Nejlepší termosky na zmrzlinu 2024 a jak vybrat

Mějte Vaši oblíbenou zmrzku vždy po ruce!

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Canpol Babies 300 ml Exotic

Jak vybrat termosku na zmrzlinu

  • Výrobním materiálem je v drtivé většině nerezová ocel různé kvality.
  • Při výběru dobře zvažte, jak dlouho má termoska udržet potraviny v chladu nebo teple. Tento čas má vliv na pořizovací cenu termosky.
  • Důležitým parametrem je také objem nádoby, který je v rozmezí 0,2 ml – 2 a více litrů.
  • Termosky mají různý tvar, u termosek na jídlo je důležitý otvor, který by měl být co největší. Snadné by mělo být i čištění.

Dětské termosky na zmrzlinu - náš výběr

Canpol Babies 300 ml Exotic
Výrobce: Canpol babies
Objem: 0.3 l
Druh: termosky na jídlo
Výška: 12 cm
Průměr: 9 cm
Barva: tyrkysové
Zobrazit více
Termoska Canpol Babies o objemu 300 ml je určena pro dětské jídlo. Vyrobená z nerezové oceli, udržuje teplé pokrmy až 5 hodin a studené až 7 hodin. Lze ji jednoduše čistit pod tekoucí vodou. Bezpečná při styku s potravinami, neobsahuje BPA. Součást kolekce Exotic Animals.
Zobrazit méně
Orion 0,48 l SOVA
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Výrobce: Orion
Objem: 0.48 l
Druh: termosky na jídlo
Výška: 15 cm
Průměr: 8.5 cm
Zobrazit více
Hmotnost: 270 g
Barva: červené
Termonádoba ORION Sova o objemu 0,48l (max. naplnění 0,42l) umožňuje udržení teploty pokrmů, ať už teplých či chladných. Určena pro domácí použití či výlety, má závitové uzavření, plastové termo víčko s uchem. Materiály: nerez, plast, silikonové těsnění. Rozměry: průměr 8,5 cm, výška 15 cm.
Zobrazit méně

Termosky na zmrzlinu 1 l

ALZA Termoska na jídlo LUNCH, nerez 1 l
Výrobce: Alza
Zobrazit více
Nezničitelná nerezová termoska Alza Lunch o objemu 1 l s plastovým víkem s silikonovým těsněním. Má dvojitou nerezovou stěnu a široké hrdlo pro snadnou manipulaci s potravinami a ledem. Termoska zahrnuje dvě oddělitelné nádoby o objemu 0,3 a 0,4 l, vhodné pro použití v různých situacích. Udržuje teplotu potravin cca 6-8 hodin.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Termoska na zmrzlinu

Jak vybrat termosku na zmrzlinu

Materiál termosky

To, z jakého materiálu bude vaše nová termoska na zmrzlinu vyrobená, bude úzce souviset i s dobou uchování teploty. Proto si před samotným nákupem uvědomte, co od své termosky na jídlo očekáváte a na jak dlouhou dobu potřebujete udržet zmrzlinu v tuhém stavu. Žádný materiál ji v tuhém stavu neudrží věčně, ale ten nejlepší ji dokáže uchovat až po dobu 24 hodin.

Holčička na dece jí zmrzlinu z termosky

Díky termosce se lahodná pochoutka hned nerozpustí, iStock / Andrii Zastrozhnov

MateriálVlastnosti
PlastPlast je všude kolem nás. To stejné by se dalo použít i pro termosky na zmrzlinu. Je jich opravdu velké množství, a to i přesto, že ze všech materiálů, které se používají, mají nejhorší vlastnosti pro uchování teploty. Nicméně pokud si chcete odnést zmrzlinu z cukrárny rovnou domů, spokojíte se s termoskou z plastu. Doba uchování teploty se pohybuje od 4 do 6 hodin.
NerezLepší variantou je všem známý nerez. Není sice již tak lákavý na pohled, ale s jeho použitím se dvojnásobně zvyšuje izolační doba, tedy 12–16 hodin.
TitanKrálem mezi termoskami na zmrzlinu je titan. Má schopnost udržet teplotu až po dobu 24 hodin, s čímž souvisí i vyšší cena. Ale komu by koupená zmrzlina vydržela až 24 hodin, že?

Víte, že…?

Prodloužení termoregulační doby můžete dosáhnout tím, že termosku naplníte až po okraj, nebo před vložením zmrzliny vypláchnete termosku studenou vodou.

Objem termosky

Druhým nejdůležitějším parametrem hned po materiálu je kapacita nádoby.

  • Nejmenší nádoba má objem 0,2 l a bohatě vám vystačí na 2 kopečky zmrzliny.
  • Nejsou však výjimkou i větší nádoby až do 2,5 litrů, ideální například na zahradní oslavy.

