Nejlepší sněhové koule 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
CurePink: | Těžítko sněhová koule Harry Potter: Kawaii Hedvika 5 x 6 x 5 cm [SGHP12]

Jak vybrat sněhovou kouli

 • Sněhové koule nebo také jinak řečeno sněžítka jsou oblíbeným dekorativním předmětem. Koupit lze sněžítka klasická nebo se světelnými a zvukovými efekty.
 • Vzhledem k tomu, že se jedná o dekorativní záležitost, bude podstatný zejména použitý motiv, který může být spojený např. s konkrétním místem, událostí. Oblíbené jsou např. sněžítka s fotografiemi.
 • Na celkový vzhled má pak podstatný vliv zejména použitý materiál. Nejčastěji se pak používá sklo, dřevo, plast nebo polyresin. Vybírat lze také z různých velikostí.

Sněhová koule - náš výběr

CurePink: | Těžítko sněhová koule Harry Potter: Kawaii Hedvika 5 x 6 x 5 cm [SGHP12]
Výrobce: HARRY POTTER
Zobrazit více
Tento produkt je oficiální sněhovou koulí s licencí Harry Potter, konkrétně se sovou Hedvikou. Vyrobena je ze skla a polyresinu. Rozměry těžítka jsou 5 x 6 x 5 cm. Produkt je legálně licencován a distribuován společností Curepink distribuce s.r.o.
Zobrazit méně

Svítící sněhové koule

Eglo 411296
Výrobce: Eglo
Typ: sněžítka
Barva: vícebarevné
Svítící: ano
Zobrazit více
Výrobek Eglo 411296 je dekorativní prvek s motivem snehové koule. Základní materiál je sklo, což mu dodává větší odolnost. Má rozměry 30 x 30 cm. Vyniká svou bílou barvou, která umožňuje vyniknout jakémukoliv dekoru.
Zobrazit méně
Eglo 411297
Výrobce: Eglo
Typ: sněžítka
Barva: vícebarevné
Svítící: ano
Zobrazit více
Produkt Eglo 411297 je dostupný pod názvem "snehová koule". Tato položka je součástí širšího sortimentu značky Eglo. Přesné technické specifikace nebo číselné hodnoty nejsou k dispozici. Při výběru je důležité zvážit všechny dostupné informace o produktech značky Eglo.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Sněhová koule

Jak vybrat sněhovou kouli

Jaké typy sněžítek existují

Tento typ dekorace nemá mnoho specifických typů, přesto zde lze vyčlenit tři základní kategorie:

 • Klasická sněžítka – běžné provedení nejčastěji ve tvaru koule s podstavcem bez dalších efektů
 • Se světelným efektem – tento typ dekorace je vybaven integrovaným LED modulem, díky kterému je sněžítko možné rozsvítit; provoz zajišťují baterie; některá sněžítka tohoto typu lze využít jako noční světlo při usínání dětí díky automatickému vypínání světla po určitém časovém intervalu
 • Se zvukovým efektem – tato sněžítka jsou prakticky malou hrací skříňkou, která po zapnutí hraje melodie; nejčastěji se pak jedná o vánoční melodie
Sněhová koule

Sněhová koule je stylový typ dekorace, iStock / Bet_Noire

Jaký motiv lze najít

Sněžítka se zpravidla kupují pro svůj atraktivní a velmi dekorativní vzhled. Vyrábí se v různých provedeních, které se od sebe liší zejména použitým motivem. Těch je nepřeberné množství a často bývají prodávány jako památka na konkrétní navštívené místo. Mimo to se samozřejmě vyrábí i jinak tematicky zaměřené. Nejčastější možnosti v tabulce níže.

Motiv sněžítkaCharakteristika
VánoceVyobrazení postav jako je Santa Claus, vánoční sobi, jiná zvířátka a postavičky dekorované do tohoto stylu
 Různá zobrazení Betlému nebo Svaté rodiny
 Andílci
Zimní krajinaZasněžené budovy, hrady, zámky
 Zobrazení lesa a lesních zvířátek v zimě
Dětská tématikaZvířátka
 Princezny, baletky
 Oblíbené postavičky z pohádek a filmů
FotografieRodinných příslušníků, partnerů
 Oblíbených osobností

Design

Kromě samotného motivu je možné přihlédnout na celkový design sněhové koule. Může se jednat o velmi jednoduché a decentní dekorace až po velmi zdobné a propracované modely. Kromě vnitřního motivu může být dozdobený také samotný podstavec sněhové koule. Na vzhledu má výrazný podíl zejména použitý materiál.

Víte, že…?

Sněhová koule
CurePink: | Těžítko sněhová koule Harry Potter: Kawaii Hedvika 5 x 6 x 5 cm [SGHP12]

Sněhové koule mohou posloužit také jako drobný dárek pro blízké osoby. Kromě standardní dekorace může sloužit i jako těžítko. Sněžítka s fotografií praktiky nahrazují klasické fotorámečky.

Žena drží sněhovou kouli

Sněhové koule jsou vyrobeny v kombinaci více materiálů, iStock / Irina Gutyryak

Z jakých materiálů se vyrábí

Sněhové koule se zpravidla sestávají z podstavce a samotné koule s dekorací a sněhovým efektem. Jednotlivé modely mohou být vyrobeny z jednoho materiálu nebo různých kombinací.

 • Dřevo – používá se zejména na podstavce, případně samotné vnitřní dekorace; tato sněžítka mají jemný přírodní vzhled
 • Sklo – ze skla se nejčastěji vyrábí samotná koule; zpravidla bývá v kombinaci se dřevem
 • Plast– plast se používá na výrobu celého sněžítka; v tomto případě bývá i podstavec velmi zdobný a dotváří vnitřní sněhovou dekoraci
 • Porcelán – z porcelánu se opět vyrábí zejména podstavce, které jsou kombinované se skleněnou koulí; tato sněžítka jsou velmi často ručně malovaná
 • Polyresin – tento druh pryskyřice je snadno tvarovatelný za tepla a proto se z něj v hojném množství vyrábí nejrůznější dekorace včetně sněhových koulí; dekorace z tohoto materiálu patří k levnějším

Jakou velikost zvolit

Sněhové koule patří k drobnějším dekoracím, nicméně rozměry mohou být poměrně rozmanité. Zpravidla se uvádí výška sněžítka a jeho celkový průměr. Nejmenší sněhové koule mají průměr do 10 cm a výšku kolem 7 cm. Rozměry největších modelů jsou pak zhruba 20 cm na výšku a průměr cca 15 cm.

Víte, že…?

Svítící sněhové koule
Eglo 411296

Sněžítko je možné si také velmi jednoduše vyrobit a to ze zavařovací sklenice, na jejíž víčko se nalepí motiv (figurka nebo jiná dekorace). Do sklenice se následně naleje v poměru 3:1 destilovaná voda s glycerinem a nasypou glitry. Pak stačí sklenici pevně uzavřít a je hotovo.

Výrobci a ceny

Výrobců sněhových koulí je nepřeberné množství. Jmenovat lze např. Autronic, 1patro, MFP paper, Eglo, MCprint, Clayre a eef a další.
Také cenové rozpětí je velmi široké a odvíjí se zejména od velikosti, použitého materiálu, celkového zpracování, ale také konkrétní značky. Nejlevnější sněžítka stojí i méně než 100 Kč. Cena nejdražších sněhových koulí se pak může pohybovat i kolem 3000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat sněhovou kouli?

Sněhové koule jsou oblíbenou dekorací nebo drobným dárkem. Z tohoto důvodu je pravděpodobně hlavním kritériem při výběru jeho celkové zpracování a ústřední motiv. Rozhodující může být také výrobní materiál nebo jeho velikost?

Kde lze koupit sněžítka s vlastní fotografií?

Tuto službu zpravidla nabízí firmy, které se zabývají výrobou nejrůznějších fotoproduktů. Sněžítka s vlastní fotografií pak bývají zařazeny do kategorie dárků.
Zobrazit kompletní nabídku Sněhová koule