25 nejlepších šnochlovacích masek 2023

Pro malého i velkého potápěče.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
SUBEA Šnorchlovací Easybreath 900 modrá S
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat šnorchlovací masku

 • Šnorchlovací maska musí na Vašich očích perfektně sedět a současně nikde netlačit.
 • Volit můžete mezi jednoletými nebo uprostřed rozdělenými zorníky
 • Důraz je kladen na samotné lícnice, kterými brýle drží na obličeji, konkrétně na jejich barvu, která zajišťuje propustnost světla

Šnorchlovací maska - náš výběr

Dětské šnorchlovací masky

Šnorchlovací sety

Celoobličejové šnorchlovací masky

Šnorchlovací masky Scubapro

Zobrazit kompletní nabídku šnochlovacích masek

Jak vybrat šnorchlovací masku

Co je šnorchlovací maska

Šnorchlovací masky jsou dnes velmi oblíbeným prvkem pro rekreační potápění v moři, ale i sladkovodní vodě. Jde o kombinaci brýlí a šnorchlu do jedné věci, která je často vyvedena v celoobličejovém provedení. To je moderní a v mnohých ohledech praktičtější. Ve všech případech platí, že šnorchlovací maska musí skvěle padnout na obličej a nikde netlačit.

Šnorchlovací maska

Šnorchlovací maska je zpravidla tvořena zorníkem, lícnicí, rámečkem a upínacím páskem. Volit si lze šnorchlovací masku s oddělenými skly pro každé oko, případně se sklem v jednom kuse, což vylepšuje celkový výhled skrze zorníky. Upínací pásek zadní strany je většinou velmi elastický a uživatelsky nastavitelný tak, aby vyhovoval více uživatelům.

Šnorchlovací maska
SUBEA Šnorchlovací Easybreath 900 modrá S

Moderní podobu šnorchlovací masky představuje celoobličejové provedení, kdy ještě lépe vidíte do všech stran. V těchto typech jsou lícnice opatřeny speciální proti zamlžovací ochranou, kterou je čas od času nutné obnovit.

Nasazení masky

Šnorchlovací maska vám musí na obličej opravdu velmi dobře padnout, jedině pak skrze ní nepoteče voda. Je tak nasnadě, že pečlivému zkoušení se nevyhnete. Při zkoušení se vyplatí postupovat dle několika jednoduchých kroků.

 • šnorchlovací masku si pouze nasaďte na obličej, aniž byste využívali upínací pásek
 • následně šnorchlovací masku lehce přisajte nosem
 • na několik vteřin zadržte dech, čímž zjistíte, jak šnorchlovací maska drží
 • pakliže šnorchlovací maska stále sama drží, máte právě tu vhodnou
Dětské šnorchlovací masky
Mares PIRATE SET

Barva lícnice

Různé šnorchlovací masky se liší ještě barvou silikonové lícnice, pomocí které se brýle přisají na váš obličej. Lícnice může být buď průhledná, díky čemuž do brýlí dopadá více světla. Na druhou stranu může odrážející světlo v brýlích omezit váš výhled a ve výsledku jsou tak lepší tmavé lícnice, které nepříjemnými světelnými odrazy netrpí.

 • U líncic se nevyplatí také příliš šetřit.
 • U nejlevnějších typů totiž může dojít k narazení ideálního a příjemného silikonu plastem nebo gumou, přičemž ani jedna náhrada není tak pohodlná a funkční.
 • Šnorchlovací maska totiž může nevhodně sedět, tlačit a v krajním případě i propouštět vodu, což rozhodně není žádoucí.
Barva lícnice šnorchlovací masky výhody nevýhody  
světlá či průhledná více světla pro výhled do všech stran možné nepříjemné světlené odrazy při lomu světla pod vodou  
tmavá nebo černá žádné nežádoucí světelné odlesky pod vodou o něco méně světla ve vašem výhledu, především pak do stran  

Celoobličejové řešení

Šnorchlovací maska je vždy spjata se šnorchlem, avšak dnes se velké popularitě těší celoobličejové varianty, které přináší vyšší komfort při sledování podvodního světa. Pozor si musíte dát pouze na vyrovnávání tlaku v uších. V případě celoobličejové šnorchlovací masky se totiž nedostanete k nosu, který tak nelze stisknout a profouknout tlak skrze uši. Celoobličejové šnorchlovací masky jsou proto vhodné jen do menších hloubek, které nepřekročí 3 metry.

Šnorchlovací sety
MARES X-One Marea Set

Víte, že…?

Šnorchlovací maska v celoobličejovém provedení přináší výhodu v podobě nevnikání vody do šnorchlu. Nemusíte tedy myslet na to, jak přesně se ponoříte pod hladinu. Z tohoto důvodu se celoobličejové řešení hodí pro začínající uživatele a samozřejmě též pro děti.

Ceny

 • Rekreační šnorchlovací masky jsou již v posledních několika letech cenově velmi dostupné a běžně je pořídíte kolem hranice 500 Kč. Jedná se o základní typy, které nemusí tak perfektně sedět a rozhodně nejsou stavěné na využívání několik hodin každý den. Jde však o ideální řešení za účelem dovolené. Levnější jsou i celé šnorchlovací sety.
 • Náročnější uživatelé sáhnou po modelech s cenou kolem 1300 Kč, které jsou lépe zpracovány, což platí i o lícnicích. Tato skutečnost se projeví na tom, že o nasazené masce na obličeji po chvíli ani nevíte.
 • Velmi často jsou šnorchlovací masky spojený do komplexního balení s ploutvemi, kdy již se cena přibližuje hranici 2 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat šnorchlovací masku?

Šnorchlovací masku vybírejte dle četnosti využívání. Pokud jedete na dovolenou, zvažte celoobličejovou variantu, která je komfortnější a podvodní svět si s ní vychutná i začátečník. Myslet je nutné pouze na to, že s celoobličejovým provedením se nelze potápět do větších hloubek.

Čemu věnovat při výběru šnorchlovací masky pozornost?

Dopřejte si čas šnorchlovací masku vyzkoušet. Zjistíte tak, zda vám správně sedí a nikde netlačí. Ověříte si také, zda vám vyhovuje klasické řešení šnorchlovací masky, nebo využijete moderních výhod celoobličejového provedení.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku šnochlovacích masek