Autoalarm

Zabezpečte svého miláčka na čtyřech kolech.

ca. 7 900 CZK
ca. 2 900 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 600 CZK
ca. 2 600 CZK

Jak vybrat autoalarm?

  • Autoalarm je k dostání v několika typech.
  • U tohoto výrobku je třeba znát přednosti všech typů, rozhodovat se budete i podle pořizovací ceny.
  • Důležitou roli hraje také výrobce.

Typy

Na trhu jsou alarmy v několika typech.

Jednocestný

Jedná se o zařízení, které se aktivuje ovladačem, který vyšle signál při zamčení vozu k aktivaci alarmu. Stejně tak při odemčení vozu se alarm deaktivuje.

GSM/GPS
Autoalarm Jablotron CA 2103

Tento systém by měl při vloupání do vozu jednak spustit sirénu a výstražná světla. Zároveň by vůz po otevření s aktivním alarmem neměl nastartovat.

Pokud je alarm aktivní, tak signalizace se zapne i v případě, že se auto dá do pohybu, což zabraňuje krádeži odtažením vozu. Stejně tak Vás alarm bude varovat v případě otřesu, například kdyby Vám do auta někdo nacouval při parkování.

Dvoucestný

Tento způsob zabezpečení vozu funguje obdobně jako jednocestný alarm s tím rozdílem, že alarm vysílá informace na ovladač, který je většinou vybaven displejem. To přináší výhodu v tom, že když se venku rozhouká alarm, tak nemusíte vybíhat ven nebo k oknu. Stačí se podívat na ovladač, pokud je v klidu, tak Vy můžete být v klidu také, nehouká Vaše auto.

S imobilizérem
Autoalarm Tomahawk TW-9010

Pokud má ovladač navíc displej, tak Vám dá alarm vědět, co se děje, jestli byly otevřeny dveře nebo došlo k neoprávněnému uvedení do pohybu.

Nevýhoda tohoto systému je nízký dosah komunikace mezi alarmem a ovladačem. Výrobci většinou uvádí stovky metrů, ale v hustě obydlených místech bude dosah nižší kvůli rušení dalšími signály, které jsou vysílány.

GSM systém

Tyto alarmy fungují podobně jako dvoucestné alarmy popsané výše. Systém a rozsah zabezpečení je stejný, rozdíl je v komunikaci. Ta probíhá pomocí telefonního signálu. Pro alarm tedy potřebujete SIM kartu některého z operátorů, který má ve Vašem bydlišti pokrytí. Díky přítomnosti SIM je alarm schopen Vás varovat na mobilní telefon pomocí SMS zprávy, případně Vám i zavolá.

Jednocestný
Autoalarm SPY SPY13

Víte, že…?

Určitě si k SIM kartě v autoalarmu nezapomeňte aktivovat roaming, abyste byli chráněni i v zahraničí.

GPS systém

Tento systém posouvá předchozí varianty ještě o krok dál. K tomu, což již bylo popsáno doplňuje sledování vozidla pomocí GPS signálu. Z toho pramení informace o aktuální poloze vozu, kterou můžete dostat buď pomocí souřadnic v SMS zprávě. Moderní variantou je použití aplikace, kterou máte nainstalovanou v chytrém telefonu a díky ní sledujete polohu automobilu na mapě. Tyto aplikace sebou nesou další doplňkové funkce. Například můžou tvořit knihu jízd, kterou lze exportovat do počítače.

Ceny

Ceny alarmů pro automobily nejsou v porovnání s pořizovací cenou auta nijak závratné, pořídíte je za několik tisíc. Finální cenu ovlivní náročnost instalace autoalarmu do Vašeho vozu.

Universální
Dálkové ovládání BENE 102 A

Za jednocestný autoalarm se většinou vyplatí utratit sumu od 1000 do 3000 Kč. Cenu ovlivní například počet klíčů, které budete chtít a kvalita snímačů narušení klidu automobilu.

Za vyšší částky už si pořídíte slušný dvoucestný autoalarm, ty se pohybují odhadem do 6000 Kč. Vliv na cenu mají stejné faktory jako v předchozím případě, plus dosah a kvalita signálu, který alarm komunikuje s ovladačem.

Pokud chcete investovat do zabezpečení obnos větší než 6000 Kč, tak už se pohlídněte po alarmu s GMS systémem, případně i GPS systémem. Tady se ceny dostávají k 10000 Kč. Můžou být i vyšší s ohledem na doplňkové služby k alarmu.

Malý
Flajzar EMA2 GSM Micro Autoalarm s klíčenkou

Otázky a odpovědi

Jak vybrat autoalarm?

Zvažte jakou hodnotu má Váš vůz, jak velké je riziko, že Vám někdo způsobí škodu (ať krádeží auta, vloupáním nebo nabouráním) a podle toho určete kolik chcete investovat. Na trhu jsou níže uvedené typy autoalarmů, seřazeny od nejjednodušších a nejlevnějších.

Jakého výrobce zvolit?

Asi nerozšířenějším výrobcem na našem trhu je česká značka Jablotron. Všeobecně vzato je pro volbu autoalarmu nejlepší využít radu ve Vašem servisu, kde Vám alarm nainstalují a správně nastaví.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
GSM/GPS
S imobilizérem
Jednocestný
Universální
Malý
Image
Product
Autoalarm Jablotron CA 2103
Autoalarm Tomahawk TW-9010
Autoalarm SPY SPY13
Dálkové ovládání BENE 102 A
Flajzar EMA2 GSM Micro Autoalarm s klíčenkou
Výrobce
Jablotron
SPY
Flajzar
Typ
alarm
alarm
alarm
alarm
Cena ca. 7 900 CZK ca. 2 900 CZK ca. 1 400 CZK ca. 600 CZK ca. 2 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Jiří Novák

About the Author

About the Author

Od dětských let jsem se zajímal o různou techniku, to mi vydrželo až do dospělosti, kdy jsem se stal studentem VUT. Během studií jsem často vypracovával práce na různá témata, právě v této době jsem objevil svoji vášeň pro psaní. Tu jsem zužitkoval ve chvíli, kdy jsem se stal právoplatným členem rýmu copywriterů. Obsahově nejbližší jsou mi témata, věnující se moderním technologiím, chytré domácnosti, ale nebojím se jakékoliv výzvy.