Nejlepší multifunkční struhadla 2024 a jak vybrat

Struhadla s různými nástavci.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ERNESTO Multifunkční struhadlo (5 nástavců)
70 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat multifunkční struhadlo

  • Jde o struhadla s možností různých nástavců, která jsou schopná vytvářet různé styly strouhání ovoce a zeleniny.
  • Typicky je součástí multifunkčních struhadel také nádoba, do které nastrouhané potraviny padají.
  • Horní část multifunkčních struhadel je odnímatelná a vkládá se sem surovina, která bude strouhána.

Multifunkční struhadlo - náš výběr

ERNESTO Multifunkční struhadlo (5 nástavců)
přečíst recenzi
Zobrazit více
Multifunkční struhadlo ERNESTO nabízí pět výměnných nástavců pro strouhání zeleniny, ovoce, čokolády či tvrdého sýru. Ostří jsou vyrobena z nerezové oceli a nástavce lze umývat v myčce. Součástí sady je i chránič prstů a plastový rám pro skladování nástavců. Rozměry produktu činí cca 31,5 x 11,5 x 9,6 cm.
Zobrazit méně
GFT Multifunkční struhadlo a kráječ
přečíst recenzi
Zobrazit více
Multifunkční struhadlo a kráječ GFT nabízí tři snadno vyměnitelné nástavce pro jemné a hrubé strouhání či krájení na plátky. Rozměry sestaveného produktu jsou cca 25x28x12 cm. Materiály použité zahrnují plast a nerezovou ocel. Jako bezpečnostní opatření obsahuje protiskluzovou podložku a pěchovadlo pro práci se zeleninou nebo ovocem.
Zobrazit méně
Struhadlo VITAMINO, multifunkční
Zobrazit více
Struhadlo VITAMINO je multifunkční nástroj pro strouhání ovoce a zeleniny s třemi různě hrubými plastovými čepelemi. Vyrobeno z odolného plastu a doplněno praktickou miskou pro zachycení nastrouhaných potravin. Sklon čepele zajišťuje pohodlné použití. Možnost mytí v myčce nádobí. Záruka 3 roky.
Zobrazit méně
Tefal MB813538
přečíst recenzi
Výrobce: Tefal
Typ: bubínková
Barva: červené
Počet nástavců: 5
Příkon: 260 W
Počet rychlostí: 2
Zobrazit více
Tefal MB813538 je kuchyňský přístroj s výkonem 260 W, který disponuje pěti výměnnými nástavci o průměru 80 mm. Umožňuje zpracování až 2 kg surovin za minutu při použití Turbo rychlosti a má otvor o velikosti 6,5 cm x 5,7 cm. Produkt je kompaktní s rozměry 19 cm × 30 cm × 28 cm.
Zobrazit méně

Multifunkční struhadla a kráječe

APT AG693A Multifunkční kráječ bílý
Zobrazit více
APT AG693A je ruční kráječ na zeleninu či ovoce, sestavený z plastu a oceli. Tento přístroj má trojité ostří pro snadné krájení zeleniny a ovoce na saláty, jeho průměr činí 12,5 cm a výška 9,5 cm. Barva je bílo-zelená a díky výrobě z pevného plastu je přístroj snadno čistitelný.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Multifunkční struhadlo

Jak vybrat multifunkční struhadlo

Co je multifunkční struhadlo

Multifunkční struhadla jsou určena náročnějším uživatelům, kteří ocení širší možnosti a současně struhadlo používají takřka každý den při vaření. Na multifunkčních struhadlech je možné strouhat široké spektrum potravin, tedy nejen běžné ovoce a zeleninu.

Zelené multifunkční struhadlo

Multifunkční struhadla nabízí několik strouhacích nástavců, iStock / Katya_Bratova

Jak může vypadat

Multifunkční struhadlo může mít mnoho podob. Kromě klasického nerezového čtyřhranného struhadla to může být jednoduchý plastový nástroj skládající ze dvou hlavních částí. Dole je miska, do které padá nastrouhaná potravina, zatímco nahoře je odnímatelná plastová část, na který je nezbytný posuvný kráječ.

Multifunkční struhadlo může mít podobu ručního kráječe, který se připevní na pracovní plochu a obsluhuje točením kliky. Také tyto struhadla umožňují měnit nástavce.

Víte, že…?

Multifunkční struhadlo
ERNESTO Multifunkční struhadlo (5 nástavců)

Multifunkční struhadlo skýtá až překvapivě bohaté možnosti využití, rozhodně se nebojte experimentovat s dodávaným příslušenstvím v podobě výměnných nástavců.

Nože

Součástí multifunkčních struhadel jsou vyměnitelné nože. Snadno můžete strouháním vytvářet zajímavé tvary, které se liší stranami, šířkou nebo tloušťkou. Výměna nožů je velmi snadné, jednoduše se vyloupnou z vrchní plastové části a nasadí zcela jiný nástavec. Nic víc není potřeba dělat, což znamená, že během chvilky lze vytvořit esteticky velmi pestrý obložený talíř, a to jen za pomoci multifunkčního struhadla.

Důležité vlastnosti

Při výběru nového multifunkčního struhadla se zaměřte především na kvalitu zpracování.

  • Plastové části by měly být bytelné, neprohýbat se a rozhodně nevrzat. Je však možné, že narazíte na méně kvalitní model, kterému je lepší se obloukem vyhnout.
  • Veškeré pohyblivé součásti na multifunkčním struhadle by mělo být možné obsluhovat snadno. Jakékoliv náznaky drhnutí či nejistého chodu značí, že je daný kousek buď poškozený, nebo již od výroby nesprávně vyrobený.
Multifunkční struhadla a kráječe
APT AG693A Multifunkční kráječ bílý

Pokud budete mít možnost, zkuste si v obchodě výměnu nožů, respektive ostrých posuvných krájecích ploch v horní části multifunkčního struhadla. Výměna by opět měla být snadná, ale lze narazit i na modely, kterým krájecí a ostré plochy lze velmi obtížně vyjmout. Taková skutečnost vás posléze může nejen zdržovat, ale v krajním případě i ohrožovat nechtěným pořezáním, když se budete snažit výměnu provést co nejrychleji.

Stouhání mrkve na elektrickém struhadle

Do kategorie multifunkčních spadají ruční i elektrická struhadla, iStock / andreygonchar

Umývání

Stejně jako kterékoliv jiné nádobí, i multifunkční struhadla je po pracovním výkonu nezbytné umýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. V dnešní době je součástí mnoha domácností praktická myčka na nádobí, a proto je vhodné dle toho vybírat i struhadla na zeleninu. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí. Zatímco nerezové části budou připraveny takřka vždy, pozor si je nutné dát na plastové části, neboť obyčejnějším typům může vadit vysoká teplota, která v myčce na nádobí může při mycím cyklu být.

Hlavní přednosti

Mezi hlavní přednosti multifunkčních struhadel patří opravdu široké spektrum využití. K většině totiž obdržíte alespoň pět různých krájecích nástavců, která například zvládnou nejen strouhat, ale rovněž krájet. Zmínit je nutné i celkovou bezpečnost, neboť strouhání probíhá v posuvném kráječi, který tak tvoří bariéru bez ostrými nástavci a vaší rukou. Nemusíte se tudíž obávat poranění.

Strouhání sýru na čtyřhranném struhadle

Řezné části struhadla musí být vyrobeny z odolných materiálů, iStock / Igor Ploskin

Multifunkční struhadlo – výhodyMultifunkční struhadlo – nevýhody  
Výměnné nástavce s ostřímNěkteré modely mají méně kvalitní plastové části  
Praktická vanička na nastrouhané potravinyMiska nemusí svým objemem vyhovovat každému  
Posuvný kráječ je pohodlný a bezpečný 

Ceny

Multifunkční struhadlo
GFT Multifunkční struhadlo a kráječ

Multifunkční struhadla nepředstavují pro váš rodinný rozpočet nijak velkou zátěž. C

  • Cena základních modelů začíná kolem částky 250 Kč a už i zde pořídíte typy s 5 výměnnými nástavci a solidním zpracováním.
  • Pokud chcete vždy jen to nejlepší, vybírejte modely za ceny kolem 400 Kč, které mívají lepší chod posuvného kráječe a často jde i o značkové kousky, a to například Tescoma.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat multifunkční struhadlo?

Pakliže rádi a často strouháte, bude se vám v kuchyni multifunkční struhadlo dozajista hodit. Nabízí díky výměnným nástavcům snadnou možnost vytvářet originální tvary při strouhání. V neposlední řadě je multifunkční struhadlo také bezpečné.

Čemu při koupi věnovat pozornost?

Dbejte na kontrolu kvality dílenského zpracování, kdy by plastové části multifunkčního struhadla měly pevně držet na svém místě a současně pohyblivé části provádět pohyb hladce.
Zobrazit kompletní nabídku Multifunkční struhadlo