Závěsná koupelnová skříňka

Praktický kus nábytku na ručníky i osušky.

ca. 2 800 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 4 000 CZK
ca. 3 500 CZK

Jak vybrat závěsnou koupelnovou skříňku

  • V dnešní době trh nabízí spoustu variant a podob koupelnových skříněk
  • Nejčastěji používaný materiál je lamino, dalšími oblíbenými jsou dřevěné skříňky z masivu či dřevěné fošny z různého typu dřeva
  • U výběru koupelnové závěsné skříňky hraje také především roli její design a celkový vzhled

Typy

Důležité je, popřemýšlet, jaké je naše očekávání a co byste upřednostnili nejvíce a co zase naopak ne. Na trhu naleznete spoustu variant koupelnových skříněk, takže jednoznačně je z čeho vybírat.

Skříňka s umyvadlem

Varianta se skříňkou je jedno z nejjednodušších řešení, kdy nemusíte řešit, jaké umyvadlo k dané skříňce vybrat. Jedna velká nevýhoda může být ta, že umyvadlová skříň nenabízí velkou odkládací plochu, a to by mohlo někoho odrazovat. Ostatně dá se pořídit mnoho různých alternativ.

Se zrcadlem
Kingsbath Oscaro 70 závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem Levá

Skříňka pod umyvadlo

Jestliže již umyvadlo máte a vybíráte skříň, je tento typ výbornou variantou. Zakryje vám to, co není třeba aby bylo očím viditelné a zároveň vám nabídnou dostatek úložného prostoru. Tahle varianta se vyrábí jak závěsná, tak i volně stojící.

Skříňka pod dvojumyvadlo

Dvojumyvadlo využijí hlavně vícečlenné rodiny. Faktem je, že vám dají zase více možností pro ukládání vašich hygienických potřeb.

Skříňka nad umyvadlo

Mezi další typy skříněk patří taktéž závěsné skříňky nad umyvadlo. Můžou být podobu klasických skříněk s dvířky či polic.

Otevřená i uzavřená
Pelipal Koupelnová závěsná skříňka Quickset 923 bílá 50,5 x 74,5 x 20,5 cm 923.015030

Skříňka s košem

Mezi oblíbené koupelnové skříňky patří ty, které ukrývají koš na prádlo. Šetří vám prostor v koupelně a taktéž se hodí do malých koupelen. Seženete nízké varianty, ale nejčastěji je můžete vidět, jako vysoké skříně.

Materiál

Do koupelny je důležité vybírat materiály, které jsou odolné vůči vlhkosti. Proto byste měli vybírat z kvalitnějších materiálů.

Masiv

Jestliže si budete vybírat skříňky z masivu, je dobré vědět, že použité dřevo, by mělo být správně ošetřeno, nejčastěji bývá použit lak či vosk, díky čemuž skříňka zvládne koupelnové podmínky. Dalším důležitým aspektem je také druh dřeva, který byl na výrobu skříněk použit. Mezi vhodné typy dřeva patří borovice, dub, teak anebo také mahagon. Pravděpodobně mezi největší nevýhodu bude patřit vysoká pořizovací cena.

Se světlem
Kingsbath Bronx Wotan Oak 65 závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem a LED osvětlením

Lamino

Lamino bylo dříve označováno za nekvalitní materiál s nízkou životností. Díky tomu, jak se doba posouvá, toto tvrzení již nemusí být pravdivé. Díky správným technologiím se lamino stává kvalitním a vzhledným materiálem. Nejčastěji kupce láká jeho nízká pořizovací cena.

MDF

Nad lamino se řadí materiál MDF, kdy je tato varianta o něco pevnější a odolnější. MDF materiál představuje dřevovláknité polotvrdé desky, kdy se jejich povrch upravuje foliováním či lakováním.

Plast

Plast je materiál, kterému vlhkost nevadí takřka vůbec. Snadno se udržuje, náklady na pořízení nejsou vysoké a jsou také v mnoha barevných či různých provedeních. Je to jedna z možných alternativ.

Moderní
Kingsbath Auriga 65 závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem a osvětlením Pravá

Víte, že…?

U koupelnových skříněk se mnohdy setkáte právě s kombinací lamina s MDF. Korpus tvoří lamino a dvířka jsou z materiálu MDF. Jsou cenově přijatelné a vydrží.

Upevnění

Tady už musíte volit především od velikosti koupelny a dalších nezbytných požadavcích. Skříňky si můžete vybrat jakékoliv, nejčastěji však.

  • Závěsné – závěsné skříňky vám ušetří jak místo, tak i úklid. Jejich instalace je sice náročnější, ale kdejaký kutil si s tím hravě poradí.
  • Volně stojící – volně stojící skříňky jsou sice jednodušší na instalaci, ale časem se můžou opotřebit díky častému kontaktu s vodou.
  • S nožičkami – skříňky na nožičkách nejsou na údržbu a ani montáž nikterak náročné.

Design

Lesklé vs matné skříňky. Pro někoho tohle zůstává velice komplikovanou otázkou. Představují své výhody i nevýhody.

Povrch Výhody Nevýhody
Lesk Vytvoří v koupelně moderní a luxusní dojem Viditelné otisky
  Opticky mlže zvětšit místnost Náročnější údržba
Mat Působí útulně, snadno se udržuje Ubírá na světle, je ideální do větších prostor s velkým prosvětlením
  Je vhodný do moderní koupelny či rustikální  

Cena

Cena se odvíjí především od materiálu skříňky.

  • Koupelnovou skříňku z lamina můžete pořídit od 1 000 Kč, ale za skříňku z masivu si připlatíte.
  • Ceny jsou různé, můžete pořídit skříňky z masivu do 5 000 Kč, ale také do 20 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsnou skříň do koupelny?

Důležitou roli u výběru hraje především materiál, ze kterého je skříňka vyrobena. Dalším důležitým aspektem je velikost skříňky, aby nezabírala moc místa v malé koupelně či naopak, aby prostor ve velké koupelně vyplnila.

Jak je to s kováním?

Kvalitní kování by mělo být nedílnou součástí i koupelnového nábytku. Jde o všechny panty výsuvy a závěsy, které ovlivňují hlavní funkce skříněk. V dnešní době jsou nejoblíbenější systémy tlumeného dovírání.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Se zrcadlem
Otevřená i uzavřená
Se světlem
Moderní
Image
Produkt
Kingsbath Oscaro 70 závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem Levá
Pelipal Koupelnová závěsná skříňka Quickset 923 bílá 50,5 x 74,5 x 20,5 cm 923.015030
Kingsbath Bronx Wotan Oak 65 závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem a LED osvětlením
Kingsbath Auriga 65 závěsná koupelnová skříňka se zrcadlem a osvětlením Pravá
Cena ca. 2 800 CZK ca. 2 500 CZK ca. 4 000 CZK ca. 3 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena