5 nejlepších samozavírajících sítí proti hmyzu 2023

Ochrání Vás před dotěrným hmyzem.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Samozavírací síť proti hmyzu

Jak vybrat samozavírací síť proti hmyzu

  • Nemáte ve vašem domě rádi nezvané hosty, jako jsou mouchy, komáři či další hmyz?
  • Chcete prožít letní měsíce v klidu a bez nepříjemného bzučení po celém domě?
  • V tom případě si pořiďte samozavírací síť proti hmyzu.
  • Abyste při výběru neudělali chybu, v tomto článku se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste zvolili tu správnou variantu, která vám bude vyhovovat.

Samozavírací síť proti hmyzu - náš výběr

Zobrazit kompletní nabídku samozavírajících sítí proti hmyzu

Jak vybrat samozavírací síť proti hmyzu

Typy

Samozavírací sítě můžeme rozdělit na dva typy, kterými jsou klasické sítě a dveřní sítě. Pojďme si vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

Klasická síť

Jedná se vlastně o dvě sítě, které jsou spojeny řadou silných magnetů. Stačí pouze sítě nainstalovat na dveře. Většinou je to prostřednictvím lepicích pásků se suchým zipem nebo v případě dřevěných dveří síť pomocí připínáčků zapíchnete do dveřního rámu. Klasická síť je levnou variantou v boji proti hmyzu.

samozavírací síť proti hmyzu
Samozavírací síť proti hmyzu

Dveřní síť

Jak vyplývá z názvu, jedná se o sítě, které jsou zabudované ve dveřním rámu. Tento rám se sítí se pak montuje na vaše dveře. Díky samozavíracím pantům a magnetické aretaci zavřené polohy nebude mít hmyz žádnou šanci k proniknutí do vašeho interiéru. Dveřní sítě se většinou dělají na míru a používá se kvalitní materiál, takže počítejte s tím, že budou finančně náročnější.

Víte, že…?

Samozavírací sítě proti hmyzu se používají především na dveře na balkon nebo terasu, instalují se však i do vstupních dveří a uplatnění najde i na chatě či v karavanu. Principem této sítě je, abyste jí mohli procházet tak, jako by tam žádná nebyla. Při vašem průchodu se síť jednoduše sama otevře a následně po projití i sama uzavře.

Velikost

Dalším kritériem, které by vás mělo zajímat, je velikost. Pokud budete chtít klasickou síť do dveří, kterou můžete obměňovat dle potřeby, většinou se její rozměry pohybují okolo 210 cm (výška) x 100 cm (šířka). Jestliže chcete dveřní síť, tak ji můžete pořídit na míru. Někteří výrobci mají stanovenou maximální možnou výšku i šířku dveřní sítě.

samozavírací síť proti hmyzu
InnoVibe Samozavírací síť proti hmyzu

Životnost

Pokud zvolíte klasickou samozavírací síť, měli byste počítat s tím, že vám vydrží jedno až dvě sezóny a bude potřeba pořídit novou. Vzhledem k méně kvalitnímu materiálu se může snadno poškodit a potrhat. Dveřní sítě bývají vyrobené z kvalitnějšího materiálu, tudíž vám vydrží déle. Co se týče rámu, může vám vydržet klidně několik desetiletí, samotná síťovina pak může posloužit klidně 10 – 15 let.

Víte, že…?

Samozavírací síť ocení nejen dospělí, ale také děti a vaši čtyřnozí miláčci. Průchod pro ně bude velmi snadný a nemusíte se znepokojovat tím, že byste po nich museli zavírat. U dveřních sítí si můžete zvolit variantu s průlezem, díky kterému se nebudou otevírat celé dveře, když váš mazlíček bude chtít zrovna na zahradu.

Design

Co se vzhledu týče, u produktu jakým je síť proti hmyzu toho moc na výběr není. Samotná síť může být buď bílé, nebo elegantní černé barvy. U dveřních sítí můžete volit barvu rámu. Většinou máte na výběr mezi bílou, hnědou, zlatohněhou či případnými dřevodekory.

samozavírací síť proti hmyzu
VOGadgets Samozavírací síť proti hmyzu 210 cm

Údržba

Pečování o tento druh výrobku není nijak náročné. Zcela postačí, když budete čistit ulpělý prach ze sítě nebo popřípadě z dveřního rámu. U dveřní sítě budete muset případně dotahovat spojovací šrouby na příslušných částech výrobku.

Cena

Hodnota samozavírací sítě proti hmyzu se odvíjí především od typu, který si zvolíte. V případě, že vám postačí klasická síť, budete s cenou velmi spokojeni. Pokud ale budete chtít dveřní síť, musíte počítat s vyšší investovanou částkou.

Cena sítě Popis
Do 500 Kč Za pár set korun pořídíte bez problémů klasickou síť proti hmyzu, která se sama zavře. Můžete vybírat jak bílou, tak i černou variantu. Obvykle jsou tyto sítě k dostání v obchodech s domácími nebo zahradními potřebami, jak v kamenných prodejnách, tak i v e-shopech.
Od 2 000 Kč Částka, kterou utratíte za dveřní síť je značně vyšší. Zejména proto, že se vyrábí na míru a na její výrobu se používá kvalitní materiál. Máte také možnost výroby průlezu, který slouží pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Navíc vám vydrží spoustu let.

Otázky a odpovědi

Z čeho je síť vyrobena?

Pokud si vyberete klasickou síť, počítejte s obyčejnou síťovinou, která nebude nikterak výjimečná. Jestliže zvolíte dveřní síť, setkáte se i s kvalitní pevnou síťovinou, která bývá vyztužena skelnými vlákny. Rámy dveřní sítě bývají vyrobeny z hliníku. Samozřejmě platí, že čím je materiál kvalitnější, tím je cena výrobku vyšší.

Jak vybrat samouzavírací síť?

Levnější možnost představuje klasická síť, kterou na dveře připevníte pomocí suchých zipů nebo lepících pásků. Dražší a kvalitnější je pak dveřní síť.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku samozavírajících sítí proti hmyzu