Bandaletky

Zajistí pohodlné nošení sukní a šatů.

ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat bandaletky

Odírání stehen trápí mnoho žen, tento problém byl často spojován s hmotností, a proto se o něm příliš nemluvilo. V současné době je ale jasné, že problém odírání stehen trápí i řadu štíhlých žen, nemůže za něj tedy tloušťka ale tvar stehen. Stehna, která jsou blízko u sebe, se mají tendenci odírat.

Co jsou bandaletky

Bandaletky jsou elastické pásky v krajkovém nebo hladkém provedení, které díky silikonovým proužkům dokonale přilnou ke stehnům a ochrání je tak před bolestivým odíráním. Fixaci na jednom místě zajišťují dvě řady silikonových pásků.

Při správné velikosti nemají důvod padat, ani se zařezávat. Pásky drží jen samy sebe a jejich úkolem je ochrana stehen před odíráním a bolestí. Nemusí tedy držet nijak pevně, nebudou se do stehna zakusovat ani rolovat.
Díky svému vzhledu pak působí krásně a svůdně. Můžete si tak dovolit dál nosit sukně nebo šaty.

Pásky
Mitex Bandaski ochranné pásky proti odírání beige
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Jak vybrat správnou velikost

Výběr vhodné velikosti je velmi jednoduchý, postačí k tomu krejčovský metr, kterým změříte obvod těsně pod vaším pozadím. Měří se v místě, kde jsou stehna nejširší a kde se tedy stehna odírají nejvíce. Pokud jste na rozhraní velikostí, zvolte menší číslo. Velikost pak můžete vyhledat v tabulce velikostí u jednotlivých výrobků.

Pro orientaci je zde následující tabulka.

Značení Počet centimetrů
A 50 – 55 cm
B 56 – 63 cm
C 64 – 70 cm
D 71 – 77 cm
E 78 – 85 cm
F 86 – 95 cm

Víte, že…?

Proti odírání stehen se osvědčilo použít tuhý deodorant, kterým rovnoměrně potřete vnitřní stranu stehen. Deodorant lze také kombinovat s bandatetkami. Je to navíc nejúčinnější řešení tohoto problému.

Kalhotky
Julimex stahovací kalhotky Bermudy Comfort natural
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Silikonové kraťasy

Některé z nás mají problémy se silikonovými proužky, které pásky drží na stehnech, pásky nejsou pohodlné, nebo se prostě bojí je vyzkoušet.

V tomto případě vás před odíráním stehen ochrání také protioděrové kraťasy, které jsou k dostání v běžném punčochovém zboží. Hodí se spíše pod delší šaty nebo sukně, vhodné jsou i pod kalhoty nebo běžné kraťasy.

Při výběru správné velikosti je nutné změřit se pouze přes boky a správnou velikost vybrat pomocí tabulky velikostí jednotlivých výrobků.

Krajka
Bandaletky Krajková páska na stehna Gabriella 509, beige hnědá
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Péče

Aby vám tyto pásky dělaly jen radost, je třeba je správně obléci a dobře o ně pečovat. Doporučuje se je nosit tak, aby byl šev buď na boku, nebo pod pozadím. Dejte pozor na to, aby pásky  kryly oděrovou plochu. Může se stát, že je budete muset umístit našikmo tak, aby vzadu seděly pod zadečkem. Když totiž budou dosahovat až na zadeček, hrozí, že se budou rolovat.

Kdykoliv je sundáte, nezapomeňte je narovnat, určitě je nenechávejte srolované. Perte v ruce ve vlažné vodě nebo v pračce v pracím sáčku na jemný program. Nepoužívejte aviváž, která poškozuje elasticitu vláken.

Nechte je volně uschnout. Ani při správné péči ale nevydrží věčně. Pásky jsou jemné, hodně namáhané prádlo a je možné, že dojde k opotřebení před uplynutím dvouleté záruční lhůty. Nejtrvanlivější je varianta Unisex.

Ochrana proti odírání
Mitex Ochranné pásky proti odírání Bandaski černá
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Tipy

Při výběru tohoto zboží vás může odradit několik otázek. Zde jsou tipy pro ty nejčastější.

  • Rolování bandaletek – Pokud by se stalo, že se pásky rolují, je možné, že je máte umístěné moc vysoko. Zkuste je na zadní straně stáhnout níž a ujistit se, že jsou opravdu až pod zadečkem. Pásky budou našikmo, ale to ničemu nevadí. Problém je, když se pásky opírají o zadeček. Během několika kroků pak začne rolování dolů.
  • Pocení při letním nošení – je možné, že pod pásky, respektive pod silikonovými pásečky nahoře a dole vám vzniknou asi centimetrové zpocené proužky. Zda se vám na základě toho udělá třeba pupínek, záleží samozřejmě na tom, jak citlivá je vaše kůže. V tomto případě můžete vyzkoušet protioděrové gely, které můžete používat na jakoukoliv část těla. Vypadají jako tuhý deodorant a tak se také používají.
  • Hladké nebo krajkové – Při rozhodování, zda hladké nebo krajkové zhodnoťte, jak citlivou máte pokožku a jakým způsobem chcete pásky nosit. Hladké nám osobně přijdou pohodlnější, krajkové jsou bezesporu krásné. Hladké mají delší trvanlivost a jsou vhodnější na celodenní pobíhání, v krajkových bezpochyby uděláte dojem a rozhodně se v nich budete cítit neskutečně přitažlivě. Nejlepší je pořídit oboje a střídat podle nálady.

Cena

Bandaletky jsou k dostání v mnoha různých barvách, nejvíce jich lze vybrat z klasických barev, jako je bílá, černá a tělová. K dostání je však i vínová, červená, hnědá, zelená a mnoho dalších.

Cena jednotlivých modelů se pohybuje od 170 – 500 Kč. Protioděrové kraťasy pak od 600 – 1000 Kč. Dražší a kvalitnější výrobky mají značku Bandelettes, Julimex nebo Elite. Jednotlivých značek na trhu je ale velké množství a záleží, kolik chcete investovat.

Jméno
Pásky
Kalhotky
Krajka
Ochrana proti odírání
Image
Produkt
Mitex Bandaski ochranné pásky proti odírání beige
Julimex stahovací kalhotky Bermudy Comfort natural
Bandaletky Krajková páska na stehna Gabriella 509, beige hnědá
Mitex Ochranné pásky proti odírání Bandaski černá
Cena ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena