Multicooker

Multifunkční hrnec do kuchyně.

ca. 2 100 CZK
ca. 4 800 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 800 CZK
ca. 2 300 CZK
ca. 2 700 CZK

Jak vybrat multicooker

 • Multifunkční hrnce nahradí hned několik spotřebičů, pokud pořídíte tohoto pomocníka, ušetříte finance i místo v kuchyni.
 • Hlavními parametry výběru je velikost hrnce a počet funkcí nebo programů.
 • Nejlepší hrnce mají až 12 různých možností využití.
 • Při výběru věnujte pozornost výkonu. Ten určuje rychlost přípravy pokrmů.

Funkce

Funkce multifunkčního hrnce jsou základním parametrem při jeho výběru. Hrnce zpravidla disponují 5 – 10 funkcemi a až 30 programy vaření. Pojďme si vyjmenovat funkce, kterými může hrnec disponovat:

 • Vaření – jedná se o běžné vaření, pouze nahrazují klasické hrnce
12 funkcí
Tefal Multicooker 12v1 RK705138
 • Pomalé vaření – simulují pomalé hrnce, suroviny se pozvolna a důkladně vaří
 • Vaření v páře – za pomoci nástavce lze pokrmy připravit v páře, tahle funkce zastupuje parní hrnce
 • Pečení – Zastupuje roli vestavné trouby
150 receptů
Tefal Cook4me+ CY851130
 • Grilování – stačí použít nástavec a nemusíte používat elektrický gril, tento hrnec se o vše postará
 • Smažení – pánev už nebudete potřebovat, díky speciální úpravě dna, lze v tomto hrnce smažit s minimálním množstvím oleje
 • Fritování – s pomocí fritovacího koše, nahrazují fritovací hrnce
Keramická nádoba
Tefal Multicooker 12 v 1 RK7051
 • Příprava Fondue – můžete zde připravit i konzumovat fondue
 • Zavařování – nepotřebujete zavařovací hrnec, tento hrnec umožňuje snadné zavařování ovoce, zeleniny, marmelád i dalších produktů

Objem

Měrnou jednotkou velikosti multifunkčního hrnce jsou litry, tedy objem. Myslete na to, že velikost hrnce by měla odpovídat velikosti vaší domácnosti.

Úsporný
Esperanza EKG011
 • Pokud vaší domácnost tvoří dva lidé, postačí hrnec o objemu do 3 litrů.
 • Běžná rodina může vařit pokrmy v hrnci o objemu alespoň 5 litrů.
 • Pokud ale často připravujete jídlo pro početnější návštěvy, vyplatí se vám i větší objem. Běžně jsou k dostání hrnce o objemu 3 – 10 litrů.

Příkon

Příkon hrnce má vliv na rychlost přípravy pokrmu. Udává se ve Wattech s označením W. V tomto případě platí, že čím vyšší je počet Watt, tím elektivněji hrnec pracuje. Multicookery dosahují příkonu 200 – 1 650 W. Často se stává, že je příkon ovlivněn kapacitou hrnce.

Materiál

Při výběru multifunkčního hrnce dbejte na to, aby byl vyroben z kvalitního materiálu. Na trhu najdete multicookery vyrobené z hliníku, keramiky či nerezové oceli.

Chytré ovládání
Philips Viva Collection HD3037/70

Hliník

Je známo, že hliník vede dobře teplo a je také odolný proti tepelné deformaci. Při přímém kontaktu s potravinami není zcela vhodný, proto se kombinuje s jinou nepřilnavou vrstvou.

Keramika

Tento typ materiálu je oblíbené pro svoji zdravotní nezávadnost. Je vhodný pro pomalé vaření, ale nevýhodou je, že neumožňuje použití na varné desce.

Nerezová ocel

U tohoto typu materiálu se často stává, že je povrchově ošetřen teflonem. Teflon je velmi náchylný k poškrabání, proto je důležité nepoužívat ostré předměty.

Moderní vaření
Salente CUCO

Víte, že…?

Multifunkční hrnce vyrobené z nerezové oceli můžete umývat v myčce nádobí. Keramiku i teflon ale musíte umývat ručně. Vnější nádobu stačí pouze vypojit z elektřiny a otřít vlhkým hadříkem.

Ovládání

 • Pokud zvolíte levnější variantu, většinou se hrnec ovládá pomocí otočných koleček nebo tlačítek.
 • Dražší multicooker je většinou vybaven LCD displejem, který může být kombinován s tlačítky pro výběr programů. Při volbě špičkových a pochopitelně nejdražších multicookerů očekávejte i to, že si s vámi hrnce budou povídat.

Značky

Když budete vybírat multifunkční hrnec, vyskočí na vás velká řada výrobců. Výhodou je, že v dnešní době je většina z nich opravdu kvalitní a jejich výrobky mají dlouholetou tradici.

 • Velmi známý výrobce domácích spotřebičů je Tesla. Spotřebiče této značky patří k nejoblíbenějším, jsou cenově dostupné a kvalitní. Velkou výhodou výrobků této značky jsou přehledné displeje v českém jazyce.
 • Značka Tefal nabízí také široký sortiment kuchyňských spotřebičů. I v tomto případě je předností výrobků této značky displej, ale je nutné počítat s provedením v angličtině.
 • Orava je výrobce, který pochází ze Slovenska. Zaměřuje se na veškeré domácí spotřebiče. Na trhu je více než půl století. Světovým výrobcům konkuruje svou technologií, kvalitou a designem.

Mezi další kvalitní značky, se kterými se na trhu setkáte, patří Sencor, ECG, Eta nebo Rohnson.

Ceny

Multicooker lze sehnat i za malé peníze. Ovšem záleží především na tom, co od něj očekáváte. Cena se odvíjí samozřejmě od materiálu, objemu a především jeho funkcí.

Cena Popis
Do 1 000 Kč Za tuto částku pořídíte jednoduché multifunkční hrnce bez displeje. Mají menší malý objem a málo funkcí.
1 000 – 3 000 Kč Tyto hrnce mají větší výkon a větší množství funkcí. Jsou ideální pro každodenní použití.
Nad 3 000 Kč Multicookery v hodnotě vyšší než 3 000 Kč, už jsou vybaveny velkým počtem funkcí, mají větší výkon i objem a LCD displej.

Otázky a odpovědi

Proč mít multicooker?

Umíte si představit, že jeden hrnec zvládne vařit, péct, restovat nebo rozmrazovat? Ano, opravdu je to možné a to dokonce s vaším nulovým úsilím. Multicooker neboli multifunkční hrnec se pro vás stane nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Jediné, co člověk musí udělat, je připravit ingredience a správně naprogramovat. Ušetříte si tak spoustu času, který můžete věnovat své rodině nebo koníčkům.

Jak vybrat multicooker?

Před tím, než si multicooker pořídíte, byste si měli ujasnit, co od něj očekáváte. Tento pomocník sice vaří sám, ale je nutné znát některé kuchařské postupy. Hrnec může mít spoustu funkcí, ale otázkou je, zda je všechny dokážete využít. Rozmyslete si, k čemu ho budete hrnec a zaměřte se na technické parametry, funkce a programy.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
12 funkcí
150 receptů
Keramická nádoba
Úsporný
Chytré ovládání
Moderní vaření
Image
Produkt
Tefal Multicooker 12v1 RK705138
Tefal Cook4me+ CY851130
Tefal Multicooker 12 v 1 RK7051
Esperanza EKG011
Philips Viva Collection HD3037/70
Salente CUCO
Výrobce
Tefal
Tefal
Tefal
Esperanza
Philips
Salente
Displej
Cena ca. 2 100 CZK ca. 4 800 CZK ca. 2 200 CZK ca. 800 CZK ca. 2 300 CZK ca. 2 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.