Nejlepší závěsné koupelnové skříňky 2024 a jak vybrat

Praktický kus nábytku na ručníky i osušky.

Autorka: Adéla Janíková | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Comad Závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem Bali šedý grafit/dub votan

Jak vybrat závěsnou koupelnovou skříňku

  • V dnešní době trh nabízí spoustu variant a podob koupelnových skříněk
  • Nejčastěji používaný materiál je lamino, dalšími oblíbenými jsou dřevěné skříňky z masivu či dřevěné fošny z různého typu dřeva
  • U výběru koupelnové závěsné skříňky hraje také především roli její design a celkový vzhled

Závěsná koupelnová skříňka - náš výběr

Comad Závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem Bali šedý grafit/dub votan
Výrobce: Comad
Zobrazit více
Zavěsná koupelnová skříňka poskytuje praktické skladování potřeb v koupelně. Charakteristické jsou její praktické rozměry a odolnost vůči vodě či vlhkosti. Hlavni část tvoří vhodné přihrádky a úložné prostory pro drogerii nebo koupelnové doplňky. Design je navržen tak, aby se snadno adaptoval do různých koupelen.
Zobrazit méně
Comad Závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem Madera 841 dub artisan
Výrobce: Comad
Hmotnost: 20.5 kg
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka je praktickým řešením pro uspořádání a uskladnění kosmetických přípravků, toaletních potřeb či ručníků. Skříňka se zavěšuje, což umožňuje ušetřit prostor na podlaze a zajišťuje snadný přístup k uloženým předmětům. Její technické vlastnosti zahrnují pevnou konstrukci, možnost nastavení výšky polic a odolnost vůči vlhkosti.
Zobrazit méně
Comad Závěsná koupelnová skříňka Bali bílá/dub votan
Výrobce: Comad
Zobrazit více
Tato závěsná koupelnová skříňka je navržena pro účinné uspořádání osobních věcí a drogerie v koupelně. Skříňka se skládá ze pevného materiálu odolného vůči vlhkosti a nabízí dostatečný prostor pro uskladnění předmětů. Kromě toho umožňuje snadné zavěšení na zeď.
Zobrazit méně

Závěsné zrcadlové koupelnové skříňky

Olsen Spa Sévis zrcadlová skříňka 50 x 58,5 cm závěsná OLNSEV50 bílá
Výrobce: OLSEN-SPA
Hmotnost: 20 kg
Zobrazit více
Tento závěsný koupelnový skříňka nabízí úložný prostor pro různé koupelnové potřeby. Skříňka se skládá z pevných materiálů, které jsou odolné vůči vlhkosti a vodě. Je snadno upevnitelná na stěnu s přiloženým montážním materiálem. Rozměry skříňky umožňují její umístění i v menších koupelnách. Závěsný systém zajišťuje stabilitu a bezpečnost při užívání.
Zobrazit méně
A-Interiéry Zrcadlová skříňka závěsná s LED osvětlením Donau 80 ZS
Výrobce: A - interiéry
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka je skladovacím prvkem do koupelny. Vyznačuje se montáží na zeď a často obsahuje dveře a poličky pro uložení toaletních potřeb. Pro zajištění stability je důležité zvolit kvalitní materiál a upevňovací prvky. Rozměry a design se liší podle konkrétního modelu skříňky.
Zobrazit méně
Geberit 501.269.00.1
Výrobce: Geberit
Typ nábytku: zrcadlové skříňky
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka nabízí řešení pro ukládání kosmetiky a drobností v koupelně. Skříňka se skládá z více úložných prostor a zrcadla. Je vytvořena z odolných materiálů, které zaručují dlouhou životnost. Upevnění na zeď je zajištěno prostřednictvím kotvení. Rozměry se mohou lišit, dle individuálního výběru.
Zobrazit méně

Závěsné nízké koupelnové skříňky

Ravak X000001055
Výrobce: Ravak
Umístění: závěsné
Typ nábytku: regály
Hmotnost: 15 kg
Zobrazit více
Tato závěsná koupelnová skříňka nabízí úložné řešení prostoru nad umyvadlem v koupelně. Skříňka je vyrobena z odolných materiálů, což jí poskytuje dlouhou životnost. Je vybavena zrcadlem pro snadné použití při osobní hygieně a otevíratelnými dveřmi s úložným prostorem uvnitř pro vaše hygienické potřeby.
Zobrazit méně
KOLO 88474
Výrobce: Kolo
Umístění: závěsná s možností dokoupení nožiček
Typ nábytku: nízké skříňky
Zobrazit více
Zavěsná koupelnová skříňka se vyznačuje praktickým a úsporným designem. Nabízí dostatek úložného prostoru pro hygienické potřeby a kosmetické přípravky. Skříňka je vybavena dveřmi s držadly, které zajistí snadnou manipulaci. Materiál a kování jsou z kvalitních prvků pro dlouhou životnost a zajištění udržitelnosti v koupelnovém prostředí.
Zobrazit méně
A-interiéry Koupelnová skříňka závěsná nízká Venezia N 40
Výrobce: A - interiéry
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka se vyznačuje praktičností a účelností. Skříňka obsahuje různě velké přihrádky pro uskladnění drogerie a koupelnových potřeb, je vyrobena z odolného materiálu a snadno se udržuje. Při výběru závěsné koupelnové skříňky se doporučuje dát pozor na rozměry a montážní možnosti.
Zobrazit méně
Intedoor UNI SN 82/35 1D závěsná skříňka nízká 32 - Dub Nebraska šedý, Úchytka: SF/G - lesk
Výrobce: Intedoor
Umístění: nástěnné
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka je užitečným doplňkem pro uspořádání a uložení osobních potřeb v koupelně. Tento prvek zajišťuje úsporu místa na podlaze a zavěšení na zeď pomocí vhodných upevňovacích prvků. Technické parametry, materiály a rozměry skříňky se mohou lišit podle výrobce a modelu.
Zobrazit méně
Intedoor UNI SN 82/50 1Z 2D závěsná skříňka nízká 80 - Dub Halifax přírodní, Úchytka: HR/G - lesk
Výrobce: Intedoor
Umístění: nástěnné
Zobrazit více
Název: Závěsná koupelnová skříňka Popis: Tato závěsná koupelnová skříňka poskytuje účelné řešení pro uložení drogerie a osobních věcí v koupelně. Skříňka je vhodná pro montáž na zeď a její konstrukce zaručuje stabilitu a bezpečnost užívání. Velikost a materiál by měly být zváženy při výběru skříňky pro daný prostor.
Zobrazit méně

Závěsné regálové koupelnové skříňky

Sapho 55836
Výrobce: Sapho
Umístění: nástěnné
Typ nábytku: regály
Hmotnost: 6.5 kg
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka je praktickým řešením pro uspořádání drobností či kosmetiky. Tento typ skříňky většinou disponuje zaoblenými hranami a bývá vyroben z odolného materiálu tolerující vlhkost. Montuje se na zeď, čímž ušetří podlahovou plochu. Objem a rozměry skříňky závisejí na vybraném modelu, mohou se lišit.
Zobrazit méně
SAPHO ESPACE 20x172x32cm, dub stříbrný
Výrobce: Sapho
Umístění: nástěnné
Typ nábytku: regály
Hmotnost: 19.7 kg
Zobrazit více
Závěsná koupelnová skříňka poskytuje užitečné řešení pro uskladnění v koupelně. Je třeba zdůraznit technické vlastnosti, jako jsou materiál konstrukce, rozměry a způsob upevnění. Značka, design a barva mohou také ovlivnit rozhodnutí spotřebitele. Pro přesné informace o konkrétním modelu doporučujeme důkladně prostudovat specifikace výrobce.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Závěsná koupelnová skříňka

Jak vybrat závěsnou koupelnovou skříňku

Typy

Důležité je, popřemýšlet, jaké je naše očekávání a co byste upřednostnili nejvíce a co zase naopak ne. Na trhu naleznete spoustu variant koupelnových skříněk, takže jednoznačně je z čeho vybírat.

Skříňka s umyvadlem

Varianta se skříňkou je jedno z nejjednodušších řešení, kdy nemusíte řešit, jaké umyvadlo k dané skříňce vybrat. Jedna velká nevýhoda může být ta, že umyvadlová skříň nenabízí velkou odkládací plochu, a to by mohlo někoho odrazovat. Ostatně dá se pořídit mnoho různých alternativ.

Skříňka pod umyvadlo

Jestliže již umyvadlo máte a vybíráte skříň, je tento typ výbornou variantou. Zakryje vám to, co není třeba aby bylo očím viditelné a zároveň vám nabídnou dostatek úložného prostoru. Tahle varianta se vyrábí jak závěsná, tak i volně stojící.

Pohled na koupelnu s vanou a závěsnou skříňkou

Závěsné skříňky jsou k vidění i v moderních koupelnách, iStock / Suleyman Ozkan

Skříňka pod dvojumyvadlo

Závěsná koupelnová skříňka
Comad Závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem Bali šedý grafit/dub votan

Dvojumyvadlo využijí hlavně vícečlenné rodiny. Faktem je, že vám dají zase více možností pro ukládání vašich hygienických potřeb.

Skříňka nad umyvadlo

Mezi další typy skříněk patří taktéž závěsné skříňky nad umyvadlo. Můžou být podobu klasických skříněk s dvířky či polic.

