20 nejlepších výrobníků šlehačky 2023

Domácí i profesionální využití.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MASTRAD Cream stříbrný 0,5 L hliníkový výrobník šlehačky se 3 koncovkami

Jak vybrat výrobník šlehačky

 • Výrobník šlehačky slouží k výrobě vlastní šlehačky, kterou si díky tomuto přístroji můžete zhotovit i ve vaší domácnosti.
 • Rozdělujeme je podle využití na domácí a profesionální typy.
 • Jsou vyrobené buď z plastu, nerezové oceli či litiny.
 • Jejich objem se pohybuje v rozmezí 0,2 – 1 litr.

Výrobník šlehačky - náš výběr

Výrobník šlehačky 500 ml

Výrobník šlehačky 250 ml

Výrobník šlehačky 1 l

Zobrazit kompletní nabídku výrobníků šlehačky

Jak vybrat výrobník šlehačky

Využití

Výrobník šlehačky neboli šlehačkovač zvládne připravit i jiné věci, než je šlehačka. Vedle klasické nebo ochucené šlehačky s ní dokážete zhotovit také jogurtovou nebo tvarohovou šlehačku. Některé typy zvládnou i složitější studenou kuchyni jako studené dezerty nebo teplou kuchyni, kdy omáčka nebo krupicová kaše ze šlehačkové láhve není nic neobvyklého.

Druhy

K dispozici jsou vám dva druhy šlehačkovačů, které rozdělujeme podle jejich využití. Jedná se o domácí a profesionální výrobníky šlehačky.

výrobník šlehačky
MASTRAD Cream stříbrný 0,5 L hliníkový výrobník šlehačky se 3 koncovkami

Domácí využití

Tento typ šlehačkové lahve je určený pro snadnou přípravu domácí šlehačky a jednoduchých smetanových dezertů. Obsluha tohoto přístroje je jednoduchá a bezpečná.

 • Šlehačkovač s plynem – tyto lahve jsou založeny na technologii nášlehu smetany ve spojení s plynem. Jejich nezbytnou součástí jsou plynové bombičky, díky kterým vám přístroj nádherně našlehá smetanu.
 • Ruční šlehačkovač – starší způsob výroby šlehačky, kdy šlehačku musíte vyrobit ručně. Avšak výsledek je také lichotivý. Dnešní ruční šlehače už jsou přizpůsobeny tak, že v nich můžete připravovat také více druhů šlehaných pokrmů než jen klasickou šlehačku nebo vyšlehaný bílek.

Profesionální využití

Řadíme sem šlehačkovače, které jsou určené pro používání v restauracích, cukrárnách, kavárnách a cateringu. Jedná se o špičkové celonerezové výrobníky šlehačky a dalších aplikací, ať už mluvíme o studené nebo teplé kuchyni. K dispozici je široká nabídka objemů i typů šlehačkovačů.

výrobník šlehačky 500 ml
iSi Šlehačková láhev Gourmet WHIP 0,5 L

Tohle rozlišení šlehačkových lahví je spíše orientační. Takže pokud je kuchyně vaší radostí a vášní, nemusíte se bát pořídit si šlehačkovač, který je určen zejména pro profesionální využití. Práci s tímto typem přístroje zvládne i laik.

Materiál

Výrobník šlehačky může být vyroben z různého materiálu, záleží na tom, jaký typ lahve si zvolíte. Pokud si budete chtít pořídit ruční šlehačkovač, tak jeho předním materiálem je plast, pouze některé součástky mohou být kovové. Když si zvolíte šlehačkovače, které jsou založeny na spolupráci s plynem ať domácí nebo profesionální, u většiny z nich bude hlavním výrobním materiálem kvalitní nerezová ocel. Nedivte se, když narazíte na lahve vyrobené z litiny, i tento materiál je dost používaný.

Typ šlehačkovače Materiál
Ruční šlehačkovač plast
  kov (pouze součástky)
Plynový šlehačkovač nerezová ocel
  litina

Víte, že…?

Nezbytnou součástí plynových šlehačkových lahví je plynová bombička. Pokud máte lahev o objemu 0.25 nebo 0.5 l, vždy se používá pouze jedna šlehačková bombička. Jestliže máte ale objem 1 l, vždy používejte dvě bombičky a to i v případě polovičního plnění.

výrobník šlehačky 250 ml
Kayser Šlehačková láhev SYMPHONIE 0.25 L

Objem

K dispozici jsou výrobníky šlehačky různých velikostí. Uvedený objem vždy označuje maximální objem náplně. Můžete vybírat z těchto velikostí: 0.25 l, 0.5 l nebo 1 l.

 • Pokud zvolíte objem 0.5 l nebo 1 l, tyto nádoby nemusíte plnit celé, stačí i poloviční množství.
 • Pokud chcete šlehačkovou lahev využít i jinak než pouze na přípravu šlehačky, je vhodné zvolit objem minimálně 0.5 l.

Cena

Částka, kterou utratíte za pořízení šlehačkové lahve, nemusí být závratně vysoká. Záleží ale na tom, pro jakou láhev se rozhodnete.

výrobník šlehačky 1 l
ISI Šlehačková láhev Gourmet Profi Whip Plus 1 L
 • Od 300 – 600 Kč – V tomto cenovém rozmezí pořídíte, dá se říct jakýkoliv ruční šlehačkovač. A to i od dražších výrobců.
 • 500 – 1 400 Kč – Za tuhle sumu pořídíte plynovou šlehačkovou lahev z nerezové oceli popřípadě z hliníku a to i od velmi kvalitního výrobce. Její objem ale ve většině případů nebude větší než 0.25l. Pokud bude objem 0.5l většinou je to nabídka méně známých či kvalitních značek.
 • 1 400 – 3 000 Kč – Tohle rozmezí už obsahuje výrobníky šlehačky od špičkových výrobců. Přístroje mají objem 0.5 l – 1 l, jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Zde si vybere tu pravou lahev jak obyčejný laik, tak i profesionál.
výrobník šlehačky
Šlehačková láhev Kayser 0,5l (Výrobník šlehačky Profi Kayser SYMPhonie)
 • Šlehačkové bombičky – Existují bombičky, které jsou vhodné do různých typů šlehačkovačů, ale většinou u dražších a opravdu kvalitních značek se prodávají bombičky, které jsou přímo pro konkrétní značku šlehačkové lahve. Jejich cenové rozmezí se pohybuje okolo 50 – 200 Kč za 10ks bombiček. Za 25ks zaplatíte zhruba 200 – 500 Kč a za 50ks bombiček si připravte 500 – 700 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaká je optimální údržba výrobníku šlehačky?

Šlehačkovou láhev umývejte ručně. Mnoho z vás si z dětství může pamatovat, že tyto lahve časem nepříjemně zapáchaly. Tento jev je naštěstí u dnešních kvalitních výrobků minulostí. Šlehačkovače, které jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, dnes můžete umývat i v myčce nádobí. Nesmíte ale zapomenout, že před vložením do myčky musíte z hlavy vyjmout těsnění a dávkovací ventil. Tyto součástky je vhodné mýt ručně. Při mytí používejte čisticí kartáček, díky kterému vždy vymyjete i všechny dávkovací cesty v hlavě a v trysce šlehače.

Jaké značky při výběru šlehačkové lahve zvolit?

Při výběru tohoto produktu narazíte na spoustu výrobců. Takže se nemusíte bát, že byste neměli na výběr. Mezi známé a kvalitní výrobce patří Delícia, Kayser, iSi nebo Ilibi.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku výrobníků šlehačky