Napěňovač mléka

Bohatá pěna pro Váš kávový nápoj.

ca. 2 300 CZK
ca. 700 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 700 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat napěňovač mléka

 • Napěňovač mléka využijí všichni milovníci kávových nápojů.
 • Díky napěňovači připravíte bohatou pěnu a můžete si tak vychutnat lahodné kapučíno, caffe latte a další nápoje.
 • Nejlepší mléčnou pěnu vytvoříte z čerstvého plnotučného mléka, které obsahuje alespoň 3,5 % tuku.
 • Pokud máte kvalitní mléko, stačí vám už jen vybrat kvalitní napěňovač.

Typ

Napěňovače jsou k dostání v několika podobách, proto před nákupem promyslete, jak často vám bude tato pomůcka sloužit. Jestliže budete mléčnou pěnu vyrábět každý den, sáhněte po elektrickém typu. Pro občasné šlehání postačí ruční typ. Pěniče jsou však k dostání i v dalších podobách, koupit můžete i šlehač mléka.

Elektrický

Lze je rozdělit do několika typů. První skupinu tvoří klasické napěnovače napájené ze sítě a bez kabelové, která jsou napájeny pomocí baterie.

Teplá i studená pěna
Tchibo Indukční napěňovač mléka 364472
Typ Popis
Klasický Elektrické pěniče umožňují jednoduchou přípravu, mléko je ohříváno přímo uvnitř nádoby. Jejich nevýhodou je však vyšší cena. Využijete je tedy v případě, že budete pěnu tvořit velmi často. Jednotlivé typy se liší velikostí i účinností. Nejlepší pěnu vytvoříte s kabelovým pěničem. V tomto případě je se jedná o pěniče větších objemů, které jsou vhodné pro velký počet osob.
Bateriové Bateriové pěniče mají objem kolem 300 ml a také kvalita pěny nebude tak vysoká. Elektrický ruční napěňovač je ve své podstatě malý šlehač, který nedisponuje nádobou na ohřev mléka. Je vhodný pro našlehání menšího množství pěny, přičemž mléko musíte ohřívat v hrnci na sporáku. K takové přípravě budete potřebovat také teploměr, který vám pomůže určit správnou teplotu mléka. Ta by měla být cca 60 – 65°C. Elektrický ruční napěňovač bývá napájen pomocí baterií.

Manuální

Tyto šlehače se obejdou bez elektrické energie a nepotřebují ani baterie. Šlehání probíhá ručně, což může být fyzicky náročnější. Výhodou je zde nižší cena. Překvapeni pak můžete být i samotnou kvalitou pěny, která je víc než dobrá. I v tomto případě je třeba mléko ohřívat na sporáku.

Víte, že…?

Mléčnou pěnu můžete našlehat také s pomocí frapovačů, které jsou určené speciálně na přípravu frappé, ale využít je můžete i na jakýkoliv jiný nápoj. Jedná se o jednoduché šlehače na baterie nebo typy napájené pomocí elektrické energie.

Objem

Objem budete řešit u modelů, které umožňují přímé ohřívání mléka. Lze je koupit v rozmezí od 150 – 500 ml. Narazit můžete i na pěniče větších objemů, ty jsou ale vhodné pro větší počet lidí, takže je v běžné domácnosti příliš nevyužijete. Abyste zvolili objem správně, je třeba počítat s tím, že nejmenší velikost o objemu 150 ml připraví pěnu na 1 – 2 šálky. Záleží na typu nápoje a také na vaší chuti.

Ruční
Bialetti Ruční napěňovač mléka 10 cm

Materiál

V případě elektrických napěňovačů je nejčastějším výrobním materiálem nerez nebo kombinace nerez a plast. Ruční napěňovače jsou nejčastěji k dostání v plastové podobě. Co se týká ručních šlehačů, můžete opět vybírat nerezové šlehače nebo ty, které mají rukojeť z plastu.

Funkce

Elektrické napěňovače mohou disponovat také několika funkcemi. Mezi ty patří možnost našlehat:

 • teplého mléko
 • studené mléko
 • zvolit si můžete i teplotu mléka
 • konkrétní typ nápoje
 • k dispozici je i funkce automatického vypnutí.
Indukční
Bartscher Napěňovač mléka – indukce 190129

Cena

Nejlevněji koupíte ruční napěňovače, které disponují také nádobou na ohřáté mléko. Levnější typy neumožňují ohřívat mléko přímo v nádobě, kterou disponují, dražší typ umožňuje mléko ohřívat na plynovém, elektrickém nebo sklokeramickém sporáku.

 • Cena těchto napěňovačů je v rozmezí 100 – 300 Kč.
 • Do 400 Kč pak můžete koupit také ruční elektrické šlehače.
 • Cena elektrických pěničů začíná na 1 000 Kč a může šplhat až k 2 500 Kč.
Pevná pěna
SILVERCREST SMA 500 E1

I u levnějších výrobků můžete využít funkci pro přípravu teplého a studeného mléka a také funkci automatického vypnutí. Příkon je v rozmezí 500 – 650 W a objem nádoby na mléko 500 ml. Jednotlivé modely se liší zejména ve výrobním materiálu, levnější typy jsou vyrobené převážně z plastu, dražší pak z nerezu.

Značka

Vybírat můžete pěniče od značek jako Orava, Krups, Guzzanti, ECG, Sencor, Xavax, DeLonghi, Tristar, Ruhnson a mnoho dalších. I tyto výrobky vybírejte od výrobců, o kterých jste již slyšeli, a na které se můžete spolehnout. Zaručí vám dodání kvalitních výrobků a možný servis v případě elektrických typů.

Otázky a odpovědi

Jaký příkon zvolit?

I zde platí, že čím je příkon vyšší, tím rychleji zvládnete ohřát mléko a vyšlehat kvalitní pěnu. Kvalitní modely by měly mít příkon 500 W, u méně výkonných typů se setkáte s příkonem okolo 350 W. K dostání jsou však i napěňovace, které mají příkon až 650 W.

Jakou údržbu napěňovač vyžaduje?

Pěniče by měly umožňovat rozebrání na jednotlivé části, které můžete umýt pod tekoucí vodou. Nerezové nádoby lze také umýt v myčce. Pěniče obecně nepatří k nijak složitým výrobkům a tudíž nevyžadují žádnou nadstandartní údržbu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Teplá i studená pěna
Ruční
Indukční
Pevná pěna
Kvalitní
Image
Produkt
Tchibo Indukční napěňovač mléka 364472
Bialetti Ruční napěňovač mléka 10 cm
Bartscher Napěňovač mléka – indukce 190129
SILVERCREST SMA 500 E1
Lauben Milk Frother 550BC
Cena ca. 2 300 CZK ca. 700 CZK ca. 2 500 CZK ca. 700 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.