho sací výkon činí 180 l / min, maximální tlak 8 bar.
Zobrazit méně
Einhell TC-AC 180/8 OF
přečíst recenzi
Výrobce: EINHELL
Maximální tlak: 8 bar
Hmotnost: 5.02 kg
Příkon: 1100 W
Pneumatické: ano
Zobrazit více
Kompresor Einhell TC-AC 180/8 OF ve formě kufříku je bezolejový a má snadnou údržbu. Umožňuje lehkou přepravu a úsporu místa při skladování. Max. tlak dosahuje 8 barů. Součástí balení je foukací pistole, manometr, 8 adaptérů a 3m vzduchová hadice s rychlospojkou.
Zobrazit méně
Abac SU-1,1-6PM Suitcase
přečíst recenzi
Výrobce: ABAC
Pístové: ano
Maximální tlak: 8 bar
Příkon: 1100 W
Hlučnost: 88 dB
Přenosné: ano
Zobrazit více
Objem tlakové nádoby: 6 l
Hmotnost: 10 kg
Bezolejové: ano
Pístový kompresor Abac SU-1,1-6PM Suitcase má bezolejový motor s příkonem 1,1 kW a sacím výkonem 160 l/min. Max. tlak dosahuje 8 barů. Kompresor o rozměrech 325 x 233 x 536 mm a hmotnosti 10 kg nabízí kufříkovou konstrukci, dvě manometry, regulátor tlaku a spirálovou hadici. Napájení probíhá přes napětí 230 V/50 Hz.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kufříkový kompresor

Jak vybrat kufříkový kompresor

Pro jaké aplikace je kufříkový kompresor nejvíce vhodný

Kufříkový kompresor je ideální pro lehké a středně náročné aplikace. Jeho přenosná povaha znamená, že je vhodný pro použití v domácích dílnách, pro nafukování pneumatik, míčů a bazénů, stejně jako pro příležitostné použití s pneumatickým nářadím, jako jsou stříkací pistole, hřebíkovačky nebo klíčky. Je také skvělou volbou pro řemeslníky, kteří potřebují lehký a kompaktní kompresor, který mohou snadno přenášet z jednoho pracoviště na druhé.

Jaký je rozdíl mezi kufříkovým a tradičními stacionárními kompresory

Hlavním rozdílem mezi kufříkovým a tradičním stacionárním kompresorem je velikost a přenosnost.

  • Kufříkové kompresory jsou navrženy tak, aby byly lehké a snadno přenosné, což umožňuje uživateli přenášet je k různým pracovištím nebo je používat v různých situacích.
  • Stacionární kompresory jsou často větší, těžší a jsou určeny k trvalé instalaci na jednom místě. Jejich větší velikost a kapacita často umožňují nepřetržitý provoz a mohou poskytnout vyšší výkon a tlak, což je činí vhodnými pro intenzivnější průmyslová použití.

Je kufříkový kompresor dostatečně odolný pro profesionální použití

I když jsou kufříkové kompresory navrženy především pro lehké a středně těžké úlohy, některé modely mohou být dostatečně robustní i pro profesionální využití. Závisí to na kvalitě konstrukce a materiálů použitých k výrobě kompresoru. Profesionálové by měli hledat modele s odolnými komponenty a robustním designem, které vydrží časté používání a náročné pracovní podmínky. Je také důležité ujistit se, že kompresor má dostatečný výkon pro nástroje a zařízení, které bude pohánět.

Jaký vliv má hmotnost na volbu kufříkového kompresoru

Kufříkový kompresor
EXTOL CRAFT 418102

Hmotnost je důležitým faktorem při výběru kufříkového kompresoru především kvůli přenosnosti zařízení. Uživatelé, kteří plánují často přesouvat kompresor mezi různými pracovišti nebo ho používat na různých místech, by měli hledat lehké modely, které jsou snadné na manipulaci a přenášení. Lehčí kompresory také snižují fyzickou námahu a jsou výhodné pro uživatele, kteří nemohou nebo nechtějí zvedat těžké předměty.

Jak se starat o kufříkový kompresor, aby byl jeho provoz bezpečný a efektivní

Správná údržba je klíčem k bezpečnému a efektivnímu provozu kompresoru kufříkového. Základem je pravidelné čištění vnějších částí a kontrola hadic a spojů, aby nedocházelo k úniku vzduchu. Dále je důležité sledovat olej, pokud má kompresor olejové mazání, a doplňovat nebo měnit olej podle doporučení výrobce. Každou použitou část je třeba udržovat v čistotě a suchu, aby se předešlo korozii a opotřebení. Důležité je také sledovat a případně čistit vzduchové filtry a výměníky, které zajišťují čistotu a správný průtok vzduchu do kompresoru.

Zobrazit kompletní nabídku Kufříkový kompresor