Termoska na zmrzlinu

Mějte Vaši oblíbenou zmrzku vždy po ruce!

ca. 900 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 300 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat termosku na zmrzlinu

S příchodem teplých dnů stoupá chuť na zmrzlinu a pojízdné či kamenné zmrzlinárny jsou na každém kroku. Pokud si však chcete zmrzlinu vychutnat v pohodlí domova, potřebujete k tomu takové vybavení, ve kterém zmrzlina vydrží alespoň cestu domů. Proto se v následujícím článku dozvíte, jak vybrat termosku na zmrzlinu a kterému materiálu dát přednost.

Materiál termosky

To, z jakého materiálu bude vaše nová termoska na zmrzlinu vyrobená, bude úzce souviset i s dobou uchování teploty. Proto si před samotným nákupem uvědomte, co od své termosky na jídlo očekáváte a na jak dlouhou dobu potřebujete udržet zmrzlinu v tuhém stavu. Žádný materiál ji v tuhém stavu neudrží věčně, ale ten nejlepší ji dokáže uchovat až po dobu 24 hodin.

Materiál Vlastnosti
Plast Plast je všude kolem nás. To stejné by se dalo použít i pro termosky na zmrzlinu. Je jich opravdu velké množství, a to i přesto, že ze všech materiálů, které se používají, mají nejhorší vlastnosti pro uchování teploty. Nicméně pokud si chcete odnést zmrzlinu z cukrárny rovnou domů, spokojíte se s termoskou z plastu. Doba uchování teploty se pohybuje od 4 do 6 hodin.
Nerez Lepší variantou je všem známý nerez. Není sice již tak lákavý na pohled, ale s jeho použitím se dvojnásobně zvyšuje izolační doba, tedy 12–16 hodin.
Titan Králem mezi termoskami na zmrzlinu je titan. Má schopnost udržet teplotu až po dobu 24 hodin, s čímž souvisí i vyšší cena. Ale komu by koupená zmrzlina vydržela až 24 hodin, že?

Víte, že…?

Prodloužení termoregulační doby můžete dosáhnout tím, že termosku naplníte až po okraj, nebo před vložením zmrzliny vypláchnete termosku studenou vodou.

Helios termoska soudek na zmrzlinu 1l
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Objem termosky

Druhým nejdůležitějším parametrem hned po materiálu je kapacita nádoby. Nejmenší nádoba má objem 0,2 l a bohatě vám vystačí na 2 kopečky zmrzliny. Nejsou však výjimkou i větší nádoby až do 2,5 litrů, ideální například na zahradní oslavy.

Tvar termosky na zmrzlinu

Zejména pro uchování zmrzliny nepotřebujete termosku s extra doplňky. Vyplatí se však zvolit termosku se šroubovacím víčkem. Pro přenos pak oceníte i ouško nebo protiskluzovou úpravu, aby vám termoska z ruky nevypadla. Nicméně nic víc než tvar kelímku či misky pro zmrzlinu nepotřebujete.

Víte, že…?

Termoska na zmrzlinu muže mít uvnitř přepážku, kdy můžete jednotlivé druhy zmrzlin oddělit, aby se vám chutě nesmíchaly dohromady, pokud třeba nesete porci i pro jiného člena domácnosti.

Asobu ICH1 termoska na zmrzlinu růžová 1100 ml
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena

Důležité rady

Termosky obecně jsou velmi náchylné k poškození, a proto je potřeba věnovat jim během nákupu velkou pozornost a nenechat se zviklat jen krásným designem.

Prvním varovným signálem je jakýkoliv škrábanec či poškození. I když to však bude jen na obalu, může to negativně ovlivnit funkčnost termosky na zmrzlinu.

Dalším doporučením je s termoskou zatřást. Neměly byste nic slyšet. Kdyby tam přeci jen něco bouchalo nebo vibrovalo, dejte od ní ruce pryč.

Fortel Termoska na jídlo a na zmrzlinu 6960 s isolovaným víkem 750 ml, šedá
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Poslední a neméně důležitou věcí, kterou byste v neměli vynechat je pachová kontrola. Termoska z vhodného materiálu nikdy nebude zapáchat ani vonět.

Údržba termosky

S pravidelnou a dostatečnou údržbou vám bude termoska na zmrzlinu sloužit po mnoho let. Zejména když se termoska používá nejčastěji během letních měsíců, protože v zimě má na zmrzlinu chuť málokdo.

Vyvarujte se zbytkům zmrzlinové pochoutky a vnitřek nádoby důkladně umyjte. Následně ho nechte vykapat a volně vyschnout. Některé termosky jsou vhodné i do myčky na nádobí. Ale ne všechny, čtěte proto řádné návod, ať nemusíte běžet do obchodu kupovat novou termosku.

BergHOFF Termoska na zmrzlinu 0,5L 3950133
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Nejznámější značky

Výrobců, kteří ve svém portfoliu mají i termosky na zmrzlinu je mnoho. Pokud však hledáte opravdovou kvalitu, měli byste vyhledat značky Tescoma, Orion či Salewa.

Cena

Tak teď už víte skoro všechno o termoskách na zmrzlinu a zbývá podívat se na jejich cenu, abyste sami zvážili, zda se vám nákup vyplatí nebo si zmrzlinu sníte u stánku.

Cena do 200 Kč

Jak jste si již mohli odvodit, nejlevnější termosky na zmrzlinu jsou vyrobené z plastu. Máte sice větší výběr barev i designu, ale o to horší termoizolační vlastnosti. Produkty do ceny 200 Kč dokážou bez problémů pojmout až 0,4 l.

Cena od 200 Kč od 1 000 Kč

Nyní se dostáváme k termoskám z nerezu se šroubovacím víčkem a dobou výdrže více jak 10 hodin. Do termosky uložíte až 2,5 l zmrzliny. Ale takto velké nádoby se hodí zejména na dětské oslavy.

Cena nad 1 000 Kč

Nejdražší termosky jsou opravdu už jen pro fajnšmekry. Pro jejich výrobu byl použit titan. S takto drahým materiálem se však snižuje objem nádoby maximálně do 0,8 l. Teplotu uchovají i v těch nejdrsnějších podmínkách.