Termoska na zmrzlinu

Mějte Vaši oblíbenou zmrzku vždy po ruce!

ca. 300 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat termosku na zmrzlinu

  • Výrobním materiálem je v drtivé většině nerezová ocel různé kvality.
  • Při výběru dobře zvažte, jak dlouho má termoska udržet potraviny v chladu nebo teple. Tento čas má vliv na pořizovací cenu termosky.
  • Důležitým parametrem je také objem nádoby, který je v rozmezí 0,2 ml – 2 a více litrů.
  • Termosky mají různý tvar, u termosek na jídlo je důležitý otvor, který by měl být co největší. Snadné by mělo být i čištění.

Materiál termosky

To, z jakého materiálu bude vaše nová termoska na zmrzlinu vyrobená, bude úzce souviset i s dobou uchování teploty. Proto si před samotným nákupem uvědomte, co od své termosky na jídlo očekáváte a na jak dlouhou dobu potřebujete udržet zmrzlinu v tuhém stavu. Žádný materiál ji v tuhém stavu neudrží věčně, ale ten nejlepší ji dokáže uchovat až po dobu 24 hodin.

Materiál Vlastnosti
Plast Plast je všude kolem nás. To stejné by se dalo použít i pro termosky na zmrzlinu. Je jich opravdu velké množství, a to i přesto, že ze všech materiálů, které se používají, mají nejhorší vlastnosti pro uchování teploty. Nicméně pokud si chcete odnést zmrzlinu z cukrárny rovnou domů, spokojíte se s termoskou z plastu. Doba uchování teploty se pohybuje od 4 do 6 hodin.
Nerez Lepší variantou je všem známý nerez. Není sice již tak lákavý na pohled, ale s jeho použitím se dvojnásobně zvyšuje izolační doba, tedy 12–16 hodin.
Titan Králem mezi termoskami na zmrzlinu je titan. Má schopnost udržet teplotu až po dobu 24 hodin, s čímž souvisí i vyšší cena. Ale komu by koupená zmrzlina vydržela až 24 hodin, že?

Víte, že…?

Prodloužení termoregulační doby můžete dosáhnout tím, že termosku naplníte až po okraj, nebo před vložením zmrzliny vypláchnete termosku studenou vodou.

Na jídlo a na zmrzlinu
Fortel Termoska na jídlo a na zmrzlinu 6960 s isolovaným víkem 0,75l

Objem termosky

Druhým nejdůležitějším parametrem hned po materiálu je kapacita nádoby.

  • Nejmenší nádoba má objem 0,2 l a bohatě vám vystačí na 2 kopečky zmrzliny.
  • Nejsou však výjimkou i větší nádoby až do 2,5 litrů, ideální například na zahradní oslavy.

Tvar termosky na zmrzlinu

Zejména pro uchování zmrzliny nepotřebujete termosku s extra doplňky. Vyplatí se však zvolit termosku se šroubovacím víčkem. Pro přenos pak oceníte i ouško nebo protiskluzovou úpravu, aby vám termoska z ruky nevypadla. Nicméně nic víc než tvar kelímku či misky pro zmrzlinu nepotřebujete.

Velká výdrž
Tovolo Termoska na zmrzlinu 1.7 l

Víte, že…?

Termoska na zmrzlinu muže mít uvnitř přepážku, kdy můžete jednotlivé druhy zmrzlin oddělit, aby se vám chutě nesmíchaly dohromady, pokud třeba nesete porci i pro jiného člena domácnosti.

Důležité rady

  • Termosky obecně jsou velmi náchylné k poškození, a proto je potřeba věnovat jim během nákupu velkou pozornost a nenechat se zviklat jen krásným designem.
  • Prvním varovným signálem je jakýkoliv škrábanec či poškození. I když to však bude jen na obalu, může to negativně ovlivnit funkčnost termosky na zmrzlinu.
Plastová
Helios termoska soudek na zmrzlinu 1l
  • Dalším doporučením je s termoskou zatřást. Neměly byste nic slyšet. Kdyby tam přeci jen něco bouchalo nebo vibrovalo, dejte od ní ruce pryč.
  • Poslední a neméně důležitou věcí, kterou byste v neměli vynechat je pachová kontrola. Termoska z vhodného materiálu nikdy nebude zapáchat ani vonět.

Údržba termosky

S pravidelnou a dostatečnou údržbou vám bude termoska na zmrzlinu sloužit po mnoho let. Zejména když se termoska používá nejčastěji během letních měsíců, protože v zimě má na zmrzlinu chuť málokdo.

Kvalitní ocelová
Esbit termoska na jídlo 0,5l

Vyvarujte se zbytkům zmrzlinové pochoutky a vnitřek nádoby důkladně umyjte. Následně ho nechte vykapat a volně vyschnout. Některé termosky jsou vhodné i do myčky na nádobí. Ale ne všechny, čtěte proto řádné návod, ať nemusíte běžet do obchodu kupovat novou termosku.

Nejznámější značky

Výrobců, kteří ve svém portfoliu mají i termosky na zmrzlinu je mnoho. Pokud však hledáte opravdovou kvalitu, měli byste vyhledat značky Tescoma, Orion či Salewa.

Víte, že…?

Snadnou přepravu zmrzliny vám umožní i termomísa.

Cena

Tak teď už víte skoro všechno o termoskách na zmrzlinu a zbývá podívat se na jejich cenu, abyste sami zvážili, zda se vám nákup vyplatí nebo si zmrzlinu sníte u stánku.

Cena do 200 Kč

Jak jste si již mohli odvodit, nejlevnější termosky na zmrzlinu jsou vyrobené z plastu. Máte sice větší výběr barev i designu, ale o to horší termoizolační vlastnosti. Produkty do ceny 200 Kč dokážou bez problémů pojmout až 0,4 l.

Cena od 200 Kč od 1 000 Kč

Nyní se dostáváme k termoskám z nerezu se šroubovacím víčkem a dobou výdrže více jak 10 hodin. Do termosky uložíte až 2,5 l zmrzliny. Ale takto velké nádoby se hodí zejména na dětské oslavy.

Cena nad 1 000 Kč

Nejdražší termosky jsou opravdu už jen pro fajnšmekry. Pro jejich výrobu byl použit titan. S takto drahým materiálem se však snižuje objem nádoby maximálně do 0,8 l. Teplotu uchovají i v těch nejdrsnějších podmínkách.

Otázky a odpovědi

Je možné koupit termosku pro děti?

Ano, i děti mohou mít svoji termosku. Dětské termosky mají líbivý design a oceníte i vidličku nebo lžičku, která je často součástí výrobku. Termosky pro nejmenší mají objem od 300 - 500 ml, dětem do nich můžete dát zmrzlinu, ale i běžné vařené jídlo. Jedná se o neocenitelného pomocníka každé maminky.

Jaký je rozdíl mezi levnou a drahou termosku?

Zásadní rozdíl je v konstrukčním řešení nádoby. Výrobním materiálem je nerezová ocel, její kvalita však není stejná. Levné termosky udrží potraviny cca 5 hodin, ty nejdražší až 12.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Na jídlo a na zmrzlinu
Velká výdrž
Plastová
Kvalitní ocelová
Image
Produkt
Fortel Termoska na jídlo a na zmrzlinu 6960 s isolovaným víkem 0,75l
Tovolo Termoska na zmrzlinu 1.7 l
Helios termoska soudek na zmrzlinu 1l
Esbit termoska na jídlo 0,5l
Druh
termosky
termosky na jídlo
konvice
termosky na jídlo
Objem
0.75 l
1.7 l
1 l
0.5 l
Výrobce
Fortel
Tovolo
Helios
Esbit
Průměr
9,7 cm
15 cm
13 cm
10.8 cm
Výška
19,5 cm
24 cm
27 cm
13.5 cm
Cena ca. 300 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 000 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.