Nejlepší transportní vozíky 2024 a jak vybrat

Snadná manipulace s nákladem.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ShelterLogic 90490EU
76 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat transportní vozík

  • Transportní vozíky usnadňují manipulaci a přesun nejrůznějších břemen.
  • Transportních vozíků existuje celá řada. Jejich výběr uzpůsobte zejména účelu používání. – Některé typy jsou univerzálnější, jiné se hodí ke konkrétním účelům.
  • Mezi základní parametry pak patří nosnost, případně výrobní materiál. Ten ovlivňuje např. životnost konkrétního modelu.

Transportní vozík - náš výběr

ShelterLogic 90490EU
přečíst recenzi
Výrobce: M.A.T Group
Maximální nosnost: 80 kg
Hmotnost: 7.5 kg
Zahradní: ano
Zobrazit více
Transportní vozík na dřevo SHELTERLOGIC 90490EU je vyroben americkou společností ShelterLogic Corp. a disponuje nosností 113 kg. Jeho rozměry činí š34,3 x d61 x v106,7 cm. Vozík je vybaven pneumatikami a zesílenou ocelovou konstrukcí s antikorozní úpravou. Stavebnice obsahuje vozík, podlahu a spojovací materiál o hmotnosti cca 12,3 kg.
Zobrazit méně
Transportní Sona Economy
Výrobce: Sona
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 7.5 kg
Zobrazit více
Transportní vozík Sona Economy je zjednodušenou verzí modelu trakař EXCLUSIVE, avšak zachovává stejné užitné vlastnosti, nosnost a rozměry. Jeho hmotnost činí 7,5 kg a maximální nosnost je 100 kg. Disponuje ložnou plochou o rozměrech 90 x 70 cm.
Zobrazit méně
MAKITA TR00000001
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Maximální nosnost: 125 kg
Hmotnost: 3 kg
Zobrazit více
Transportní vozík MAKITA TR00000001 je určený pro přepravu skladovacích systémů Makpac s maximální nosností 125 kg. Vozík je sklopný, s rozměry 570 x 495 x 1125 mm rozložený a 275 x 495 x 730 mm složený. Je vybaven gumovými kolečky o průměru 20 cm a horním bezpečnostním pásem pro upevnění systainerů. Hmotnost vozíku je 8 kg.
Zobrazit méně
DBA transportní do 150 kg
Výrobce: Internetova Zahrada
Maximální nosnost: 150 kg
Hmotnost: 8 kg
Zobrazit více
Transportní vozík DBA do 150 kg je vyroben z práškově lakovaného kovu, disponuje protiskluzovou podložkou a skládací rukojetí ovládanou nožním pedálem. Výška vozíku čítá 83 cm, šířka činí 47,5 cm a hloubka 73 cm, s rozměry ložné plochy 47,5 x 73 cm. Hmotnost vozíku je 8 kg.
Zobrazit méně

Transportní invalidní vozíky

Garcia vozík invalidní transportní 2228 ORL
Výrobce: García
Nosnost: 100 kg
Zobrazit více
Garcia vozík invalidní transportní 2228 ORL je lehký vozík pro doprovod klienta při návštěvě lékaře či krátkých procházkách. Madla jsou sklopná a vozík nevyžaduje sestavení. Hmotnost 6,9 kg, nosnost 100 kg. Součástí dodávky je bezpečnostní pás, brzdy pro doprovod a taška na přenášení.
Zobrazit méně
DMA 378-23 invalidní vozík transportní
Výrobce: DMA
Konstrukce: mechanické
Hloubka sedu: 44 cm
Zobrazit více
Transportní invalidní vozík DMA 378-23 je jednoduchý a lehký, určený pro kratší přesuny. Je vyroben z odlehčeného duralového rámu a disponuje skládacími opěrkami zad, odnímatelnými postranicemi, nastavitelnými podnožkami a bezpečnostním popruhem. Vozík má plná přední i zadní kola, brzdy pro doprovod a parkovací brzdy. Technické údaje zahrnují hmotnost 10 kg a nosnost 100 kg.
Zobrazit méně
Kid-Man Transportní invalidní vozík LightMan Travel
Výrobce: Kid-Man
Zobrazit více
Transportní invalidní vozík LightMan Travel je určený pro osoby s omezením pohybu, které nevyžadují pohon vlastní silou. Vozík je skládací s duralovým rámem a odnímatelnými a výškově nastavitelnými stupačkami. Bubnové brzdy jsou pro doprovod a zajišťují bezpečnost uživatelů. Jeho skladnost umožňuje transport i v menších vozidlech.
Zobrazit méně

Transportní zahradní vozíky

Garden King Zahradní přepravní vozík GC-018
přečíst recenzi
Výrobce: Garden King
Maximální nosnost: 120 kg
Hmotnost: 15.4 kg
Rozměry platformy: 90 x 50 cm
Zahradní: ano
Zobrazit více
Zahradní vozík Garden King GC-018 disponuje ocelovým podvozkem, měkčenou tažnou rukojetí a zatáčecí přední nápravou. Vyroben z pevných materiálů, vozík nabízí sklápěcí plastovou korbu o objemu 75 litrů a nafukovací kola 10" x 3.50 – 4. Jeho nosnost činí 120 kg a má rozměry 179 x 50 x 50 cm s ojí (108 x 50 x 50 cm bez oje) a korbu 90 x 50 x 20 cm. Záruka je poskytována na 24 měsíců.
Zobrazit méně
Keter Easy Go Breeze 50 L (17199467) 230444 černý
přečíst recenzi
Výrobce: Keter
Maximální nosnost: 50 kg
Hmotnost: 2.5 kg
Zobrazit více
Vozík Keter Easy Go 50L 35674 je plastový přepravní vozík s objemem 55 litrů, vhodný pro zahradní, sklepní a domácí účely. Je vysoký 89 cm, široký 53 cm, dlouhý 58 cm a váží 2,5 kg. Materiál je odolný vůči povětrnostním vlivům a vnějším účinkům. Barva: černá.
Zobrazit méně
Profi Tools Vozík a zásobník na dřevo 2v1 HT-028
přečíst recenzi
Výrobce: Garden King
Maximální nosnost: 60 kg
Hmotnost: 5 kg
Rozměry platformy: 38 x 45 cm
Zahradní: ano
Zobrazit více
Profi Tools Vozík a zásobník na dřevo 2v1 HT-028 je vybaven rozměry 38 x 45 x 110 cm a kol s pneumatikami 203 x 45 mm. Ocelová konstrukce (22 x 1,2 mm) pojme až 60 kg nákladu s minimální délkou dřeva 30 cm. Nabízí snadné ovládání, možnost demontáže a 24 měsíců záruky.
Zobrazit méně
G21 GD 90 GD
přečíst recenzi
Výrobce: G21
Maximální nosnost: 300 kg
Hmotnost: 15.5 kg
Rozměry platformy: 102 x 52 cm
Zahradní: ano
Zobrazit více
Transportní vozík G21 GD 90 nabízí skládací korbu s kovovým výpletem o objemu 90 litrů, maximální nosnost 300 kg a 4 nafukovací kola na dvou nápravách, z nichž jedna je řídící. Možnosti využití zahrnují zahradní práce, úklid, převoz materiálu na stavbě nebo přesun rozměrnějších nákladů. Přiložený klíč usnadňuje sklopení postranic pro rychlejší nakládání.
Zobrazit méně

Transportní dílenské vozíky

Zobrazit kompletní nabídku Transportní vozík

Jak vybrat transportní vozík

Typy

Na našem trhu najdete následující typy transportních vozíků.

Plošinový vozík

Náklad můžete přepravovat na různých typech vozíků, iStock /Angelo F-

Plošinové

Tento typ nejčastěji najdete v nejrůznějších výrobních závodech nebo skladech. Disponují poměrně velkou přepravní plochou, která umožňuje přesun i objemnějšího nákladu. S tím souvisí i vysoká nosnost a zároveň vysoká hmotnost. I přesto je manipulace s nimi poměrně snadná.
Plošinové vozíky je možné dále rozdělit na:

  • Obecné – skládají se z přepravní plochy a sklopného madla; vhodné k transportu těžkého a objemného materiálu v krabicích nebo boxech, případně k přepravě zboží
  • S bočnicemi – drátěné stěny vozíku zajišťují bezpečnou manipulace s naloženými věcmi; ve většině případech je lze odejmout, což usnadňuje nakládání a vykládání; vhodné na neskladné věci, které nelze stohovat na sebe
  • Hydraulické – tyto vozíky umožňují zvedání nákladu do výšky; mimo to mohou sloužit jako pracovní plocha

Policové

Vozík opět disponuje velkou přepravní plochou, která je ale rozdělena na jednotlivé police. Nad koly má tento typ vozíku stabilní vzpěry, které usnadňují jízdu s vozíkem, ale také podpírají samotné police. Policové vozíky jsou vhodné zejména na přepravu více menších věcí. Najdete je v dílnách nebo garážích, kde mohou sloužit i jako policový regál. Své využití najdou i v nejrůznějších stravovacích provozech apod.

Na přepravky

Transportní vozík
ShelterLogic 90490EU

Zde už se jedná o specifický typ vozíku, který sestává z přepravní plochy a čtyř koleček. Tato jednoduchá konstrukce je zároveň velmi účinná. Vozíky jsou menší, takže se s nimi dobře manipuluje a navíc jsou dobře skladné.

Zahradní

Zahradní vozíky primárně určené na odvoz zahradního odpadu jako je posekaná tráva, spadané listí, dřevo apod. Součástí je korba, která představuje přepravní část vozíku. Vyrobena může být z plastu, kovu nebo také textilií. Vozíky jsou dále vybaveny pneumatickými koly, které jsou vhodné i do náročnějšího terénu. Konstrukce zahradních vozíků může být pevná, ale také skládací. Druhá varianta patří mezi multifunkční, protože vozík je možné využít např. při cestování.

TypVýhodyNevýhody
PlošinovéVelká přepravní plochaVysoká hmotnost
 Vysoká nosnostHůře skladné
 Snadná manipulace 
PolicovéPolice dělí přepravní plochuNevhodné na větší předměty (police jsou omezené výškou)
 Velká přepravní plochaHůře skladné
 Vhodné na menší předměty 
 Snadná manipulace 
 Může sloužit i jako policový regál 
Na přepravkyNízká hmotnostSpecifický typ vozíku určený na konkrétní účely
 Skladné provedení 
 Jednoduchá manipulace 
ZahradníSnadná manipulaceNižší nosnost, která souvisí s účelem používání
 Hluboká korba 
 Možnost jízdy po nerovném terénu 

Konstrukce

Většina přepravních vozíků sestává z kovové konstrukce, jejíž součástí jsou vždy čtyři kola v různých velikostech, dle konkrétního typu vozíku. Ta mohou být v přední části otočná a vybavená brzdovým systémem. Většina modelů je vybavena ojí nebo držadlem, které usnadňují manipulaci s vozíkem. Samotná přepravní plocha by měla být vyrobena z pevných materiálů, které snesou i velké zatížení.

Víte, že…?

Transportní invalidní vozíky
Garcia vozík invalidní transportní 2228 ORL

Mezi transportní vozíky patří rybářské vozíky, rudl, nebo stěhovací vozík.

Kola

Kola jsou důležitou součástí každého přepravního vozíku a jejich druh přímo ovlivňuje, zda bude možné s vozíkem jezdit pouze v interiéru nebo exteriéru, případně jestli zvládnou pouze rovný povrch ať už vevnitř nebo venku nebo budete moci s vozíkem vyjet i do náročnějších terénu.

Desky na vozíku

Nejdůležitější je zvolit správný typ a potřebnou nosnost vozíku, iStock /VIKTOR FEDORENKO

Nosnost

Nosnost uvádí nejvyšší možnou hmotnost nákladu, kterou lze bezpečně přepravovat, aniž by došlo k poškození konstrukce vozíků. Údaje se liší u jednotlivých typů. Před nákupem transportního vozíku je tedy dobré si ujasnit, jak těžká břemena budete primárně převážet. Rozpětí hodnot se pak může pohybovat od cca 40 kg do 700 kg.

Víte, že…?

Transportní zahradní vozíky
Garden King Zahradní přepravní vozík GC-018

Kromě nosnosti se u vozíků, jejichž součástí je také korba zaměřte na hodnotu jejího objemu. Ta určuje množství případného nákladu. Objem korby se nejčastěji pohybuje v rozmezí 60 až 200 litrů podle její velikosti.

Materiál

Základním materiálem pro výrobu transportních vozíků je bezesporu kov. Nejčastěji se pak používá ocel nebo hliník, případně jeho kombinace. Z těchto materiálů bývá vyrobena konstrukce vozíků.
Z dalších materiálů se dále používá:

  • Dřevo
  • Plast
  • Textilie

Tyto materiály zpravidla tvoří buď dno vozíků nebo korby, případně další komponenty. Použitý materiál přímo ovlivňuje nosnost vozíků, ale také jejich životnost.

Výrobci a ceny

Transportní dílenské vozíky
Multifunkční dílenský vozík - KT-4658 AHProfi

Mezi výrobce transportních vozíků patří např. Manuflex, Biedrax, B2B Partner nebo Variofit.
Jejich cena se pak dle typu vozíku, jeho velikosti nebo např. výrobního materiálu a účelu používání pohybuje v rozmezí od několika set korun až do částek přesahujících desítky tisíc korun.

Otázky a odpovědi

Co vše mohu pomocí transportního vozíku převážet?

Transportní vozíky slouží zejména k přepravě objemného nebo nadměrného nákladu. Ten se může lišit s ohledem na konkrétní typ vozíku. Některé modely jsou univerzálnější, jiné mají přesně dán účel používání.

Jaké parametry jsou u transportních vozíků nejdůležitější?

V první řadě si ujasněte, k čemu vozík primárně potřebujete. Pak vyberte nejvhodnější typ. S ohledem na náklad je jedno z hlavních kritérií pro výběr nosnost, případně samotná velikost vozíku nebo jeho korby.
Zobrazit kompletní nabídku Transportní vozík