Nejlepší posilovací stroje na dřepy 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Impulse Half Power Rack
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat posilovacího stroj na dřepy

Při výběru posilovacího stroje na dřepy byste měl zvážit několik klíčových faktorů, aby se vaše investice vyplatila:

  • Kvalita a stabilita: Je důležité, aby stroj byl robustní a stabilní, aby zvládl váhu činek a dynamiku pohybu bez nebezpečí vychýlení nebo poškození.
  • Nastavitelnost: Stroj by měl umožňovat nastavení výšky a pozice, aby vyhovoval vaší postavě a druhu cvičení, které chcete provádět.
  • Bezpečnostní prvky: Bezpečnostní zábrany či pojištění jsou klíčové pro ochranu při případném selhání svalů nebo ztrátě rovnováhy.
  • Rozměry: Ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro umístění stroje a jeho bezpečné používání.
  • Komfort: Přikládáním důležitosti ergonomii rukojetí a kvalitě polstrování se zvýší komfort při cvičení.
  • Cena ve vztahu k funkčnosti: Vyvážení mezi cenou a nabízenými funkcemi je klíčové. Vyhněte se placení za funkce, které nebudete využívat.

Berete v úvahu také budoucí cíle a to, zda by měl stroj splňovat specifické požadavky pro pokročilé cvičení.

Posilovací stroj na dřepy - náš výběr

Impulse Half Power Rack
přečíst recenzi
Hmotnost: 141 kg
Zobrazit více
Impulse Half Power Rack je vybaven klecí pro posílení s hrazdou, bezpečnostními háky a zarážkami, a také nabízí místo pro uložení kotoučů. Toto zařízení je určeno pro komerční využití, má šestnáct strojů a biomechanické prvky optimalizující polohu těla při cvičení. Vyžaduje samostatný nákup Olympijských kotoučů. Maintenance is simplified through easy-care features and manual adjustments.
Zobrazit méně
ATX SYS Squat Master
Typ: sissy lavice (dřepy)
Zobrazit více
Posilovací stroj ATX SYS Squat Master, model ATX-SYS-710, je určen pro specifický trénink nohou a gluteálního svalstva. Nabízí kompaktní rozměry pro úsporu prostoru a je konstruován tak, aby umožňoval snadnou manipulaci.
Zobrazit méně
Fitham Multipress SKF se stojanem na dřepy
Výrobce: Fitham
Typ: multipressy
Max. nosnost: 350 kg
Hmotnost: 170 kg
Zobrazit více
Posilovací stroj Fitham Multipress SKF se stojanem na dřepy je vyroben z ocelových profilů s nastavitelnou výškou osy. Umožňuje procvičit řadu svalových skupin včetně ramen, prsního svalstva a dolní části těla. Je vybaven ložiskovými pojezdy a odolným nástřikem. Rozměry stroje jsou 1800x2200x2000 mm, vyrábí se v ČR a má 2letou záruku, rám stroje na 5 let.
Zobrazit méně
ATX LINE Belt Squat Machine
Výrobce: ATX
Nosnost: 600 kg
Šířka: 123 cm
Výška: 151 cm
Zobrazit více
Posilovací stroj ATX LINE Belt Squat Machine slouží k provádění dřepů s přenesením zátěže na svaly nohou přes tréninkový opasek. Odstraňuje tak zátěž na záda a kolena. Certifikováno dle EN 20957 I.II.IV pro profesionální využití. Umožňuje udržení vzpřímené pozice horní části těla.
Zobrazit méně
Hop-Sport HS-2020SM
přečíst recenzi
Výrobce: Hop-Sport
Typ: sissy lavice (dřepy)
Zobrazit více
Posilovací lavice Hop-Sport HS-2020SM nabízí nastavení výšky blokád nohou a lýtek ve čtyřech a pěti úrovních a nastavitelnou podpěru beder ve čtyřech úrovních. Zařízení je konstruováno z oceli s práškovým lakovaním a má maximální nosnost 120 kg. Lavice umožňuje provádět cviky jako jsou sissy dřepy, kliky a "brušáky".
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Posilovací stroj na dřepy

Jak vybrat posilovacího stroj na dřepy

Jaké druhy posilovacích strojů na dřepy existují

Existují různé typy posilovacích strojů na dřepy, který si můžete pořídit do své domácí posilovny nebo najdete ve fitness centrech. Mezi nejrozšířenější patří power racky, kde můžete bezpečně provádět dřepy s činkou díky možnosti nastavení bezpečnostních zarážek. Smithův stroj má vodící tyče, díky kterým se můžete soustředit na samotný pohyb dřepu bez nutnosti stabilizace činky. Pro začátečníky mohou být vhodné i stroje s integrovanou váhou, kde je pohyb striktně definován a uživatel se nemusí starat o držení činky.

Jaké jsou přínosy používání posilovacího stroje na dřepy oproti klasickým dřepům s činkou

Použití posilovacího stroje na dřepy nabízí několik výhod oproti klasickým dřepům s činkou. Hlavní výhodou je bezpečnost, protože stroj obvykle poskytuje určitou míru podpory a stabilizace, což je výhodné pro začátečníky nebo lidi s omezením mobility. Dále může dojít k lepší izolaci svalů díky faktu, že strojům můžete nastavit konkrétní dráhu pohybu, což znamená, že je menší tendence ke kompenzačnímu chování těla a svaly tak pracují efektivněji. Navíc někteří uživatelé mohou cítit větší duševní pohodu při používání stroje, což jim umožňuje zvedat vyšší váhy bez obavy z poranění.

Jak pravidelně bych měl provádět údržbu posilovacího stroje na dřepy

Údržba posilovacího stroje na dřepy je podstatná pro prodloužení životnosti stroje a zajištění bezpečnosti při jeho používání. Doporučuje se pravidelně kontrolovat všechny šrouby a utahovat je pokud je to nutné, stejně tak by se měly kontrolovat vodící tyče a pohyblivé části na přítomnost prachu či opotřebení a čistit je nebo mazat podle potřeby. Frekvence těchto kontrol by měla odpovídat intenzitě používání stroje – u domácích posiloven postačí kontrola každý měsíc, zatímco ve veřejných posilovnách by mělo ke kontrole docházet týdně nebo dokonce denně v závislosti na frekvenci používání strojů.

Jaká by měla být správná technika při používání posilovacího stroje na dřepy

Posilovací stroj na dřepy
Impulse Half Power Rack

Správná technika při používání posilovacího stroje na dřepy je klíčová pro maximalizaci efektivity cvičení a minimalizaci rizika zranění. Před začátkem cvičení se ujistěte, že stroj je správně nastaven podle vaší výšky a rozsahu pohybu. Chodidla by měla být pevně na zemi, mírně širší než šířka ramen a směřovat mírně ven. Během dřepu by vaše stehna měla dosáhnout alespoň paralely s podlahou, než začnete s výstupem. Celý pohyb by měl být plynulý a kontrolovaný, s důrazem na pevné držení těla a správné dýchání – vždy vydechovat při zdvihu. Dále byste se měli vyvarovat hyperextenze zad při návratu do výchozí polohy.

Jak integrovat posilovací stroj na dřepy do celkového tréninkového plánu

Posilovací stroj na dřepy lze v rámci celkového tréninkového plánu efektivně využít pro rozvoj síly a objemu nožních svalů a zlepšení celkové stability těla. Dřepy jsou základním cvikem, který by měl být zařazen do spodní části těla zaměřených tréninkových dnů. Doporučuje se začít s méně intenzivním tréninkem a postupně zvyšovat váhu a intenzitu, jak se vaše síla a technika zlepšuje. Vhodné je také střídat dřepy na posilovacím stroji s dalšími cviky na nohy, například mrtvým tahem nebo leg press, aby došlo k vyváženému rozvoji svalů. Četnost zařazení dřepů do plánu závisí na vašich konkrétních cílech a na tom, zda dáváte přednost hypertrofii, zvyšování síly, nebo celkové kondici a flexibilitě.

Zobrazit kompletní nabídku Posilovací stroj na dřepy