20 nejlepších výrobníků šlehačky 2023
Domácí i profesionální využití.
MASTRAD Cream stříbrný 0,5 L hliníkový výrobník šlehačky se 3 koncovkami
Jak vybrat výrobník šlehačky
- Výrobník šlehačky slouží k výrobě vlastní šlehačky, kterou si díky tomuto přístroji můžete zhotovit i ve vaší domácnosti.
- Rozdělujeme je podle využití na domácí a profesionální typy.
- Jsou vyrobené buď z plastu, nerezové oceli či litiny.
- Jejich objem se pohybuje v rozmezí 0,2 – 1 litr.
Výrobník šlehačky - náš výběr
Výrobník šlehačky 500 ml
Výrobník šlehačky 250 ml



Výrobník šlehačky 1 l




Jak vybrat výrobník šlehačky
Využití
Výrobník šlehačky neboli šlehačkovač zvládne připravit i jiné věci, než je šlehačka. Vedle klasické nebo ochucené šlehačky s ní dokážete zhotovit také jogurtovou nebo tvarohovou šlehačku. Některé typy zvládnou i složitější studenou kuchyni jako studené dezerty nebo teplou kuchyni, kdy omáčka nebo krupicová kaše ze šlehačkové láhve není nic neobvyklého.
Druhy
K dispozici jsou vám dva druhy šlehačkovačů, které rozdělujeme podle jejich využití. Jedná se o domácí a profesionální výrobníky šlehačky.
MASTRAD Cream stříbrný 0,5 L hliníkový výrobník šlehačky se 3 koncovkami
Domácí využití
Tento typ šlehačkové lahve je určený pro snadnou přípravu domácí šlehačky a jednoduchých smetanových dezertů. Obsluha tohoto přístroje je jednoduchá a bezpečná.
- Šlehačkovač s plynem – tyto lahve jsou založeny na technologii nášlehu smetany ve spojení s plynem. Jejich nezbytnou součástí jsou plynové bombičky, díky kterým vám přístroj nádherně našlehá smetanu.
- Ruční šlehačkovač – starší způsob výroby šlehačky, kdy šlehačku musíte vyrobit ručně. Avšak výsledek je také lichotivý. Dnešní ruční šlehače už jsou přizpůsobeny tak, že v nich můžete připravovat také více druhů šlehaných pokrmů než jen klasickou šlehačku nebo vyšlehaný bílek.
Profesionální využití
Řadíme sem šlehačkovače, které jsou určené pro používání v restauracích, cukrárnách, kavárnách a cateringu. Jedná se o špičkové celonerezové výrobníky šlehačky a dalších aplikací, ať už mluvíme o studené nebo teplé kuchyni. K dispozici je široká nabídka objemů i typů šlehačkovačů.
Tohle rozlišení šlehačkových lahví je spíše orientační. Takže pokud je kuchyně vaší radostí a vášní, nemusíte se bát pořídit si šlehačkovač, který je určen zejména pro profesionální využití. Práci s tímto typem přístroje zvládne i laik.
Materiál
Výrobník šlehačky může být vyroben z různého materiálu, záleží na tom, jaký typ lahve si zvolíte. Pokud si budete chtít pořídit ruční šlehačkovač, tak jeho předním materiálem je plast, pouze některé součástky mohou být kovové. Když si zvolíte šlehačkovače, které jsou založeny na spolupráci s plynem ať domácí nebo profesionální, u většiny z nich bude hlavním výrobním materiálem kvalitní nerezová ocel. Nedivte se, když narazíte na lahve vyrobené z litiny, i tento materiál je dost používaný.
Typ šlehačkovače | Materiál |
---|---|
Ruční šlehačkovač | plast |
kov (pouze součástky) | |
Plynový šlehačkovač | nerezová ocel |
litina |
Víte, že…?
Nezbytnou součástí plynových šlehačkových lahví je plynová bombička. Pokud máte lahev o objemu 0.25 nebo 0.5 l, vždy se používá pouze jedna šlehačková bombička. Jestliže máte ale objem 1 l, vždy používejte dvě bombičky a to i v případě polovičního plnění.
Objem
K dispozici jsou výrobníky šlehačky různých velikostí. Uvedený objem vždy označuje maximální objem náplně. Můžete vybírat z těchto velikostí: 0.25 l, 0.5 l nebo 1 l.
- Pokud zvolíte objem 0.5 l nebo 1 l, tyto nádoby nemusíte plnit celé, stačí i poloviční množství.
- Pokud chcete šlehačkovou lahev využít i jinak než pouze na přípravu šlehačky, je vhodné zvolit objem minimálně 0.5 l.
Cena
Částka, kterou utratíte za pořízení šlehačkové lahve, nemusí být závratně vysoká. Záleží ale na tom, pro jakou láhev se rozhodnete.
- Od 300 – 600 Kč – V tomto cenovém rozmezí pořídíte, dá se říct jakýkoliv ruční šlehačkovač. A to i od dražších výrobců.
- 500 – 1 400 Kč – Za tuhle sumu pořídíte plynovou šlehačkovou lahev z nerezové oceli popřípadě z hliníku a to i od velmi kvalitního výrobce. Její objem ale ve většině případů nebude větší než 0.25l. Pokud bude objem 0.5l většinou je to nabídka méně známých či kvalitních značek.
- 1 400 – 3 000 Kč – Tohle rozmezí už obsahuje výrobníky šlehačky od špičkových výrobců. Přístroje mají objem 0.5 l – 1 l, jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Zde si vybere tu pravou lahev jak obyčejný laik, tak i profesionál.
Šlehačková láhev Kayser 0,5l (Výrobník šlehačky Profi Kayser SYMPhonie)
- Šlehačkové bombičky – Existují bombičky, které jsou vhodné do různých typů šlehačkovačů, ale většinou u dražších a opravdu kvalitních značek se prodávají bombičky, které jsou přímo pro konkrétní značku šlehačkové lahve. Jejich cenové rozmezí se pohybuje okolo 50 – 200 Kč za 10ks bombiček. Za 25ks zaplatíte zhruba 200 – 500 Kč a za 50ks bombiček si připravte 500 – 700 Kč.
Otázky a odpovědi
Jaká je optimální údržba výrobníku šlehačky?
Jaké značky při výběru šlehačkové lahve zvolit?
Různé typy produktů porovnejte zde.