15 nejlepších bandaletek 2023

Zajistí pohodlné nošení sukní a šatů.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Gabriella vzor 511 Páska na stehna 1 2 Beige
91 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat bandaletky

  • Bandaletky jsou ochranné pásky na stehna, které Vás ochrání před bolestivým odíráním. Jsou spolehlivé a drží sami díky silikonovým páskům.
  • Odírání stehen není problém pouze silnějších žen, proto jsou bandaletky dostupné v mnoha velikostech.
  • Na malé oděrky je možné použít dětský zásyp, tuhý deodorant, ideálně pánský, který je účinnější nebo kamenec. Na velké odřeniny jsou k dostání silikonové kraťasy.

Bandaletky - náš výběr

Bandaletky krajkové

Bandaletky černé

Zobrazit kompletní nabídku bandaletek

Jak vybrat bandaletky

Co jsou bandaletky

Bandaletky jsou elastické pásky v krajkovém nebo hladkém provedení, které díky silikonovým proužkům dokonale přilnou ke stehnům a ochrání je tak před bolestivým odíráním. Fixaci na jednom místě zajišťují dvě řady silikonových pásků.

Při správné velikosti nemají důvod padat, ani se zařezávat. Pásky drží jen samy sebe a jejich úkolem je ochrana stehen před odíráním a bolestí. Nemusí tedy držet nijak pevně, nebudou se do stehna zakusovat ani rolovat.
Díky svému vzhledu pak působí krásně a svůdně. Můžete si tak dovolit dál nosit sukně nebo šaty.

bandaletky
Gabriella vzor 511 Páska na stehna 1 2 Beige

Jak vybrat správnou velikost

Výběr vhodné velikosti je velmi jednoduchý, postačí k tomu krejčovský metr, kterým změříte obvod těsně pod vaším pozadím. Měří se v místě, kde jsou stehna nejširší a kde se tedy stehna odírají nejvíce. Pokud jste na rozhraní velikostí, zvolte menší číslo. Velikost pak můžete vyhledat v tabulce velikostí u jednotlivých výrobků.

Pro orientaci je zde následující tabulka.

Značení Počet centimetrů
A 50 – 55 cm
B 56 – 63 cm
C 64 – 70 cm
D 71 – 77 cm
E 78 – 85 cm
F 86 – 95 cm

Víte, že…?

Proti odírání stehen se osvědčilo použít tuhý deodorant, kterým rovnoměrně potřete vnitřní stranu stehen. Deodorant lze také kombinovat s bandatetkami. Je to navíc nejúčinnější řešení tohoto problému.

bandaletky krajkové
Bandaletky krajkové GABRIELLA béžové

Silikonové kraťasy

Některé z nás mají problémy se silikonovými proužky, které pásky drží na stehnech, pásky nejsou pohodlné, nebo se prostě bojí je vyzkoušet.

V tomto případě vás před odíráním stehen ochrání také protioděrové kraťasy, které jsou k dostání v běžném punčochovém zboží. Hodí se spíše pod delší šaty nebo sukně, vhodné jsou i pod kalhoty nebo běžné kraťasy.

Při výběru správné velikosti je nutné změřit se pouze přes boky a správnou velikost vybrat pomocí tabulky velikostí jednotlivých výrobků.

bandaletky černé
Bandaletky krajkové GABRIELLA černé

Péče

Aby vám tyto pásky dělaly jen radost, je třeba je správně obléci a dobře o ně pečovat. Doporučuje se je nosit tak, aby byl šev buď na boku, nebo pod pozadím. Dejte pozor na to, aby pásky  kryly oděrovou plochu. Může se stát, že je budete muset umístit našikmo tak, aby vzadu seděly pod zadečkem. Když totiž budou dosahovat až na zadeček, hrozí, že se budou rolovat.

Kdykoliv je sundáte, nezapomeňte je narovnat, určitě je nenechávejte srolované. Perte v ruce ve vlažné vodě nebo v pračce v pracím sáčku na jemný program. Nepoužívejte aviváž, která poškozuje elasticitu vláken.

Nechte je volně uschnout. Ani při správné péči ale nevydrží věčně. Pásky jsou jemné, hodně namáhané prádlo a je možné, že dojde k opotřebení před uplynutím dvouleté záruční lhůty. Nejtrvanlivější je varianta Unisex.

bandaletky
Elite bardotky krajkové pásky na stehna proti odření silikonové proužky bílá

Tipy

Při výběru tohoto zboží vás může odradit několik otázek. Zde jsou tipy pro ty nejčastější.

  • Rolování bandaletek – Pokud by se stalo, že se pásky rolují, je možné, že je máte umístěné moc vysoko. Zkuste je na zadní straně stáhnout níž a ujistit se, že jsou opravdu až pod zadečkem. Pásky budou našikmo, ale to ničemu nevadí. Problém je, když se pásky opírají o zadeček. Během několika kroků pak začne rolování dolů.
  • Pocení při letním nošení – je možné, že pod pásky, respektive pod silikonovými pásečky nahoře a dole vám vzniknou asi centimetrové zpocené proužky. Zda se vám na základě toho udělá třeba pupínek, záleží samozřejmě na tom, jak citlivá je vaše kůže. V tomto případě můžete vyzkoušet protioděrové gely, které můžete používat na jakoukoliv část těla. Vypadají jako tuhý deodorant a tak se také používají.
  • Hladké nebo krajkové – Při rozhodování, zda hladké nebo krajkové zhodnoťte, jak citlivou máte pokožku a jakým způsobem chcete pásky nosit. Hladké nám osobně přijdou pohodlnější, krajkové jsou bezesporu krásné. Hladké mají delší trvanlivost a jsou vhodnější na celodenní pobíhání, v krajkových bezpochyby uděláte dojem a rozhodně se v nich budete cítit neskutečně přitažlivě. Nejlepší je pořídit oboje a střídat podle nálady.

Cena

Bandaletky jsou k dostání v mnoha různých barvách, nejvíce jich lze vybrat z klasických barev, jako je bílá, černá a tělová. K dostání je však i vínová, červená, hnědá, zelená a mnoho dalších.

bandaletky krajkové
Bandaletky krajkové GABRIELLA ecru

Cena jednotlivých modelů se pohybuje od 170 – 500 Kč. Protioděrové kraťasy pak od 600 – 1000 Kč. Dražší a kvalitnější výrobky mají značku Bandelettes, Julimex nebo Elite. Jednotlivých značek na trhu je ale velké množství a záleží, kolik chcete investovat.

Otázky a odpovědi

Kdy je nutné používat bandaletky?

Tento výrobek se doporučuje zejména těm, kterým při chůzi vznikají větší odřeniny. Nejmenší oděrky zvládnete s použitím klasického dětského zásypu, oblíbený je i tuhý pánský deodorant. Použít můžete také kamenec, kterým si muži často ošetřují pořezanou tvář po holení. Na větší poranění však již budete muset použít právě bandaletky.

Jaký typ zvolit?

Bandaletky jsou k dostání v mnoha verzích. Jednoduché využijete v běžném životě, v práci i při sportu. Do společnosti můžete vzít luxusní krajkové bandaletky. Ty mohou plnit funkci svůdného doplňku a ochrání Vás stejně dobře jak klasická verze. Na výběr máte i mnoho barevných kombinací.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku bandaletek