Epilátor na obličej

Bezbolestné odstranění chloupků.

ca. 1 300 CZK
ca. 200 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 1 600 CZK

Epilace je poměrně častý úkon, který je součástí života téměř každé ženy. Odstraňování chloupků v obličeji může být ale pro některé téměř nemyslitelné. Obličej je plný citlivých míst a proto je velmi důležité vybrat opravdu dobrý epilátor. Jejich největší výhodou je, že jsou rozhodně účinnější než klasické holení a hlavně výsledný efekt vydrží podstatně déle.

Druhy

V dnešní době je nabídka epilátorů na obličej poměrně široká. Při výběru můžete narazit na čtyři druhy epilace:

Klasická

Jedná se o epilátory, které používáte i na jiné části těla. Existují multifunkční varianty, které mají speciální nástavce určené k epilaci obličeje. Bez něj může být epilace poměrně náročná záležitost a hlavně bude méně přesná. Tyto epilátory nejsou prvotně určeny na obličej, s tím souvisí i jejich konstrukce (velká hlavice, větší velikost pinzet)

Čištění pórů
Braun Face 830
ca. 1 300 CZK
Aktuálni cena

IPL

Tyto epilátory pravděpodobně znáte z kosmetických salonů. V dnešní době již řada výrobců tento typ nabízí i pro použití doma. Epilace obličeje tímto přístrojem je ale omezená. Z přístroje vychází světlo, které nesmí zasáhnout oči, proto se doporučují používat jen do úrovně horního rtu. Opět se jedná o typ, který není primárně určený pro epilaci obličeje.

Vosk

Tato technologie je poměrně oblíbená a bývá praktikovaná i v oblasti obličeje. Nicméně především v oblasti očí a obočí může být tato metoda dost nepřesná a je lepší ji přenechat odborníkům. Šetrnější alternativou může být použití cukrové pasty.

Epilátor na obličej

Už podle názvu je jasné, že se jedná o přístroj primárně určený pro epilaci obličeje. Oproti např. klasickým epilátorům má menší hlavici a menší pinzety, které se dostanou opravdu všude a zachytí i chloupky o délce okolo 0,2 – 0,5 milimetrů. U některých výrobků navíc najdete speciální hlavice pro ještě detailnější odstranění chloupků. Velkou výhodou je i to, že jsou lehké a skladné, můžete je mít tak stále při ruce třeba i na cestách. Mívají i poměrně široké příslušenství, které slouží k celkové péči o pleť.

Bezbolestný
Flawless New
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Pokud chcete epilace docílit rychle, kupte si epilátor s co největším počtem pinzet. Myslete ale na to, že pak může být bolestivější. Pokud jste epilátor nikdy nepoužívala, vybírejte epilátor, jehož hlava má pinzet méně.

Výhody a nevýhody

  Výhody Nevýhody
Klasický, Multifunkční Jeden přístroj na všechny části těla Některé mají nástavce na epilaci obličeje Není primárně určen na obličej Bez nástavce bude hlavice příliš velká Špatná manipulace Nemusí zachytit všechny chloupky
IPL Při správném použití bezbolestná Výrazně prodlužuje dobu další epilace Může představovat nebezpečí pro oči Není určena pro všechny Nevhodné pro těhotné a kojící Mohou se objevit vedlejší účinky
Vosk Nejlevnější varianta Epilace je zdlouhavá Nemusí zachytit všechny chloupky Dráždí pokožku Nepřesná
E na obličej Díky velikosti hlavice velice přesný Zachytí i nejjemnější, nejkratší chloupky Součástí může být široké příslušenství péče o pleť Pro použití kdekoli a kdykoli Postupné ztenčování chloupků Vhodný výhradně na obličej, maximálně další citlivé partie (třísla, podpaží)

Víte, že…?

Před epilací vždy odstraňte make-up a obličej pečlivě očistěte. Po ukončení bude vaše pokožka pravděpodobně podrážděná a zarudlá. Regeneraci můžete urychlit krémem po holení nebo zvlhčujícím přípravkem.

Napájení

Existují dva typy napájení:

4 v 1
Remington EP 7070
ca. 1 100 CZK
Aktuálni cena
 • Klasické/nabíjecí tužkové baterie
 • Dobíjecí akumulátor

Použití tužkových baterií najdete především u levnějších přístrojů. Dobíjecí akumulátory jsou pak součástí epilátorů vyšších tříd.

Vlastnosti

Při výběru epilátorů na obličej se můžete zaměřit na vlastnosti, které mohou být velmi užitečné. Patří sem např:

Tvaruje obočí
Flawless Brows
ca. 200 CZK
Aktuálni cena
 • Voděodolnost – je velmi praktická vlastnost, která umožňuje použití i čistění přístroje pod tekoucí vodou
 • Dva směry otáčení – chloupky v některých oblastech mohou růst v jiném směru nebo využijete pro úpravu obočí
 • U obličejových epilátorů najdete maximálně 2 rychlosti nebo 2 nastavení intenzity
 • Zastřihování a tvarování chloupků
 • Různé rychlosti čistění (kartáček na pleť)

Příslušenství

Obličejové epilátory jsou většinou multifunkční, tzn., nejsou určené jen k epilaci, ale nabízí i další kosmetické funkce, které zajišťuje dané příslušenství, které se ale u různých přístrojů liší.

 • Výměnný nástavec pro rychlou epilaci
 • Nástavec pro citlivé partie je kromě obličeje vhodný na třísla a podpaží
 • Nástavec pro zkracování chloupků
 • Čistící kartáček na pleť, který má jemné štětinky. Ty šetrně a rychle zbaví vaši pokožku nečistot.
 • Masážní hlavice/kartáček pokožku promasíruje a zlepší tak krevní oběh ve svrchní vrstvě kůže.
 • Tónovací hlava, která také promasíruje pleť, ale hlavně pomáhá při aplikaci krémů. Uvádí se, že po masáži, fungují přípravky na pleť mnohem lépe.
 • Zrcátko s vlastním osvětlením
Snadné ovládání
Philips Satinelle Advanced BRP545/00
ca. 1 400 CZK
Aktuálni cena

Výrobci a ceny

Jednotlivé výrobky se od sebe mohou lišit výkonem, funkcemi i příslušenstvím. Nejlevnější epilátory určené speciálně pro obličej koupíte za cenu cca 600,- Kč, nejdražší i za 4000,- Kč.

 • Do 2000,- Kč koupíte epilátory se základní výbavou, nemusí být voděodolné, ale už mohou mít např. masážní systém i čistící kartáček. Pravděpodobně budou napájeny klasickými bateriemi. Výrobci jsou např. Veet nebo Remington.
 • Do 4000,- Kč koupíte akumulátorové epilátory. Nabízí řadu funkcí jako čištění a tónování pleti nebo masáž. Všechny jsou voděodolné. Vyrábí je např. Braun
Jméno
Čištění pórů
Bezbolestný
4 v 1
Tvaruje obočí
Snadné ovládání
Hloubkový peeling
Image
Produkt
Braun Face 830
Flawless New
Remington EP 7070
Flawless Brows
Philips Satinelle Advanced BRP545/00
Braun FaceSpa 851V
Výrobce
BRAUN
Flawless Facial Hair Remover
Remington
Flawless Facial Hair Remover
Philips
BRAUN
Napájení
akumulátorové
akumulátorový
akumulátorové
1 x AA baterie
síťové
akumulátorové
Cena ca. 1 300 CZK ca. 200 CZK ca. 1 100 CZK ca. 200 CZK ca. 1 400 CZK ca. 1 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena