Dětská tříkolka

Dopřejte Vašemu dítěti radost z pohybu již od útlého věku.

 
ca. 700 CZK
ca. 2 900 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 3 300 CZK
ca. 2 600 CZK
 

Jak vybrat dětskou tříkolku

Dětskou tříkolku využijete i v případě velmi malých dětí. Lze ji dokonce použít i místo kočárku. Starší děti si díky ní užijí aktivní pohyb venku. Nabídka tříkolek je široká a není lehké se v ní zorientovat. Při rozhodování je důležitý věk dítěte, kvalita, funkčnost nebo způsob ovládání.

Rozdělení podle věku

Dětská kola se vyrábí již pro děti od 6 měsíců. V tomto věku se samozřejmě nejedná o klasickou tříkolku, ale spíše o výrobek, který lze při pěkném počasí použít místo kočárku.

Starší děti, které ještě nedokáží šlapat, ocení odrážedla. Děti od 3 let pak potěší první šlapací tříkolky, kola nebo koloběžky.

Plastová s přihrádkami
Fisher Price Šlapací tříkolka
Věk dítěte Popis
Od 6 měsíců Tyto typy jsou kombinací kočárku a tříkolky. Jsou ideální pro děti od 6 – 36 měsíců. Nosnost je do 30 kg. Výhodou těchto vozítek je především polohovatelná opěrka. Ovládá se pomocí teleskopické vodící rukojeti, která je nastavitelná. Řídítka lze uzamknout a směr jízdy určuje rodič. Kola jsou pro pohodlnou jízdu opatřeny tlumiči. Tříkolka má pevný kovový rám, o bezpečnost se postará hrazda kolem pasu a bezpečnostní pás s až 5 bodovým postrojem. Ta zároveň slouží jako podpora v případě, že dítě během jízdy usne. Dalším bezpečnostním prvkem jsou skládací stoupačky a snímatelné opěrky nohou. Pedály mají protiskluzovou úpravu. Mezi příslušenství, která jsou u těchto kol nabízeny, patří taška, košík na hračky a polohovatelná stříška. Tříkolka se přizpůsobuje věku dítěte pomocí odnímatelných částí. Odejmout lze opěrku zad, ochrana proti slunci a také vodící tyč.
Od 2 let Děti kolem 2 let jsou velmi aktivní. Pokud tedy nebudou chtít pouze pasivně sedět, mohou se vydovádět na klasické tříkolce. Tyto tříkolky rozvíjí dětskou motoriku a podporují přirozený pohybový rozvoj. Dále se dítě učí koordinaci rukou a nohou. Tříkolka má pevný kovový rám. Pedály se mohou točit, i pokud dítě nešlape. Díky tomu rychleji tento pohyb pochopí a postupně se ho samo naučí. Sedátka mají ergonomický tvar a jsou výškově nastavitelná. Řídítka mohou být opatřena bezpečnostními koncovkami. Některé modely mohou být vybaveny vodící tyčí a také bezpečnostním pásem. Setkat se můžete také s plastovými tříkolkami. Některé certifikované modely splňují bezpečnostní limity.
Od 3 let a více Tříkolky s klasickou kovovou konstrukcí mají nosnost do 25 kg. Jsou stabilní a odolné proti poškození. Některé modely umožňují šlapání u předního kola, jiné jsou vybaveny klasickým řetězovým pohonem na zadní kola. Díky tomu se dítě začíná učit jízdě, kterou později využije u klasického jízdního kola. Protože jsou pedály usazeny ve středu, je při jízdě podporováno přirozené držení těla. Pedály mají protiskluzovou úpravu. Sedadlo i řídítka mají nastavitelnou výšku, díky tomu roste tříkolka s dítětem. Některé modely mají také zádovou opěrku, pro zajištění potřebné stability. Sedadlo mívá ergonomický tvar.

Mezi další oblíbená dětská vozítka patří zejména dětská šlapadla a motokáry. Ty mohou být vybaveny stejně jako některé tříkolky řetězovým převodem. Díky tomu si dítě osvojí princip šlapání. Tyto šlapadla mají tvar formule nebo traktoru, lze k nim přidat také přídavný vozík. Ovládají se pomocí volantu. Nevýhodou může být jejich velký a robustní tvar. Dále nemají polohovatelné sedadlo, takže slouží kratší dobu než klasická tříkolka.

Jestliže se vám nechce do tříkolky nebo motokáry investovat, pořiďte svému dítěti první kolo. To může používat již od 2 let věku. Lze k nim přikoupit přídavná kolečka, díky kterým se dítě naučí udržet rovnováhu.

Mezi další oblíbené výrobky pak patří různá odrážedla nebo koloběžky.

S vodící tyčí
Mochtoys Speedy
ca. 700 CZK
Aktuálni cena

Bezpečnost a kvalita

Ať už zvolíte jakýkoliv výrobek, dbejte především na jeho kvalitní provedení. Zaměřte se na pohodlí a bezpečnost dítěte. Nakupujte výrobky u prověřených výrobců. Kvalitní model by měl mít základní bezpečnostní prvky. Mezi ně patří především bezpečnostní pás v případě velmi malých dětí. Polohovatelné, ergonomicky tvarované sedadlo, protiskluzová šlapadla a výškově nastavitelná řídítka a také sedátko.

Kvalitní tříkolka, která umožňuje regulovat výšku sedátka a řídítek roste s dítětem a vydrží až 3 roky. Poté již můžete koupit první opravdové kolo.

Výrobce a cena

Mezi kvalitní výrobce dětských tříkolek patří Puky, Sport Trike, Coloma, Clamaro, Zooky, Merkur, Smooby, Zopa a další.

Roste s dítětem
Kinderkraft AVEO
ca. 2 900 CZK
Aktuálni cena

Ceny se pohybují v rozmezí 2 000 – 5 000 Kč. V tomto cenovém rozpětí nakoupíte snad všechny dostupné výrobky od tříkolek pro 6 měsíční dítě až po 3 leté.

Do 2 000 Kč lze koupit jednoduché modely pro starší děti nebo jednodušší výrobky, které mohou být doplněny o vodící tyč. Mezi ně patří klasická kovová tříkolka od české značky Merkur se šlapátky uprostřed.

Plastová dětská odrážedla různých tvarů pořídíte již za cenu do 1 000 Kč.

Klasická česká
Merkur Tříkolka Pája
ca. 1 600 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Ať už vyberete jakýkoliv výrobek, dbejte především na bezpečnost vašich dětí. I v případě, že svoje dítě nezpustíte z očí, nikdy nemůžete zabránit všem jeho pádům. Proto by mělo být samozřejmostí, že vaše dítě nastoupí na tříkolku pouze v případě, že má na hlavě cyklistickou helmu. Ta dokáže zabránit vážným poraněním, která mohou v důsledku pádu nastat. Zejména v létě, kdy je malý cyklista jen lehce oblečen, ocení také chrániče na kolena, lokty a dlaně.

Nomination
Plastová s přihrádkami
S vodící tyčí
Roste s dítětem
Klasická česká
4v1 od 6 měsíců
Kovová s řetězovým pohonem
Skládací
Image
Product
Fisher Price Šlapací tříkolka
Mochtoys Speedy
Kinderkraft AVEO
Merkur Tříkolka Pája
SMART TRIKE 1911900
SMOBY 454011 Trojkolka Zooky
Bemi Trike 2v1 skládací
Cena   ca. 700 CZK ca. 2 900 CZK ca. 1 600 CZK ca. 3 300 CZK ca. 2 600 CZK  
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena