Termoska s pumpičkou

Nadávkuje nápoj podle potřeby.

ca. 500 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 900 CZK
ca. 800 CZK
ca. 800 CZK

Jak vybrat termosku s pumpičkou

 • Termoska s pumpičkou Vám umožňuje nápoj podle potřeby přesně nadávkovat.
 • Když budete pořizovat termosku s pumpičkou, měli byste se zamyslet nad tím, jak ji budete využívat.
 • Materiál, ze kterého je termoska vyrobena výrazně ovlivňuje stálost teploty nápoje uvnitř.
 • Kromě velikosti a materiálu Vás bude zajímat také výrobcee.

Objem

Když budete pořizovat termosku s pumpičkou, měli byste se zamyslet nad tím, jak ji budete využívat. To znamená, jestli potřebujete konvici pro čtyřčlennou rodinu na kávu nebo čaj anebo termosku, která vám zajistí nápoje pro všechny členy dovolené či dokonce pořádáte rauty nebo oslavy, na kterých se schází velké množství lidí.

Domácí využití

Pokud chcete používat termosku s pumpičkou pouze doma pro sebe nebo pro členy vaší rodiny, bohatě by vám měl stačit objem 1 – 2 litry.

Kvalitní termoska
Tescoma termoska s pumpičkou Family Pastel 1,7l

Profesionální využití

Jestliže je využití termosky čistě profesní, tedy využijete ji na rautech, hostinách pro hodně lidí, musíte počítat s tím, že potřebujete velký objem. K dispozici jsou termosky s pumpičkou o objemu až 5 litrů.

Víte, že…?

Při čištění nezapomeňte, že termosky s pumpičkou nikdy nesmíte umývat v myčce nádobí. Údržba probíhá zcela jednoduše a to oplachováním pod vodou a omýváním běžnými čisticími prostředky.

Materiál

Materiál, ze kterého je termoska vyrobena výrazně ovlivňuje stálost teploty nápoje uvnitř. Takže při vašem rozhodování byste měli znát účel této termosky. Zda vám postačí, aby vydržela stálá teplota nápoje pár hodin nebo třeba i celý den.

Objem 5l
Olympia termoska s pumpičkou 5l
Materiál Vlastnosti
Plast Pokud zvolíte plastovou termosku, musíte počítat s tím, že váš nápoj neudrží příliš dlouho stálou požadovanou teplotu. Jejich výhodou je ale nízká cena a možnost různých motivů, které konvici zdobí.
Sklo Tento typ materiálu udrží teplotu nápoje v termosce rozhodně déle, než plast. Některé z nich mají dokonce dvojitou vnitřní stěnu ze skla a ta už udrží teplotu horkého nápoje až 12 hodin a studeného dokonce 24 hodin. Skleněná termoska je vhodná spíše na domácí použití.
Nerez Podobně jako skleněná termoska zajišťují stálou teplotu nápoje po hodně dlouhou dobu. Termoska z nerezu je oproti skleněné vhodná i na cestování nebo pěší túry. Většinou jsou termosky z nerezu využívány na rautech či oslavách, protože mají i velký objem.

Víte, že…?

Hlavním smyslem termosky je především to, že uchovává teplotu horkého nebo studeného nápoje. Termoska s pumpičkou má ale ještě tu výhodu, že si nápoj snadněji nadávkujete. Nemusíte termosku naklápět, stačí pouze zmáčknout tlačítko. Dávku nápoje si určíte sami.

Výrobci

Vzhlede k tomu, že termoska je v dnešní době běžnou součástí každé domácnosti, co se týče výrobců, tak na výběr je jich opravdu mnoho. Od těch neznámých až po ty, kteří se na trhu už nějakou dobu pohybují. Pojďme si jich několik představit:

 • Tefal – Tato značka se na trhu pohybuje více než 60 let a není proto divu, že už si za ta léta získala svou prestiž. Nabízí produkty od těch, jako je právě termoska s pumpičkou až po žehličky. V jejich výrobcích je vidět inovativní přístup.
Praktický zámek pumpičky
Tomgast HS30 termoska nreezová s pumpičkou 3l
 • Lamart – jedná se o značku, která vznikla ve Francii a nese jméno po výborném francouzském kuchaři, který byl všemi uznávaný a jeho kuchyni každý miloval. Sortimentem tohoto výrobce jsou především kuchyňské potřeby.
 • Tescoma – Další značka, která patří mezi stálice. Svoje produkty prodává úspěšně už od roku 1992. Jejich cílem je poskytovat zákazníkům kvalitní sortiment a nadstandardní péči.
 • Banquet – Na trhu působí už 15 let. Snaží se o to, poskytovat zákazníkům kvalitní výrobky avšak za sympatické ceny, což jistě oceníte. Navíc se tento výrobce snaží své výrobky dost modernizovat.
Vysoce odolná
Olympia termoska s pumpičkou 2,5l

Ceny

Cena vaší termosky s pumpičkou se může pohybovat od 200 – 1400 Kč. Při jejím nákupu bude hrát velkou roli její materiál, objem i funkce, kterou bude plnit. Takže termoska, kterou potřebujete na ranní čaj, či kávu s sebou na cesty vás určitě bude stát jiné peníze, než termoska na raut. Je ale důležité zmínit, že svoji roli v oblasti ceny hraje i volba výrobce.

 • Od 200 – 500 Kč – Za tuto cenu pořídíte s přehledem plastovou termosku do 2 litrů. Pokud si zvolíte levnějšího výrobce, tak můžete nakoupit i skleněnou nebo nerezovou se stejným obsahem.
 • 500 – 1000 Kč – Do této cenové skupiny patří termosky, které mohou být plastové, ale s dvojitou vnitřní skleněnou stěnou nebo i termosky z nerezu. Obsahově se pohybují klidně kolem 1,7 litrů, ale jsou od dražšího výrobce nebo naopak termosky od levnějšího výrobce, ale obsahově se vyšplhají na 3 litry.
Otáčecí dno
Tomgast Nerezová termoska s pumpičkou 4,0l
 • Nad 1000 Kč – Nejdražší termosky, které jsou především pro profesionální využití, se pohybují od 1000 Kč. Jejich obsah se začíná na 3 litrech a výš. Jsou vyrobeny především z nerezu a mají vysokou odolnost vůči teplotám.

Víte, že…?

V domácnosti můžete využívat i různé termomísy, oblíbená je i termoska na zmrzlinu.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat termosku s pumpičkou?

Termosky vybírejte s ohledem na to, kdo všechno ji bude používat. Termosky jsou k dostání v různých objemech, využívat ji může jedna nebo více osob.

Jakého výrobce zvolit?

Výrobců je mnoho, při výběru byste měli preferovat známé značky. Mezi ně určitě patří Tescoma, Banquet, Lamart nebo Tefal. ,

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kvalitní termoska
Objem 5l
Praktický zámek pumpičky
Vysoce odolná
Otáčecí dno
Image
Produkt
Tescoma termoska s pumpičkou Family Pastel 1,7l
Olympia termoska s pumpičkou 5l
Tomgast HS30 termoska nreezová s pumpičkou 3l
Olympia termoska s pumpičkou 2,5l
Tomgast Nerezová termoska s pumpičkou 4,0l
Výrobce
TESCOMA
Olympia
Tomgast
Olympia
Tomgast
Objem
1.7 l
5 l
3 l
2.5 l
4 l
Cena ca. 500 CZK ca. 1 200 CZK ca. 900 CZK ca. 800 CZK ca. 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.