Nejlepší pole dance tyče 2024 a jak vybrat

Moderní způsob jak zpevnit tělo.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Fetish Fantasy Fantasy Dance Pole

Jak vybrat pole dance tyč

 • Pole dance se řadí mezi moderní disciplínu, která zahrnuje jak taneční, tak sportovní složku.
 • Cvičení se provádí na vertikální tyči a kolem ní. No a právě tuto tyč si budete muset pořídit, pokud se budete chtít pole dance věnovat nejen na výukových lekcích, ale hlavně v rámci tréninku doma.
 • Aby bylo možné pole dance tyč správně upevnit, potřebujete dva pevné body, tedy zem a strop.
 • Materiálů se na výrobu pole dance tyčí používá několik. To jaký zvolíte, je více méně na vašem pocitu nebo předchozí zkušenosti.

Tanec u tyče - náš výběr

Fetish Fantasy Fantasy Dance Pole
Výrobce: Fetish Fantasy
Délka: 283.5 cm
Zobrazit více
Taneční tyč Fantasy Dance Pole je třídílný produkt určený pro domácí použití. Montáž tyče probíhá pomocí vrutů a závěsného systému do stropu. Tyč je vyrobena z leštěného nerezu a má výškový rozsah od 222,5 cm do 283,5 cm. Maximální zatížení tyče je 81 kg.
Zobrazit méně
Power Pole Pro
Zobrazit více
Taneční tyč Power Pole Pro se dodává s příslušenstvím pro upevnění, obsahuje dvě hlavní tyče, prodlužovací nástavce (125mm a 250mm), rotační adaptér a nastavovací zařízení. Při používání je důležité dbát na okolí a nosnost tyče je omezena na 90 kg.
Zobrazit méně

Nastavitelné pole dance tyče

Pole dance tyče s podstavcem

zahrada XL Taneční výškově nastavitelná tyč
Barva: Černý
Zobrazit více
Tato taneční tyč má průměr 45 mm a výšku lze nastavit v rozmezí 224-275 cm. Vyrobena z chromovaného železa, je doplněna dvěma prodlouženími 25 cm a 12,5 cm. Spodní držák má průměr 23 cm a vrchní držák 36 cm. Je demontovatelná a nepotřebuje uchycení ke stropu.
Zobrazit méně
Fetish Fantasy Fantasy Dance Pole
Výrobce: Fetish Fantasy
Délka: 283.5 cm
Zobrazit více
Taneční tyč Fantasy Dance Pole je třídílný produkt určený pro domácí použití. Montáž tyče probíhá pomocí vrutů a závěsného systému do stropu. Tyč je vyrobena z leštěného nerezu a má výškový rozsah od 222,5 cm do 283,5 cm. Maximální zatížení tyče je 81 kg.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Pole dance tyč

Jak vybrat pole dance tyč

Umístění

Aby bylo možné pole dance tyč správně upevnit, potřebujete dva pevné body, tedy zem a strop. Pokud tyto opěrné body nemá, nebude mít dostatečnou stabilitu při cvičení. U stropu je třeba se zaměřit na dva parametry a to jeho výšku a konstrukci. Důležité je také správně vybrané místo, kvůli dostatečnému prostoru okolo na trénování.

Žena tancuje u tyče

Tanec u tyče je velmi náročnou, ale krásnou sportovní disciplínou, iStock / anastasiasku

Strop

Pro důkladné upevnění tyče je strop zásadní. Můžete ji opřít pouze o pevný bod stropu nebo např. v místě, kde je trám. Pokud tyč na něm správně neukotvíte nebo nebude mít dostatečně pevnou konstrukci, může dojít i k jeho poškození. Výška stropu pak určuje jaká varianta je vhodná do vaší místnosti.

 • Pevný strop výška 2,5 – 3 metry – klasická rozpěrná tyč (strop – podlaha), která má základní rozměr 2260 – 2755 mm
 • Pevný strop nad 3 metry – základní tyč s nástavcem pro prodloužení (až 3,5 m) nebo tyče přímo na objednávku (až 4,7 m)

Stage

Stage je tyč s pódiem, která pro zajištění stability nemusí být upevněna ke stropu. Můžete ji postavit prakticky kamkoli. Je vhodná např. do místností s extrémně vysokými stropy, nebo pokud se vaše tréninky odehrávají mimo domov. Celkově se ale jedná o komplikovanější a finančně náročnější variantu, která bude vhodnější pro ty z vás, kteří se pole dance chtějí věnovat profesionálně.

Typy

Tanec u tyče
Fetish Fantasy Fantasy Dance Pole

Klasické rozpěrné tyče lze rozdělit na dva základní typy:

 • Statická – jedná se o základní provedení pouze se statickým režimem
 • Statická a spinová – profesionální provedení se dvěma režimy a to, statickým a otáčecím (spinovým); Režimy lze měnit na základě speciálního mechanizmu nebo manipulací se šrouby (utažení, uvolnění) liší se u jednotlivých výrobců

Další dělení se odvíjí od jejich využití, případně typu konstrukce na:

 • Studiové tyče – vytvořené pro pole dance studia, ale i pro jiné místnosti s nadměrně vysokými stropy
 • Rozpěrné tyče – klasický typ do běžně vysokých místností
 • Zdvižné tyče – opatřeny zdvižným nebo sklopným systémem, který zajistí v případě potřeby dostatek volného místa pro jiné aktivity
 • Létající tyče – závěsná tyč, která je alternativou tyčí rozpěrných, se kotví pouze do stropu místnosti, nepotřebuje druhý opěrný bod

Víte, že…?

Pole dance je také oficiální soutěžní disciplína. Zahrnuje několik kategorií a to pole sport, pole art a pole exotic. Soutěžní pole dance je určen pro jednotlivce, dvojice i skupiny.

Žena tancuje u tyče

Větší kvalitou se mohou pyšnit profesionální tyče, iStock / Antonio_Diaz

Materiál

Nastavitelné pole dance tyče
vidaXL Taneční výškově nastavitelná tyč

Materiálů se na výrobu pole dance tyčí používá několik. To jaký zvolíte, je více méně na vašem pocitu nebo předchozí zkušenosti. Pokud cvičíte pouze doma, můžete se zaměřit na levnější varianty např. lakovaný povrch nebo chrom. Splňují potřebné nároky a s ohledem na poměr ceny a výkonu jsou dostačující. Z dalších možností se nabízí např. nerez nebo mosaz. Tyto materiály pracují s přilnavostí kůže na tyč. Pokud zvolíte jako materiál silikon, počítejte s tím, že se používá především pro tanec v oblečení.

Ceny, výrobci

Ceny tyčí se odvíjí od zvolených parametrů (typ, materiál, režimy atd.) a samozřejmě od konkrétních výrobců. Standartní cenové rozpětí je mezi 5000,- Kč a 11000,- Kč. Stage pořídíte zhruba za 20000,- Kč až 27000,- Kč.
Obezřetní buďte u neověřených eshopů, ale i u příliš levných výrobků. Pole dance se řadí mezi poměrně náročná cvičení, která vyžadují i jistou míru bezpečnosti a kvalitu zpracování cvičebních pomůcek.

ZnačkaPopis
X-poleJedná se celosvětově o předního výrobce tanečních tyčí. Motem této značky je kvalita, stabilita, bezpečnost.
Lupit PoleSlovinská značka, která na našem trhu nabízí kvalitní nerezové tyče.
GympoleČeská rodinná firma založená v roce 2014 vycházející z vlastních bohatých zkušeností. Filozofie této značky je postavena na maximální kvalitě výrobků. Z jejich dílny pochází systém OneClick a také systém sklopných tyčí.
FitpoleTato značka pochází z Finska a vyrábí pole dance tyče přímo na míru. V nabídce má také stage. Nejedná se o klasické pódium, ale o širokou desku, v níž je tyč ukotvená.

Otázky a odpovědi

Jak silnou tyč koupit?

Průměr tyče bývá označován jako grip. V nabídce jsou zpravidla dva průměry a to 40 a 45 mm. Kladněji bývá hodnocen a častěji používán průměr 45 mm, protože lépe padne do ruky. Setkáte se s ním také na soutěžích a ve studiích nejen v České republice. Průměr se může u některých výrobců lišit. Může být o několik milimetrů menší i větší.

Proč pole dance?

Pole dance je svým způsobem fitness aktivita, které vám zaručí celkové zpevnění vašeho těla. Ač to tak možná vypadá, cvičení není určeno pouze ženám, ale věnovat se mu mohou také muži a děti.
Zobrazit kompletní nabídku Pole dance tyč