Wi-Fi termostat

Vytápění domu či bytu budete mít vždy pod kontrolou.

ca. 3 100 CZK
ca. 2 600 CZK
ca. 5 400 CZK
ca. 4 600 CZK
ca. 3 400 CZK

Jak vybrat Wi-Fi termostat

Nákladově efektivní vytápění se dnes stává prioritou všech domácnosti. Vždyť komu by se chtělo při současných cenách energií platit více, než musí? Jednu ze široce dostupných možností představují termostaty, jejichž pomocí lze snadno nastavit požadovanou teplotu v jednotlivých místnostech. Nedochází tak ke zbytečnému propalování finančních prostředků v pokojích, kde to není nutné. Za vrchol technologie v této skupině zařízení jsou potom považovány Wi-Fi termostaty. A právě o nich pojednává následující text.

Proč Wi-Fi termostat?

Jste zvyklí na klasické mechanické pomocníky a neradi byste investovali finanční prostředky do něčeho, co tolik nepotřebujete? V tom případě zvažte výhody chytrých Wi-Fi termostatů a zamyslete se sami, zda vám stojí za jejich pořízení. Nejvýraznější pozitivum moderních přístrojů spočívá hlavně v tom, že je můžete ovládat prakticky odkudkoliv. Díky tomu nastavíte požadovanou teplotu podle panujících podmínek či změn v programu. Za zmínku ale stojí i řada dalších benefitů:

 • Možnost sledování aktuálního stavu spotřeby energie
 • Nabídka několika programů podle dne a denní doby
 • Indikace potřeby údržby kotle
 • Snadné ovládání prostřednictvím mobilní aplikace nebo webového rozhraní
Programovatelný
Elektrobock PT32 WiFi
ca. 3 100 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Všechny automatické funkce lze vypnout. Termostat tak klidně můžete používat stejně jako starší modely jen s tím rozdílem, že jej budete moci pohodlně ovládat na dálku.

Systém regulace

Chcete vybavit Wi-Fi termostaty celý byt, nebo jej plánujete umístit pouze do nejvíce exponovaného pokoje? Na první pohled nepodstatná odpověď na tuto otázku zásadním způsobem ovlivní vaši spokojenost. Kupujete-li totiž více termostatů najednou, berte ohled na systém regulace. Valná většina modelů se ovládá prostřednictvím aplikace do mobilu či tabletu. Některé z nich jsou ovšem navrženy pouze pro nastavení stejné teploty ve všech místnostech.

Jestliže se chcete tomuto problému vyhnout, vybírejte termostaty, u nichž výrobce garantuje možnost zvolit požadovanou teplotu pro každou jednotku zvlášť.

Pro podlahové vytápění
FENIX TFT WiFi
ca. 2 600 CZK
Aktuálni cena

Propojení s telefonem

Zakoupili jste na první pohled dokonalý termostat, ale nedaří se vám jej propojit s telefonem? Problém bude s největší pravděpodobností na vaší straně. Před výběrem si ověřte, zda lze přístroj připojit bez nutnosti vlastnit veřejnou IP adresu. U většiny dostupné produkce je to samozřejmé, na trhu se však stále vyskytují kousky, které si s neveřejnými IP nerozumí.

Víte, že…?

Někdy lze tento problém obejít použitím speciální jednotky přímo z dílny výrobce termostatu. Jednak slouží jako místo pro snadnou správu všech připojených regulátorů, jednak vytvoří bod, k němuž se mohou připojit a dále se spojit s vaším ovládacím zařízením.

Provedení aplikace

Mezi podstatná kritéria výběru řadíme i úroveň provedení aplikace pro správu a řízení termostatu. Někteří výrobci velmi často proklamují funkčnost za všech okolností, ale často bývá pravdou naprostý opak. Vzhledem k tomu, že tento parametr před samotným nákupem zhodnotíte jen velmi obtížně, začtěte se do uživatelských recenzí. V nich zákazníci kvalitu řídícího programu často popisují.

Pro velký dům
Honeywell EvohomeTouch ATP921R3052 WiFi
ca. 5 400 CZK
Aktuálni cena

Funkce

Co by to bylo za moderní výrobky, kdyby nebyly vybaveny adekvátním množství nejrůznějších funkcí? Vzhledem k propojení s mobily je jejich paleta skutečně široká, od kosmetických doplňků, omezené využitelnosti až po nepostradatelné vychytávky, bez nichž byste si svůj život časem vůbec nedokázali představit. Pojďme se nyní alespoň na skupinu těch nejvýznamnějších podívat společně:

 • Přednastavené programy – možnost výběru z přednastavených režimů navržených s ohledem na běžné provozní požadavky v různých ročních obdobích a částech dne
 • Programování – tvorba vlastních programů v režimu 5 + 2 (pracovní dny a víkend), nebo 7 dní (každý den zvlášť)
 • Samoučení – samostatné přizpůsobení termostatu na základě pravidelných akcí uživatele
 • GPS lokalizace – řízení přísunu tepla podle toho, kde se právě nachází vlastník mobilního telefonu s aplikací
 • Ovládání z více smartphonů – možnost sdílet aplikaci se všemi uloženými termostaty na větším počtu telefonů

Nejvýznamnější značky

Zdá se vám, že máte dostatek informací, a tak se vydáváte na nákup? Na rozdíl od dřívějška již dnes nemusíte vybírat z omezené nabídky modelů. V posledních letech totiž množství nejrůznějších Wi-Fi termostatů na trhu narostlo natolik, že si vybere prakticky každý. I tak ale doporučujeme dávku obezřetnosti. Vzhledem k tomu, že daný segment trhu je poměrně specifický, a i ty nejlepší firmy často nejsou běžným zákazníkům známy, otevírá se prostor pro nejrůznější podvodníky či neznačkové výrobce.

Dotykový
Termostat BTicino X8000W
ca. 4 600 CZK
Aktuálni cena

S termostatem však rozhodně není legrace. Vždyť ovládá rozvod tepla a životní podmínky všech obyvatelů domácnosti. Na nákup se proto vybavte mobilním telefonem s připojením k internetu. Výrobce zvoleného modelu si řádně prolustrujte. Nezískáte-li dostatek informací, raději se poohlédněte někde jinde, protože před sebou máte s největší pravděpodobností jen levnou napodobeninu. Mezi nejlepší producenty na trhu patří Honeywell, Heatmiser, Elektroboc, Salus nebo Auraton.

Cena

Vyčlenili jste pro termostaty jen zlomek rozpočtu na nové topení? V tom případě asi budete muset svůj plán přehodnotit, případně se poohlédnout po méně pokročilých systémech. Moderní elektronika totiž něco stojí a také Wi-Fi termostaty začínají na poměrně vysokých cenovkách. Zhodnocení, zda to za výše popsané benefity stojí, nebo ne, již ponecháme na vás. S výsledky provedené cenové analýzy vás ovšem seznámíme. Podařilo se nám identifikovat dva intervaly:

 • Do 2 000 Kč
 • Nad 2 000 Kč
S funkcí geolokace
SALUS RT310iSPE
ca. 3 400 CZK
Aktuálni cena

Cena do 2 000 Kč

Rádi byste Wi-Fi termostat vyzkoušeli pouze v nejvíce exponované místnosti domácnosti? Nehledáte žádné moderní vychytávky, ale chcete mít kontrolu nad rozvodem tepla, i když jste zrovna někde jinde? Potom nahlédněte do levnější skupiny, jejichž zástupce zakoupíte zhruba do 2 000 Kč.

Základ spočívá v mobilní aplikaci. Důkladně si pročtěte uživatelské recenze, protože funkčnost softwaru bývá nezřídka poměrně omezená. Nepočítejte též s širšími možnostmi programování. Standardně můžete vybírat z několika přednastavených programů, případně si nastavit požadované hodnoty bez ohledu na den v týdnu i pravidelnost. Před nákupem důkladně zkontrolujte výrobce. Právě na nízké ceny totiž mnohdy lákají neznámé společnosti, slibující více, než kolik jsou ve skutečnosti schopny nabídnout.

Cena nad 2 000 Kč

Vyzkoušeli jste funkčnost bezdrátových termostatů a rádi byste jimi vybavili celý dům? Chcete ovládat každý zvlášť a požadujete pro svou potřebu dokonale stabilní aplikaci s bohatou nabídkou funkcí a programů? Připravte si částku přesahující hranici 2 000 korun a všechno tohle může být vaše.

Ve vyšší třídě již naleznete vesměs pouze modely zavedených výrobců dbajících na své dobré jméno. Ovládání je navrženo s ohledem na vysokou stabilitu, bezpečnost a jednoduchost. Samozřejmostí je i mnoho přednastavených programů, samoučící schopnost, případně možnost vypracovat program přesně s ohledem na panující počasí či den v týdnu.

Jméno
Programovatelný
Pro podlahové vytápění
Pro velký dům
Dotykový
S funkcí geolokace
Image
Produkt
Elektrobock PT32 WiFi
FENIX TFT WiFi
Honeywell EvohomeTouch ATP921R3052 WiFi
Termostat BTicino X8000W
SALUS RT310iSPE
Výrobce
Elektrobock
Fenix
Honeywell
Legrand
Salus
Cena ca. 3 100 CZK ca. 2 600 CZK ca. 5 400 CZK ca. 4 600 CZK ca. 3 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena