Vosk na depilaci

Hladká pokožka již nebude jen snem.

ca. 100 CZK
ca. 0 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat vosk na depilaci

Zejména přes léto touží každá žena po dokonale hladké pokožce bez chloupků. Pokud budete používat žiletku, budete mít chloupky za 3 dny zpět. Proto je na čase rozhlédnout se po dlouhodobější formě. Tou může být depilace voskem. Můžete samozřejmě navštívit kosmetický salon, nebo to vyzkoušet doma. Protože pokud by vás depilace bolela, můžete hned přestat, a navíc vyhodíte peníze jen za přípravek, zatímco v salonu si zaplatíte i za službu.

Druhy depilačních vosků

Doba, kdy se depilace vosku prováděla jen za pomoci voskových pásek,je už dávno pryč. Dnes si v drogerii můžete zakoupit hned několik druhů, na které se nyní podíváme, ale lze si vybrat i z mnoha vůní a složení pro váš typ pokožky.

Produkt Popis
Depilační pásky K dostání bývají v různých velikostech. Lze je tedy použít kamkoliv na tělo, kde se chcete zbavit chloupků. Včetně obličeje, zejména na část nacházející se nad horním rtem.
Depilační vosk v plechové nádobě Výhodou depilačního vosku je, že ho můžete použít kamkoliv a v jakémkoliv množství. Oproti ostatním depilačním produktům je tento nejoblíbenější právě díky své univerzálnosti.
Vosk s roll-onem Pokud potřebujte mít depilační vosk v takové formě, abyste ho mohli téměř hned použít bez jakýchkoliv pomůcek, zvolte depilační vosk s roll-onem. Ovšem myslete na to, že i tak budete potřebovat mono ohřívač.
Depilační vosk v tabletách Vosk dodávaný v tabletách je sice náročnější na přípravu, protože si ho před použitím musíte sami nejprve rozehřát, ale za to se lépe skladuje, jelikož má delší trvanlivost.
FILM WAX Nejnovější specialitou na trhu je horký vosk, který se rozpouští při velmi nízkých teplotách a v plechových nádobách. Nejčastěji se používá pro brazilskou depilaci.

Velikost balení

Velikost balení depilačních vosků je různorodá. Bez problémů seženete balení o 100 gramech, 400 ml ale i kilové balení, pokud jste depilaci propadli a je to vaše jediná forma pro odstranění nechtěných chloupků.

Na obličej
Veet voskové pásky s proužkem na obličej pro ciltivou pleť 20 ks
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Některé kosmetické firmy nabízí i wellness balení, které obsahuje přípravky pro péči o tělo před depilací i po depilaci. Navíc k tomu dostanete i speciální svíčku, abyste jste si připadali jak v kosmetických lázních.

Použití depilačního vosku

Ještě než se vrhnete do své první depilace voskem, měli byste si to ideálně vyzkoušet na malém kousku těla, abyste věděli, jak na to bude vaše pokožka reagovat. Pokud bude vše v pořádku, můžete dále postupovat dle návodu níže.

  • Před nanášením depilačního vosku pokožku očistěte tonikem, abyste odstranili drobné nečistoty a přebytečný maz.
  • Poté můžete aplikovat depilační vosk ve velmi tenké vrstvě. Použijte špachtli, v případě, že nemáte vosk v roll-onu.
  • Depilační vosk na těle zasychá velmi rychle. Po zhruba 5 až 6 vteřinách vosk ztuhne a při dotyku, by se vám neměl lepit na prsty.
  • Chytněte krajní část vosku a strhněte ho proti směru růstu chloupků. Proces tak bude rychlejší, čímž si zkrátíte i čas bolesti.
  • Následně můžete pokračovat na další část těla. Ovšem ještě před tím, depilovanou pokožku namažte speciálním podepilačním olejem.
Roll-on
Italwax vosk tělový přírodní medový 100 ml
ca. 0 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Depilace bolí, ovšem můžete ji zmírnit tím, že chloupky necháte narůst až do velikosti zrnka rýže. Pro vás to může být nějakou dobu nepohodlné, ale čím delší chloupek, tím vzniká víc prostoru pro jeho uchycení na vosk.

Nejznámější značky

Řekneme vám na rovinu, že ať si vyberete jakoukoliv značku, bude vás to bolet stejně, hlavně v případě, že máte nízký práh bolesti. Abyste si však dokázali mezi několika značkami vybrat, přinášíme 3 z nich.

  • Italwax: Italská společnost, která dodává profesionální výrobky s důrazem na biokvalitu. Společnost se snaží přinášet na trh stále nové a nové produkty, jenž zaručují bezpečnou a hlavně účinnou depilaci. Jako první na trh přivedli vosk Film wax.
Pro muže
Starpil tělový depilační vosk for Man 110 g
ca. 100 CZK
Aktuálni cena
  • Tasha: Od roku 2000 jsou na světovém trhu depilační produkty o značky Tasha. Jejich mottem je: „Krása je nekonečná. Zvyšuje sebedůvěru a sebevědomí člověka.“
  • Ro.ial: Jedna z prvních firem, která na trh vstoupila s depilačním voskem s roll-on aplikátorem. Nejčastěji v bio kvalitě.

Cena

Jak jsme již uvedli, ať už si koupíte cokoliv, částečně vás to bude bolet vždycky. Jde jen o to, co je pro vás z hlediska aplikace jednodušší, tabletky, roll-on, pásky či klasický vosk.

Náplasti na tělo
Joanna Sensual voskové depilační náplasti na tělo 12 ks
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Cena do 100 Kč

Nejnižší cenovou kategorii zastupují depilační voskové pásky a malé balení depilačního vosku. Pořídit můžete například 100 ks depilačního papíru v rozměrech 7 x 20 cm. Vosk je nejčastěji v 100g balení s několika druhy vůní, např. Aloe vera, med, banán, čokoláda či dokonce i citron.

Cena od 100 Kč do 400 Kč

Při ceně do 400 g bez problémů zakoupíte depilační vosk v plechovce nebo roll-on. Výjimkou není ani kilové balení Film waxu. Počítejte však s tím, že si zrníčka vosku či tabletky budete muset zahřát.

Cena nad 400 Kč

Základní druhy depilačních přípravků pořídíte ve výše uvedených kategoriích. Zde však pořídíte speciální wellness sady s dalšími přípravky pro kompletní péči.

Bio kvalita
Acorelle královský vosk 100 g
ca. 300 CZK
Aktuálni cena
Jméno
Na obličej
Roll-on
Pro muže
Náplasti na tělo
Bio kvalita
Image
Produkt
Veet voskové pásky s proužkem na obličej pro ciltivou pleť 20 ks
Italwax vosk tělový přírodní medový 100 ml
Starpil tělový depilační vosk for Man 110 g
Joanna Sensual voskové depilační náplasti na tělo 12 ks
Acorelle královský vosk 100 g
Značka
Výrobce
Veet
Ital Wax
Starpil
Joanna Laboratorium Kosmetyczn
Acorelle
Hmotnost
0 g
110 g
140 g
100 g
Objem
100 ml
100 ml
Cena ca. 100 CZK ca. 0 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena