Přebalovací pult

Užívejte si přebalování i koupání Vašeho miminka.

 
 
 
ca. 1 700 CZK
ca. 2 200 CZK
 

Přebalovací pult

Čekáte své první miminko, chystáte vše potřebné a na vašem seznamu se objevil i přebalovací pult? Není divu, přebalováním svého děťátka budete trávit zejména v prvních měsících jeho života velké množství času. Při výměně plenek, převlékání a a po koupání by se měl cítit pohodlně nejen váš potomek, ale také vy samotní, proto se vyplatí výběru správného pultu věnovat dostatek času. Při nákupu nehraje roli jen vzhled a cena. Na co se zaměřit a jaké vlastnosti od něj můžete očekávat?

Jak vybrat přebalovací pult

Nabídka věcí potřebných pro miminko je obrovská.  Ne jinak tomu je s přebalovacími pulty. Výrobci se předhánějí v nabídce variant a provedení a vybrat takový, který budete skutečně plně využívat a bude vám vyhovovat, může být oříšek. Na co se při výběru hlavně zaměřit a na co si dát pozor?

Zaměřte se na Parametry Důvod
Horní desku minimální rozměry 70 x 90 cm miminka se rádi otáčí a potřebují prostor
Výšku pultu maximálně o 10 cm méně než je délka vaší předpažené ruky u nižšího pultu hrozí bolesti zad
Nosnost 15 – 25 kg bezpečnost dítěte

Víte, že…?

Bezpečnost především. Volte modely, které jsou označeny ekoznačkami zaručujícími prvotřídní kvalitu (například TÜV, Evropská Ekoznačka, nebo další certifikáty). Samozřejmostí je odkaz na evropskou normu EN 12221, zaručující bezpečnost.

Závěsný
MYHM závěsný přebalovací pult GOOGY

Prostor

Váháte jestli zvolit skládací pult, komodu nebo variantu s vaničkou? Rozmyslete si dobře, kam tento druh nábytku umístíte. Je důležité, abyste vše bylo rychle a snadno při ruce, otázkou je tedy hlavně praktičnost. Záleží na vás jestli to bude koupelna, kde si děťátko přebalíte hned po koupeli, ložnice nebo třeba obývací pokoj. Tam kde je dostatek prostoru můžete uvažovat také o přebalovacím pultu typu komoda, který poslouží zároveň jako další úložný prostor.

Prostornost

I když se vám menší přebalovací pulty mohou zdát hezčí a praktičtější než ty objemnější, není to vždy výhra. Pokud neřešíte nedostatek prostoru a můžete si dovolit robustnější a větší model, určitě mu dejte přednost. Až s miminkem sami zjistíte, že čím více prostoru, zejména toho úložného, máte k dispozici, tím lépe. Navíc si tím velmi ulehčíte práci, protože budete moci mít všechny potřebné věci rychle po ruce.

Stabilita

Není důležité, zda má přebalovací pult nohy nebo kolečka. Mnohem podstatnější je otázka stability. Laicky řečeno, přebalovací pult se vám nesmí sám složit nebo zbořit, pokud se na něm dítě pohne nebo jej tam jenom položíte.  Takový přebalovací pult by vám byl k ničemu. Všechny hrany, rohy a hrany musí být zaoblené nebo zakryté, ale to už by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Před výběrem přesto doporučujeme pečlivou kontrolu.

Přebalovací komoda
Klups Přebalovací komoda

Zvýšené okraje

Každý správný přebalovací pult by měl obsahovat zvýšené okraje, které jistí dítě a zabraňují jeho pádu. Ty bývají nedílnou součástí přebalovacího pultu nebo se dodávají spolu s ním jako doplněk. Pokud máte vybraný ideální pult, který takovou ochranou nedisponuje, bezpečnostní okraje kupte zvlášť a k pultu je připevněte.

Materiál

Přijde vám, že volba materiálu je jen otázkou vkusu? Není tomu tak. Pro své děti chceme všichni to nejlepší, o tom nemůže být pochyb. Nejlepší variantou je takový výrobek, který je označený ekoznačkou zaručující prvotřídní kvalitu. U takového modelu se totiž nemusíte bát, že by vašemu dítěti cokoli hrozilo. Žádné nebezpečí v podobě rozpouštědel, lepidel či závadných barev.

Dalším důvodem, proč přemýšlet nad materiálem, je čistě praktické hledisko. Dřevěné přebalovací pulty jsou pevné, ale také citlivé na vlhkost. Zlatou střední cestou jsou proto modely z masivu, které navíc obsahují vyměnitelný přebalovací nástavec z plastu.

Na kolečkách
Scarlett Přebalovací pult Jáš

Možnosti přebalování

Přebalit vaše miminko zvládnete jistě i bez přebalovacího pultu. Na druhou stranu, pořídite-li si přebalovací pult, budete mít všechny věci přehledně pohromadě a zároveň zabráníte případnému znečištění okolí.

Typ Výhody Nevýhody
Přebalovací podložka Levná, variabilní, snadno přemístitelná Přemisťování věcí
Přebalovací pult Variabilní, úložné prostory, u některých i vanička, nízká cena Plastové nejsou příliš estetické
Přebalovací komoda Stabilní, bohaté úložné prostory Vyšší investice, zabírá místo

Podívejme se na jednotlivé možnosti přebalovacích pultů zblízka.

Řešíte prostor?

Máte malý byt a marně si lámete hlavu nad tím, kam dát všechny nezbytnosti pro vaše děťátko? Nechce se vám přebalovat miminko na pračce tak, jak to dělali naše rodiče? Nevěšte hlavu, přebalovací pult si můžete pořídit i v případě, že nebydlíte zrovna ve vile.

S vaničkou
Ceba Baby přebalovací pult s vaničkou
ca. 1 700 CZK
Aktuálni cena

Skládací přebalovací pulty

Řešíte-li však nedostatek prostoru, váš „přebalovák“ by neměl zabírat v bytě moc místa. V takovém případě jsou ideální skládací pulty, které hravě schováte za dveře nebo za skříň.

Můžete je ale často také využít jako druhý pult, který uplatníte například v prvních měsících po narození děťátka, jež nebudete chtít přenášet z koupelny až do dětského pokoje, ale v klidu si ho zavinete v teple koupelny nebo v její blízkosti.

U skládacích přebalovacích pultů doporučujeme volit ty s protiskluzovými nožičkami a postranním kapsářem na věci nutné ke každodenní hygieně vašeho děťátka.

Skládací
Scarlett pult Florida
ca. 2 200 CZK
Aktuálni cena

Přebalovací pulty s vaničkou

V poslední době se klade důraz na univerzálnost použití všech výrobků a přebalovací pulty nejsou v tomto směru výjimkou. Oblíbenou variantou jsou proto takové, které lze v okamžiku přeměnit na praktickou vaničku k večernímu koupání. Některé vaničky však bývají velmi malé a maminky je využívají jen krátce.

Pokud jste nakloněni této variantě, doporučujeme důkladně prověřit, zda model splňuje bezpečnostní požadavky na stabilitu konstrukce ve složeném i rozloženém stavu.

Lehátko na zeď

Nejmodernější varianty přebalovacích pultů v sobě snoubí praktičnost a také neotřelý vzhled. Jestliže patříte do skupiny lidí, kteří v místnosti řeší řeší málo prostoru, jistě využije závěsné systémy, které jsou velmi zajímavé. Tzv. lehátko na zeď, které je ve tvaru L, kde na stěně máte přehledný kapsář a ve výklopném systému lehátko pro dítě, je sice netradiční, ale mnoho maminkami již uznávaný systém, který se těší velké oblibě.

Široký
Marsylia přebalovací pult

Do prostoru

Nechcete-li o své miminko pečovat na přebalovacím pultu, pravděpodobně dáte přednost komodě. Jejich výhodami jsou lepší stabilita, elegantnější provedení, více úložného a manipulačního prostoru.

Přebalovací komody jsou velmi často vyráběny v provedení 2 v 1. Při péči o miminko vám budou sloužit jako přebalovací místo a úložný prostor pro pleny, oblečení a doplňky pro dítě. Když potomek odroste, můžete po demontáži samotného pultu udělat z komody udělat praktickou skříňku do dětského pokoje. Pokud se pro tuhle možnost rozhodnete, doporučujeme důkladně zvážit styl, barvu komody, protože je pravděpodobné, že bude součástí pokojíčku i několik let.

Víte, že…?

Velkým plusem komod je, že k nim často pořídíte celý pokojíček sladěný ve stejném designu.

Doplňky

Přebalovací podložka je k nezbytným doplňkem přebalovacího pultu. Pamatujte, že rozměr podložky by měl odpovídat rozměrům vrchní desky pultu.

 • Přebalovací podložka na pult: volte rozměrnou, vyměkčenou podložku s vyztuženými nebo nafukovacími okraji, aby se vám děťátko nepřekulilo na zem. Měla by být omyvatelná a nepromokavá.
 • Přebalovací podložka: důležitá je především jejich savost a vnější fólie, která chrání před prosáknutím. U přebalovacích podložek, které používáte mimo přebalovací pult, je důležitá především jejich savost a vnější fólie, která chrání před prosáknutím. Levnější přebalovací podložky se hodí i jako nepromokavá vrstva do dětské postýlky pod prostěradlo, aby matrace vydržela dlouho svěží a zároveň jste pojistili plenky proti protečení.
 • Cestovní přebalovací podložka: na cesty můžete vybavit jednorázovými přebalovacími podložkami v balení po více kusech v menších rozměrech kolem 60 x 60 cm.

Cena pořízení

Cena přebalovacích pultů se liší v závislosti na jeho typu, způsobu provedení a materiálu, který byl použit. Ty nejlevnější seženete za pár stovek, ale takové pořízení designové komody se může vyšplhat až na několik tisíc korun.

 • Cena do 1000 Kč –  v této kategorii najdete široká výběr přebalovacích podložek. S přebalovacími pulty se nabídka značně zúží. Přesto koupě pultu do tisíce korun není nemožná. Nečekejte ale žádné zázraky, jedná se spíše o cestovní varianty, s látkovým lůžkem a kovovou konstrukcí, vhodné na nárazové použití.
 • Cena od 1 000 do 1 500 Kč –  vybírat můžete z jednoduchých plastových, nebo laminátových skládacích přebalovacích pultů. Výjimkou nejsou ani komody z lamina. Pokud nejste nároční, jistě vyberete.
 • Cena od 1 500 do 3 000 Kč – s vyšší investicí se výběr značně rozšiřuje. Vybírat můžete z kvalitních skládacích pultů, pultů s vaničkou nebo závěsných modelů na zeď. V nabídce také naleznete komody z levnějších druhů dřeva.
 • Cena nad 3 000 Kč – lákají vás přebalovací komody z masivu, přebalovací pulty, ke kterým sladíte celý pokojíček nebo designové nadčasové modely na zeď? Při jejich pořízení budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Cena se může vyšplhat až na 10 000 korun.

Bezpečné používání

 • Přebalovací pult je určen pouze pro děti s hmotností do 15 kg.
 • Nenechávejte dítě nikdy na přebalovacím pultu samotné.
 • Neumisťujte přebalovací pult do blízkosti tepelného zdroje.
 • Zajistěte kolečka pokaždé, když dítě přebalujete.
 • Toaletní potřeby a potřeby pro přebalování vždy uchovávejte mimo dosah dítěte.
 • Předtím, než dítě položíte na přebalovací pult, zkontrolujte, zda máte po ruce vše, co  budete potřebovat. Když něco berete, vždy dítě jednou rukou přidržujte.
 • Před koupáním zkontrolujte teplotu vody.

Pamujte při výběru pultu především na bezpečnostní prvky. Vše ostatní je jen na vás a vašich možnostech. A také interiéru či vašeho osobního ladění. Na design se totiž žádné normy nevztahují a vy můžete směle vybírat z nejrůznějších motivů a barev. Důležité je, aby jste si přebalování s miminkem užili a stalo se pro vás zábavou.

Nomination
Závěsný
Přebalovací komoda
Na kolečkách
S vaničkou
Skládací
Široký
Image
Product
MYHM závěsný přebalovací pult GOOGY
Klups Přebalovací komoda
Scarlett Přebalovací pult Jáš
Ceba Baby přebalovací pult s vaničkou
Scarlett pult Florida
Marsylia přebalovací pult
Cena       ca. 1 700 CZK ca. 2 200 CZK  
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena