14 nejlepších prosklených lednic 2023

Na zákusky i nápoje.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tefcold CEV 425 BLACK
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat prosklenou lednici

 • Mezi prosklené lednice lze zařadit dva typy chladících zařízení a to vitríny nebo případně minibary. Ty mohou, ale zároveň nemusí prosklenými dveřmi disponovat. Obojí pak slouží k uložení nápojů i dalších pochutin.
 • Mezi základní parametry patří např. objem spotřebiče, teplotní rozsah nebo energetická náročnost.
 • Doplňkové funkce bývají součástí obou typů lednic s prosklenými dveřmi. Konkrétní funkce případně jejich množství se liší u jednotlivých modelů.
 • I když jsou prosklené lednice neboli chladicí vitríny určené především pro profesionální využití v restauracích, jídelnách či kavárnách, není problém takovou lednici pořídit i do vlastní domácnosti.

Prosklená lednice - náš výběr

Tefcold CEV 425 BLACK
přečíst recenzi
Hloubka: 64 cm
Objem: 347 l
Energetická třída: E
Výška: 184 cm
Liebherr MRFvc 4011
přečíst recenzi
Výrobce: Liebherr
Hloubka: 65.4 cm
Energetická třída: C
Výška: 188.4 cm
Tefcold UR 400 G
přečíst recenzi
Hloubka: 60 cm
Objem: 350 l
Automatické odmrazování: ano
Energetická třída: B
REDFOX DR 200 GSS
přečíst recenzi
Výrobce: RedFox
Hloubka: 61.5 cm
Objem: 130 l
Výška: 85.5 cm
NORDline FS 2380
přečíst recenzi
Zaměnitelné otevírání: ano
Hloubka: 64 cm
Objem: 345 l
Automatické odmrazování: ano

Mini prosklené lednice

Klarstein Beersafe M
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
LED osvětlení: ano
Guzzanti GZ 24G
přečíst recenzi
Výrobce: Guzzanti
Zaměnitelné otevírání: ano
Hloubka: 38 cm
Objem: 24 l
Klarstein Beersafe XL Onyx
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
LED osvětlení: ano
NORDline DA 199
přečíst recenzi
Hloubka: 71 cm
Objem: 199 l
Výška: 100 cm
Typ: prosklenné

Dvoudveřové prosklené lednice

NORDline FS 2380
přečíst recenzi
Zaměnitelné otevírání: ano
Hloubka: 64 cm
Objem: 345 l
Automatické odmrazování: ano
NORDline USS 1200 DIKLM
přečíst recenzi
Hloubka: 74.2 cm
Objem: 852 l
Výška: 200 cm
Typ: prosklenné
NORDline RD 320 LG
přečíst recenzi
Hloubka: 61.5 cm
Objem: 312 l
Automatické odmrazování: ano
Výška: 61.5 cm
Zobrazit kompletní nabídku prosklených lednic

Jak vybrat prosklenou lednici

Typy

Existuje několik typů prosklených lednic, které se dělí podle způsobu používání. Záleží na tom, kolik máte doma prostoru a také, co chcete do lednice ukládat. Rozdělujeme je na:

 • Volně stojící
 • Stolní/pultové
 • Na zákusky
Prosklená lednice
Tefcold CEV 425 BLACK

V domácnostech jsou oblíbené i lednice na nápoje.

Velikost

Než si pořídíte prosklenou chladničku, měli byste vědět, jakou zvolit velikost. Pokud se jedná o profesionální využití do restaurací a podobně, rozhodně více využijete větší lednice. Pokud ale bude tento spotřebič složit v domácnosti, máte možnost vybírat jednak podle počtu členů rodiny nebo podle velikosti apetitu.

Objem

To, jaký vyberete objem lednice, vždy závisí na prostoru, ve kterém bude chladící vitrína umístěna. Proto je dobré mít předem promyšleno, kam lednici umístíte. Důležité také je, abyste věděli, jaké množství potravin a nápojů do prosklené lednice budete ukládat. Aby byl chod chladničky správný a efektivní, měla by být zaplněna zhruba ze 70 %. Objem prosklené lednice se běžně pohybuje od 150 – 480 litrů.

Mini prosklené lednice
Klarstein Beersafe M

Způsob chlazení

Pokud jde o způsob chlazení, vybírat můžete ze dvou typů, kterými jsou statické chlazení a oběhové chlazení.

Statické chlazení

Tento způsob chlazení je úsporný. Obsahuje jeden nebo více motorů a jeden okruh.

Oběhové chlazení

Díky ventilátoru udržuje konstantní teplotu v celém chlazeném prostoru. Když jsou dveře lednice zavřené, rozhání studený vzduch dokola a navíc rychleji vychladí potraviny, které jste právě nově do lednice vložili.

Dvoudveřové prosklené lednice
NORDline FS 2380

Energetická spotřeba

Další důležitý parametr, je i spotřeba energie. Ta se odvíjí od toho, do jaké energetické třídy je lednice zařazena. Vybírat můžete z těch nejúspornějších variant, což je kategorie A, až po ty méně úsporné, což jsou lednice, jejichž energetická třída je C. Všichni výrobci uvádí energetickou třídu na energetickém štítku, který má každý lednice.

Víte, že…?

Optimální výkon i energetickou spotřebu lednice ovlivňuje především teplota okolního prostředí. Pokud tedy bude spotřebič nesprávně umístěn, spotřeba může narůstat.

Klimatická třída

Další důležitý parametr pro výběr prosklené lednice, je klimatická třída, která určuje optimální teplotu okolního prostředí lednice. Lednice, kterou umístíte v kuchyni s celoročně stálou teplotou, bude muset splňovat jiné nároky než lednice, kterou si pořídíte na chalupu nebo do rekreačního penzionu.

Prosklená lednice
Liebherr MRFvc 4011
Klimatická třída Teplota
Klimatická třída SN okolní teplota od +10 °C do +32 °C
Klimatická třída N teplota okolí od +16 °C do +32 °C
Klimatická třída ST okolní teplota od +18 °C do +38 °C
Klimatická třída T teplota okolí od +18 °C do +43 °C

Funkce

Prosklená lednice disponuje i několika užitečnými funkcemi, díky kterým vaše potraviny zůstanou dlouho čerstvé a také zamezí prostupování pachů z různých druhů jídel.

 • Ventilace – udržuje stabilní teplotu lednice tím, že uvnitř lednice rozhání studený vzduch.
 • Ionizátor – díky této funkci, která funguje jako pohlcovač prachu, budou vaše potraviny déle čerstvé a také se minimalizuje vznik plísní.
 • LED osvětlení – nepostradatelná funkce, díky které máte přehled o tom, co je uvnitř lednice.
 • Automatické odmrazování (NoFrost) – díky této funkci se na potravinách či nápojích nevytváří vlhkost a nevznikne uvnitř lednice námraza, protože dochází k rovnoměrné cirkulaci vzduchu.

Značky

Při výběru prosklené lednice narazíte na spoustu kvalitních a osvědčených výrobců. Takže rozhodně je z čeho vybírat. Pojďme si alespoň některé výrobce představit trochu blíže.

Mini prosklené lednice
Guzzanti GZ 24G
 • Whirlpool – Společnost, která se na trhu pohybuje řadu let. Jednoznačně patří mezi nejznámější a také nejpreferovanější značky bílé techniky. Tato značka získala spoustu spotřebitelských ocenění.
 • NORDline – Jedná se o českou značku, která vznikla v roce 2006 a od té doby si vybudovala na našem trhu pevnou pozici. Společnost se zaměřuje především na to, aby jejich výrobky byly nejen kvalitní, ale také aby měly moderní design a praktické funkce.
 • Guzzanti – Italská značka, které se na trhu pohybuje již 15 let. Nabízejí zákazníkům nejžádanější spotřebiče pro domácnost a jejich cílem je nadstandardní kvalita, hezký design a také sympatická cena.

Víte, že…?

Jakmile si prosklenou lednici přivezete domů, nechte ji stát minimálně 6 hodin v klidu. Díky tomu se ustálí hladina chladicí kapaliny, a pokud byla lednice dodána do místnosti, kde je výrazně odlišná teplota, než byla přepravní, tyto teploty se vyrovnají.

Cena

Když se rozhodnete pořídit si prosklenou lednici, počítejte s tím, že její cena se pohybuje od 8 000 – 20 000 Kč. Záleží na tom, jakou vyberete velikost, jakými chcete, aby lednice disponovala funkcemi, a také jakého zvolíte výrobce. Od 20 000 Kč nahoru už se pohybují lednice, které jsou určené pro profesionální využití.

Dvoudveřové prosklené lednice
NORDline USS 1200 DIKLM

Otázky a odpovědi

Jak vybrat prosklenou lednici?

Základním parametrem je pravděpodobně objem daného spotřebiče, který udává, jaké množství nápojů nebo jiných pochutin budete moci v lednici uskladnit. Všechny lednice také musí být vybaveny energetickým štítkem, který je dokladem o energetické náročnosti.

Který z typů prosklených lednic je vhodný pro domácí použití?

V domácnosti se pak lépe uplatní zejména minibar, který může sloužit jako doplněk ke klasické lednici. Existují ale i menší verze chladících vitrín, které jsou pro domácí použití vhodné také.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku prosklených lednic