Regály do koupelny

Praktický doplněk do koupelny.

ca. 900 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 2 000 CZK
ca. 1 800 CZK

Jak vybrat regály do koupelny

  • Koupelnové regály se vyrábí buď jako samostatně stojící nebo nástěnné. Existuje také otočná varianta, která je vhodná k instalaci do sprchového koutu.
  • Mezi hlavní materiály, ze kterých se regály do koupelny vyrábí, patří dřevo a plast. Nejdůležitější vlastností je odolnost vůči vlhkosti.
  • Design koupelnového nábytku je jedno z nejdůležitějších kritérií. Při výběru regálu je třeba vycházet ze stávajícího vybavení.

Jaké typy koupelnových regálů existují

Koupelnové regály slouží k udržení pořádku a uložení všeho potřebného od náhradních ručníků a osušek až po čisticí prostředky. Konstrukčně se může jednat o:

  • Samostatně stojící regály – mohou být vybaveny skříňkami, policemi nebo např. úložnými košíky nebo zásuvkami; liší se ve výšce, šířce i hloubce; existují i varianty na kolečkách, které je možné snadno přesunout dle potřeby z místa na místo
  • Nástěnné regály – montují se na stěnu prostřednictvím speciálních hmoždinek a šroubů; vyrábí se v různých velikostech a provedeních; některé modely mohou být dokonce vybaveny zrcadlem
  • Otočné regály – většinou sestávají z hlavního patra a dále tří až čtyř dalších polic; montáž je jednoduchá bez šroubů či hřebíků; tento typ se nejlépe hodí k umístění dovnitř sprchového koutu
Pojízdný regál třípatrový
Zeller Regál MESH, 17721 bílý

Materiál odolný vůči vlhkosti

Materiál, ze kterého se koupelnové regály vyrábí, musí odolávat náročným podmínkám. To znamená odolnost vůči vysoké vlhkosti a případnému vzniku plísní nebo hnilobě.

Dřevo

V tomto případě je třeba sáhnout po masivním dřevěném nábytku ideálně z bukového dřeva. Alternativou je exotické dřevo nebo dřevo s prolamovanou strukturou. V každém případě všechny typy dřevěných regálů určených do koupelen by měl splňovat vysoké požadavky na kvalitu a odolnost. Výhodou dřeva je atraktivní design. Dřevo je možné kombinovat s dalšími materiály. Nejčastěji se používá v kombinaci s:

  • Kovovou konstrukcí
  • Textilními zásuvkami
  • MDF policemi apod.
Universální
MULTI Police 4 patra 36x36x112cm, masiv ořech – POLICEORECH4

Plast

Plastové regály jsou další variantou, která je vhodná do vlhkých koupelnových prostor. Vyrábí se z lehkého PVC a polypropylenu. Povrchová úprava usnadňuje údržbu. Tyto regály se snadno montují a také umožňují tvorbu nejrůznějších regálových sestav. Disponují poměrně vysokou nosností. Kvůli větší stabilitě je možné jejich kotvení do zdi.

Materiál Klady Zápory
Dřevo Snadná montáž Kratší životnost
  Variabilita  
  Pevnost  
  Atraktivní design  
  Snadná údržba  
Plast Snadná montáž Méně atraktivní design
  Variabilita  
  Dlouhá životnost, nepodléhají korozi  
  Vysoká nosnost  

Víte, že…?

Kromě plastu a dřeva je možné použít i další materiály. U kovových regálů je třeba počítat s případnou korozí. Sklo je velmi atraktivní z hlediska designu, ale je třeba počítat s náročnější údržbou.

Design

Regály určené do koupelen mají většinou obdélníkový tvar, ale mohou být konstruovány i jako rohové police. Tento typ maximálně využije jinak nevyužitý prostor zejména v menších koupelnách. Design, ale i barevnost jsou dány v první řadě použitým materiálem. Barvy jsou většinou základní např. bílá a černá. Velmi častý je dekor dřeva. Samotný vzhled regálů by měl korespondovat se stylem koupelny. Regály se vyrábí jak v moderním provedení tak např. v retro stylu.

Závěsný
Sapho RIWA RW202

Rozměr

Koupelnové regály patří co do rozměrů k menším modelům. Jednotlivé typy se od sebe mohou lišit výškou, šířkou i hloubkou. Volba vhodného rozměru je dána zejména velikostí koupelny, ale také množstvím věcí, které je třeba uložit.

Nosnost

Nosnost je dalším parametrem, který lze zohlednit. Nicméně vzhledem k charakteru místnosti, do které jsou tyto regály určeny, není zase až tak podstatná. V koupelnách se nepředpokládá ukládání extrémně těžkých věcí a tomu odpovídá i nosnost většiny skříněk. Údaj navíc ve většině případů není u výrobku uveden. V případě zájmu lze hodnotu ověřit u prodejce nebo přímo výrobce

Víte, že…?

Koupelnový nábytek lze koupit buď jako samostatné kusy nebo designově sladěné sety. První varianta je vždy jednodušší. V případě setů tvoří základ umyvadlová skříňka a následně další kusy nábytku, které se mohou lišit u konkrétních sérií.

Nízký regál
Aqualine Etide Policový regál nízký 61x45x36 cm, bílá mat

Výrobci a ceny

Koupelnové regály vyrábí celá řada výrobců. Jmenovat lze např. Sapho, Laufen, Kondela, Geberit nebo Autronic. Cena regálů se odvíjí jednak od velikosti, ale také použitého materiálu. Nejlevnější modely lze koupit i za méně než 1000 Kč. Nejdražší pak mohou stát i kolem 15000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat regál do koupelny?

Při výběru koupelnového regálu je třeba zohlednit především daný prostor. Podle něho pak lze vybrat buď volně stojící variantu, nástěnné nebo otočné regály. Dalším důležitým parametrem je výrobní materiál, který úzce souvisí se samotným vzhledem.

Je vhodným materiálem koupelnového nábytku dřevo?

To, že dřevo nepatří do vlhkých prostor, je již dávno přežitý názor. Dřevěný nábytek je v současné době standardním vybavením moderních koupelen. Důležité je ale zvolit buď masivní bukové, nebo exotické dřevo. Ty se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pojízdný regál třípatrový
Universální
Závěsný
Nízký regál
Vyjímatelné zásuvky
Image
Produkt
Zeller Regál MESH, 17721 bílý
MULTI Police 4 patra 36x36x112cm, masiv ořech – POLICEORECH4
Sapho RIWA RW202
Aqualine Etide Policový regál nízký 61x45x36 cm, bílá mat
Multi MULTI regal 41x41x93cm – masiv ořech REGALORECH
Cena ca. 900 CZK ca. 1 300 CZK ca. 1 500 CZK ca. 2 000 CZK ca. 1 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena