Nejlepší šlehače mléka 2023 a jak vybrat

Je libo cappuccino?

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Prosinec 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tescoma šlehač na mléčnou pěnu President
86 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat šlehač mléka

  • Pomocí šlehače budete moci našlehat hustou mléčnou pěnu.
  • Stejně jako i většina jiných zařízení, tak i šlehač mléka se dělí podle druhu pohonu. V současné době výrobci nabízí tři typy.
  • Minimální výkon, jenž byste po novém zařízení měli vyžadovat je 400 W.
  • Dnešní automatické šlehače nabízí nádoby o objemu od 0,2 až 1 litr. Rozhodnutí, jakou nádobu si zvolit, je čistě na vás.

Šlehač mléka - náš výběr

Ruční šlehače mléka

Elektrické šlehače mléka

Šlehače mléka Bialetti

Bialetti Choco & Milk
Výrobce: Bialetti
Objem nádoby: 0.3 l
Bialetti TuttoCrema ruční 330 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Bialetti
Objem nádoby: 0.33 l
Ruční: ano
Elektrický: ano
Pěniče: ano

Šlehače mléka Cilio

Cilio Crema 500 ml
Výrobce: Cilio
Objem nádoby: 0.5 l
Elektrický: ano
Cilio Classic 800 ml
Výrobce: Cilio
Objem nádoby: 0.8 l
Cilio Perfetto
Výrobce: Cilio
Objem nádoby: 0.3 l
Zobrazit kompletní nabídku šlehačů mléka

Jak vybrat šlehač mléka

  • Pomocí šlehače budete moci našlehat hustou mléčnou pěnu.
  • Stejně jako i většina jiných zařízení, tak i šlehač mléka se dělí podle druhu pohonu. V současné době výrobci nabízí tři typy.
  • Minimální výkon, jenž byste po novém zařízení měli vyžadovat je 400 W.
  • Dnešní automatické šlehače nabízí nádoby o objemu od 0,2 až 1 litr. Rozhodnutí, jakou nádobu si zvolit, je čistě na vás.

Typ šlehače

Stejně jako i většina jiných zařízení, tak i šlehač mléka se dělí podle druhu pohonu. V současné době výrobci nabízí tři typy. Mimo pohonu se budou lišit i pořizovací cenou, ale té se budeme věnovat až na závěr dnešního rádce.

Ruční mechanický šlehač

Základním typem je ruční mechanický šlehač. K takovému přístroji není třeba využívat elektrickou energii. Vystačíte si s vlastními silami. Mléčnou pěnu pak získáte otáčením kliky.

Ruční elektrický šlehač

Ani tento typ nefunguje na základně pouhého stisknutí tlačítka. Jedná se o jednoduchý šlehač s metličkami, jenž musí být zapojen do sítě. Na vás pak zůstává ovládání mixéru.

Víte, že…?

Šlehač mléka
Tescoma šlehač na mléčnou pěnu President

Pro dokonale nadýchanou pěnu z ručních šlehačů mléko ohřejte. Během procesu se do mléka dostane vzduch, jenž zaručí nadýchanou a lehkou pěnu se sladkým aroma, které dokonale podtrhne chuť vaší oblíbené kávy.

Automatický šlehač

Nejlepší pěnu získáte za pomoci plně automatického šlehače. Díky vysokým pořizovacím nákladům se s ním nejčastěji setkáte v kavárnách. Obsluha není nijak náročná, stačí jen nalít mléko a zapnout přístroj.

Způsob napájení

Možnosti napájení u elektrických šlehačů mléka je standardním dvojím způsobem, na niž jsme už zvyklí u jiných přístrojů.

  • Síťový aparát
  • Akumulátorové zařízení s Li-ionovou baterií
Ruční šlehače mléka
M.A.T. Group Šlehač ruční na mléko Culinaria

Tento parametr není natolik důležitý. Více se zaměřte na výkon zařízení, kterému se budeme věnovat v následujícím odstavci. Nicméně způsob napájení může ovlivnit výběr v případě, že budete chtít vozit šlehač i s sebou na cesty.

Šlehání mléčné pěny

U elektrických šlehačů se zaměřte na informaci týkající se výkonu, iStock /Ivan Martynov

Výkon šlehače

Jednoduché logické pravidlo praví, že čím je vyšší výkon, tím lepšího výsledku lze dosáhnout a není tomu jinak ani u šlehače mléka. Minimální výkon, jenž byste po novém zařízení měli vyžadovat je 400 W. A to si dobře zapamatujte, jelikož je to nejdůležitější věc na celém přístroji.

Víte, že…?

Koupí levného nekvalitního přístroje s nízkým výkonem takřka nikdy nedosáhnete husté pěny. I po dlouhém šlehání bude mléko z nádoby vytékat a vám zbyde jen špinavé nádobí, obyčejné mléko a oči pro pláč.

Nádoba na mléko

Elektrické šlehače mléka
Jura Automatický Hot & Cold

Dnešní automatické šlehače nabízí nádoby o objemu od 0,2 až 1 litr. Rozhodnutí, jakou nádobu si zvolit, je čistě na vás. Volte podle toho, kolik členů v domácnosti pije kávu s mlékem. Zbytečně velká nádrž bude vyžadovat jednak větší energii, ale i prostor při uskladnění.

Materiál a údržba

Nejčastěji používaným materiálem je plast, ten je sice vysoce odolný, ale pro nádobu není dlouhodobě vhodný. Chcete-li kvalitnější produkt, dejte raději přednost oceli. Je sice dražší, ale déle vydrží.

Péče o šlehač je velmi jednoduchá. Většinou ho stačí opláchnout pod tekoucí vodou. Pokud ale dáváte přednost myčce, volte takové zařízení, jenž je plně rozebíratelné.

Funkce a příslušenství

Šlehače mléka Bialetti
Bialetti MK01

Tento odstavec se týká převážně elektrických, plně automatických šlehačů. Šlehače mimo ohřevu nabízí ještě několik dalších funkcí, které mohou výrazně usnadnit přípravu lahodné kávy.

Průhledné víčkoJednoduchá kontrola mléka v nádobě
Protiskluzová úpravaEliminuje riziko upuštění. Protiskluz je na rukojeti i dně.
TermostatKontroluje teplotu šlehaného mléka
Označení hladiny mlékaPoskytuje přehled o objemu mléka
LED displejJednoduché zvolení programu na šlehání mléka

Mezi dodatečné příslušenství patří škrabka a různé druhy míchacích nástavců. Při koupi se podívejte, zda je příslušenství součástí balení. Můžete tak ušetřit pár korun.

Šlehání mléka

Levnější jsou obyčejné ruční šlehače, iStock /leszekglasner

Cena

Cenové rozdíly mezi jednotlivými přístroji budou významné hlavně z hlediska typu šlehání mléka, ale konečné náklady ovlivní i značka zařízení. Ideální je volit takovou značku, která se specializuje i na výrobu kávovarů. Přeci jen u nich lze lépe předpokládat, že vědí, co dělají. Mezi ně například patří Krups, Rhonso, Clatronic, Jura či nově i Sencor.

Cena do 300 Kč

Šlehače mléka Cilio
Cilio Aerolatte šlehač kráva

Zcela právem se zde nachází drobné ruční elektrické šlehače. Pořídit se dají již od 100 Kč, ale zkuste si takto ušlehat například mléko do kávy pro 4 osoby. Navíc vám tento přístroj nezaručuje hustou pěnu.

Cena od 300 Kč do 1 000 Kč

Střední kategorie poskytuje výběr ze všech tří typů šlehačů. Manuální s klikou a různými velikostmi nádob, ale i levnější automatické stroje. Nádržka na mléko má objem až 0,5 litru. Příkon těchto zařízení je nižší a tělo je tvořeno z velké části z plastu, ale i tak poskytnou úctyhodný výsledek.

Cena nad 1 000 Kč

Vysoký výkon šlehače je samozřejmostí. To doplňuje i ocelové provedení, jenž při správném používání prodlužuje životnost přístroje. Tyto modely jsou vybaveny několika dalšími funkcemi navíc a součástí balení bývá i příslušenství.

Otázky a odpovědi

Proč mít šlehač mléka?

Přes 70 % lidí pije každý den minimálně jednu kávu. Kolik jich je s mlékem statistiky neuvádějí. Ale není mléko jako mléko. Zapomeňte na jakékoliv smetany do kávy a vychutnejte si mléčnou pěnu, kterou si jednoduše připravíte v pohodlí domova. Hodí se jednak výborně do již zmíněné kávy, ale také potěšíte i malé děti s načechraným a hustým kakaem.

Jak vybrat šlehač mléka?

Vybírat budete mezi ručním a automatickým šlehačem. Pro domácí účely si vystačíte s manuálním nebo elektrickým ručním šlehačem. Podle počtu osob, pro které budete pěnu připravovat, budete volit velikost nádoby.
Zobrazit kompletní nabídku šlehačů mléka