Multifunkční struhadlo

Struhadla s různými nástavci.

ca. 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 3 400 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat multifunkční struhadlo

  • Jde o struhadla s možností různých nástavců, která jsou schopná vytvářet různé styly strouhání ovoce a zeleniny.
  • Typicky je součástí multifunkčních struhadel také nádoba, do které nastrouhané potraviny padají.
  • Horní část multifunkčních struhadel je odnímatelná a vkládá se sem surovina, která bude strouhána.

Co je multifunkční struhadlo

Multifunkční struhadla jsou určena náročnějším uživatelům, kteří ocení širší možnosti a současně struhadlo používají takřka každý den při vaření. Na multifunkčních struhadlech je možné strouhat široké spektrum potravin, tedy nejen běžné ovoce a zeleninu.

Jak může vypadat

Multifunkční struhadlo může mít mnoho podob. Kromě klasického nerezového čtyřhranného struhadla to může být jednoduchý plastový nástroj skládající ze dvou hlavních částí. Dole je miska, do které padá nastrouhaná potravina, zatímco nahoře je odnímatelná plastová část, na který je nezbytný posuvný kráječ.

Varianta 5 nástavců
ERNESTO Multifunkční struhadlo (4 nástavce)

Multifunkční struhadlo může mít podobu ručního kráječe, který se připevní na pracovní plochu a obsluhuje točením kliky. Také tyto struhadla umožňují měnit nástavce.

Víte, že…?

Multifunkční struhadlo skýtá až překvapivě bohaté možnosti využití, rozhodně se nebojte experimentovat s dodávaným příslušenstvím v podobě výměnných nástavců.

Nože

Součástí multifunkčních struhadel jsou vyměnitelné nože. Snadno můžete strouháním vytvářet zajímavé tvary, které se liší stranami, šířkou nebo tloušťkou. Výměna nožů je velmi snadné, jednoduše se vyloupnou z vrchní plastové části a nasadí zcela jiný nástavec. Nic víc není potřeba dělat, což znamená, že během chvilky lze vytvořit esteticky velmi pestrý obložený talíř, a to jen za pomoci multifunkčního struhadla.

3 vyměnitelná struhadla
Struhadlo SUMO SLICER

Důležité vlastnosti

Při výběru nového multifunkčního struhadla se zaměřte především na kvalitu zpracování.

  • Plastové části by měly být bytelné, neprohýbat se a rozhodně nevrzat. Je však možné, že narazíte na méně kvalitní model, kterému je lepší se obloukem vyhnout.
  • Veškeré pohyblivé součásti na multifunkčním struhadle by mělo být možné obsluhovat snadno. Jakékoliv náznaky drhnutí či nejistého chodu značí, že je daný kousek buď poškozený, nebo již od výroby nesprávně vyrobený.

Pokud budete mít možnost, zkuste si v obchodě výměnu nožů, respektive ostrých posuvných krájecích ploch v horní části multifunkčního struhadla. Výměna by opět měla být snadná, ale lze narazit i na modely, kterým krájecí a ostré plochy lze velmi obtížně vyjmout. Taková skutečnost vás posléze může nejen zdržovat, ale v krajním případě i ohrožovat nechtěným pořezáním, když se budete snažit výměnu provést co nejrychleji.

Elektrické
moulinex Struhadlo na zeleninu Fresh Express Plus 200 W DJ756G

Umývání

Stejně jako kterékoliv jiné nádobí, i multifunkční struhadla je po pracovním výkonu nezbytné umýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. V dnešní době je součástí mnoha domácností praktická myčka na nádobí, a proto je vhodné dle toho vybírat i struhadla na zeleninu. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí. Zatímco nerezové části budou připraveny takřka vždy, pozor si je nutné dát na plastové části, neboť obyčejnějším typům může vadit vysoká teplota, která v myčce na nádobí může při mycím cyklu být.

Hlavní přednosti

Mezi hlavní přednosti multifunkčních struhadel patří opravdu široké spektrum využití. K většině totiž obdržíte alespoň pět různých krájecích nástavců, která například zvládnou nejen strouhat, ale rovněž krájet. Zmínit je nutné i celkovou bezpečnost, neboť strouhání probíhá v posuvném kráječi, který tak tvoří bariéru bez ostrými nástavci a vaší rukou. Nemusíte se tudíž obávat poranění.

Multifunkční struhadlo – výhody Multifunkční struhadlo – nevýhody    
Výměnné nástavce s ostřím Některé modely mají méně kvalitní plastové části    
Praktická vanička na nastrouhané potraviny Miska nemusí svým objemem vyhovovat každému    
Posuvný kráječ je pohodlný a bezpečný  

Ceny

Multifunkční struhadla nepředstavují pro váš rodinný rozpočet nijak velkou zátěž. C

Jednoduché strouhání
First Austria FA 5112- 2 Elektrické struhadlo
  • Cena základních modelů začíná kolem částky 250 Kč a už i zde pořídíte typy s 5 výměnnými nástavci a solidním zpracováním.
  • Pokud chcete vždy jen to nejlepší, vybírejte modely za ceny kolem 400 Kč, které mívají lepší chod posuvného kráječe a často jde i o značkové kousky, a to například Tescoma.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat multifunkční struhadlo?

Pakliže rádi a často strouháte, bude se vám v kuchyni multifunkční struhadlo dozajista hodit. Nabízí díky výměnným nástavcům snadnou možnost vytvářet originální tvary při strouhání. V neposlední řadě je multifunkční struhadlo také bezpečné.

Čemu při koupi věnovat pozornost?

Dbejte na kontrolu kvality dílenského zpracování, kdy by plastové části multifunkčního struhadla měly pevně držet na svém místě a současně pohyblivé části provádět pohyb hladce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Varianta 5 nástavců
3 vyměnitelná struhadla
Elektrické
Jednoduché strouhání
Výkonné
Ruční čtyřhranné
Image
Produkt
ERNESTO Multifunkční struhadlo (4 nástavce)
Struhadlo SUMO SLICER
moulinex Struhadlo na zeleninu Fresh Express Plus 200 W DJ756G
First Austria FA 5112- 2 Elektrické struhadlo
Elektrické struhadlo KULT PRO 5 nástavců – WMF
TESCOMA Struhadlo HANDY, velké
Cena ca. 200 CZK ca. 600 CZK ca. 1 500 CZK ca. 1 000 CZK ca. 3 400 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.