Nejlepší řehtačkové zvedáky 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tor-industries Řehtačkový řetězový zvedák 1t 9m HSHZ1-9

Jak vybrat řehtačkový zvedák

Při výběru řehtačkového zvedáku je třeba zvážit několik klíčových faktorů:

  • Zvedací kapacita: Jaké maximum hmotnosti musí zvedák unést? Vyberte zvedák s dostatečnou nosností, ideálně s nějakou rezervou nad plánované použití.
  • Materiál a konstrukce: Jsou důležité pro dlouhodobou odolnost a bezpečnost při práci. Nerezová ocel a vyztužené kovové konstrukce jsou známkou kvality.
  • Výška zdvihu: Jak vysoko musí zvedák zvedat? Kontrolujte maximální a minimální výšku zdvihu, aby odpovídala vašim potřebám.
  • Rozměry a hmotnost zvedáku: Ujistěte se, že zvedák se vejde do prostoru, kde bude používán, a že je dostatečně kompaktní a lehký pro snadnou manipulaci a přepravu.
  • Stabilita a bezpečnostní prvky: Hledání zvedáků s širokou základnou nebo dalšími stabilizačními prvky může předcházet nehodám. Bezpečnostní zámky a pojistky jsou rovněž nezbytné.
  • Jednoduchost použití: Zvedáky s jednodušším ovládáním a mechanismem mohou ulehčit práci a zkrátit dobu zvedání.

Řehtačkový zvedák - náš výběr

Tor-industries Řehtačkový řetězový zvedák 1t 9m HSHZ1-9
Výrobce: Tor industries
Zobrazit více
Ruční řehtačkový řetězový zvedák Tor-industries HSHZ1-9 s nosností 1 tuny a délkou řetězu 9 metrů má dvoustupňový válcový převod a kotoučovou automatickou brzdu s ráčnovým mechanismem. Zajišťuje bezpečnost pomocí zajišťovacích západkých háků s otočnými bezpečnostními úchyty. Produkt splňuje EU směrnice a je označen CE.
Zobrazit méně
Steinberg Systems Řehtačkový zvedák - 3 000 kg - 3 m
Výrobce: Steinberg Systems
Zobrazit více
Levák Steinberg Systems má nosnost až 3 000 kg a délku 3 m. Je určen pro manipulaci s těžkými předměty jako ocelové nosníky či lešení. Používá se ve stavebnictví, dílnách a skladech.
Zobrazit méně
Zvedák řehtačkový RZV 3,2t Brano 3,2t/ 0m
Zobrazit více
Zvedák řehtačkový RZV od firmy Brano je přenosné zařízení se základním zdvihem 1,5 m, upravitelným až na 6 m. Má nosnost 3,2 t a je vybaven pojistkou proti přetížení. Zvedací rychlost zařízení je 0,26 m/min při aplikaci tlaku 370 N a při 48 kyvech za minutu.
Zobrazit méně
Řetězový řehtačkový zvedák R-DG, 1500 kg
Zobrazit více
Řetězový řehtačkový zvedák R-DG disponuje nosností 1500 kg, ocelovou konstrukcí a článkovým řetězem o délce 1,5 m. Je vybaven otočným závěsným hákem a je vhodný pro svislý i vodorovný tah.
Zobrazit méně
Steinberg Systems Řehtačkový zvedák - 250 kg - 1,5 m SBS-FZ 250/1,5M
Výrobce: Steinberg Systems
Zobrazit více
Řehtačkový zvedák Steinberg Systems SBS-FZ 250/1,5M, s nosností do 250 kg, umožňuje zvedání břemen ve výšce 1,5 m. Konstrukce z oceli zajišťuje pevnost, ocelový řetěz má články o průměru 4 mm. Obsahuje gumou potaženou páku pro ovládání a bezpečnostní mechanismy pro blokaci řetězu a zajištění háků.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Řehtačkový zvedák

Jak vybrat řehtačkový zvedák

Jakou zvedací kapacitu by měl mít řehtačkový zvedák pro běžné použití v garáži

Pro standardní použití v garáži, například pro zvedání osobních automobilů, stačí většinou řehtačkový zvedák s nosností mezi 2 a 3 tuny. Tato nosnost poskytuje dostatečný bezpečnostní marže pro běžně dostupné typy vozidel. Je důležité zvážit nosnost vozidla a také si uvědomit, že při zvedání nenosí zvedák celou hmotnost vozidla, ale jen jeho část.

Jaké jsou přednosti a nevýhody řehtačkového zvedáku ve srovnání s ostatními typy zvedáků

Řehtačkový zvedák je obzvláště oblíben pro jeho schopnost rychlého a precizního zvedání. Jeho mechanizmus umožňuje snadno nastavit výšku zdvihu a rychle zvedat vozidlo, což je velkou výhodou při časté potřebě měnit polohu vozidla, například při výměně kol.

Nevýhody zahrnují potřebu manuální síly pro ovládání, což může být náročné, a v porovnání s hydraulickými zvedáky může být řehtačkový zvedák více náchylný k opotřebení kvůli mechanickým částem, které vyžadují pravidelnou údržbu.

Je vhodné používat řehtačkový zvedák pro těžká nákladní vozidla

Řehtačkový zvedák
Tor-industries Řehtačkový řetězový zvedák 1t 9m HSHZ1-9

Pro těžká nákladní vozidla není řehtačkový zvedák většinou vhodný zejména kvůli jeho omezené zvedací kapacitě. Nákladní vozidla vyžadují zvedáky s větší nosností a často se používají robustnější a vysoce výkonné profesionální zvedací zařízení, jako jsou hydraulické nebo pneumatické zvedáky.

Co dělat pro údržbu řehtačkového zvedáku, aby byl vždy v dobrém stavu

Aby byl řehtačkový zvedák dlouhodobě spolehlivý a bezpečný, je důležité pravidelně kontrolovat, zda nejsou poškozené žádné části, zda nejsou vidět známky koroze a zda je mechanismus čistý a hladce fungující. Je také dobré mazat pohyblivé části dle doporučení výrobce a ujistit se, že není poškozeno těsnění, které by mohlo vést k úniku maziva nebo oleje. Po každém použití je dobré zvedák vyčistit a uskladnit v suchém prostředí.

Jaká je přibližná životnost řehtačkového zvedáku a lze ji nějak prodloužit

Životnost řehtačkového zvedáku se může výrazně lišit v závislosti na frekvenci používání, způsobu údržby a kvalitě samotného produktu. Při správné údržbě a manipulaci může zvedák sloužit mnoho let. Prodloužení životnosti může zajistit opatrná manipulace, vyhýbání se přetížení zvedáku nad jeho maximální kapacitu a pravidelná kontrola a údržba všech komponent. Také skladování na suchém a čistém místě má zásadní význam pro ochranu před korozi a poškozením.

Zobrazit kompletní nabídku Řehtačkový zvedák