Nejlepší séra na růst řas 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lambre Magic Eyelash aktivní sérum na růst řas 4 ml
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat sérum na růst řas

 • Séra na řasy patří mezi kosmetické prostředky, které podporují přirozený růst řas nebo slouží jako prevence při jejich řídnutí.
 • Při výběru séra je nejdůležitějším kritériem jeho složení. Vhodné jsou zejména přípravky na přírodní bázi, které zpravidla obsahují pouze prospěšné látky, které nijak nedráždí oči a jejich okolí.
 • Pro pohodlné nanášení je důležitá volba vhodného aplikátoru. Nejlepší variantou jsou kombinované aplikátory, kterými lze sérum snadno nanést jak po celé délce řas, tak k jejich konečkům.

Sérum na růst řas - náš výběr

Lambre Magic Eyelash aktivní sérum na růst řas 4 ml
přečíst recenzi
Typ výrobku: séra
Objem: 4 ml
Zobrazit více
Lambre Magic Eyelash aktivní sérum na růst řas, které je výsledkem vědeckého výzkumu, obsahuje 12 účinných látek, například bimatoprost nebo oktapeptid-2. Při použití jednou denně v průběhu šesti měsíců může ovlivnit růst a hustotu řas. Poradenství: Pozor, potenciální alergické reakce.
Zobrazit méně
di ANGELO No.1 Lash sérum pro růst řas s patentovanou technologií na prodloužení řas 6 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Di Angelo Cosmetics
Typ výrobku: séra
Objem: 6 ml
Zobrazit více
Sérum No.1 Lash výrobce di Angelo slouží k stimuli růstu řas. Jeho patentovaná technologie využívá peptidy - moderní aminokyselinové sloučeniny. Výsledkem může být prodloužení životnosti řas až o několik měsíců a zvýšení délky až o 200 % jejich původního stavu. Výsledky mohou oscilovat v závislosti na jednotlivých uživatelích.
Zobrazit méně
Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum vysoce výkonné sérum pro dlouhé řasy a plné obočí 5 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Synouvelle Cosmetics
Typ výrobku: séra
Objem: 5 ml
Zobrazit více
Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum je produkt na zvýšení délky a hustoty řas a obočí. S využitím peptidů, přírodních ingrediencí a moderních technologií, účinky tohoto séra lze očekávat po dobu 10 týdnů. Dovolovalo by být opatrným při výběru tohoto typu produktů.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Sérum na růst řas

Jak vybrat sérum na růst řas

Sérum nejen na řasy

V sortimentu výrobků s označením sérum na řasy lze narazit také na produkty, které jsou určeny i pro péči o obočí. V obou případech se jedná o podobné chloupky rostoucí v oblasti očí, takže mají podobné nároky, co se jejich složení týká.

 • Sérum na řasy – jejich složení je vyvinuté tak, aby odpovídalo náročným požadavkům nejen samotných řas, ale i očnímu okolí; tato séra mají pouze jeden aplikátor
 • Séra 2v1 – tyto výrobky jsou určeny pro péči o řasy i obočí; vhodné je, aby jejich součástí byl kombinovaný aplikátor, kdy jeden se používá na řasy a druhý na obočí; složení tohoto séra se od první varianty může odlišovat
Ženské oko v detailu

Sérum řasy vyživý a podpoří jejich růst, iStock / gonzalo martinez

Složení séra

Složení séra je prakticky ukazatelem kvality daného výrobku. Nejvhodnější jsou séra, která mají přírodní složení, ta jsou pak k očím šetrnější. Dobrým vodítkem, při výběru mohou být i příslušné certifikace, klinické nebo dermatologické testy. Složení séra může mimo jiné ovlivnit to, jestli po jeho použití budou řasy delší, silnější nebo více husté.