Skříňka s košem

Mezi oblíbené koupelnové skříňky patří ty, které ukrývají koš na prádlo. Šetří vám prostor v koupelně a taktéž se hodí do malých koupelen. Seženete nízké varianty, ale nejčastěji je můžete vidět, jako vysoké skříně.

Materiál

Závěsné zrcadlové koupelnové skříňky
Olsen Spa Sévis zrcadlová skříňka 50 x 58,5 cm závěsná OLNSEV50 bílá

Do koupelny je důležité vybírat materiály, které jsou odolné vůči vlhkosti. Proto byste měli vybírat z kvalitnějších materiálů.

Masiv

Jestliže si budete vybírat skříňky z masivu, je dobré vědět, že použité dřevo, by mělo být správně ošetřeno, nejčastěji bývá použit lak či vosk, díky čemuž skříňka zvládne koupelnové podmínky. Dalším důležitým aspektem je také druh dřeva, který byl na výrobu skříněk použit. Mezi vhodné typy dřeva patří borovice, dub, teak anebo také mahagon. Pravděpodobně mezi největší nevýhodu bude patřit vysoká pořizovací cena.

Lamino

Lamino bylo dříve označováno za nekvalitní materiál s nízkou životností. Díky tomu, jak se doba posouvá, toto tvrzení již nemusí být pravdivé. Díky správným technologiím se lamino stává kvalitním a vzhledným materiálem. Nejčastěji kupce láká jeho nízká pořizovací cena.

MDF

Závěsné nízké koupelnové skříňky
Ravak X000001055

Nad lamino se řadí materiál MDF, kdy je tato varianta o něco pevnější a odolnější. MDF materiál představuje dřevovláknité polotvrdé desky, kdy se jejich povrch upravuje foliováním či lakováním.

Plast

Plast je materiál, kterému vlhkost nevadí takřka vůbec. Snadno se udržuje, náklady na pořízení nejsou vysoké a jsou také v mnoha barevných či různých provedeních. Je to jedna z možných alternativ.

Bílá horní koupelnová skříňka

Koupelnové skříňky jsou k dostání v různé kvalitě i provedení, iStock / dmitriymoroz

Víte, že…?

U koupelnových skříněk se mnohdy setkáte právě s kombinací lamina s MDF. Korpus tvoří lamino a dvířka jsou z materiálu MDF. Jsou cenově přijatelné a vydrží.

Upevnění

Závěsné regálové koupelnové skříňky
Sapho 55836

Tady už musíte volit především od velikosti koupelny a dalších nezbytných požadavcích. Skříňky si můžete vybrat jakékoliv, nejčastěji však.

  • Závěsné – závěsné skříňky vám ušetří jak místo, tak i úklid. Jejich instalace je sice náročnější, ale kdejaký kutil si s tím hravě poradí.
  • Volně stojící – volně stojící skříňky jsou sice jednodušší na instalaci, ale časem se můžou opotřebit díky častému kontaktu s vodou.
  • S nožičkami – skříňky na nožičkách nejsou na údržbu a ani montáž nikterak náročné.

Design

Lesklé vs matné skříňky. Pro někoho tohle zůstává velice komplikovanou otázkou. Představují své výhody i nevýhody.

PovrchVýhodyNevýhody
LeskVytvoří v koupelně moderní a luxusní dojemViditelné otisky
 Opticky mlže zvětšit místnostNáročnější údržba
MatPůsobí útulně, snadno se udržujeUbírá na světle, je ideální do větších prostor s velkým prosvětlením
 Je vhodný do moderní koupelny či rustikální 
Moderní minimalistický interiér koupelny

Závěsná skříňka může být součástí jakékoliv koupelny, iStock / Suleyman Ozkan

Cena

Cena se odvíjí především od materiálu skříňky.

  • Koupelnovou skříňku z lamina můžete pořídit od 1 000 Kč, ale za skříňku z masivu si připlatíte.
  • Ceny jsou různé, můžete pořídit skříňky z masivu do 5 000 Kč, ale také do 20 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsnou skříň do koupelny?

Důležitou roli u výběru hraje především materiál, ze kterého je skříňka vyrobena. Dalším důležitým aspektem je velikost skříňky, aby nezabírala moc místa v malé koupelně či naopak, aby prostor ve velké koupelně vyplnila.

Jak je to s kováním?

Kvalitní kování by mělo být nedílnou součástí i koupelnového nábytku. Jde o všechny panty výsuvy a závěsy, které ovlivňují hlavní funkce skříněk. V dnešní době jsou nejoblíbenější systémy tlumeného dovírání.
Zobrazit kompletní nabídku Závěsná koupelnová skříňka