Nejlepší samozavírací sítě proti hmyzu 2024 a jak vybrat

Ochrání Vás před dotěrným hmyzem.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Samozavírací síť proti hmyzu Magic Mesh

Jak vybrat samozavírací síť proti hmyzu

  • Nemáte ve vašem domě rádi nezvané hosty, jako jsou mouchy, komáři či další hmyz?
  • Chcete prožít letní měsíce v klidu a bez nepříjemného bzučení po celém domě?
  • V tom případě si pořiďte samozavírací síť proti hmyzu.
  • Abyste při výběru neudělali chybu, v tomto článku se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste zvolili tu správnou variantu, která vám bude vyhovovat.

Samozavírací síť proti hmyzu - náš výběr

M.A.T. GROUP síť proti hmyzu do dveří 210 x 100 cm magnetická
přečíst recenzi
Výrobce: Group
Zobrazit více
Produkt M.A.T. GROUP je síť proti hmyzu do dveří o rozměrech 210 x 100 cm, která je navržená pro dveřní rám této velikosti. Je vyrobená z polyesterového vlákna o hmotnosti 40 g/m2 a lemovaná netkanou textilií. Je vybavená magnety a může se namontovat pomocí 12 ks samolepicích pásků a 20 ks napínáčků pro dřevěné futra.
Zobrazit méně
J.A.D. Tools 22050 síť proti hmyzu 218x96 cm do dveří, magnetická, černá
přečíst recenzi
Výrobce: J.A.D.
Barva: černé
Způsob upevnění: magnetické
Zobrazit více
J.A.D. Tools 22050 je síť proti hmyzu do dveří o rozměrech 218x96 cm. Je černá a disponuje magnetickým zavíracím systémem. Upevnění sítě je zajištěno suchými zipy a připínáčky, které jsou součástí balení. Síť umožňuje průchod domácích mazlíčků.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Samozavírací síť proti hmyzu

Jak vybrat samozavírací síť proti hmyzu

Typy

Samozavírací sítě můžeme rozdělit na dva typy, kterými jsou klasické sítě a dveřní sítě. Pojďme si vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

Klasická síť

Jedná se vlastně o dvě sítě, které jsou spojeny řadou silných magnetů. Stačí pouze sítě nainstalovat na dveře. Většinou je to prostřednictvím lepicích pásků se suchým zipem nebo v případě dřevěných dveří síť pomocí připínáčků zapíchnete do dveřního rámu. Klasická síť je levnou variantou v boji proti hmyzu.

Dveřní síť

Jak vyplývá z názvu, jedná se o sítě, které jsou zabudované ve dveřním rámu. Tento rám se sítí se pak montuje na vaše dveře. Díky samozavíracím pantům a magnetické aretaci zavřené polohy nebude mít hmyz žádnou šanci k proniknutí do vašeho interiéru. Dveřní sítě se většinou dělají na míru a používá se kvalitní materiál, takže počítejte s tím, že budou finančně náročnější.

Víte, že…?

Samozavírací síť proti hmyzu
Samozavírací síť proti hmyzu Magic Mesh

Samozavírací sítě proti hmyzu se používají především na dveře na balkon nebo terasu, instalují se však i do vstupních dveří a uplatnění najde i na chatě či v karavanu. Principem této sítě je, abyste jí mohli procházet tak, jako by tam žádná nebyla. Při vašem průchodu se síť jednoduše sama otevře a následně po projití i sama uzavře.

Otevřené okno se sítí proti hmyzu

Samozavírací síť můžete upevnit do dveří i oken, iStock / ronstik

Velikost

Dalším kritériem, které by vás mělo zajímat, je velikost. Pokud budete chtít klasickou síť do dveří, kterou můžete obměňovat dle potřeby, většinou se její rozměry pohybují okolo 210 cm (výška) x 100 cm (šířka). Jestliže chcete dveřní síť, tak ji můžete pořídit na míru. Někteří výrobci mají stanovenou maximální možnou výšku i šířku dveřní sítě.

Životnost

Pokud zvolíte klasickou samozavírací síť, měli byste počítat s tím, že vám vydrží jedno až dvě sezóny a bude potřeba pořídit novou. Vzhledem k méně kvalitnímu materiálu se může snadno poškodit a potrhat. Dveřní sítě bývají vyrobené z kvalitnějšího materiálu, tudíž vám vydrží déle. Co se týče rámu, může vám vydržet klidně několik desetiletí, samotná síťovina pak může posloužit klidně 10 – 15 let.

Víte, že…?

Samozavírací síť proti hmyzu
M.A.T. GROUP síť proti hmyzu do dveří 210 x 100 cm magnetická

Samozavírací síť ocení nejen dospělí, ale také děti a vaši čtyřnozí miláčci. Průchod pro ně bude velmi snadný a nemusíte se znepokojovat tím, že byste po nich museli zavírat. U dveřních sítí si můžete zvolit variantu s průlezem, díky kterému se nebudou otevírat celé dveře, když váš mazlíček bude chtít zrovna na zahradu.

Design

Co se vzhledu týče, u produktu jakým je síť proti hmyzu toho moc na výběr není. Samotná síť může být buď bílé, nebo elegantní černé barvy. U dveřních sítí můžete volit barvu rámu. Většinou máte na výběr mezi bílou, hnědou, zlatohněhou či případnými dřevodekory.

Komáři v okenní síti

Síť do bytu nepustí mouchy, komáry ani jiný hmyz, iStock / Kwangmoozaa

Údržba

Pečování o tento druh výrobku není nijak náročné. Zcela postačí, když budete čistit ulpělý prach ze sítě nebo popřípadě z dveřního rámu. U dveřní sítě budete muset případně dotahovat spojovací šrouby na příslušných částech výrobku.

Cena

Samozavírací síť proti hmyzu
Progarden síť do dveří proti hmyzu s magnetickým uzávěrem KO-CY5900220

Hodnota samozavírací sítě proti hmyzu se odvíjí především od typu, který si zvolíte. V případě, že vám postačí klasická síť, budete s cenou velmi spokojeni. Pokud ale budete chtít dveřní síť, musíte počítat s vyšší investovanou částkou.

Cena sítěPopis
Do 500 KčZa pár set korun pořídíte bez problémů klasickou síť proti hmyzu, která se sama zavře. Můžete vybírat jak bílou, tak i černou variantu. Obvykle jsou tyto sítě k dostání v obchodech s domácími nebo zahradními potřebami, jak v kamenných prodejnách, tak i v e-shopech.
Od 2 000 KčČástka, kterou utratíte za dveřní síť je značně vyšší. Zejména proto, že se vyrábí na míru a na její výrobu se používá kvalitní materiál. Máte také možnost výroby průlezu, který slouží pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Navíc vám vydrží spoustu let.

Otázky a odpovědi

Z čeho je síť vyrobena?

Pokud si vyberete klasickou síť, počítejte s obyčejnou síťovinou, která nebude nikterak výjimečná. Jestliže zvolíte dveřní síť, setkáte se i s kvalitní pevnou síťovinou, která bývá vyztužena skelnými vlákny. Rámy dveřní sítě bývají vyrobeny z hliníku. Samozřejmě platí, že čím je materiál kvalitnější, tím je cena výrobku vyšší.

Jak vybrat samouzavírací síť?

Levnější možnost představuje klasická síť, kterou na dveře připevníte pomocí suchých zipů nebo lepících pásků. Dražší a kvalitnější je pak dveřní síť.
Zobrazit kompletní nabídku Samozavírací síť proti hmyzu