Zrcadlová fólie

Mnoho využití do interiéru i exteriéru.

ca. 400 CZK
ca. 200 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat zrcadlovou folii?

Zrcadlová folie má uplatnění v interiéru, exteriéru a její efekt je jak estetický, tak účelný. Zrcadlové fólie dnes můžeme vidět na oknech aut, na oknech domů nebo v interiérech. Podle čeho si vybírat zrcadlovou fólii pro Vás?

Účel použití

Už jsme to nakousli v úvodu, účely využití zrcadlové fólie jsou různé a je potřeba dopředu promyslet, kde fólii nalepíte a podle toho jít do obchodu s jasnou představou a požadavkem.

Účel použití bude mít vliv na to, jestli fólie bude průhledná, jak bude odolná, jak bude prodávána a podobně. Podívejme se tedy v dalších podnadpisech na to, co si pohlídat při konkrétním využití dané fólie.

Na vnější sklo
D-C-Fix 3398050 67,5 cm x 1,5 m
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Zrcadlová fólie na sklo

Zrcadlová fólie na sklo se lepí na okna, kde slouží k tomu, aby zabránila průhledu z venku dovnitř. To známe z různých kriminálek, kde vyšetřovatelé pozorují podezřelého, zatímco on je přes zrcadlo nevidí.

I když nejste vyšetřovatelé, tak se Vám tato funkce fólie bude hodit i v běžném životě. Zrcadlové fólie se lepí na okna domů či aut. U domů se používají hlavně na francouzská okna a balkónové dveře, skrze které nechcete být pozorování. Můžete si vybrat, jak moc lesklou fólii použijete, ale všeobecně se spíše doporučují fólie, které jsou temnější. Nedělají takový odlesk, což je příjemné jak pro kolemjedoucí účastníky silničního provozu a také pro Vás, pokud máte francouzské okno s průchodem na terasu, tak taková „prasátka“ od sluníčka nejsou moc příjemná.

Pokud si chcete nalepit zrcadlovou fólii na auto, tak si kupte fólii přímo na to určenou. Použití těchto fólií je totiž omezeno, protože přes fólii na okně auta musí být do určité míry vidět jak dovnitř, tak ven. Navíc nesmí odleskem oslňovat další účastníky provozu a může být použita jen na zadní boční okna a okno zavazadlového prostoru.

Do interiéru
D-C-Fix 2150001 45 cm x 10 m
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Fólie na sklo se lepí za mokra a na okno se plně přilepí zhruba za 24 hodin. Používají kvalitnější lepidlo, že fólie určeno do interiéru, protože musí odolávat dlouhodobému přímému slunečnímu záření. Z toho důvodu jsou také dražší.

Prodávají se převážně na roli dlouhé i několik metrů s různou šířkou. Ideálně jsou z druhé strany naznačeny linky, které pomohou při stříhání na požadovaný rozměr Vašeho okna.

Zrcadlová fólie do interiéru

Zrcadlovou fólií do interiéru myslíme typ, který se nelepí na okno, ale umístíte si je uvnitř bytu, domu, garáže nebo jiného objektu. Určitě zrcadlovou fólii lepte na pevný a hladký povrch, abyste po uhlazení neměli vrásčité zrcadlo.

Protisluneční
Gekkofix 10255 rozměry role 0,75 m x 2 m
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Tyto fólie se nejčastěji lepí na nábytek, kde vytvoří zrcadlo. Nejsou tedy průhledné a jsou jasnější než fólie na okna. Díky tomu se v takto vytvořeném zrcadlu vidíte hezky jasně. Ideální využití je v dětských pokojích, kde chcete, aby se Vaše dítko vidělo v zrcadle a umělo se upravit a zároveň jej nechce vystavit do nebezpečí, že by při hře zničilo zrcadlo a sebe zranilo.

Další funkcí zrcadlových fólií je projasnění a optické zvětšení prostoru. Tyto fólie se rovněž dají koupit na roli nebo už nastříhané v různých rozměrech a jejich lepení je velice snadné, pouze sundáte kousek spodní vrstvy, upevníte fólii na vybrané místo a postupně odděláváte další část spodní vrstvy a uhlazujete fólii na daný povrch.

Výrobci

Zrcadlovou fólii koupíte převážně v hobby marketech, obchodech s dekoracemi a samozřejmě v různých eshopech. Co se týče značky fólie, tak tu asi řeší jen málokdo, důležitější je výsledek po nalepení. Mezi značkami je možná nerozšířenější D-C-Fix a po ní Gekkofix. U těchto značek najdete velký výběr zrcadlových fólií nebo tapet, jak na okna, tak dovnitř domácnosti.

Ochrana soukromí
D-C-Fix 339-2000 92 cm x 200 cm
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Cena

Kolik stojí taková zrcadlová fólie? To se odvíjí především od velikosti plochy, kterou s fólií oblepíte. Abychom uvedli nějaká fakta, od kterých se budete moci odrazit tak 1 metr fólie široké 45 centimetr se běžně pohybuje v ceně kolem 150 Kč, což je poměrně dobrá cena v porovnání s cenou klasického zrcadla.

Na okna většinou potřebujete širší pruh a nemá smysl lepit dva pruhy vedle sebe. Proto se poohlédněte po fólii o šíři například 60 cm. Tady se cena pohybuje kolem 220 Kč za metr. Folie s šířkou 90 cm stojí obvykle přibližně 300 Kč za metr. Vidíte, že je zde jakási přímá úměra.

Samozřejmě levněji Vás vyjde, pokud si koupíte celou roli, tu většinou prodejci nabízejí za lepší cenu, než je cena za metr, kdy Vám z role musí ustřihávat.

Jméno
Na vnější sklo
Do interiéru
Protisluneční
Ochrana soukromí
Image
Produkt
D-C-Fix 3398050 67,5 cm x 1,5 m
D-C-Fix 2150001 45 cm x 10 m
Gekkofix 10255 rozměry role 0,75 m x 2 m
D-C-Fix 339-2000 92 cm x 200 cm
Výrobce
D-C-Fix
D-C-Fix
Gekkofix
D-C-Fix
Cena ca. 400 CZK ca. 200 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena