Vakuový čistič pleti

Pro krásnou pleť.

ca. 1 400 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 500 CZK
ca. 300 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat vakuový čistič pleti

 • Vakuový čistič pleti je vhodný pro všechny typy pleti, používat ho mohou ženy i muži.
 • Při používání se pleť nejenom čistí, ale také regeneruje.
 • Obávat se nemusíte případného podráždění nebo zarudnutí pleti.
 • Intenzita sání je nejdůležitějším parametrem.

Intenzita sání

Intenzita sání je nejdůležitějším parametrem. Jednotlivé modely nejčastěji umožňují nastavit 3 – 5 stupňů intenzity. Intenzita sání závisí na citlivosti pleti.

 • Osoby s citlivou pletí mohou využívat nižší stupně sání.
 • Ti co nemají problematickou pleť, mohou volit větší intenzitu.
 • Vyšší sání je vhodné i na hůře dostupná místa, jako například záhyby kolem nosu.
Vyměnitelné nástavce
Concept PO2010 Perfect Skin

Nástavce

Součástí balení je několik nástavců. Nejčastěji jsou k dispozici nástavce 3, součástí dražších přístrojů může být až 5 různých nástavců.

 • Široké nástavce cca 10 mm jsou vhodné pro čištění tzv. T-zóny. Jedná se o nos a spodní část čela cca 1cm nad obočím.
 • Střední nástavce cca 8,5 mm jsou určené pro čištění pórů na bradě, nose a tvářích.
Oblíbený
ISO 9693 Vakuový čistič pleti bílý
 • Nejmenší nástavce cca 7,5 mm jsou ideální pro čištění záhybů a jsou vhodné pro osoby s citlivou pletí.
 • Peelingový nástavec je určený na odstraňování odumřelé pokožky. Stimuluje proces obnovy buněk a pomáhá pokožku čistit. Tento nástavec je vhodné používat 2x týdně.
 • Oválný nástavec je určený k péči o špatně dostupné záhyby obličeje.
Jednoduché ovládání
DermaSuction vakuový čistič pleti na černé tečky a akné
 • Nástavec s modrým světlem se používá po skončení procesu čištění. Je určený ke zklidnění pleti, působí antisepticky a protizánětlivě.

Napájení

Tyto přístroje jsou napájeny pomocí baterií, dobíjecím akumulátorem a poslední možností je pořídit čistič s kabelem.

Vakuové čističe, které fungují v kombinaci s bateriemi, mají obvykle menší výkon. K nejoblíbenějším patří čističe s možností dobíjení. Ty poskytují dostatečný výkon a při čištění vás nebude omezovat přívodní kabel. Také čističe s kabelem poskytují větší výkon, nevýhodou je však právě kabel, díky kterému může být čištění obtížnější. Na druhou stranu v případě těchto čističů, nebude muset řešit výměnu ani nabíjení baterií.

Hloubkové čištění
Deminas vakuový čistič pórů na černé tečky a akné

Víte, že…?

Pravidelným používáním vakuového čističe se zpomalí proces stárnutí buněk a zlepší krevní oběh. K čištění pleti je možné použít také ultrazvukovou špachtli.

Funkce

Ačkoliv se jedná o velice jednoduchý přístroj, je možné při výběru zohlednit i některé funkce nebo vlastnosti, které vám čištění zpříjemní i ulehčí.

Funkce Popis
Ergonomická rukojeť Usnadní vám manipulaci, díky ní se bude přístroj dobře držet v ruce. Displej – bývá součástí dražších přístrojů. Na displeji je zobrazen stav baterie, intenzita sání atd.
Automatické vypínání Po určité době nečinnosti se přístroj sám vypne. Pomocí této funkci prodloužíte životnost baterií.
Voděodolnost V případě, že se jedná o voděodolný model, můžete ho čistit pod tekoucí vodou.
Modré světlo Ničí bakterie, snižuje zánět. Modré světlo se používá při léčbě kožních potíží a vad, vyhladí drobné jizvy.
Červené světlo Poskytuje hloubkové čištění, podporuje krevní oběh, látkovou výměnu, zmírňuje estetické vady pleti atd.

Cena

Vakuové čističe jsou k dostání v mnoha různých provedeních. Nejčastěji je k dostání v bílé barvě, lze však koupit přístroje v metalických barvách i různých barevných kombinacích. K dostání jsou výrobky od značek Concept, Beauty Relax, Dedra, Mediashop, ISO, Vigan, Verk atd.

 • Od 250 – 500 Kč – nejlevnější přístroje je možné koupit již za 250 Kč. K dostání jsou přístroje s několika nástavci, které umožňují volit sílu výkonu. Napájeny jsou pomocí baterií, ale k dostání jsou i čističe nabíjené pomoci USB portu. Dražší přístroje pak umožňují volit více úrovní výkonu a k dispozici máte i více příslušenství.
Malý a praktický
LRS Vakuový odstraňovač černých teček Ružová
 • Od 500 – 1 500 Kč – dražší výrobky se liší zejména designovým provedením, součástí některých typů již může bát i displej a z funkcí je možné jmenovat automatické vypnutí. Kromě klasických nástavců je možné najít i přístroje, které umožňují využití modrého světla.
 • Od 1 500 a více – nejdražší výrobky disponují veškerými funkcemi a kromě modrého světla je možné využít přednosti také červeného světla. Součástí balení jsou nástavce pro ošetření i peeling.

Víte, že…?

Před použitím se doporučuje ohřát obličej pomocí horkého ručníku nebo páry. Tímto způsobem dojde k otevření pórů. Při ošetřování postupujte tak, abyste nezůstávali na jednom místě díle než 3 vteřiny. Po skončení přiložte na tvář studený ručník, který póry opět uzavře, a tvář ošetřete hydratačním krémem.

S příslušenstvím
Bst Vakuový čistič pleti na černé tečky a akné

Otázky a odpovědi

Co je vakuový čistič pleti?

Vakuový čistič pleti je určený pro ty, kteří bojují s ucpanými póry a černými tečkami. Využijete ho pro pravidelnou péči o pleť. Je vhodný zejména pro dospívající, kteří s problematickou pletí bojují nejvíce. Pomocí hloubkového čištění se zbavíte akné i případných skvrn. Při výběru je vhodné zohlednit několik parametrů. Velmi důležitá je možnost volit intenzitu sání. Vybrat si můžete také způsob napájení a v neposlední řadě je to množství různého příslušenství.

Na jakém principu čistič pracuje?

Čistič pleť ošetřuje pomocí vakuové technologie, tahem vzduchu je vytvořen podtlak, pomocí kterého se póry čistí. Proces čištění je velmi šetrný a bezbolestný. Po skončení procesu čištění stačí přístroj pouze omýt pod tekoucí vodou. Ovládání je nejčastěji pomocí jednoho tlačítka. Kvalitní čističe by měly umožňovat měnit intenzitu sání.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vyměnitelné nástavce
Oblíbený
Jednoduché ovládání
Hloubkové čištění
Malý a praktický
S příslušenstvím
Image
Produkt
Concept PO2010 Perfect Skin
ISO 9693 Vakuový čistič pleti bílý
DermaSuction vakuový čistič pleti na černé tečky a akné
Deminas vakuový čistič pórů na černé tečky a akné
LRS Vakuový odstraňovač černých teček Ružová
Bst Vakuový čistič pleti na černé tečky a akné
Druh
vakuové čističe
vakuové čističe
vakuové čističe
vakuové čističe
vakuové čističe
vakuové čističe
Výrobce
CONCEPT
ISO
BEMI INVEST
Deminas
LRS
BST
Cena ca. 1 400 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 500 CZK ca. 300 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.