15 nejlepších vosků na depilaci 2023

Hladká pokožka již nebude jen snem.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Arcocere depilační vosk roll-on Med 100 ml
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vosk na depilaci

 • Depilačních vosků je více druhů, kromě klasických depilačních pásků jsou dostupné vosky v plechovkách, nebo vosk s roll-onem.
 • Při výběru vosků vás bude zajímat velikost balení.
 • Před samotnou aplikací si pozorně prostudujte příbalový leták.

Vosk na depilaci - náš výběr

Vosky na depilaci Veet

Vosky na depilaci Roial

Zobrazit kompletní nabídku vosků na depilaci

Jak vybrat vosk na depilaci

Druhy depilačních vosků

Doba, kdy se depilace vosku prováděla jen za pomoci voskových pásek,je už dávno pryč. Dnes si v drogerii můžete zakoupit hned několik druhů, na které se nyní podíváme, ale lze si vybrat i z mnoha vůní a složení pro váš typ pokožky.

Produkt Popis
Depilační pásky K dostání bývají v různých velikostech. Lze je tedy použít kamkoliv na tělo, kde se chcete zbavit chloupků. Včetně obličeje, zejména na část nacházející se nad horním rtem.
Depilační vosk v plechové nádobě Výhodou depilačního vosku je, že ho můžete použít kamkoliv a v jakémkoliv množství. Oproti ostatním depilačním produktům je tento nejoblíbenější právě díky své univerzálnosti.
Vosk s roll-onem Pokud potřebujte mít depilační vosk v takové formě, abyste ho mohli téměř hned použít bez jakýchkoliv pomůcek, zvolte depilační vosk s roll-onem. Ovšem myslete na to, že i tak budete potřebovat mono ohřívač.
Depilační vosk v tabletách Vosk dodávaný v tabletách je sice náročnější na přípravu, protože si ho před použitím musíte sami nejprve rozehřát, ale za to se lépe skladuje, jelikož má delší trvanlivost.
FILM WAX Nejnovější specialitou na trhu je horký vosk, který se rozpouští při velmi nízkých teplotách a v plechových nádobách. Nejčastěji se používá pro brazilskou depilaci.

Velikost balení

Velikost balení depilačních vosků je různorodá. Bez problémů seženete balení o 100 gramech, 400 ml ale i kilové balení, pokud jste depilaci propadli a je to vaše jediná forma pro odstranění nechtěných chloupků.

Vosk na depilaci
Arcocere depilační vosk roll-on Med 100 ml

Víte, že…?

Některé kosmetické firmy nabízí i wellness balení, které obsahuje přípravky pro péči o tělo před depilací i po depilaci. Navíc k tomu dostanete i speciální svíčku, abyste jste si připadali jak v kosmetických lázních.

Použití depilačního vosku

Ještě než se vrhnete do své první depilace voskem, měli byste si to ideálně vyzkoušet na malém kousku těla, abyste věděli, jak na to bude vaše pokožka reagovat. Pokud bude vše v pořádku, můžete dále postupovat dle návodu níže.

 • Před nanášením depilačního vosku pokožku očistěte tonikem, abyste odstranili drobné nečistoty a přebytečný maz.
 • Poté můžete aplikovat depilační vosk ve velmi tenké vrstvě. Použijte špachtli, v případě, že nemáte vosk v roll-onu.
 • Depilační vosk na těle zasychá velmi rychle. Po zhruba 5 až 6 vteřinách vosk ztuhne a při dotyku, by se vám neměl lepit na prsty.
 • Chytněte krajní část vosku a strhněte ho proti směru růstu chloupků. Proces tak bude rychlejší, čímž si zkrátíte i čas bolesti.
 • Následně můžete pokračovat na další část těla. Ovšem ještě před tím, depilovanou pokožku namažte speciálním podepilačním olejem.
Vosky na depilaci Veet
Veet voskové pásky pro citlivou pokožku 40 ks

Víte, že…?

Depilace bolí, ovšem můžete ji zmírnit tím, že chloupky necháte narůst až do velikosti zrnka rýže. Pro vás to může být nějakou dobu nepohodlné, ale čím delší chloupek, tím vzniká víc prostoru pro jeho uchycení na vosk.

Nejznámější značky

Řekneme vám na rovinu, že ať si vyberete jakoukoliv značku, bude vás to bolet stejně, hlavně v případě, že máte nízký práh bolesti. Abyste si však dokázali mezi několika značkami vybrat, přinášíme 3 z nich.

 • Italwax: Italská společnost, která dodává profesionální výrobky s důrazem na biokvalitu. Společnost se snaží přinášet na trh stále nové a nové produkty, jenž zaručují bezpečnou a hlavně účinnou depilaci. Jako první na trh přivedli vosk Film wax.
Vosky na depilaci Roial
Roial Depilační vosk přírodní s malou hlavicí na obličej 100 ml | Přípravky na depilaci - Depilační vosky
 • Tasha: Od roku 2000 jsou na světovém trhu depilační produkty o značky Tasha. Jejich mottem je: „Krása je nekonečná. Zvyšuje sebedůvěru a sebevědomí člověka.“
 • Ro.ial: Jedna z prvních firem, která na trh vstoupila s depilačním voskem s roll-on aplikátorem. Nejčastěji v bio kvalitě.

Cena

Jak jsme již uvedli, ať už si koupíte cokoliv, částečně vás to bude bolet vždycky. Jde jen o to, co je pro vás z hlediska aplikace jednodušší, tabletky, roll-on, pásky či klasický vosk.

Vosk na depilaci
Arcocere depilační vosk na obličej Classic 100 ml

Cena do 100 Kč

Nejnižší cenovou kategorii zastupují depilační voskové pásky a malé balení depilačního vosku. Pořídit můžete například 100 ks depilačního papíru v rozměrech 7 x 20 cm. Vosk je nejčastěji v 100g balení s několika druhy vůní, např. Aloe vera, med, banán, čokoláda či dokonce i citron.

Cena od 100 Kč do 400 Kč

Při ceně do 400 g bez problémů zakoupíte depilační vosk v plechovce nebo roll-on. Výjimkou není ani kilové balení Film waxu. Počítejte však s tím, že si zrníčka vosku či tabletky budete muset zahřát.

Cena nad 400 Kč

Základní druhy depilačních přípravků pořídíte ve výše uvedených kategoriích. Zde však pořídíte speciální wellness sady s dalšími přípravky pro kompletní péči.

Vosky na depilaci Veet
Veet Easy Wax vosková náplň pro všechny druhy pokožky 50 ml

Otázky a odpovědi

Jaký depilační vosk je nejlepší?

Každý vosk má své pro a proti. V současné době se často mluví o bezbolestném vosku Waxx. Ani zde však nejsou reakce nijak příznivé a velké množství těch, kdo vosk vyzkoušely, ho spíše nedoporučují. Aplikace je dle zkušeností bolestivá a některá místa jako nohy nebo podpaží vosk prakticky neošetří. Příznivě však tato značky vyšla při depilaci obličeje nebo rukou.

Jaké vosky lze koupit?

Koupit můžete horký, teplý nebo studený vosk. Horký vosk je nutné před aplikací ohřát ve speciální nádobě nebo vodní lázni. Tyto vosky jsou prodávány jako bezbolestné. Teplý vosk se nanáší bez předešlého nahřátí, proces je bolestivější a účinnost nižší. Studený vosk se ohřívá třením rukou a je vhodný pro velmi odolnou pokožku.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku vosků na depilaci