Autoalarm

Zabezpečte svého miláčka na čtyřech kolech.

ca. 7 900 CZK
ca. 2 900 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 600 CZK
ca. 2 500 CZK

Jak vybrat autoalarm?

  • Autoalarm je k dostání v několika typech.
  • U tohoto výrobku je třeba znát přednosti všech typů, rozhodovat se budete i podle pořizovací ceny.
  • Důležitou roli hraje také výrobce.

Typy

Na trhu jsou alarmy v několika typech.

Jednocestný

Jedná se o zařízení, které se aktivuje ovladačem, který vyšle signál při zamčení vozu k aktivaci alarmu. Stejně tak při odemčení vozu se alarm deaktivuje.

GSM/GPS
Autoalarm Jablotron CA 2103

Tento systém by měl při vloupání do vozu jednak spustit sirénu a výstražná světla. Zároveň by vůz po otevření s aktivním alarmem neměl nastartovat.

Pokud je alarm aktivní, tak signalizace se zapne i v případě, že se auto dá do pohybu, což zabraňuje krádeži odtažením vozu. Stejně tak Vás alarm bude varovat v případě otřesu, například kdyby Vám do auta někdo nacouval při parkování.

Dvoucestný

Tento způsob zabezpečení vozu funguje obdobně jako jednocestný alarm s tím rozdílem, že alarm vysílá informace na ovladač, který je většinou vybaven displejem. To přináší výhodu v tom, že když se venku rozhouká alarm, tak nemusíte vybíhat ven nebo k oknu. Stačí se podívat na ovladač, pokud je v klidu, tak Vy můžete být v klidu také, nehouká Vaše auto.

S imobilizérem
Autoalarm Tomahawk TW-9010

Pokud má ovladač navíc displej, tak Vám dá alarm vědět, co se děje, jestli byly otevřeny dveře nebo došlo k neoprávněnému uvedení do pohybu.

Nevýhoda tohoto systému je nízký dosah komunikace mezi alarmem a ovladačem. Výrobci většinou uvádí stovky metrů, ale v hustě obydlených místech bude dosah nižší kvůli rušení dalšími signály, které jsou vysílány.

GSM systém

Tyto alarmy fungují podobně jako dvoucestné alarmy popsané výše. Systém a rozsah zabezpečení je stejný, rozdíl je v komunikaci. Ta probíhá pomocí telefonního signálu. Pro alarm tedy potřebujete SIM kartu některého z operátorů, který má ve Vašem bydlišti pokrytí. Díky přítomnosti SIM je alarm schopen Vás varovat na mobilní telefon pomocí SMS zprávy, případně Vám i zavolá.

Jednocestný
Autoalarm SPY SPY13

Víte, že…?

Určitě si k SIM kartě v autoalarmu nezapomeňte aktivovat roaming, abyste byli chráněni i v zahraničí.

GPS systém

Tento systém posouvá předchozí varianty ještě o krok dál. K tomu, což již bylo popsáno doplňuje sledování vozidla pomocí GPS signálu. Z toho pramení informace o aktuální poloze vozu, kterou můžete dostat buď pomocí souřadnic v SMS zprávě. Moderní variantou je použití aplikace, kterou máte nainstalovanou v chytrém telefonu a díky ní sledujete polohu automobilu na mapě. Tyto aplikace sebou nesou další doplňkové funkce. Například můžou tvořit knihu jízd, kterou lze exportovat do počítače.

Ceny

Ceny alarmů pro automobily nejsou v porovnání s pořizovací cenou auta nijak závratné, pořídíte je za několik tisíc. Finální cenu ovlivní náročnost instalace autoalarmu do Vašeho vozu.

Universální
Dálkové ovládání BENE 102 A

Za jednocestný autoalarm se většinou vyplatí utratit sumu od 1000 do 3000 Kč. Cenu ovlivní například počet klíčů, které budete chtít a kvalita snímačů narušení klidu automobilu.

Za vyšší částky už si pořídíte slušný dvoucestný autoalarm, ty se pohybují odhadem do 6000 Kč. Vliv na cenu mají stejné faktory jako v předchozím případě, plus dosah a kvalita signálu, který alarm komunikuje s ovladačem.

Pokud chcete investovat do zabezpečení obnos větší než 6000 Kč, tak už se pohlídněte po alarmu s GMS systémem, případně i GPS systémem. Tady se ceny dostávají k 10000 Kč. Můžou být i vyšší s ohledem na doplňkové služby k alarmu.

Malý
Flajzar EMA2 GSM Micro Autoalarm s klíčenkou

Otázky a odpovědi

Jak vybrat autoalarm?

Zvažte jakou hodnotu má Váš vůz, jak velké je riziko, že Vám někdo způsobí škodu (ať krádeží auta, vloupáním nebo nabouráním) a podle toho určete kolik chcete investovat. Na trhu jsou níže uvedené typy autoalarmů, seřazeny od nejjednodušších a nejlevnějších.

Jakého výrobce zvolit?

Asi nerozšířenějším výrobcem na našem trhu je česká značka Jablotron. Všeobecně vzato je pro volbu autoalarmu nejlepší využít radu ve Vašem servisu, kde Vám alarm nainstalují a správně nastaví.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
GSM/GPS
S imobilizérem
Jednocestný
Universální
Malý
Image
Product
Autoalarm Jablotron CA 2103
Autoalarm Tomahawk TW-9010
Autoalarm SPY SPY13
Dálkové ovládání BENE 102 A
Flajzar EMA2 GSM Micro Autoalarm s klíčenkou
Výrobce
Jablotron
SPY
Flajzar
Typ
alarm
alarm
alarm
alarm
Cena ca. 7 900 CZK ca. 2 900 CZK ca. 1 400 CZK ca. 600 CZK ca. 2 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena