Posilovač břišních svalů

Pekáč buchet? Není problém.

ca. 200 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat posilovač břišních svalů

Ať už je či není plavková sezóna za dveřmi, každý se snaží udržet si pěknou figuru. Zejména někteří sportovci touží mít dokonalý six pack, či námi jinak nazývaný pekáč buchet. Jasně, že by bylo nejlepší mávnout kouzelným proutkem či zobnout nějakou pilulku a ráno bychom mohli mít tělo, o kterém sníme, jenže to prozatím není možné. Proto se dnes budeme věnovat přístrojům, za pomoci kterých toho lze dosáhnout.

Typy posilovacích přístrojů

V obchodech se sportovním náčiním jsou k dostání dva druhy posilovacích nástrojů. Dělí se podle stylu cviků, které jsou s přístrojem prováděny. Cviky na posilování břicha se dělí na statické a dynamické. Proto ještě před nákupem zvažte, jaký druh pohybu děláte nejraději, zda se řadíte mezi začátečníky nebo se cítíte jako pokročilý sportovec.

S tím ovšem souvisí i to, jakého sportovního cíle chcete dosáhnout. Chcete rýsovat svaly, nebo se zaměřit na posilování hlubokého svalstva?
Necháme vás chvilku přemýšlet a zatím si ujasníme, co znamená statický a dynamický cvik.

Elektrická stimulace
Verk 15523 Elektrický posilovač břišních svalů EMS
ca. 200 CZK
Aktuálni cena
Typ cviku Popis
Statický cvik Sval se protahuje až na hranici jeho možností a v dané poloze je nutno se zhruba na 30 vteřin zastavit. Dochází k posílení hlubokých svalů, jenž drží vnitřnosti a chrání bedra.
Dynamický cvik Na rozdíl od statického cviku nedochází k prodlevě, ale ihned, či s velmi malou přestávkou, max. 5 vteřin se cvik vrací do výchozí pozice. Rýsuje břišní svaly.

Houpací stroje

Houpací stroje bývají také označovány pod pojmem crunch. Využijí ho začátečníci, ale i pokročilí. Kostru stroje tvoří pěnová opěrka a rukojeť, přičemž při zatlačení se horní polovina těla zvedá a hned se vrací zpátky. Dochází tedy k dynamickému pohybu. Nohy jsou uvolněně. Správné provádění by však mělo vycházet z břicha, nikoliv ze samotného pohybu rukou. Výhodou této kostry je, že vede pohyb a díky tomu drží tělo ve správné poloze.

Abdo gain

Patří do kategorie pro provádění statických cviků. Jedná se o balanční pomůcku, na kterou se sportovec posadí a při mírném záklonu se v této pozici snaží vydržet 10 sekund. Poté následuje v klasickém sedu pauza po dobu 30 vteřin.

Pokud vám tento cvik nebude dělat problém, můžete si prodloužit dobu držení a zkrátit dobu odpočinku. Základem je však držet stále zatnuté břišní svaly, aby vás ze cvičení nebolela záda.

Břicho, stehna, hýždě
inSPORTline Ab Lifter Easy
ca. 1 300 CZK
Aktuálni cena

Šikmá posilovací lavice

Posilovací lavice s několika úrovněmi polohování. Na konci se nachází dva pěnové válce, za které se zatnou nohy. Na lavici se leží v náklonu s hlavou dolů a ta se přitahuje k nohám. Sklapovačky, jenž se provádí tímto způsobem, jsou mnohem více účinné. Ovšem myslete pořád na pevné břicho. Některé druhy lavic je možné upevnit i na žebřiny a tím si regulovat sklon lavice.

Posilovací stroj Power plank

Je vyhledávanou pomůckou pro posílení a formování břišních svalů. Cvičení je na první pohled jednoduché, ale jakmile sedíte na stroji, zjistíte, že tomu tak úplně není. Proto je ideální pro pokročilejší sportovce. Základem je dynamický pohyb na nakloněném stroji. Ruce se přidržují madel a nohy se opřou do pěnových válců. Cílem je přitáhnout spodní část k té horní. V podstatě se jedná obrácené sklapovačky, kdy nepřitahujete ruce, ale nohy.

Nosnost přístroje

Nosnost výše uvedených přístrojů musí být dostatečná, jelikož na ní pokládáte váhu celého těla. Například v případě houpacího přístroje musí být dostatečně silné rukojeti, aby se při zatlačení neulomily. Šikmá lavice zase dostatečně bytelná, aby se pod vámi nepodlomila. Proto se jejich nosnost pohybuje od 120 do 150 kg.

Posilování i masáž
inSPORTline AB Perfect Twist
ca. 1 400 CZK
Aktuálni cena

Výhody posilovacího přístroje

Pokud vás již nebaví cvičit jen s vlastní vahou bez posilovacích přístrojů, nebo máte dost cvičení v posilovně, je nejlepší pořídit si posilovací stroj domu. Nejenže ušetříte čas, ale nakonec i peníze. Navíc při cvičení můžete sledovat svůj oblíbený pořad. Stroj, ať už v jakémkoliv provedení, pak jednoduše složíte a nebude tak nikde překážet.

Pro koho jsou vhodné

Posilovací přístroje na břicho využijí takřka všichni. Pokud se však řadíte mezi začátečníky či trpíte nadváhou, doporučujeme cviky konzultovat s trenérem. Dnes již není problém, aby přijel až k vám domů, aniž byste museli do fitness centra.

Víte, že…?

Několik dalších druhů cvičení, či návod jak na konkrétním posilovacím přístroji cvičit najdete také na internetu, který je dnes takovými videi dostatečně zaplněn.

Dostupný
Merco Sit Up posilovač břišních svalů
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Rozcvička je důležitá

Aby trénink byl efektivní, a vy jste se zároveň vyhnuly nechtěnému zranění, nezapomeňte na úvodní ale i závěrečný strečink. Nezaměřujte se však jen na břicho, ale na celé tělo. Nyní přinášíme pár tipů:

  • Warm-up: Ruce si položte na čelo a snažte se do nich co nejvíce zatlačit hlavu. Tím se zatěžují svaly na krku a tím dochází k jejich prokrvení.
  • Rozvička od hlavy až dolů: Začněte kroužením krku, pomalu rozpohybujte ramena, lokty, zápěstí. Nevynechejte trup a pokračujte přes kolena až po kotníky.
  • Závěrečné protažení: Svaly po cvičení potřebují pořádně protáhnout, aby dosáhly svého maxima.

Cena a značka

Ceny za posilovače břišních svalů ovlivňuje jednak jejich typ, ale také způsob použití. My dnes vybíráme stroj do vaší domácí posilovny, proto opomineme několika tisícové částky. Ještě než se na to ale podíváme, je potřeba zmínit ověřené značky, které vám výběr usnadní. Ty ověřené a sportovci používané jsou například: inSPORTline, TRINFIT, Spartan, či Acra.

Universální
Tummy Trimmer Expander
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Cena, za kterou v dnešní době pořídíte jakýkoliv posilovací stroj, je vcelku příznivá. Nevyplatí se ani dívat po bazarech. Zbytečně byste mohli naletět a navíc nebudete mít k dispozici 2 letou záruku.

Cena do 1 000 Kč

Za nejnižší cenu pořídíte přístroj zvaný Abdo gain. Ten je vyrobený z kvalitního nezávadného plastu a v několika barevných provedeních. K dostání jsou i houpací přístroje, jenž podpírají horní polovinu těla.

Cena od 1 000 Kč do 1 500 Kč

Střední kategorie nabízí k výběru několik šikmých lavic od různých výrobců. Jedná se o klasické lavice s několika nastavitelnými pozicemi a pěnovými opěrkami pro uchycení kolen.

Cena nad 1 500 Kč

Přístroj zvaný Power Plank či také přitahovací věž se většinou pohybuje kolem ceny 2 000 Kč, jelikož se jedná o kvalitní ocelovou konstrukci, která musí zvládnout celou vaši váhu. Není však problém sehnat i stroje kolem 6 000 Kč, ale ty jsou určeny převážně pro komerční účely.

Jméno
Elektrická stimulace
Břicho, stehna, hýždě
Posilování i masáž
Dostupný
Universální
Image
Produkt
Verk 15523 Elektrický posilovač břišních svalů EMS
inSPORTline Ab Lifter Easy
inSPORTline AB Perfect Twist
Merco Sit Up posilovač břišních svalů
Tummy Trimmer Expander
Hmotnost
8.5 kg
Cena ca. 200 CZK ca. 1 300 CZK ca. 1 400 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena