Zahradní vozík

Netahejte to, naložte to na vozík.

ca. 400 CZK
ca. 2 600 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 2 000 CZK
ca. 41 700 CZK
ca. 1 700 CZK

Jak vybrat zahradní vozík

Pokud vlastníte zahradu, jistě se vám bude hodit vozík, který vám umožní přepravu všeho možného. Můžete ho použít na svážení trávy nebo listí. Usnadní vám manipulaci se dřevem na otop. Pokud zakládáte různé skalky nebo okrasné zahrady, můžete v něm vozit kameny nebo kůru. Je to pomocník, kterého při práci na zahradě oceníte.

Materiál

Zahradní vozík může být vyroben z plastu, dřeva nebo kovu. Každý model má svoje využití. Lehčí plastové vozíky vám umožní převoz spíše lehčích materiálů, klasická kolečka lze využít na všechno, co je třeba v zahradě převést. Setkat se můžete také s vozíky nebo trakači ze dřeva. Ty v dnešní době slouží spíše jako dekorace.

Plast

Plastový vozík využijete zejména při úklidu zahrady. Vozík je vybaven pevnými a odolnými kolečky, díky kterým ho můžete tlačit přes sebou nebo naopak táhnout za sebou. Tento typ vám umožní převážet listí, trávu, zahradní nářadí, zeminu nebo třeba pomůže odklízet sníh. Lze ho vybírat v různých velikostech, provedeních a v neposlední řadě i v několika barevných variantách.

Kov

Pokud budete přepravovat těžký náklad, bude se vám více hodit klasické kolečko vyrobené z pozinkované oceli. Nosnost zde může být až 120 kg. Tento typ využijete nejen v zahradě, ale také na stavbě. Kolečko má velké bandážované kolo, díky kterému je stabilní i na nerovném terénu. Nemusíte se tedy bát, že ho na staveništi prorazíte a nebude poskakovat nebo se bořit do měkkého povrchu. Madla jsou vyrobena z měkčené gumy, budou se vám tedy dobře držet v ruce.

Kovová kolečka najdou své uplatnění i při rekonstrukcích. Mezi jejich výhody jistě patří snadná údržba. V případě velkého znečištění, kdy v nich vozíte například maltu je lze snadno umýt nebo vystříkat vodou.

Kombinace plast a kov

Další možnost, se kterou se můžete setkat je kovová konstrukce a plastová korba. Tento typ je opatřen nafukovacím kolem, díky kterému je zajištěna snadná manipulace. Je vždy lepší vybírat takové typy, které mají větší kola, díky nim nebude docházet k poškození trávníku. Nosnost tohoto vozíku je do 100 kg. Madla jsou vyrobena z měkčené gumy.

Motorizované modely

Pokud se nechcete příliš dřít a nevadí vám počáteční investice, pořiďte si motorizované kolečko nebo vozík. Jsou poháněna stejnosměrným elektromotorem, který je připojený na ose kola. Převodovka pak tlačí nebo táhne kolečko rychlostí, která je přizpůsobena chůzi uživatele.

Velikost

Zahradní vozíky se od sebe velmi liší velikostí. Plastové přepravní vozíky mají objem kolem 60 litrů. Kolečko s plastovou nebo plechovou korbou má objem 60 – 80 litrů, motorové modely disponují objemem v rozmezí 120 – 180 litrů.

Tvar a možnosti

Zahradní vozíky nabízí několik možností používání. Co se týká manipulace, lze je táhnout nebo tlačit. Mohou být sklápěcí, nebo jsou opatřeny plachtou. Někdy svým vzhledem připomínají spíše koš na kolečkách.

Typ Popis
Zahradní koš na kolečkách Tento vozík svým vzhledem připomíná koš, lze ho využít nejen na zahradě, ale také doma. Jeho originální design a kvalitní plastová kolečka ho dělají komfortním a snadno ovladatelným. Je vyroben z odolného plastu.
Dřevěný vozík s retro stříškou Dřevěný vozík s retro stříškou nejenže krásně vypadá, lze ho ale bez obav využít i k přepravě různých materiálů. Čela korby se dají vysunout, díky tomu můžete převést také delší věci, jako je třeba zahradní nářadí. Plachta je snímatelná. Vozík je vybaven vzduchem plněnou pneumatikou. Nosnost je až 180 kg.
Plastový vozík se sklápěcí korbou Vozík má praktickou sklápěcí korbičku a dvě nápravy. Využijete ho pro odvoz zahradního odpadu, trávy nebo nářadí. Konstrukce vozíku je robustní a pevná, objem korby je až 120 litrů, nosnost do 250 kg.
Přepravní pásový vozík Tento model vám umožní manipulaci s materiálem i na velmi těžko dostupných místech. Je vybaven sklápěcí korbou a poháněn výkonným motorem, může mít 2 – 3 rychlosti.

Ceny

Zahradní vozík můžete koupit od 500 Kč, pokud chcete investovat do motorizovaného modelu, bude se jeho cena šplhat až k 100 000 Kč.

  • Cena od 500 – 1000 Kč – pořídíte menší celoplastové vozíky, které oceníte doma i na zahradě. Model připomíná spíše koš s kolečky, manipulace je snadná, objem může být až 80 litrů.
  • Cena od 1 000 – 3 000 Kč – zde již koupíte celoplastové vozíky opatřené 4 koly. Dále to pak mohou být kolečka, kde je kombinován kov s plastem a také celokovová stavební kolečka. Lze také zakoupit i dekorační dřevěné modely různého provedení.
  • Od 5 000 a více – za tuto cenu lze pořídit spíše než zahradní vozíky, vozíky přívěsné, které lze připevnit k zahradnímu traktoru nebo sekačce. Tyto vozíky mohou být sklopné a většinou mají výklopné zadní čelo. Nosnost pak může přesáhnout až 500 kg.

Víte, že…?

Pokud jste manuálně zruční a máte doma nějaká prkna, pro která nemáte využití, můžete si vyrobit funkční dřevěný vozík sami. Konstrukci vyrobíte z několika hranolů, tenké palubky se postarají o korbu. Kola lze vyrobit z tlustší spárovky. Jako spojovací materiál poslouží vruty. Když se výroba daří tak, jak má, je vozík hotov již za jeden den.

Jméno
Plastový
Robustní
Dvoukolák
Sklopný
Pásový
S plachtou
Image
Produkt
Keter EASY GO 55L 17182462
Güde GGW 300
Pegas komaxit
GARDEN 350
Ama TAG 300N
Zahradní vozík WO-860
Výrobce
Keter
GÜde
Kovodružstvo v.d. Žebrák
Jago
Ama
Malatec
Hmotnost
1.7 kg
24 kg
12 kg
24.7 kg
Maximální nosnost
50 kg
300 kg
100 kg
350 kg
Cena ca. 400 CZK ca. 2 600 CZK ca. 2 200 CZK ca. 2 000 CZK ca. 41 700 CZK ca. 1 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena