Autoalarm

Zabezpečte svého miláčka na čtyřech kolech.

ca. 7 500 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 800 CZK

Jak vybrat autoalarm?

Necháváte svého čtyřkolého miláčka na veřejném parkovišti, kde má přístup kdokoliv? Poté se Vám bude hodit, když budete mít vůz chráněn alarmem.

Typy

Podle čeho si vybrat autoalarm? Zvažte jakou hodnotu má Váš vůz, jak velké je riziko, že Vám někdo způsobí škodu (ať krádeží auta, vloupáním nebo nabouráním) a podle toho určete kolik chcete investovat. Na trhu jsou níže uvedené typy autoalarmů, seřazeny od nejjednodušších a nejlevnějších.

Jednocestný

Jedná se o zařízení, které se aktivuje ovladačem, který vyšle signál při zamčení vozu k aktivaci alarmu. Stejně tak při odemčení vozu se alarm deaktivuje.

GSM/GPS autoalarm
Jablotron CA 2103
ca. 7 500 CZK
Aktuálni cena

Tento systém by měl při vloupání do vozu jednak spustit sirénu a výstražná světla. Zároveň by vůz po otevření s aktivním alarmem neměl nastartovat.

Pokud je alarm aktivní, tak signalizace se zapne i v případě, že se auto dá do pohybu, což zabraňuje krádeži odtažením vozu. Stejně tak Vás alarm bude varovat v případě otřesu, například kdyby Vám do auta někdo nacouval při parkování.

Dvoucestný

Tento způsob zabezpečení vozu funguje obdobně jako jednocestný alarm s tím rozdílem, že alarm vysílá informace na ovladač, který je většinou vybaven displejem. To přináší výhodu v tom, že když se venku rozhouká alarm, tak nemusíte vybíhat ven nebo k oknu. Stačí se podívat na ovladač, pokud je v klidu, tak Vy můžete být v klidu také, nehouká Vaše auto.

Dvoucestný
Magicar M881A
ca. 2 700 CZK
Aktuálni cena

Pokud má ovladač navíc displej, tak Vám dá alarm vědět, co se děje, jestli byly otevřeny dveře nebo došlo k neoprávněnému uvedení do pohybu.

Nevýhoda tohoto systému je nízký dosah komunikace mezi alarmem a ovladačem. Výrobci většinou uvádí stovky metrů, ale v hustě obydlených místech bude dosah nižší kvůli rušení dalšími signály, které jsou vysílány.

GSM systém

Tyto alarmy fungují podobně jako dvoucestné alarmy popsané výše. Systém a rozsah zabezpečení je stejný, rozdíl je v komunikaci. Ta probíhá pomocí telefonního signálu. Pro alarm tedy potřebujete SIM kartu některého z operátorů, který má ve Vašem bydlišti pokrytí. Díky přítomnosti SIM je alarm schopen Vás varovat na mobilní telefon pomocí SMS zprávy, případně Vám i zavolá.

Jednocestný
SPY13
ca. 1 400 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Určitě si k SIM kartě v autoalarmu nezapomeňte aktivovat roaming, abyste byli chráněni i v zahraničí.

GPS systém

Tento systém posouvá předchozí varianty ještě o krok dál. K tomu, což již bylo popsáno doplňuje sledování vozidla pomocí GPS signálu. Z toho pramení informace o aktuální poloze vozu, kterou můžete dostat buď pomocí souřadnic v SMS zprávě. Moderní variantou je použití aplikace, kterou máte nainstalovanou v chytrém telefonu a díky ní sledujete polohu automobilu na mapě. Tyto aplikace sebou nesou další doplňkové funkce. Například můžou tvořit knihu jízd, kterou lze exportovat do počítače.

Výrobci

Asi nerozšířenějším výrobcem na našem trhu je česká značka Jablotron. Všeobecně vzato je pro volbu autoalarmu nejlepší využít radu ve Vašem servisu, kde Vám alarm nainstalují a správně nastaví.

Jednoduchý
Galermic GCA8105
ca. 800 CZK
Aktuálni cena

Ceny

Ceny alarmů pro automobily nejsou v porovnání s pořizovací cenou auta nijak závratné, pořídíte je za několik tisíc. Finální cenu ovlivní náročnost instalace autoalarmu do Vašeho vozu.

Za jednocestný autoalarm se většinou vyplatí utratit sumu od 1000 do 3000 Kč. Cenu ovlivní například počet klíčů, které budete chtít a kvalita snímačů narušení klidu automobilu.

Za vyšší částky už si pořídíte slušný dvoucestný autoalarm, ty se pohybují odhadem do 6000 Kč. Vliv na cenu mají stejné faktory jako v předchozím případě, plus dosah a kvalita signálu, který alarm komunikuje s ovladačem.

Pokud chcete investovat do zabezpečení obnos větší než 6000 Kč, tak už se pohlídněte po alarmu s GMS systémem, případně i GPS systémem. Tady se ceny dostávají k 10000 Kč. Můžou být i vyšší s ohledem na doplňkové služby k alarmu.

Nomination
GSM/GPS autoalarm
Dvoucestný
Jednocestný
Jednoduchý
Image
Product
Jablotron CA 2103
Magicar M881A
SPY13
Galermic GCA8105
Výrobce
Jablotron
Magicar
STU Alarm
Galermic
Cena ca. 7 500 CZK ca. 2 700 CZK ca. 1 400 CZK ca. 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena