Nahřívací polštářek

Pro děti i dospělé.

ca. 200 CZK
ca. 300 CZK
ca. 100 CZK
ca. 400 CZK
ca. 300 CZK

Dnešní doba je zaměřená na přírodní produkty, mezi které můžete svým způsobem zařadit i nahřívací polštářky, a to především díky jejich výplním, které jsou ve většině případech 100% přírodní. Tyto polštářky navíc nemusí jen hřát, ale v případě potřeby také chladit. Stačí vložit do mikrovlnky nebo nahřát na jiném zdroji tepla, případně vychladit v mrazničce a můžete je začít používat.

Typ na využití

Nahřívací polštářky jsou vhodné pro miminka, děti i dospělé. Využití se v jednotlivých kategoriích prolíná, ale mají i svá specifika.

Miminka

Jedná se o velmi speciální skupinu. Miminka jsou velmi citlivá, proto pro ně vybírejte polštářky malé s jemnější výplní (např. lněná semínka) a ideálně vyrobené z 100% bavlněné látky. Nejčastěji je pak využijete na bolavé bříško nebo zahřátí studených nožiček. Jsou také výborným pomocníkem na polohování miminka.

Bederní
Martinková Eva Nahřívací polštářek bederní dámský
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Děti

U dětí jsou polštářky také pomocníkem při různých bolestech. Při teplotách je možné využít i jako chladivý obklad. U malých dětí, zvláště pokud máte polštářků několik s různým typem výplně, je můžete použít při hře pro rozvoj jemné motoriky a senzorického vnímání (teplo x chlad).

Dospělí

Tato skupina je ocení zejména při řešení různých druhů bolesti nebo jako chladivé obklady. Dospělí také asi nejlépe ocení relaxační účinky, zvlášť pokud jsou polštářky vyplněny i bylinkami.

Typ výplně

To, jakou zvolíte výplň, je asi nejdůležitější kritérium pro výběr polštářku. V tabulce jsou uvedeny nejčastější výplně, se kterými se můžete setkat, se svými výhodami i nevýhodami. Všechny uvedené výplně jsou 100% přírodní.

Chladí i hřeje
Pecičky Nahřívací polštářek Classic
ca. 300 CZK
Aktuálni cena
  Výhody Nevýhody
Třešňové pecky Tvarově poddajné, neztrácí objem Nedrží se v nich roztoči, vhodné pro alergiky Lze nahřát i chladit Teplo drží déle než níže uvedené Dají se vyprat Mají masážní účinky Odolné, trvanlivé Jsou tvrdé, nelze na nich ležet Polštářky jsou těžší než níže uvedené
Pohankové slupky Tvarově poddajné, neztrácí objem Nedrží se v nich roztoči, vhodné pro alergiky Lze je nahřát i chladit Je možné přimíchat bylinky Nelze vyprat V prvních dnech se mohou zdát tvrdší Ne každému může vyhovovat jejich vůně (po nahřátí)
Špaldové slupky Tvarově poddajné, neztrácí objem Jsou lehké a měkké Nedrží se v nich roztoči, vhodné pro alergiky Lze nahřát i chladit Je možné přimíchat bylinky Nelze vyprat
Lněná semínka Jemné na dotek Měkké Dobře přilnou k tělu a netlačí Vhodné pro novorozence Nelze vyprat Nesnáší vlhkost, nelze tedy chladit. Nahřívat je možné pouze v mikrovlné troubě Naakumulované teplo nevydrží příliš dlouho Nahřívají se na nižší teplotu Náplň je méně trvanlivá než např. pecky nebo pohanka
Hroznové pecky Jemné na dotek Měkké Vhodné pro novorozence Nelze vyprat Nesnáší vlhkost, nelze chladit Nahřívat je možné pouze v mikrovlné troubě Naakumulované teplo nevydrží příliš dlouho Nahřívají se na nižší teplotu

Z dalších náplní se uvádí např. rýže, kukuřice, špalda, levandulové pupeny.

Materiál

Nejčastější materiál pro výrobu polštářků je bezesporu látka. Nejvhodnější je 100% bavlna, látky pro děti pak mají certifikát kvality.
Při výběru si také dejte pozor na to, jestli má polštářek snímatelný potah, protože ne všechny výplně lze vyprat.

Víte, že…?

Pokud jste trochu zruční, můžete si polštářek vyrobit i sami. Čtverec nebo obdélník látky sešijete a naplníte čímkoli, co najdete doma. Nejlevnější varianta je suchá rýže, nejpracnější pak pecky z třešní, které je potřeba, před zašitím do polštářku, pořádně vyčistit. Když přidáte trochu bylinek, jako třeba levanduli nebo mátu, získáte nejen polštářek hřejivý, ale také voňavý. Myslete ale nato, že pokud do náplně přidáte bylinky, nebudete ho moci vyprat.

Pro miminka
Babyrenka nahřívací polštářek 15×15 cm z třešňových pecek Dots grey
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Výrobci a cena

U klasických nahřívacích polštářků je výrobců celá řada. Nejčastěji se ale jedná o hand made produkty. Z konkrétních výrobců lze jmenovat např. Babyrenka, Inatura, Bra Hunting a další.

  • Nejlevnější polštářky lze koupit jen za několik desítek korun, nejdražší se pak pohybují i kolem 800,- Kč. Ceny se odvíjí především od velikosti a celkového zpracování polštářku.
  • Od 30,- do cca 150,- Kč koupíte polštářky menších rozměrů (20×20 cm a menší). Většinou jsou popsány jako polštářky na nahřívání rukou, nohou, očí nebo polštářky pro miminka. Ale i v této cenové kategorii najdete nejen čtvercové nebo obdélníkové tvary.
Odstraní bolest zad
MODOM Nahřívací polštářek s třešňovými peckami 14 x 55 cm – SJH 599
ca. 400 CZK
Aktuálni cena
  • Od 150,- do 400,- Kč se jedná o polštářky většinou obdélníkového tvaru a rozměrově větší.
  • Od 400,- Kč výše narazíte nejen na polštářky klasických tvarů, ale začínají se hojně objevovat polštářky tvarově pestřejší a atraktivnější především pro děti. Do této kategorie pak patří plyšové hračky, jejichž součástí jsou vyjímatelné nahřívací polštářky.
  • Samostatnou kapitolou pak mohou být samohřející polštáře, které využívají baterie nebo jiné napájení. Zde se ceny pohybují cca od 1000,- až 3500,-
Na bolavé bříško
Baby Fehn Australia nahřívací polštářek Koala
ca. 300 CZK
Aktuálni cena
Jméno
Bederní
Chladí i hřeje
Pro miminka
Odstraní bolest zad
Na bolavé bříško
Image
Produkt
Martinková Eva Nahřívací polštářek bederní dámský
Pecičky Nahřívací polštářek Classic
Babyrenka nahřívací polštářek 15×15 cm z třešňových pecek Dots grey
MODOM Nahřívací polštářek s třešňovými peckami 14 x 55 cm – SJH 599
Baby Fehn Australia nahřívací polštářek Koala
Náplň
Martinková Eva
Babyrenka
Modom
Fehn
Určení
pro dospělé
pro dospělé
pro miminka
dospělí
pro kluky a holky
Náplň
pšenice
třešňové pecky
pecky
třešňové pecky
hroznové semínka
Cena ca. 200 CZK ca. 300 CZK ca. 100 CZK ca. 400 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena