Kleštičky na řasy

Splňte si sen o natočených řasách.

ca. 500 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat kleštičky na řasy

Po dlouhých a natočených řasách touží většina žen. Pokud patříte mezi ty, kterým dlouhé řasy nebyly dopřány, můžete si je nechat prodloužit, ale to je zbytečně drahé, nebo zkoušet jednu řasenku za druhou a doufat, že se to tentokrát povede a místo krásných řas nebudete mít jen černá víčka, protože se vám tam řasy obtiskly. S problémem vám mohou pomoci kleštičky na řasy. Pojďte se podívat, o co se jedná.

Kvalitní kleštičky na řasy

Když už se rozhodnete pro úpravu vašich řas pomocí kleštiček na řasy, měly byste si vybrat opravdu kvalitní produkt. Prvním ukazatelem, který poznáte již na první pohled, je použitý materiál. Snažte se proto vyhnout kleštičkám na řasy, které jsou vyrobené z plastu či gumy. Díky tomu, že nemají dostatečně pevnou konstrukci, se mohou lámat, a efekt natočených řas bude nulový.

Stejně tak byste rozhodně neměli kupovat ani kleštičky, které jsou z měkkého kovu. Kvalitní kleštičky se vyznačují pevnou, nejčastěji nerezovou konstrukcí a gumovými polštářky, na které se pokládají řasy.

Hypoalergenní
Ere Perez
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Výhody a nevýhody

Možná jste se již setkali s názorem, že kleštičky na řasy nejsou to pravé ořechové, jelikož ničí řasy, které mohou následně vypadat. A jak už to tak bývá, na každém šprochu, pravdy trochu. Jestliže totiž budete natáčet řasy špatnou technikou, nebo kleštičky na řasy používat moc často, opravdu může dojít k vypadání řas. Ale co byste nezkusili pro dokonale uhrančivý pohled s konečně natočenými řasami, že?

Pamatujte však, že finální podobu ovlivní typ řasenky, kterou používáte. Určitě by vám neměla chybět taková, které řasy buď prodlouží nebo natočí, ale hlavně rychle zaschne. Ale k tomu se dostaneme až za chvíli.

Víte, že…?

Mezi nevýhodami se může objevit i vytrhávání řas kleštičkami. To je však ve většině případů způsobeno tím, že k natočení dochází až po aplikaci řasenky. Řasy s řasenkou se přilepí na gumové polštářky a při povolení kleštiček dochází k vytržení.

Stříbrné
Ardell Precision Lash Curler AR-52323
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Správný postup

Abychom vám nastínili, jakým způsobem se kleštičky používají, přinášíme stručný návod.

  • Kleštičky opatrně přiložte k oku a gumové výztuže se snažte umístit co nejvíce ke kořínkům řas, ale pozor ať se neštípnete.
  • Stiskněte kleště a řasy v nich podržte maximálně 5 sekund, jinak řasy ohnete, zlomíte, ale nenatočíte.
  • V případě, že jsou kleštičky užší než vaše víčko, postup klidně ještě jednou zopakujte.

Potom se přesuňte na prostřední část řas, a nakonec na samotné konce.

Profesionální
Arteco Profi Eyelash Curler
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

To je jedna z metod, kterou pro natočení můžete využít. Abyste však výsledný efekt zafixovali, potřebujete rychleschnoucí řasenku, kterou na řasy natřete jen jednou. Teprve až zaschne první vrstva, můžete nanést vrstvu druhou. Pamatujte však, že příliš řasenky škodí, jelikož řasy těžknou a mají tak tendenci se narovnávat.

Víte, že…?

Některá beauty okénka radí kleštičky nahřát fénem. My vám to v žádném případě nedoporučujeme, jelikož nahřátý kov může popálit velmi jemnou kůži v okolí očí, a navíc může dojít k rozleptání gumy, a tu byste opravdu nechtěli mít na řasách.

Nejznámější značky

Na kleštičky na řasy najdete na internetu hned několik recenzí včetně toho, které značky jsou dobré. My jsme tu práci udělali za vás a finalisty představujeme níže.

Dostupná kvalita
Oriflame The ONE
ca. 100 CZK
Aktuálni cena
Značka Popis
Shiseido Před více jak 140 lety byla založena značka Shiseido. Velmi citelně vnímá lidskou krásu a své know-how šíří po celém světe. Pochází z Japonska a podporuje názor, že krása je všude tam, kde se sdílí s ostatními. Tedy ve vědě, přírodě a umění.
Shu Uemura Značka nese jméno japonského zakladatele, jehož filozofií je lidská krása. Přes více jak 50 let nabízí pleťovou kosmetiku a od roku 2007 dokonce i dekorativní prostředky.
Tarte Kosmetická značka Tarte vás zaujme jednak její filozofií podpory planety, včetně netestování na zvířatech. A kosmetické pomůcky jsou samozřejmostí.
Missha Takřka každá firma, která nabízí kosmetiku na obličej, ať už dekorativní, či pečující, prodává také jiné zkrášlující pomůcky. A není tomu jinak ani v případě korejské značky Missha.

Cena

Pořízení kleštiček vás rozhodně finančně nezničí. Protože pokud byste si spočítali, kolik peněz už jste vložili do různých druhů řasenek a všechno skončilo neúspěšné, byly by náklady určitě vyšší.

Cena do 100 Kč

V nejnižší cenové kategorii se setkáte hlavně s plastovými kleštičkami na řasy, které, jak už pozorní čtenáři vědí, nedokážou vytvořit takový efekt jako kleště kovové.

Cena od 100 Kč od 300 Kč

Střední třída uspokojí každou ženu toužící po natočených řasách. Do 300 Kč seženete kvalitní kleštičky dokonce i s náhradními gumovými polštářky, kdybyste ty původní náhodou ztratili nebo nedopatřením poškodili. Zároveň si můžete vybrat z několika barevných odstínů, i když jde jen o kosmetickou pomůcku.

S náhradními gumičkami
Missha Accessories
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Cena nad 300 Kč

Jestliže si potrpíte na značkové produkty a očekáváte to samé i od kleštiček na řasy, připravte si více jak 500 Kč. Nicméně žádný zásadní rozdíl mezi předchozí kategorií nepocítíte. Musíte se nejprve naučit alespoň základní techniku používání kleštiček na řasy a pak teprve investovat. Až pak zjistíte, že kleštičky na řasy možná nejsou pro vás vhodné.

Jméno
Hypoalergenní
Stříbrné
Profesionální
Dostupná kvalita
S náhradními gumičkami
Ergonomické
Image
Produkt
Ere Perez
Ardell Precision Lash Curler AR-52323
Arteco Profi Eyelash Curler
Oriflame The ONE
Missha Accessories
Sephora Collection
Výrobce
Ere Perez
Ardell
Artdeco
Oriflame
Missha
Sephora
Cena ca. 500 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena