24 nejlepších přebalovacích pultů 2023

Užívejte si přebalování i koupání Vašeho miminka.

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Quax Loft nástavba pro přebalovací pult bílá 70 x 54 cm

Přebalovací pult

 • Přebalovací pult má několik podob, oblíbené jsou velké komody i levné podložky.
 • Přebalovací pult je podle typu vyroben z různých materiálů a má i různé nároky na prostor.
 • Při výběru pultu by měla hrát hlavní roli bezpečnost Vašeho dítěte.

Přebalovací pult - náš výběr

Klupš Emma bílý 92 x 75 x 54
přečíst recenzi
Výrobce: Klups
Barva: bílé
Se zvýšenými okraji: ano
Materiál: dřevěné
CAM Aqua 240
přečíst recenzi
Výrobce: Cam
Barva: vícebarevné
S vaničkou: ano
S úložným prostorem: ano

Přebalovací pulty na kolečkách

Skládací přebalovací pulty

CAM Volare 259
přečíst recenzi
Výrobce: Cam
Barva: šedé
S úložným prostorem: ano
Skládací: ano
CAM Cambio 247
přečíst recenzi
Výrobce: Cam
Barva: vícebarevné
Skládací: ano
Se zvýšenými okraji: ano
Cam Volare 260
přečíst recenzi
Výrobce: Cam
Barva: béžové
S úložným prostorem: ano
Skládací: ano
CAM Volare 247
přečíst recenzi
Výrobce: Cam
Barva: vícebarevné
Skládací: ano
S vaničkou: ano

Přebalovací pulty s komodou

Klups Radek
přečíst recenzi
Výrobce: Klups
Typ: přebalovací
Hmotnost: 30 kg
Barva: bílé
Klups Iwo
přečíst recenzi
Výrobce: Klups
Typ: přebalovací
Hmotnost: 30 kg
Barva: bílé
Drewex Žirafa
přečíst recenzi
Výrobce: Drewex
Typ: přebalovací
Hmotnost: 41 kg
Barva: béžové
GEUTHER METTE
přečíst recenzi
Výrobce: Geuther
Typ: přebalovací
Materiál: masivní
GEUTHER WAVE
přečíst recenzi
Výrobce: Geuther
Typ: přebalovací
Barva: bílé
Materiál: MDF

Přebalovací pulty s vaničkou

Zobrazit kompletní nabídku přebalovacích pultů

Přebalovací pult

Velikost

Přebalování musí být pro dospělého pohodlné a pro dítě bezpečné. Důležité je proto zvolit správnou velikost.

Zaměřte se na Parametry Důvod
Horní desku minimální rozměry 70 x 90 cm miminka se rádi otáčí a potřebují prostor
Výšku pultu maximálně o 10 cm méně než je délka vaší předpažené ruky u nižšího pultu hrozí bolesti zad
Nosnost 15 – 25 kg bezpečnost dítěte

Víte, že…?

Bezpečnost především. Volte modely, které jsou označeny ekoznačkami zaručujícími prvotřídní kvalitu (například TÜV, Evropská Ekoznačka, nebo další certifikáty). Samozřejmostí je odkaz na evropskou normu EN 12221, zaručující bezpečnost.

Přebalovací pult
Quax Loft nástavba pro přebalovací pult bílá 70 x 54 cm

Prostor

Váháte jestli zvolit skládací pult, komodu, postýlku s přebalovacím pultem nebo variantu skládacího pultu s vaničkou? Nejlevnější je pak pořízení přebalovacího nástavce na komodu. Rozmyslete si dobře, kam tento druh nábytku umístíte. Je důležité, abyste vše bylo rychle a snadno při ruce, otázkou je tedy hlavně praktičnost. Záleží na vás jestli to bude koupelna, kde si děťátko přebalíte hned po koupeli, ložnice nebo třeba obývací pokoj. Tam kde je dostatek prostoru můžete uvažovat také o přebalovacím pultu typu komoda, který poslouží zároveň jako další úložný prostor.

Prostornost

I když se vám menší přebalovací pulty mohou zdát hezčí a praktičtější než ty objemnější, není to vždy výhra. Pokud neřešíte nedostatek prostoru a můžete si dovolit robustnější a větší model, určitě mu dejte přednost. Až s miminkem sami zjistíte, že čím více prostoru, zejména toho úložného, máte k dispozici, tím lépe. Navíc si tím velmi ulehčíte práci, protože budete moci mít všechny potřebné věci rychle po ruce.

Stabilita

Není důležité, zda má přebalovací pult nohy nebo kolečka. Mnohem podstatnější je otázka stability. Laicky řečeno, přebalovací pult se vám nesmí sám složit nebo zbořit, pokud se na něm dítě pohne nebo jej tam jenom položíte.  Takový přebalovací pult by vám byl k ničemu. Všechny hrany, rohy a hrany musí být zaoblené nebo zakryté, ale to už by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Před výběrem přesto doporučujeme pečlivou kontrolu.

Přebalovací pulty na kolečkách
Quax přebalovací pult na kolečkách bílo přírodní

Zvýšené okraje

Každý správný přebalovací pult by měl obsahovat zvýšené okraje, které jistí dítě a zabraňují jeho pádu. Ty bývají nedílnou součástí přebalovacího pultu nebo se dodávají spolu s ním jako doplněk. Pokud máte vybraný ideální pult, který takovou ochranou nedisponuje, bezpečnostní okraje kupte zvlášť a k pultu je připevněte.

Materiál

Přijde vám, že volba materiálu je jen otázkou vkusu? Není tomu tak. Pro své děti chceme všichni to nejlepší, o tom nemůže být pochyb. Nejlepší variantou je takový výrobek, který je označený ekoznačkou zaručující prvotřídní kvalitu. U takového modelu se totiž nemusíte bát, že by vašemu dítěti cokoli hrozilo. Žádné nebezpečí v podobě rozpouštědel, lepidel či závadných barev.

Dalším důvodem, proč přemýšlet nad materiálem, je čistě praktické hledisko.

Skládací přebalovací pulty
CAM Volare 259
 • Dřevěné přebalovací pulty jsou pevné, ale také citlivé na vlhkost.
 • Zlatou střední cestou jsou proto modely z masivu, které navíc obsahují vyměnitelný přebalovací nástavec z plastu.

Možnosti přebalování

Přebalit vaše miminko zvládnete jistě i bez přebalovacího pultu. Na druhou stranu, pořídite-li si přebalovací pult, budete mít všechny věci přehledně pohromadě a zároveň zabráníte případnému znečištění okolí.

Typ Výhody Nevýhody
Přebalovací podložka Levná, variabilní, snadno přemístitelná Přemisťování věcí
Přebalovací pult Variabilní, úložné prostory, u některých i vanička, nízká cena Plastové nejsou příliš estetické
Přebalovací komoda Stabilní, bohaté úložné prostory Vyšší investice, zabírá místo
Matka přebaluje dítě

Přebalovací komoda nabízí i prostor k uložení věcí

Přebalovací pulty s komodou
Klups Radek

Podívejme se na jednotlivé možnosti přebalovacích pultů zblízka.

Řešíte prostor?

Máte malý byt a marně si lámete hlavu nad tím, kam dát všechny nezbytnosti pro vaše děťátko? Nechce se vám přebalovat miminko na pračce tak, jak to dělali naše rodiče? Nevěšte hlavu, přebalovací pult si můžete pořídit i v případě, že nebydlíte zrovna ve vile.

Skládací přebalovací pulty

Řešíte-li však nedostatek prostoru, váš „přebalovák“ by neměl zabírat v bytě moc místa. V takovém případě jsou ideální skládací pulty, které hravě schováte za dveře nebo za skříň.

Přebalovací pulty s vaničkou
Childhome Přebalovací pult s vaničkou

Můžete je ale často také využít jako druhý pult, který uplatníte například v prvních měsících po narození děťátka, jež nebudete chtít přenášet z koupelny až do dětského pokoje, ale v klidu si ho zavinete v teple koupelny nebo v její blízkosti.

U skládacích přebalovacích pultů doporučujeme volit ty s protiskluzovými nožičkami a postranním kapsářem na věci nutné ke každodenní hygieně vašeho děťátka.

Přebalovací pulty s vaničkou

V poslední době se klade důraz na univerzálnost použití všech výrobků a přebalovací pulty nejsou v tomto směru výjimkou. Oblíbenou variantou jsou proto takové, které lze v okamžiku přeměnit na praktickou vaničku k večernímu koupání. Některé vaničky však bývají velmi malé a maminky je využívají jen krátce.

Přebalovací pult
Klupš Emma bílý 92 x 75 x 54

Pokud jste nakloněni této variantě, doporučujeme důkladně prověřit, zda model splňuje bezpečnostní požadavky na stabilitu konstrukce ve složeném i rozloženém stavu.

Lehátko na zeď

Nejmodernější varianty přebalovacích pultů v sobě snoubí praktičnost a také neotřelý vzhled. Jestliže patříte do skupiny lidí, kteří v místnosti řeší řeší málo prostoru, jistě využije závěsné systémy, které jsou velmi zajímavé. Tzv. lehátko na zeď, které je ve tvaru L, kde na stěně máte přehledný kapsář a ve výklopném systému lehátko pro dítě, je sice netradiční, ale mnoho maminkami již uznávaný systém, který se těší velké oblibě.

Závěsný řebalovací pult na toaletě

Závěsné pulty najdete velmi často na veřejných místech

Do prostoru

Nechcete-li o své miminko pečovat na přebalovacím pultu, pravděpodobně dáte přednost komodě. Jejich výhodami jsou lepší stabilita, elegantnější provedení, více úložného a manipulačního prostoru.

Přebalovací pulty na kolečkách
Quax přebalovací pult na kolečkách stone

Přebalovací komody jsou velmi často vyráběny v provedení 2 v 1. Při péči o miminko vám budou sloužit jako přebalovací místo a úložný prostor pro pleny, oblečení a doplňky pro dítě. Když potomek odroste, můžete po demontáži samotného pultu udělat z komody udělat praktickou skříňku do dětského pokoje. Pokud se pro tuhle možnost rozhodnete, doporučujeme důkladně zvážit styl, barvu komody, protože je pravděpodobné, že bude součástí pokojíčku i několik let.

Víte, že…?

Velkým plusem komod je, že k nim často pořídíte celý pokojíček sladěný ve stejném designu.

Doplňky

Přebalovací podložka je k nezbytným doplňkem přebalovacího pultu. Pamatujte, že rozměr podložky by měl odpovídat rozměrům vrchní desky pultu.

Skládací přebalovací pulty
CAM Cambio 247
 • Přebalovací podložka na pult: volte rozměrnou, vyměkčenou podložku s vyztuženými nebo nafukovacími okraji, aby se vám děťátko nepřekulilo na zem. Měla by být omyvatelná a nepromokavá.
Přebalování miminka

Přebalovací podložku můžete používat kdekoliv

 • Přebalovací podložka: důležitá je především jejich savost a vnější fólie, která chrání před prosáknutím. U přebalovacích podložek, které používáte mimo přebalovací pult, je důležitá především jejich savost a vnější fólie, která chrání před prosáknutím. Levnější přebalovací podložky se hodí i jako nepromokavá vrstva do dětské postýlky pod prostěradlo, aby matrace vydržela dlouho svěží a zároveň jste pojistili plenky proti protečení.
Přebalovací pulty s komodou
Klups Iwo
 • Cestovní přebalovací podložka: na cesty můžete vybavit jednorázovými přebalovacími podložkami v balení po více kusech v menších rozměrech kolem 60 x 60 cm.

Cena pořízení

Cena přebalovacích pultů se liší v závislosti na jeho typu, způsobu provedení a materiálu, který byl použit. Ty nejlevnější seženete za pár stovek, ale takové pořízení designové komody se může vyšplhat až na několik tisíc korun.

 • Cena do 1000 Kč –  v této kategorii najdete široká výběr přebalovacích podložek. S přebalovacími pulty se nabídka značně zúží. Přesto koupě pultu do tisíce korun není nemožná. Nečekejte ale žádné zázraky, jedná se spíše o cestovní varianty, s látkovým lůžkem a kovovou konstrukcí, vhodné na nárazové použití.
Přebalovací pulty s vaničkou
Přebalovací pult s vaničkou Scarlett FLORIDA - šedý
 • Cena od 1 000 do 1 500 Kč –  vybírat můžete z jednoduchých plastových, nebo laminátových skládacích přebalovacích pultů. Výjimkou nejsou ani komody z lamina. Pokud nejste nároční, jistě vyberete.
 • Cena od 1 500 do 3 000 Kč – s vyšší investicí se výběr značně rozšiřuje. Vybírat můžete z kvalitních skládacích pultů, pultů s vaničkou nebo závěsných modelů na zeď. V nabídce také naleznete komody z levnějších druhů dřeva.
 • Cena nad 3 000 Kč – lákají vás přebalovací komody z masivu, přebalovací pulty, ke kterým sladíte celý pokojíček nebo designové nadčasové modely na zeď? Při jejich pořízení budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Cena se může vyšplhat až na 10 000 korun.
Přebalovací pult
CAM Aqua 240

Bezpečné používání

 • Přebalovací pult je určen pouze pro děti s hmotností do 15 kg.
 • Nenechávejte dítě nikdy na přebalovacím pultu samotné.
 • Neumisťujte přebalovací pult do blízkosti tepelného zdroje.
Přebalovací pulty na kolečkách
Nanán přebalovací pult na kolečkách Puccio Star růžový
 • Zajistěte kolečka pokaždé, když dítě přebalujete.
 • Toaletní potřeby a potřeby pro přebalování vždy uchovávejte mimo dosah dítěte.
 • Předtím, než dítě položíte na přebalovací pult, zkontrolujte, zda máte po ruce vše, co  budete potřebovat. Když něco berete, vždy dítě jednou rukou přidržujte.
 • Před koupáním zkontrolujte teplotu vody.
Skládací přebalovací pulty
Cam Volare 260

Pamujte při výběru pultu především na bezpečnostní prvky. Vše ostatní je jen na vás a vašich možnostech. A také interiéru či vašeho osobního ladění. Na design se totiž žádné normy nevztahují a vy můžete směle vybírat z nejrůznějších motivů a barev. Důležité je, aby jste si přebalování s miminkem užili a stalo se pro vás zábavou.

Otázky a odpovědi

Jakou jinou podobu přebalovacího pultu mohu koupit?

Přebalovací pult může být součástí dřevěné i cestovní postýlky. Koupit můžete i dětskou vaničku s přebalovacím pultem.

Jaký přebalovací pult koupit?

Oblíbené jsou přebalovací podložky, které jsou velmi skladné a používat je můžete kdekoliv. Pokud budete přebalovat vždy na jednom místě, bude pro vás vhodná komoda, jejíž součástí je i úložný prostor.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku přebalovacích pultů