Ultrazvuková špachtle

Pro svěží a zdravou pleť.

ca. 800 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 3 300 CZK
ca. 800 CZK

Jak vybrat ultrazvukovou špachtli

 • Ultrazvukovou špachtli lze používat s každým typem pleti.
 • Výhody čistění pleti pomocí ultrazvukové špachtle jsou především pohodlí, rychlost, šetrnost i bezbolestnost.
 • Kvalitní špachtle by měla umožnit měnit intenzitu impulsů.
 • Důležitou roli při výběru hraje i kvalitní výrobce.

Typ pleti

Ultrazvukovou špachtli je možné používat s každou pletí, výsledný efekt má však na typ pleti svůj vliv a výsledný efekt není stejný. U všech typů pletí však pomůže se zapracováním kolagenu i jiných aktivních látek.

Typ pleti Popis
Mastná pleť Pro mastnou pleť jsou typické pupínky akné. Ultrazvuková špachtle vás může zbavit typických jizviček, které akné zanechává. Kromě toho zabrání i dalšímu hromadění tuku ve žlázách.
Suchá pleť Špachtle se používá u stárnoucí pleti a jejím úkolem je v tomto případě odstranění drobných vrásek.
   

Fungování

Ultrazvuková špachtle nepřekvapivě funguje na bází ultrazvuku, konkrétně funguje díky vysokofrekvenčním vibracím, které rozkmitají špachtli. Špachtle dostávají až 25 tisíc impulzů za vteřinu. Ty chytřejší a kvalitnější špachtle mají nastavitelnou intenzitu vibrací, kterou upravujete podle fáze čištění.

Kavitační peeling
Xiaomi inFace sonická ultazvuková špachtle na pleť, bílá

Víte, že…?

Mnoho výrobců na ultrazvukových špachtlí na svých webových stránkách poskytuje video návod, jak správně provést očistu pomocí jejich nástroje. Jiní tento návod poskytují alespoň v tištěné podobě.

 • Špachtle kromě čistění pokožku také prohřívá a masíruje. Toho můžete využít a pořídit k tomuhle pomocníkovi i sadu krémů, mastí, které nanesete na špachtli a ta Vám je vmasíruje do pokožky, což je příjemné a především ozdravující!
 • Po ukončení ozdravné kúry je potřeba špachtli očistit, opět je možné si ke špachtli rovnou koupit dezinfekci, kterou ji očistíte a připravíte na další použití.

Víte, že…?

Ultrazvuková špachtle vám vynahradí kosmetické studio. S její pomocí zbavíte svůj obličej nečist, mazu, odumřelých buněk a zároveň promasírujete podkožní svalstvo a zpomalíte tvorbu vrásek.

Kosmetická špachtle
ETA Fenité Sonic Clean 0353 90000 Ultrazvuková špachtle bílá

Konstrukce

Špachtle samotná je kovová a proudí do ní impulsy. Motorek špachtle je poháněn akumulátorem (méně často tužkovou baterií). Všechno je zabaleno v plastovém pouzdře. Díky využití akumulátoru se můžete očistě věnovat kdekoliv, bez potřeby elektrického proudu v blízkosti a se svou špachtlí můžete cestovat.

 • Design – to, jaký zvolíte design je čistě na Vašem vkusu. Vybírat si můžete z několika barevných provedení. Dominuje provedení v bílé barvě, ale můžete si pořídit růžovou krémově hnědou barvu.
 • Ovládání – nejlevnější špachtle se ovládají pomocí jediného knoflíku on/off. Pokročilejší zařízení mají knoflíků více a můžete si nastavit programy nebo intenzitu čistění. Ještě kvalitnější špachtle se ovládají pomoci tlačítek a LCD displeje. LCD ukazuje jaký používáte právě program, čas nebo stav baterie.
 • LED dioda – pokud nemáte máte variantu bez displeje, tak je dobré si vybrat takové zařízení, které má alespoň indikátor v podobě LED diody, která Vás upozorní, že potřeba špachtli zapojit do nabíječky.

Nabíjení

Jak bylo zmíněno výše, špachtle jsou dnes nejčastěji poháněny akumulátorem. Ten potřebuje občas nabít. Většina špachtlí na jedno nabití vydrží více čistění, ale to samozřejmě záleží na tom, jak dlouho čistíte a s opotřebením akumulátoru klesá délka intervalu mezi dvěma nabíjeními.
Výrobci nabízí nejčastěji na výběr mezi dvěma typy nabíjecích zařízení:
Klasický USB kabel s trafem, tak jak to známe u mobilu. To je výhodné na cesty, protože nemusíte sebou balit několik kabelů, ale vystačíte si s jedním.

5 efektivních funkci
BeautyBiowave Exclusive Ultrazvuková špachtle s EMS
 • Druhá varianta je nabíjecí kolébka, do které po skončení čištění postavíte svého kosmetického pomocníka a kolébka doplní energii. To se vyplatí zejména profesionálním kosmetičkám, které potřebují špachtli neustále v pohotovosti. Navíc v kolébce zařízení vypadá stylově.

Ceny

Cenové rozpětí ultrazvukových špachtlí není nijak vysoké, koupit můžete špachtle s cenou nižší nebo vyšší než 2 000 Kč.

 • Do 2000 Kč – levnější špachtle jsou velmi kvalitní, použít je můžete na jakoukoliv pleť. Pleť bude vyčištěna jemně a šetrně, nejčastěji koupíte akumulátorové špachtle, které je možné dobíjet pomocí kabelu.
 • Od 2000 Kč – špachtle s cenou nad 2 000 Kč se již řadí mezi profesionální pomůcky. Oproti levnějším modelům nabízí více funkcí. Použijete ji ke sjednocení tónu pleti, vyhladí pokožku, odstraní odumřelou pokožku i zbytky líčení, vyřeší vaše potíže s akné. Tyto špachtle se nabíjí pomocí nabíjecí stanice.
Žehlička proti vráskám
BeautyBiowave Galvanická žehlička na pleť Profi7v1 s fotonovou terapii a ultrazvukem Bíla

Otázky a odpovědi

Jak vybrat ultrazvukovou špachtli?

Na principu ultrazvukové špachtle tedy není moc co vybírat. Zaměřit se můžete na nastavení a ovládání špachtle, tak aby pro Vás čištění bylo snadné a intuitivní.

Jakého výrobce zvolit?

Mezi nejvýznamnější výrobce kosmetických ultrazvukových špachtlí můžeme zařadit Beauty Relax, RIO, ILWY, Priody nebo Mini Skin. U těchto značek je jistota širokého výběru v různých cenových kategorií. Najdete si vhodné zařízení pro soukromé využití, ale taky pro profesionální použití v kosmetickém salónu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kavitační peeling
Kosmetická špachtle
5 efektivních funkci
Žehlička proti vráskám
Hloubkové čištění pokožky
Image
Produkt
Xiaomi inFace sonická ultazvuková špachtle na pleť, bílá
ETA Fenité Sonic Clean 0353 90000 Ultrazvuková špachtle bílá
BeautyBiowave Exclusive Ultrazvuková špachtle s EMS
BeautyBiowave Galvanická žehlička na pleť Profi7v1 s fotonovou terapii a ultrazvukem Bíla
Xiaomi inFace sonická ultazvuková špachtle na pleť, růžová
Výrobce
Xiaomi
ETA
BeautyBiowave
BeautyBiowave
Xiaomi
Cena ca. 800 CZK ca. 1 000 CZK ca. 2 200 CZK ca. 3 300 CZK ca. 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Jiří Novák

About the Author

About the Author

Od dětských let jsem se zajímal o různou techniku, to mi vydrželo až do dospělosti, kdy jsem se stal studentem VUT. Během studií jsem často vypracovával práce na různá témata, právě v této době jsem objevil svoji vášeň pro psaní. Tu jsem zužitkoval ve chvíli, kdy jsem se stal právoplatným členem rýmu copywriterů. Obsahově nejbližší jsou mi témata, věnující se moderním technologiím, chytré domácnosti, ale nebojím se jakékoliv výzvy.