Tvar termosky na zmrzlinu

Dětské termosky na zmrzlinu
Canpol Babies 300 ml Exotic

Zejména pro uchování zmrzliny nepotřebujete termosku s extra doplňky. Vyplatí se však zvolit termosku se šroubovacím víčkem. Pro přenos pak oceníte i ouško nebo protiskluzovou úpravu, aby vám termoska z ruky nevypadla. Nicméně nic víc než tvar kelímku či misky pro zmrzlinu nepotřebujete.

Víte, že…?

Termoska na zmrzlinu muže mít uvnitř přepážku, kdy můžete jednotlivé druhy zmrzlin oddělit, aby se vám chutě nesmíchaly dohromady, pokud třeba nesete porci i pro jiného člena domácnosti.

Deka s výbavou na piknik a termoskou

Termosku oceníte při venkovním pikniku, iStock / kosmos111

Důležité rady

  • Termosky obecně jsou velmi náchylné k poškození, a proto je potřeba věnovat jim během nákupu velkou pozornost a nenechat se zviklat jen krásným designem.
  • Prvním varovným signálem je jakýkoliv škrábanec či poškození. I když to však bude jen na obalu, může to negativně ovlivnit funkčnost termosky na zmrzlinu.
  • Dalším doporučením je s termoskou zatřást. Neměly byste nic slyšet. Kdyby tam přeci jen něco bouchalo nebo vibrovalo, dejte od ní ruce pryč.
  • Poslední a neméně důležitou věcí, kterou byste v neměli vynechat je pachová kontrola. Termoska z vhodného materiálu nikdy nebude zapáchat ani vonět.

Údržba termosky

S pravidelnou a dostatečnou údržbou vám bude termoska na zmrzlinu sloužit po mnoho let. Zejména když se termoska používá nejčastěji během letních měsíců, protože v zimě má na zmrzlinu chuť málokdo.

Termosky na zmrzlinu 1 l
ALZA Termoska na jídlo LUNCH, nerez 1 l

Vyvarujte se zbytkům zmrzlinové pochoutky a vnitřek nádoby důkladně umyjte. Následně ho nechte vykapat a volně vyschnout. Některé termosky jsou vhodné i do myčky na nádobí. Ale ne všechny, čtěte proto řádné návod, ať nemusíte běžet do obchodu kupovat novou termosku.

Nejznámější značky

Výrobců, kteří ve svém portfoliu mají i termosky na zmrzlinu je mnoho. Pokud však hledáte opravdovou kvalitu, měli byste vyhledat značky Tescoma, Orion či Salewa.

Víte, že…?

Snadnou přepravu zmrzliny vám umožní i termomísa.

Cena

Dětské termosky na zmrzlinu
Orion 0,48 l SOVA

Tak teď už víte skoro všechno o termoskách na zmrzlinu a zbývá podívat se na jejich cenu, abyste sami zvážili, zda se vám nákup vyplatí nebo si zmrzlinu sníte u stánku.

Cena do 200 Kč

Jak jste si již mohli odvodit, nejlevnější termosky na zmrzlinu jsou vyrobené z plastu. Máte sice větší výběr barev i designu, ale o to horší termoizolační vlastnosti. Produkty do ceny 200 Kč dokážou bez problémů pojmout až 0,4 l.

Cena od 200 Kč od 1 000 Kč

Nyní se dostáváme k termoskám z nerezu se šroubovacím víčkem a dobou výdrže více jak 10 hodin. Do termosky uložíte až 2,5 l zmrzliny. Ale takto velké nádoby se hodí zejména na dětské oslavy.

Cena nad 1 000 Kč

Nejdražší termosky jsou opravdu už jen pro fajnšmekry. Pro jejich výrobu byl použit titan. S takto drahým materiálem se však snižuje objem nádoby maximálně do 0,8 l. Teplotu uchovají i v těch nejdrsnějších podmínkách.

Otázky a odpovědi

Je možné koupit termosku pro děti?

Ano, i děti mohou mít svoji termosku. Dětské termosky mají líbivý design a oceníte i vidličku nebo lžičku, která je často součástí výrobku. Termosky pro nejmenší mají objem od 300 - 500 ml, dětem do nich můžete dát zmrzlinu, ale i běžné vařené jídlo. Jedná se o neocenitelného pomocníka každé maminky.

Jaký je rozdíl mezi levnou a drahou termosku?

Zásadní rozdíl je v konstrukčním řešení nádoby. Výrobním materiálem je nerezová ocel, její kvalita však není stejná. Levné termosky udrží potraviny cca 5 hodin, ty nejdražší až 12.
Zobrazit kompletní nabídku Termoska na zmrzlinu