Nejlepší rádia do koupelny 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
TechniSat DIGIT 30
77 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat rádio do koupelny

#checklist

 • Hlavním rozdílem mezi klasickým rádiem a rádiem určeným pro koupelny je jejich vodotěsnost. Ta je dána stupněm krytí a platí, že čím vyšší hodnotu bude mít, tím odolnější vůči vniknutí vody bude.
 • Při volbě napájení je vhodnější sáhnout po bateriových modelech, které jsou v tomto případě bezpečnější. Zaměřit se lze také na celkový design nebo další praktické funkce.
 • Z dalších parametrů, které se ale nijak neliší od běžných rádií lze zmínit použité technologie vysílání nebo příjem rádiových stanic.

Rádio do koupelny - náš výběr

TechniSat DIGIT 30
přečíst recenzi
Výrobce: TechniSat
Zobrazit více
TechniSat DIGITRADIO 30 je digitální rádio s ochranou IP X5, které je odolné proti vodě. Umožňuje příjem analogového FM vysílání i digitálního DAB+. Nabízí konektivitu Bluetooth a integrovanou dobíjecí baterii s výdrží až 15 hodin. Rádio je vybaveno budíkem a časovačem vypnutí.
Zobrazit méně
Albrecht DR 112
přečíst recenzi
Výrobce: Albrecht
Typ: Digitální rádio DAB+
Funkce: DAB+, FM, Bluetooth, powerbanka, svítilna, lampička, teploměr
Vestavěné rádio: ano
Voděodolný: ano
DAB tuner: ano
Zobrazit více
Napájení z baterií: ano
Počet alarmů: 2 časy buzení
Albrecht DR 112 je zařízení s příjmem DAB+/FM rádia a vlastností Bluetooth pro přehrávání hudby. Současně funguje jako powerbanka, svítilna či budík a má integrovaný teploměr. Nabíjecí solární panel a klička doplňují 4000mAh baterii, kterou lze dobít odtud pomocí USB-C. Produkt je voděodolný (IPX5).
Zobrazit méně
Auna KR-140
přečíst recenzi
Výrobce: Auna
Typ: Kuchyňské rádio
Voděodolný: ano
DAB tuner: ano
Zobrazit více
Kuchyňské rádio Auna KR-140 disponuje bluetooth rozhraním pro bezdrátové přehrávání hudby ze zařízení jako smartphony, notebooky či tablety. Nabízí hands-free volání, 2 stereo a 2 basové reproduktory. Dále má voděodolný dotykový displej, FM tuner, 40 paměťových míst pro stanice, 9 LED světel a kuchyňské hodiny s duálním alarmem.
Zobrazit méně
Sony SRS-LSR200
přečíst recenzi
Výrobce: Sony
Voděodolný: ano
Zobrazit více
Reproduktor Sony SRS-LSR200 je bezdrátový a nabízí se jako ovladač pro televizor. Má tři reproduktory, přičemž jeden je orientován dopředu pro lepší srozumitelnost dialogů. Používá technologii plug-and-play a je tak ihned funkční po vybalení. Pro bezproblémové používání má vestavěnou lithium-iontovou baterii s výdrží až 13 hodin.
Zobrazit méně
Hitachi UR18DSL
přečíst recenzi
Výrobce: HITACHI
Typ: Přenosná rádia
Voděodolný: ano
DAB tuner: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
Hitachi UR18DSL je akumulátorové rádio, které umožňuje příjem signálu v pásmu AM/FM a je vybavené digitálním tunerem. Rádio je kompatibilní se všemi 9,6–18V bateriemi Hitachi, s výjimkou 10,8V. Má rozhraní pro připojení sluchátek, nabízí také USB port a AUX vstup. Rádio má rozměry 433×190×240 mm a váží 3 kg. Dodáváno bez akumulátoru.
Zobrazit méně

Přenosná rádia do koupelny

Sencor SRD 215
přečíst recenzi
Typ: Přenosná rádia
Funkce: Analogové FM rádio. přehrávání MP3
Vestavěné rádio: ano
Médium: Slot na micro SD kartu - max 8GB
USB: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
Sencor SRD 215 je kapesní radiopřijímač s FM analogovým přijímačem (rozmezí 88-108 MHz) a LED displejem pro zobrazení frekvencí. Obsahuje USB konektor, slot pro micro SD kartu (až 8GB) a konektory pro sluchátka, linkový vstup a mini USB pro nabíjení. Napájení zajišťuje litiová baterie, délka hraní je až 10 hodin a výkon činí 2W (RMS). Dostupné v černé a bílé barvě, rozměry jsou 72 x 110 x 29 mm s hmotností 250 g.
Zobrazit méně
Makita DMR115
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ: Stavební rádia
Funkce: DAB/DAB+/FM
Médium: USB konektor
Voděodolný: ano
USB: ano
Zobrazit více
DAB tuner: ano
Napájení z baterií: ano
Makita DMR115 je stavební rádio k připojení lithium-iontových baterií od 10,8V do 18V nebo přes síťový adaptér. Nabízí DAB a DAB+ pro digitální rádio, 7-pásmový ekvalizér, bluetooth, nárazuvzdorný kryt a automatické vypínání při nízkém napětí. LCD je osvětlené po dotyku o 15s, s možností externího propojení přes 3,5mm konektor a USB nabíjení. Je odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům díky krytí IP65. Váha s 6Ah baterií je 5,5kg a rozměry jsou 268 x 164 x 437 mm. Baterie a nabíječka nejsou součástí.
Zobrazit méně
TechniSat TECHNIRADIO RDR
přečíst recenzi
Výrobce: TechniSat
Typ: Digitální rádio DAB+
Funkce: Funkce RDS
USB: ano
DAB tuner: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
TechniSat TECHNIRADIO RDR je kompaktní rádio s příjmem signálů DAB+ a FM. Navíc, umožňuje přehrávání MP3 souborů z USB úložišť a nabízí také možnost připojení externích zdrojů hudby. LCD displej zobrazuje informace o rozhlasové stanici a má paměť na 20 DAB+ a 20 FM stanic.
Zobrazit méně
Hama DR1400
přečíst recenzi
Výrobce: Hama
Typ: Digitální rádio DAB+
USB: ano
DAB tuner: ano
Zobrazit více
Hama DR1400 je digitální rádio, které umožňuje příjem analogových a digitálních stanic přes FM/DAB/DAB+. Má stereo reproduktory o výkonu 2x 3 W (RMS) a 2,9" LCD displej s podsvícením. Toto rádio je vybaveno teleskopickou anténou, sadou čtyř tlačítek pro přímý výběr stanic a funkcí budíku.
Zobrazit méně
SENCOR SRD 2215
přečíst recenzi
Typ: Přenosná rádia
Vestavěné rádio: ano
Médium: USB konektor a slot pro micro SD kartu
USB: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
SENCOR SRD 2215 je přenosný FM radiopřijímač s pll technologií. Má USB rozhraní, slot pro Micro SD karty a 3,5mm AUX výstup. Jeho výstupní výkon je 1,2 W RMS a je vybaveno 1,75" reproduktorem. Disponuje digitálním laděním s možností předvolby až 50 stanic a funkcí sleep timer. Pracuje na Li-Ion akumulátor 800 mAh.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Rádio do koupelny

Jak vybrat rádio do koupelny

Rádio v koupelně

Díky odolnému rádiu si můžete poslechnout oblíbenou hudbu i v koupelně, iStock / Liudmila Chernetska

Odolnost proti vlhkosti

Při výběru rádia určeného do vlhkých místností jako je právě koupelna, je základním parametrem hodnota IP, která značí stupeň krytí. IP je dále doplněno dvojicí číslic. První určuje ochranu proti vniknutí cizích částic. V tomto případě je ale důležitější druhá číslice, která označuje ochranu vůči vlhkosti a vniknutí vody.

Hodnota IPStupeň ochrany vůči vodě
X0Bez ochrany
X1Proti svisle padajícím kapkám
X2Přímý dopad vody do 15°od svislice
X3Přímý dopad vody do 60°od svislice
X4Proti stříkající vodě ve všech směrech
X5Proti proudu vody za nízkého tlaku ve všech směrech
X6Dočasné zaplavení vodou
X7Dočasné ponoření do vody
X8Nepřetržité potopení za daných podmínek
Ruka na rádiu ve sprše

U rádia do koupelny hraje nejdůležitější roli odolnost vůči vlhkosti a vodě, iStock / Katelin Kinney


Stupeň krytí v případě rádia v podstatě určuje místo, kam je možné přístroj uložit. V případě nižších hodnot je to většinou polička nebo háček vzdálenější od zdrojů vody. Vyšší hodnoty umožňují vzít rádio přímo do sprchy nebo s ním plavat ve vaně.

Víte, že…?

Pokud je rádio umístěno dále od koupací zóny, je velkou výhodou, pokud je vybaven vodotěsným dálkovým ovládáním. V tomto případě je možné si pak nerušeně užívat relaxaci za zvuků oblíbené hudby.

Způsob napájení

Ideálním způsobem napájení v tomto případě jednoznačně baterie. Tento způsob je jednoznačně bezpečnější, ale také praktičtější. Každopádně v případě baterií nehrozí vyhození pojistek v celém domě ani žádné případné zranění. Při volbě rádia napájeného ze sítě je nutné si ověřit, že v žádné situaci nedojde k vniku vody dovnitř zásuvky.

Vzhled rádia

Rádio do koupelny
TechniSat DIGIT 30

Současná nabídka na trhu je poměrně pestrá a celá řada značek nabízí také modely rádií určených přímo do koupelen. Díky tomu je možné design rádia volit i např. podle jejího dalšího vybavení. Může se jednat o celkové zpracování, barevnost nebo vhodnou velikost. Rádia mohou být také vybavena CD nebo MP3 přehrávačem. Kromě klasického vzhledu jsou na trhu rádia ve tvaru kohoutku, malé kachničky, ponorky nebo mycí houby. Některé z těchto rádií jsou přímo určené pro děti.

Rádio v koupelně

Rádia se liší vzhledem, způsobem napájení i množstvím funkcí, iStock / gabort71

Funkce

Jako u klasických rádií i zde je možné očekávat další praktické funkce, které usnadní, případně vylepší použití rádia.

 • Technologie Bluetooth – v dnešní době již patří do standardního vybavení moderních rádií; slouží ke streamování hudby a ovládání rádia přímo ze sprchového koutu
 • Senzory – zaznamenávají pohyb v místnosti a mohou na jeho základě spustit přehrávání např. oblíbené stanice
 • Možnost vestavby – v tomto případě je vyžadován zásah do konstrukce místnosti; výhodou je ale vysoká bezpečnost při používání rádia

Víte, že…?

Alternativou vodotěsných rádií je možnost propojení chytrého telefonu např. s vodotěsnými sluchátky. Telefon pak stačí umístit ideálně do ochranného obalu a opět si vychutnávat hudbu přímo v koupelně.

Použité technologie vysílání

Přenosná rádia do koupelny
Sencor SRD 215

Tento parametr je důležitý prakticky u všech typů rádií. Jednotlivé technologie se pak liší např. kvalitou vysílání, množstvím nabízených stanic apod.

 • Analogová rádia – jednotlivé stanice se přepínají podle přesně daných frekvencí, ty se pohybují v rozpětí 87,5–108,0 MHz; nevýhodou je omezený dosah a také se v současné době jedná o zastaralou technologie; rádia jsou podstatně levnější
 • Digitální rádia – značena DAB+; větší nabídka stanic, které se ladí podle digitálních rozhlasových sítí; rádia mají lepší příjem i kvalitnější zvuk; příjem je stabilní, funguje i za méně příznivých podmínek; dražší varianta oproti předchozímu
 • Internetová rádia – vyžadují přístup i internetové síti; nabídka stanic je extrémně široká, volit lze z celosvětových stanic, v různých jazycích, podle jednotlivých žánrů atd.; nevýhodou je ale vysoká pořizovací cena

Příjem rádiových stanic

Příjem rádiových stanic souvisí s vysílací technologií rádia, případně mohou být kombinované.

 • FM – typické pro analogové přijímače; příjem je na velmi krátkých vlnách, které využívá většina tuzemských stanic
 • AM (LW) – postupně nahrazuje předchozí; příjem probíhá na dlouhých vlnách, které mají nejširší dopad
 • DAB tuner – je určený pro digitální rádia; umožňuje naladit více stanic

Otázky a odpovědi

Jak vybrat rádio do koupelny?

V případě koupelnových rádií je základním parametrem voděodolnost. Ta je dána stupněm krytí, který by měl být ideálně co nejvyšší. Dále je vhodnější volit modely na baterie. Další parametry jsou shodné s klasickými rádii.

Je možné rádio do koupelny namočit?

Toto opět souvisí se stupněm krytí. U rádií s nízkou hodnotou IP je vhodné umístění, co nejdále od přímého zdroje vody. Namočit lze rádia, která mají hodnotu IP alespoň x6.
Zobrazit kompletní nabídku Rádio do koupelny