Látky prospěšné

Kvalitní a tedy i účinná séra mohou obsahovat následující složky:

 • Peptidy – stimulují přirozenou produkci keratinu; díky nim jsou řasy prodloužené a bohaté; nemá žádné vedlejší účinky
 • Kyselina hyaluronová – hydratuje a revitalizuje řasy i obočí; brání jejich vysychání
 • Měsíček lékařský – jedná se extrakt, díky kterému jsou řasy odolnější vůči vlivům okolí
 • Trsovník lékařský – podporuje růst nových řas, prodlužuje růstovou fázi; řasy se méně lámou
 • Ženšen – látky získané z jeho kořene působí na lepší prokrvení řasových folikul; podporuje růst řas a brání jejich vypadávání
 • Aloe vera – pomáhá udržet v řasách jejich přirozenou vlhkost; pomáhá odstranit odumřelé buňky
 • Vitamíny – viz tabulka níže
VitamínCharakteristika
AV kosmetické oblasti známý jako retinol
 Tento antioxidant podporuje obnovu buněk, má vliv na růst řas i obočí
B3Jiné označení je niacin
 Podporuje růst řas, zajišťuje průtok krve do jejich kořínků
 Brání jejich vypadávání
CChloupky hydratuje
 Pomáhá při tvorbě kolagenu
EAsistuje při transportu krve a kyslíku do řasových folikul
 Podporuje růst nových řas
 Obnovuje křehké, suché řasy
HJinak známý jako biotin
 Působí jako prevence vypadávání řas a jejich vysoušení

Nevhodné látky

Sérum na růst řas
Lambre Magic Eyelash aktivní sérum na růst řas 4 ml

Nevhodné látky se týkají zejména výrobků na chemické bázi. Nejproblematičtější je pak syntetický prostaglandin, který může při dlouhodobém používání vyvolat nežádoucí účinky. Může se jednat např. o podráždění a zarudnutí očí a jejich okolí. Mezi další nežádoucí složky lze zařadit:

 • Parfemaci
 • Prostamidy
 • Parabeny

Víte, že…?

Séra na růst řas mívají standardní velikost balení o objemu 3 až 6 mililitrů. U kombinovaných sér se lze setkat s objemem i 9 ml a více. Tato pak vydrží podstatně delší dobu.

Detailní pohled na ženský obličej

Sérum můžete aplikovat různými způsoby, iStock / master1305

Typ aplikátoru

To jak bude aplikátor séra zpracovaný, bude mít vliv na komfort při jeho nanášení na řasy. Podoba aplikátoru může mít také vliv na účinky séra. Běžně se lze setkat s následujícími typy aplikátorů:

 • Klasický kartáček – jedná se o obdobu kartáčku u řasenek; může být tvořen štětičkami nebo silikonem; pohodlné nanášení séra do délky řas
 • Linkový aplikátor – jako u očních linek; snadné nanášení séru ke kořínkům řas
 • Pěnový aplikátor – obdobné jako u lesků na rty; vhodný opět k aplikaci séra u kořínků řas; bývá u dražších, luxusnějších výrobků
 • Kombinované aplikátory – zpravidla se jedná o kombinaci štětičkového kartáčku a linkového nebo pěnového aplikátoru; tyto aplikátory jsou typické pro séra 2v1

Výrobci a ceny

Sérum na růst řas
di ANGELO No.1 Lash sérum pro růst řas s patentovanou technologií na prodloužení řas 6 ml

Séra na růst řas se aplikují v jedné z nejcitlivějších oblastí lidského těla a to v okolí očí. Proto by jeho výběr měl být velmi pečlivý. Doporučuje se spíše než po levných výrobcích sáhnout po kvalitních ověřených značkách, které sice mohou být dražší, ale jsou zárukou kvality výrobku. Z výrobců lze jmenovat např. Di Angelo, Lancôme nebo Eveline Cosmetics.
Séra na obočí lze koupit i za cenu nižší než 500 Kč. I zde je třeba se zaměřit na osvědčené výrobce. Tyto výrobky jsou vhodné jako prevence a nelze od nich očekávat výrazné výsledky. Nejdražší výrobky pak mohou stát i více než 1500 Kč. Zde už se jedná o luxusní výrobky, které zaručují celou řadu účinků.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat sérum na růst řas?

Základním kritériem je složení séra, které by mělo být ideální na přírodní bázi. Tato séra nabízí více účinných látek a navíc nemají vedlejší účinky. Při výběru je vhodné se zaměřit také na tvar aplikátoru, který má vliv na komfort při nanášení séra.

Jak často je vhodné sérum na řasy aplikovat?

Četnost aplikace je zpravidla určena výrobcem a uvedena na obalu výrobku. Běžně se ale doporučuje jeho použít jednou denně, zpravidla večer po odlíčení. Sérum tak může působit přes celou noc.
Zobrazit kompletní nabídku Sérum na růst řas