Nejlepší výrobníky šlehačky 2024 a jak vybrat

Domácí i profesionální využití.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Výrobník šlehačky Emulsio, 0,25 l - stříbrná

Jak vybrat výrobník šlehačky

 • Výrobník šlehačky slouží k výrobě vlastní šlehačky, kterou si díky tomuto přístroji můžete zhotovit i ve vaší domácnosti.
 • Rozdělujeme je podle využití na domácí a profesionální typy.
 • Jsou vyrobené buď z plastu, nerezové oceli či litiny.
 • Jejich objem se pohybuje v rozmezí 0,2 – 1 litr.

Výrobník šlehačky - náš výběr

Výrobníky šlehačky 500 ml

iSi Šlehačková láhev Gourmet WHIP 0,5 L
přečíst recenzi
Výrobce: Isi
Objem láhve: 0.5 l
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Multifunkční iSi GOURMET WHIP určen pro šlehání šlehačky, dezertů, pěn, omáček či polévek. Lze použít jak za studena, tak za tepla s maximální teplotou 75 °C. S nerezovou lahví a hlavou, silikonovým protiskluzovým lemem hlavy a možností mytí v myčce (kromě držáku bombičky).
Zobrazit méně
Kayser Šlehačková láhev WHIPcreamer 0,5 L
přečíst recenzi
Výrobce: Kayser
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Popis výrobku: Kayser šlehačková láhev WHIPcreamer 0,5 L je určená pro domácí použití. Disponuje plastovou hlavou, nerezovou lahví a dvěma zdobícími trysekami. Funguje na jednorázové bombičky se směsí N2O (jedna bombička na 500ml obsahu). Uzavřenou nádobu s připraveným obsahem lze uchovávat v lednici až 10 dní. Záruka 5 let.
Zobrazit méně
Timeless Tools Láhev na šlehačku, 500 ml
Výrobce: Timelesstools
Zobrazit více
Láhev na šlehačku Timeless Tools o objemu 500 ml je určena nejen pro přípravu šlehačky, ale i studených dezertů, zmrzliny či sladkých a slaných pěn. Materiály: nerezavějící ocel, plast, hliník. Balení obsahuje láhev, čistící kartáč, držák náplně a 3 formovací hlavice. Hmotnost produktu: 0,6 kg, hmotnost balíku: 0,7 kg.
Zobrazit méně
Hendi 588420 Kitchen Line 0,5 L černá
Výrobce: Hendi
Zobrazit více
Sifon na šlehačku Kitchen Line spojuje hliníkový válec, držák kartuše a hlavu v matně černé barvě. Nabízí 3 polypropylenové koncovky a čistící kartáč. Používá se s patronami N2O (nejsou součástí balení) o kapacitě 0,5 L. Měří 80 x 260 mm (průměr x výška). Nevhodné pro horké omáčky.
Zobrazit méně

Výrobníky šlehačky 250 ml

Kayser Šlehačková láhev SYMPHONIE 0.25 L
přečíst recenzi
Výrobce: Kayser
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Šlehačková láhev Kayser SYMPHONIE 0,25 L je určena pro domácí použití s jednorázovými šlehačkovými bombičkami. Tělo z nerezové oceli a hliníková hlava s dávkovací páčkou zajišťují snadné použití a čištění. Náplň pod plynem N2O uchová v ledničce až 10 dní. Balení obsahuje dvě zdobící trysky a držák na bombičku.
Zobrazit méně
iSi Šlehačková láhev Gourmet WHIP 0,25 L
přečíst recenzi
Výrobce: Isi
Objem láhve: 0.25 l
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Šlehačková láhev iSi Gourmet Whip 0,25 L je multifunkční nástroj určený pro přípravu šlehačky, dezertů, pěn, mousse, omáček a polévek. Lze použít za studena i tepla, s maximální teplotou 75 °C. Obsah lze zvětšit až dvojnásobně díky nášlehu smetany s plynem N2O. Součástí balení je nerezová láhev, nerezová hlava, silikonový lem a certifikace NSF.
Zobrazit méně
Hendi 588031 šlehačková láhev bílá 0,25 L
přečíst recenzi
Výrobce: Hendi
Zobrazit více
Výrobce hotovostní šlehačkové lahve je HENDI. Typ produktu je 588031 Syfon na šlehačku Kitchen Line. Technické vlastnosti zahrnují hliníkový materiál válce, držáku kartuším a hlavy. Součástí balení jsou 3 polypropylenová koncovky a kartáček. Kapacita lahve je 0,25 L a pro pohon je nutné používat N2O kartuše. Rozměry jsou 80 x 200 mm.
Zobrazit méně
iSi Šlehačková láhev DESSERT WHIP 0.25 L
přečíst recenzi
Výrobce: Isi
Objem láhve: 0.25 l
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Šlehačková láhev iSi DESSERT WHIP PLUS je nástupcem modelu iSi DESSERT WHIP. Zajímavými vlastnostmi jsou nerezová konstrukce láhve, plastová hlava s odlehčenou páčkou a ergonomický držák bombiček. Je určena pouze pro domácí použití a pracuje s jednorázovými šlehačkovými bombičkami (plyn N2O). Záruka je 2 roky, s možností prodloužení o rok po registraci.
Zobrazit méně
Kayser šlehačková láhev WHIPcreamer 0,25 L
přečíst recenzi
Výrobce: Kayser
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Šlehačková láhev Kayser WHIPcreamer 0,25 L je určena pro přípravu domácí šlehačky, pěn či těsta na lívance za použití jednorázových bombiček s plynem N2O. Láhev je vyrobena z nerezu s plastovou hlavou a dávkovací páčkou. Obsahuje dvě zdobící trysky, držák bombičky a čistící kartáček. Záruka je 5 let.
Zobrazit méně

