Nejlepší skleněná police 2024 a jak vybrat

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Sapho Diamond police skleněná 1318-15

Jak vybrat skleněnou polici

  • Skleněná police se hodí do jakéhokoliv interiéru, umístit je můžete do kuchyně, koupelny, obývacího pokoje i předsíně. V interiéru působí elegantně a krásně na nich vyniknou dekorace, které na ně umístíte.
  • Vybírat můžete z různých velikostí, záleží na tom, kam polici chcete umístit a co na ni budete pokládat.
  • Nosnost polici jde ruku v ruce s tloušťkou skla, ta může být 6, 8, 10 nebo i 12 mm.
  • K dispozici jsou různé typy skel, co se týče barevnosti. Vybírat můžete mezi čirým, mléčným nebo také kouřovým sklem.

Skleněné police - náš výběr

zahrada-XL Plovoucí skleněná police 40x20 cm 8 mm
Výrobce: zahradaXL
Zobrazit více
Tato skleněná police má rozměry 40 x 20 cm a tloušťku 8 mm. Čtyřhranná polička je vyrobena z tvrzeného skla a zinkové slitiny. Maximální nosnost police je 10 kg. Balení zahrnuje police, dvě svorkové uchycení a instalační příslušenství.
Zobrazit méně
Aqualine SAMBA skleněná police 600mm, chrom, SB125
Výrobce: Aqualine
Barva: Chrom
Zobrazit více
Aqualine SAMBA je skleněná police o rozměrech 600x100mm, provedení chrom. Vhodná pro kombinaci se zrcadlem 22430. Dodává se s držáky. Její použití je časté v hotelovém provozu a v projektových realizacích. Partie SAMBA je široce dostupná na trhu.
Zobrazit méně
Aqualine Rumba RB115 police čiré sklo
Výrobce: Aqualine
Barva: Chrom
Hmotnost: 1.06 kg
Zobrazit více
Aqualine Rumba RB115 je rohová polička vyrobená ze skla a slitiny s chromovým povrchem. Měří 250x42x250 mm a hmotnost je 1,06 kg. Instalace vyžaduje vrtání. Balení obsahuje jednu kus. Výrobce poskytuje záruku na dobu 2 let.
Zobrazit méně

Rohové skleněné police

Aqualine Rumba RB115 police čiré sklo
Výrobce: Aqualine
Barva: Chrom
Hmotnost: 1.06 kg
Zobrazit více
Aqualine Rumba RB115 je rohová polička vyrobená ze skla a slitiny s chromovým povrchem. Měří 250x42x250 mm a hmotnost je 1,06 kg. Instalace vyžaduje vrtání. Balení obsahuje jednu kus. Výrobce poskytuje záruku na dobu 2 let.
Zobrazit méně
Nimco Unix UN 13091RBX-26
Výrobce: Nimco
Hmotnost: 0.6 kg
Zobrazit více
Nimco Unix UN 13091RBX-26 je rohová koupelnová polička s 8mm matovaným sklem. Materiály jsou chrom a keramika. Produkt je odolný a universální, ale není určen k přilepení. Vhodný je pro veřejné prostory i domácnosti. Čištění vyžaduje specifickou péči.
Zobrazit méně
OBI Rohová skleněná police Villar čirá 25 cm x 25 cm x 0,6 cm
Výrobce: Obi
Zobrazit více
OBI rohová skleněná police Villar je dostupná v různých provedeních, jako jsou transparentní, matné nebo křišťálové. Měří 25 cm x 25 cm x 0,6 cm a je vyrobena z tvrzeného bezpečnostního skla o tloušťce 6 mm. Její nosnost je maximálně 25 kg. Ukotvení na stěnu je realizováno pomocí úchytky.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Skleněná police

Jak vybrat skleněnou polici

Materiál

Jak napovídá název, skleněná police je vyrobena ze skla. Ve většině případů se jedná o tvrzené sklo, které by mělo být kvalitní. Podpěry poličky jsou většinou vyrobené z chromu. Nezapomeňte ale, že kvalitní sklo není samozřejmostí, proto je dobré, abyste výrobek vždy viděli na vlastní oči a dostatečně se informovali o konkrétním skle, ze kterého je výrobek zhotoven.

Skleněné police

Skleněné police jsou vyrobeny z vysoce odolného skla, iStock / koya79

Velikost police

V nabídce jsou nejrůznější velikosti i tvary skleněných polic. Záleží však na tom, na jaké místo chcete polici přidělat a jaké předměty na ni budete pokládat. Proto je dobré si předem tyto skutečnosti rozmyslet.

  • Není problémem pořídit polici s délkou 30 cm nebo třeba i klidně 100 cm.
  • Šířka může být jen 10 cm nebo také 40 cm. Záleží, jaký tvar police zvolíte. Jestli rovnou, čtvercovou nebo například rohovou.
Skleněná police

Tloušťku skla volte s ohledem na zatížení police, iStock / urfinguss

Tloušťka skla

Skleněné police mají tloušťku většinou 6, 8 nebo 10 mm. Hlavní rozdíl mezi těmito druhy tloušťky je v nosnosti skla.

  • Jestliže chcete poličku využívat na dekorace a lehké předměty, vyhovuje sklo o síle 6 mm.
  • Pokud chcete poličky využívat například na šampony nebo květináče, je vhodné zvolit tloušťku skla 8 – 10 mm.
  • Pokud by vám ani tato síla skla nestačila, můžete pořídit i variantu, kdy tloušťka skla je 12 mm. Tyto police jsou vhodné už pro náročné zatížení, které je potřeba např. v obchodních prostorách, jako jsou bary či restaurace.
Skleněná police

Police může být vyrobena z čirého, kouřového i mléčného skla, iStock / ptasha

Barva

Skleněné police
Sapho Diamond police skleněná 1318-15

Při volbě skleněné police můžete volit mezi několika typy barevného provedení. K dispozici je čiré, mléčné nebo také kouřové sklo.

Čiré sklo

Jedná se o standard, který najdete všude kolem vás. Vyznačuje se průhledností bez jakéhokoliv odstínu, nazýváme je také okenní sklo.

Mléčné sklo

Toto sklo je chemicky leptané a má jednu stranu (jemně) drsnou. Právě tato strana je mléčná. Sklo je částečně průhledné. Vypadá velmi podobně jako pískované sklo, to se však v dnešní době už nepoužívá, protože je složité na údržbu.

Kouřové sklo

Rohové skleněné police
Aqualine Rumba RB115 police čiré sklo

Kouřové sklo je probarvené ve hmotě, která se označuje jako Planibel Bronz. Jedná se o hnědou barvu s kouřovým nádechem. Je však průhledné. Čím silnější sklo zvolíte, tím více bude kouřové.

Typ sklaInformace
Čiré Standardní průhledné sklo. Jednoduše k dostání.
MléčnéČástečně průhledné, chemicky leptané s jednou stranou drsnou.
KouřovéPrůhledné sklo, hnědá barva s nádechem do kouřova.

Víte, že…?

Nezapomeňte se také zaměřit na hmotnost police ze skla. Abyste ji mohli někam přidělat, bylo by praktické, aby police nebyla příliš těžká. Hmotnost skleněných polic se pohybuje většinou v rozmezí 0,5 – 2 kg.

Výrobci a cena

Když se rozhodnete pořídit si skleněnou polici, měli byste dbát na to, aby byla zhotovena z kvalitního skla, to by vám měl zaručit spolehlivý a osvědčený výrobce. Na dnešním trhu je široká škála značek, které se výrobou skleněných polic zabývají, jedná se například o výrobce Tonelli, Aqualine, vidaXL nebo Sklomat.
Co se týče částky, kterou utratíte za skleněnou polici, ta může být různá. Záleží na tom, jak velkou polici chcete, jaká je tloušťka skla, barevné provedení a samozřejmě značka. Rozmezí, ve kterém tento produkt nakoupíte, je nejčastěji 500 – 3 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat skleněnou polici?

Nejprve se rozmyslete, jakou velikost police potřebujete. Pak rozvažte, co na polici bude umístěno a dle toho vyberte vhodnou tloušťku skla. Vyberte vhodnou barvu skleněné police, která bude příjemně ladit s vaším interiérem. V neposlední řadě zvolte kvalitního výrobce, který vám zaručí spolehlivý výrobek.

Jak správně o skleněnou polici pečovat?

Při čištění skleněné police nikdy nepoužívejte abrazivní materiály. Zcela postačí, když polici omyjete měkkým hadříkem namočeným v teplé vodě. Popřípadě můžete použít nějaký saponát, ovšem měl by být určený přímo pro skleněný nábytek.
Zobrazit kompletní nabídku Skleněná police