Nejlepší termomísy 2024 a jak vybrat

Uchová Vaše potraviny ve správné teplotě.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Termomísa Banquet Oliva s poklicí 3,5 l

Jak vybrat termomísu

  • Hotový oběd je možné udržovat ve správné teplotě pomocí různých výrobků.
  • Ohledně materiálu příliš velký výběr nemáte. V drtivé většině se termomísy vyrábí z plastu v kombinaci s nerezem.
  • Termomísy se od sebe výrazně velikostně liší. Při výběru objemu je třeba zohlednit především počet osob, které budou termomísu běžně využívat.

Termomísa - náš výběr

Termomísa Banquet Oliva s poklicí 3,5 l
Zobrazit více
Termomísa Banquet Oliva s poklicí 3,5 l je určena pro uchování teplých pokrmů. Uvnitř nádoby se nachází nerezová vložka a mezi stěnami je PUR pěna, která zajišťuje izolační vlastnosti. Objem termomísy činí 3,5 litru a design zahrnuje zelenobílou barvu a motiv oliv.
Zobrazit méně

Termomísy Banquet

Banquet Termomiska Apetit s poklicí 1,5 l
přečíst recenzi
Výrobce: Banquet
Materiál: plastové
Průměr: 21 cm
Zobrazit více
Tento plastový termohrnec se nerezovým vnitřkem je určen pro skladování a přenášení teplých i studených jídel. Výrobek je vybaven vnějším PVC povrchem, vnitřní odizolovanou nerezovou mísou a PUR pěnou mezi stěnami. Uzavíratelný termohrnec má objem 1,5 litru.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Termomísa

Jak vybrat termomísu

Typy

Hotový oběd je možné udržovat ve správné teplotě pomocí různých výrobků. Na přenášení můžete využít jídlonosič nebo termobrašnu. Pokud chcete pouze stylovou nádobu, bude vám vyhovovat termohrnec nebo termomísa.

Termomísa

Je určena na uskladnění hotových potravin před servírováním. Vhodná je zejména pro používání v domácnosti, ale využijete ji také při venkovním stolování. Není však vhodná na přenášení, protože ji není možné uzavřít na pevno. Je k dostání s klasickou odkládací poklicí. Termomísy jsou také často označovány jako termohrnce. Mezi těmito výrobky však není z funkčního hlediska žádný rozdíl.

Termonádoba

Vzhledem ji je možné přirovnat ke klasické termosce. Jedná se o nádobu vhodnou zejména na polévky, saláty nebo jídla bez přílohy jako rizoto atd. Nádoba je vhodná i na přenášení nebo převážení. Díky víku, které je možné šroubovat pomocí závitu, se nemusíte bát, že se obsah během přepravy vylije. Termonádoby jsou k dostání také s praktickým uchem, díky kterému je přenášení ještě snadnější. Víčko je možné použít také jako misku na polévku.

Termojídlonosič

Termomísa
Termomísa Banquet Oliva s poklicí 3,5 l

Od standardního jídlonosiče se liší dvojitou vnitřní stěnou. Je klasicky rozdělen do několika částí, které využijete pro uskladnění různých jídel.

Box s příhřevem

Modernější a praktičtější je box, který disponuje několika dózami, do kterých je možné bezpečně uzavřít jakýkoliv pokrm. Součástí boxu je také přihrádka na příbor a lžíci. Box disponuje přívodním kabelem a jeho obsah je tedy možné po vychladnutí opakovaně ohřívat. Nevýhodou je nutnost připojení k síti. V kombinaci s měničem napětí ho lze používat také v autě, což ocení především rodiče malých dětí i profesionální řidiči.

Termobrašna

Je k dostání v kombinaci s nějakou nádobou. Může to být klasický nerezový jídlonosič nebo různě velké plastové dózy. Nádoba se po naplnění vloží do termobrašny, která je po nějakou dobu uchová v požadované teplotě. Nádoby na potraviny je možné používat také samostatně.

Termomísa a polévka v misce

Termomísu můžete koupit i v dekorativní podobě, iStock / ETYANA LYAPI

Tip Popis
TermomísaPoužít ji můžete doma i venku
 Není vhodná k přenášení
TermonádobaVzhledově připomíná termosku
 Vhodná na polévku nebo salát
 Lze ji přenášet
TermojídlonosičDvojitá vnitřní stěna
 Nádoba rozdělena na několik částí
Box s příhřevemBox s přívodním kabelem
 Možno používat v autě
Termobrašna Možno používat s další nádobou
 Kratší účinnost

Víte, že…?

Termomísy Banquet
Banquet Termomiska Apetit s poklicí 1,5 l

Patříte-li mezi ty, kdo rádi a často hostí větší počet osob, může se vám hodit elektrický kotlík. Díky jeho větší velikosti obslouží větší počet osob a za pomocí ohřevu je možné jeho obsah libovolně ohřívat.

Materiál

Ohledně materiálu příliš velký výběr nemáte. V drtivé většině se termomísy vyrábí z plastu v kombinaci s nerezem. Z toho je vyrobena vnitřní nádoba, která jídlo udržuje v požadované teplotě. Ve velmi omezeném množství jsou k dostání také termomísy, která mají vnější obal smaltový nebo keramický.

Mezi vnitřní a vnější nádobou je ve většině případů vložena pěnová vrstva, která pomáhá udržet konstantní teplotu pokrmu po dlouhou dobu.

Objem

Termomísy se od sebe výrazně velikostně liší. Při výběru objemu je třeba zohlednit především počet osob, které budou termomísu běžně využívat. Není vhodné kupovat příliš velkou nádobu, kterou nebudete schopni plně využít. V tomto případě nemusí potraviny udržet teplé příliš dlouho. Naopak malá nádoba nemusí stačit všem členům domácnosti.

  • Nejmenší termomísy jsou k dostání o objemu 0,5 litru.
  • Standardní velikost se pohybuje v rozmezí 2 – 3,5 litrů.
  • A koupit můžete i větší nádoby s objemem 5 litrů.
  • Větší nádoby se již řadí mezi termovárnice.
Polévka v termo nádobě

Termomísa je k sehnání v různých velikostech, iStock / Jtasphoto

Značka

Velký výběr těchto výrobků nabízí značka Banquet. K dostání je mnoho podob, stylů i velikostí. Velké množství výrobků je k dostání od značky Orion. Zde můžete vybírat mezi klasickými termomísami, ale zakoupit můžete také různě velké termonádoby vhodné pro děti i dospělé.

Z dalších značek je možné jmenovat De Gusto nebo Eprodoma. Elektrickou ohřívací nádobu nabízí Clatronic nebo Maxxo. Termonosiče pak například Tescoma, Lamart nebo Tefal.

Cena

  • Cena těchto výrobků není nijak vysoká. Velký výběr nabízí již nejnižší cenové rozpětí od cca 250 – 400 Kč. K dostání je mnoho různě velkých termomís i termonádob.
  • Větší nádoby jsou k dostání od cca 500 Kč. Pro domácí stolování si vybere každý, ostatně cena termomís tuto cenu většinou nepřekročí. Do cca 700 Kč je možné koupit také boxy s elektrickým ohřevem.
  • Mezi dražší výrobky patří termonádoby a termojídlonosiče. V těchto případech se cena pohybuje mezi 600 – 1 500 Kč a více. Do tohoto rozmezí spadají také elektrické kotlíky.

Otázky a odpovědi

Co je termomísa?

Termomísa je nádoba určená k přepravě a uchování potravin ve správné teplotě. Termomísa funguje na stejném principu jako termoska, lze do ní ukládat studené i teplé potraviny. Je vhodná pro celoroční používání, k dostání je v mnoha provedeních, díky kterým není těžké vybrat termomísu vhodnou při používání v domě nebo při venkovním stolování.

Jak termomísa vypadá?

Termomísy se od ostatních termonádob liší zejména stylovým designem. K sehnání jsou jednoduché jednobarevné nádoby, ale také krásné varianty. Ačkoliv se jedná v drtivé většině o plastové výrobky, jsou k nerozeznání od tradičních keramických servírovacích nádob.
Zobrazit kompletní nabídku Termomísa