Výrobníky šlehačky 1 l

ISI Šlehačková láhev Gourmet Profi Whip Plus 1 L
přečíst recenzi
Výrobce: Isi
Objem láhve: 1 l
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Šlehačková láhev ISI Gourmet Profi Whip Plus disponuje objemem 1 litr a je vyrobena z nerezového materiálu ve stříbrné barvě. Využívá se pro výrobu šlehačky v rámci domácího i profesionálního použití. Potřebné součástky jako třmen, pístek a ventil jsou součástí balení.
Zobrazit méně
Kayser Šlehačková láhev INOXcreamer 1 L
přečíst recenzi
Výrobce: Kayser
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Kayser INOXcreamer 1L je nástroj pro přípravu šlehačky, omáček a krémů. Tento šlehačkovač je vyroben z nerezové oceli a obsahuje dvě zdobící trysky. Lze jej úplně umýt v myčce nádobí. Objem láhve pro šlehačku činí 1 litr. Díky uzavírání vzduchotěsným uzávěrem zůstává nevyužitá náplň čerstvá až 10 dní.
Zobrazit méně
Vogue šlehačková láhev 1L
Výrobce: Vogue
Objem láhve: 1 l
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Vogue šlehačková láhev o objemu 1 litr je vybavena třemi dávkovacími tryskami pro různé dekorativní efekty s krémy či omáčkami. Je důležité používat kompatibilní bombičky z nabídky. Výrobce varuje před použitím znovunaplňovacích bombiček z důvodu správné funkčnosti láhve.
Zobrazit méně
ISI Šlehačková láhev THERMO XPRESS WHIP 1 L
přečíst recenzi
Výrobce: Isi
Objem láhve: 1 l
Typ produktu: láhve
Zobrazit více
Vyrobník šlehačky iSi THERMO XPRESS WHIP je vhodný pro přípravu šlehačky, dezertů, pěn, omáček i polévek. Nenáročný na prostor a jednoduchý na ovládání. S technologií nášlehu a plynem N2O dosahuje dvojnásobného objemu šlehačky. Pro precizní dávkování obsahu má dávkovací tlačítko a výtlačnou trubici.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Výrobník šlehačky

Jak vybrat výrobník šlehačky

Využití

Výrobník šlehačky neboli šlehačkovač zvládne připravit i jiné věci, než je šlehačka. Vedle klasické nebo ochucené šlehačky s ní dokážete zhotovit také jogurtovou nebo tvarohovou šlehačku. Některé typy zvládnou i složitější studenou kuchyni jako studené dezerty nebo teplou kuchyni, kdy omáčka nebo krupicová kaše ze šlehačkové láhve není nic neobvyklého.

Druhy

K dispozici jsou vám dva druhy šlehačkovačů, které rozdělujeme podle jejich využití. Jedná se o domácí a profesionální výrobníky šlehačky.

Domácí využití

Tento typ šlehačkové lahve je určený pro snadnou přípravu domácí šlehačky a jednoduchých smetanových dezertů. Obsluha tohoto přístroje je jednoduchá a bezpečná.

 • Šlehačkovač s plynem – tyto lahve jsou založeny na technologii nášlehu smetany ve spojení s plynem. Jejich nezbytnou součástí jsou plynové bombičky, díky kterým vám přístroj nádherně našlehá smetanu.
 • Ruční šlehačkovač – starší způsob výroby šlehačky, kdy šlehačku musíte vyrobit ručně. Avšak výsledek je také lichotivý. Dnešní ruční šlehače už jsou přizpůsobeny tak, že v nich můžete připravovat také více druhů šlehaných pokrmů než jen klasickou šlehačku nebo vyšlehaný bílek.

Profesionální využití

Výrobník šlehačky
Výrobník šlehačky Emulsio, 0,25 l - stříbrná

Řadíme sem šlehačkovače, které jsou určené pro používání v restauracích, cukrárnách, kavárnách a cateringu. Jedná se o špičkové celonerezové výrobníky šlehačky a dalších aplikací, ať už mluvíme o studené nebo teplé kuchyni. K dispozici je široká nabídka objemů i typů šlehačkovačů.

Tohle rozlišení šlehačkových lahví je spíše orientační. Takže pokud je kuchyně vaší radostí a vášní, nemusíte se bát pořídit si šlehačkovač, který je určen zejména pro profesionální využití. Práci s tímto typem přístroje zvládne i laik.

Čokoládový nápoje se šlehačkou

Výrobník dokáže vyrobit opravdu kvalitní a chutnou šlehačku, iStock / wmaster890

Materiál

Výrobník šlehačky může být vyroben z různého materiálu, záleží na tom, jaký typ lahve si zvolíte. Pokud si budete chtít pořídit ruční šlehačkovač, tak jeho předním materiálem je plast, pouze některé součástky mohou být kovové. Když si zvolíte šlehačkovače, které jsou založeny na spolupráci s plynem ať domácí nebo profesionální, u většiny z nich bude hlavním výrobním materiálem kvalitní nerezová ocel. Nedivte se, když narazíte na lahve vyrobené z litiny, i tento materiál je dost používaný.

Typ šlehačkovačeMateriál
Ruční šlehačkovačPlast
 Kov (pouze součástky)
Plynový šlehačkovačNerezová ocel
 Litina

Víte, že…?

Výrobníky šlehačky 500 ml
iSi Šlehačková láhev Gourmet WHIP 0,5 L

Nezbytnou součástí plynových šlehačkových lahví je plynová bombička. Pokud máte lahev o objemu 0.25 nebo 0.5 l, vždy se používá pouze jedna šlehačková bombička. Jestliže máte ale objem 1 l, vždy používejte dvě bombičky a to i v případě polovičního plnění.

Professionál při přípravě nápoje se šlehačkou

Výrobní materiál ovlivňuje kvalitu nádoby na výrobu šlehačky, iStock / MaximFesenko

Objem

K dispozici jsou výrobníky šlehačky různých velikostí. Uvedený objem vždy označuje maximální objem náplně. Můžete vybírat z těchto velikostí: 0.25 l, 0.5 l nebo 1 l.

 • Pokud zvolíte objem 0.5 l nebo 1 l, tyto nádoby nemusíte plnit celé, stačí i poloviční množství.
 • Pokud chcete šlehačkovou lahev využít i jinak než pouze na přípravu šlehačky, je vhodné zvolit objem minimálně 0.5 l.

Cena

Částka, kterou utratíte za pořízení šlehačkové lahve, nemusí být závratně vysoká. Záleží ale na tom, pro jakou láhev se rozhodnete.

 • Od 300 – 600 Kč – V tomto cenovém rozmezí pořídíte, dá se říct jakýkoliv ruční šlehačkovač. A to i od dražších výrobců.
 • 500 – 1 400 Kč – Za tuhle sumu pořídíte plynovou šlehačkovou lahev z nerezové oceli popřípadě z hliníku a to i od velmi kvalitního výrobce. Její objem ale ve většině případů nebude větší než 0.25l. Pokud bude objem 0.5l většinou je to nabídka méně známých či kvalitních značek.
 • 1 400 – 3 000 Kč – Tohle rozmezí už obsahuje výrobníky šlehačky od špičkových výrobců. Přístroje mají objem 0.5 l – 1 l, jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Zde si vybere tu pravou lahev jak obyčejný laik, tak i profesionál.
 • Šlehačkové bombičky – Existují bombičky, které jsou vhodné do různých typů šlehačkovačů, ale většinou u dražších a opravdu kvalitních značek se prodávají bombičky, které jsou přímo pro konkrétní značku šlehačkové lahve. Jejich cenové rozmezí se pohybuje okolo 50 – 200 Kč za 10ks bombiček. Za 25ks zaplatíte zhruba 200 – 500 Kč a za 50ks bombiček si připravte 500 – 700 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaká je optimální údržba výrobníku šlehačky?

Šlehačkovou láhev umývejte ručně. Mnoho z vás si z dětství může pamatovat, že tyto lahve časem nepříjemně zapáchaly. Tento jev je naštěstí u dnešních kvalitních výrobků minulostí. Šlehačkovače, které jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, dnes můžete umývat i v myčce nádobí. Nesmíte ale zapomenout, že před vložením do myčky musíte z hlavy vyjmout těsnění a dávkovací ventil. Tyto součástky je vhodné mýt ručně. Při mytí používejte čisticí kartáček, díky kterému vždy vymyjete i všechny dávkovací cesty v hlavě a v trysce šlehače.

Jaké značky při výběru šlehačkové lahve zvolit?

Při výběru tohoto produktu narazíte na spoustu výrobců. Takže se nemusíte bát, že byste neměli na výběr. Mezi známé a kvalitní výrobce patří Delícia, Kayser, iSi nebo Ilibi.
Zobrazit kompletní nabídku Výrobník šlehačky