Nejlepší parkovací zábrany 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Timeless Tools Parkovací zábrana na dálkové ovládání

Jak vybrat parkovací zábranu

Při výběru parkovací zábrany je podstatné vzít v úvahu několik klíčových faktorů:

  • Typ zábrany: Volíme mezi pevnými, sklopnými, odnímatelnými nebo automatickými systémy.
  • Materiál: Zvažujeme odolnost proti povětrnostním vlivům a celkovou trvanlivost materiálů jako je ocel, železo nebo hliník.
  • Bezpečnostní prvky: Zahrnujeme zábrany s odrazkami nebo osvětlením pro lepší viditelnost.
  • Zámek: Volíme zábranu s kvalitním, bezpečným zámkem, často na klíč nebo s kombinačním mechanismem.
  • Instalace a údržba: Uvažujeme, jak snadná je montáž a jak často je potřeba zábranu udržovat.
  • Rozpočet: Stanovíme si rozpočet a hledáme zábranu s nejlepším poměrem cena/výkon.

Parkovací zábrana - náš výběr

Timeless Tools Parkovací zábrana na dálkové ovládání
Výrobce: Timeless tools
Zobrazit více
Parkovací zábrana Timeless Tools je vybavena dálkovým ovládáním a má nosnost až 2 tuny. Nabízí samoblokovací funkci a je vybavena alarmem. Zařízení je chráněno proti krádeži a funguje na čtyři LR20 baterie.
Zobrazit méně
Deuba Parkovací zábrana 80x47x44 cm
Zobrazit více
Parkovací zábrana Deuba má rozměry 80x47x44 cm a je vyrobená z práškově lakované oceli šedé barvy. Konstrukce je uzamykatelná a stabilní, vhodná jak na ochranu parkovacích míst tak průchodů. Obsahuje reflexní pásky pro lepší viditelnost, šest kotev pro montáž, zámek se třemi klíči a váží 4,5 kg.
Zobrazit méně
Compass parkovací zábrana zamykací XC-80014
Výrobce: Compass
Zobrazit více
Parkovací zábrana Compass XC-80014 je vyrobena z kovu s povrchovou úpravou pro použití venkovní. Má vestavěný zámek umístěný na horní části. Rozměry produktu jsou 6 x 65 x 6 cm, zatímco rozměry základny činí 15 x 13 cm. Instalace vyžaduje připevnění k podkladu. Balení obsahuje zámek a tři klíče.
Zobrazit méně
Timeless Tools Manuální parkovací zábrana, 2 ks
Výrobce: Timeless tools
Zobrazit více
Timeless Tools Manuální parkovací zábrana se skládá ze sady dvou kusů o rozměrech 55x46 cm s výškou 32 cm v otevřeném stavu. Těží z možnosti montáže do betonu či asfaltu pomocí přiložených šroubů a je vybavena červeno-bílým reflexním páskem pro lepší viditelnost. Hmotnost jedné zábrany činí 14,6 kg.
Zobrazit méně
FurniGO Parkovací zábrana
Zobrazit více
Parkovací zábrana FurniGO je vytvořena z oceli s práškovým nástřikem, má integrovaný zámek s dvěma klíči a je osazena reflexními pásky pro viditelnost ve tmě. Rozměry základní desky jsou 18x18cm, a ve složeném stavu dosahuje rozměrů 70x18x47cm. Hmotnost produktu činí 4,6 kg.
Zobrazit méně

Parkovací dorazy

Parkovací doraz, carstop, černý
Hmotnost: 2.5 kg
Zobrazit více
Parkovací doraz, známý též jako carstop, je určen pro použití na parkovištích, vnějších stáních či v garážích. Má vysoce chemickou odolnost a nízkou hořlavost. Jeho údržba je jednoduchá a instalace i odstranění probíhá rychle. Obsahuje prostor pro umístění cedulky či odrazek.
Zobrazit méně
Parkovací doraz, délka 1830 mm
přečíst recenzi
Barva: žlutá / černá
Zobrazit více
Parkovací doraz vytváří hranici pro parkovací místa díky délce 1830 mm a výšce 100 mm, která brání přejetí vozidlem. Je vyroben z hard pryže a má oranžovou reflexní fólii pro lepší viditelnost. Upevňuje se kotvícími šrouby a hmoždinkami, které nejsou součástí balení.
Zobrazit méně
Parkovací doraz, carstop, žlutý
Hmotnost: 2.5 kg
Zobrazit více
Parkovací doraz typu carstop, barvy žluté, je určen pro aplikaci na parkoviště, venkovní plochy a do garáží. Nabízí chemickou odolnost a nízkou hořlavost. Je navržen pro snadnou údržbu a rychlou montáž či demontáž. Obsahuje prostor pro instalaci informačních značek nebo odrazek. Cena se pohybuje okolo 692 Kč.
Zobrazit méně
Parkovací doraz gumový, šířka 1830 mm - WL1830
Zobrazit více
Gumový parkovací doraz o rozměrech 1830 x 150 x 100 mm a hmotnosti 18,5 kg je vybaven 10 reflexními proužky. Výška 100 mm slouží k omezení přejezdu kol vozidel. Připevnění vyžaduje dodatečný montážní materiál, který není součástí balení. Produkt je vytvořen z tvrzené pryže.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Parkovací zábrana

Jak vybrat parkovací zábranu

Jaký typ parkovací zábrany je nejlepší pro soukromé parkovací místo

Pro soukromé parkovací místo jsou často voleny sklopné nebo odnímatelné zábrany. Tyto typy zábran umožňují snadné ovládání a nevyžadují složitou instalaci. Sklopná zábrana je ideální, pokud potřebujeme často přístup k parkovacímu místu, neboť lze zábranu rychle a snadno sklopit. Odnímatelné zábrany poskytují robustní řešení a podle potřeby je možné je úplně odstranit.

Jak zajistit vyšší viditelnost parkovací zábrany ve dne i v noci

Aby byla parkovací zábrana dobře viditelná jak ve dne, tak v noci, je důležité, aby byla vybavena odrazkami, osvětlením nebo reflexními páskami. Některé zábrany mají integrované LED světla nebo solární panely pro samostatné dobíjení světel. Dále lze aplikovat reflexní nálepky na povrch zábrany, což zvyšuje bezpečnost a snižuje riziko nehody.

Jaké bezpečnostní aspekty bych měl vzít v úvahu při nákupu parkovací zábrany

Bezpečnostní aspekty jsou při nákupu parkovací zábrany zásadní. Měli bychom zvolit zábranu s pevnou konstrukcí, která odolá nárazu neoprávněného vozidla. Dále je vhodné, aby zábrana obsahovala zámek odolný proti manipulaci, tím je zajištěna ochrana proti krádeži nebo neoprávněnému vstupu. Ve zmínkách o reflexních prvcích a osvětlení podporujeme i bezpečnost okolních uživatelů cest.

Jak správně udržovat parkovací zábranu

Parkovací zábrana
Timeless Tools Parkovací zábrana na dálkové ovládání

Udržování parkovací zábrany spočívá převážně v pravidelném kontrolování, čištění a mazání pohyblivých dílů. Je důležité zábranu pravidelně očistit od nečistot, sněhu či ledu, které by mohly ovlivnit její funkčnost. V případě sklopných zábran je doporučeno pravidelně kontrolovat a při potřebě dotahovat šrouby a další upevňovací prvky. U automatických systémů je třeba zkontrolovat elektronické komponenty a baterie.

Jaké jsou legislativní požadavky pro instalaci parkovací zábrany

Legislativní požadavky na instalaci parkovací zábrany se mohou lišit v závislosti na regionálních předpisech. Obecně by měla být instalace provedena tak, aby neohrožovala chodce ani ostatní uživatele silnice. Je důležité se ujistit, že instalace nezasahuje do veřejného prostoru ani neomezuje přístup k záchranným službám. Výběr a umístění zábrany by také mělo respektovat všechny místní stavební předpisy a nařízení. Doporučuje se konzultovat plány s místními úřady před samotnou instalací.

Zobrazit kompletní nabídku Parkovací zábrana