Nejlepší poporodní pásy 2024 a jak vybrat

Ve formě za kratší dobu pomocí pásu.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
BabyOno poporodní stahovací pás
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat poporodní pás

 • Poporodní pás je praktická pomůcka, která vám pomůže se zavinováním dělohy, formováním postavy a zbavit vás může i případných bolestí zad
 • Použít ho můžete i po porodu císařským řezem nebo v případě, že řešíte diastázu
 • Poporodní pásy se vyrábí v několika velikostech od XS – XL, které se mohou měnit v závislosti na výrobcích, vždy se tedy řiďte velikostí udávanou v cm
 • Vyzkoušet můžete také Bengkung metodu

Poporodní pás - náš výběr

BabyOno poporodní stahovací pás
přečíst recenzi
Značka: NEW BABY
Barva: bílá
Druh prádla: pásy
Materiál: 49% polyester 23% polyamid 28% latex
Zobrazit více
Poporodní stahovací pás BabyOno je vhodný pro ženy po přirozených porodech i císařských řezech. Umožňuje zpevnění roztaženého povrchu břicha a chrání dolní část břicha po císařském řezu. Nabízí se v různých velikostech s obvodem břicha od méně než 80 cm až do 140 cm.
Zobrazit méně
Proskin speciální stahovací poporodní pás push up černá
přečíst recenzi
Značka: Be MaaMaa
Barva: černá
Druh prádla: pásy
Efekt: push-up efekt
Zobrazit více
Proskin speciální stahovací poporodní pás Push-up je navržen pro formování postavy po těhotenství a podporu redukce strií. Materiál obsahuje 92% micropoliester, 8% elastan, léčivé extrakty z gingo biloba a gotu kola. Pas vykazuje elastické a stahovací vlastnosti a je vhodný pro kojící matky, nikoliv pro těhotné ženy.
Zobrazit méně
Poporodní stahovací pás černý
Barva: černá
Materiál: 46 % polyamid 40 % polyester 14 % elastan
Zobrazit více
Poporodní pás je navržen pro ženy, které chtějí podpořit své tělo po porodu. Tento pás pomáhá stabilizovat pánevní oblast, snižuje bolest a napomáhá rychlejšímu hojení. Jeho materiál je lehký a dýchající, což zajišťuje pohodlí při nošení. Důležitým aspektem je také jeho snadná údržba.
Zobrazit méně
New Baby Poporodní stahovací pás bílá
Značka: NEW BABY
Barva: bílá
Zobrazit více
Poporodní stahovací pás New Baby je navržen pro použití po přirozených či operačních porodech. Podporuje zpevnění břišních stěn a zmírňuje bolest po operaci. Materiál obsahuje 49% polyester, 28% latex a 23% polyamid. Rozměr S má obvod 80-90 cm (měřeno po porodu) a výšku 24 cm. Balení zahrnuje návod na cvičení.
Zobrazit méně

Poporodní pásy Baby Ono

BabyOno poporodní stahovací pás
přečíst recenzi
Značka: NEW BABY
Barva: bílá
Druh prádla: pásy
Materiál: 49% polyester 23% polyamid 28% latex
Zobrazit více
Poporodní stahovací pás BabyOno je vhodný pro ženy po přirozených porodech i císařských řezech. Umožňuje zpevnění roztaženého povrchu břicha a chrání dolní část břicha po císařském řezu. Nabízí se v různých velikostech s obvodem břicha od méně než 80 cm až do 140 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Poporodní pás

Jak vybrat poporodní pás

Kdy použít

Stahovací prádlo a pás nejsou pouze estetickou pomůckou, pomohou vám se zavinováním dělohy, stahují vytahanou kůži do původního stavu a v neposlední řadě mohou pomoci od bolesti zad. Pás pomáhá zpevňovat nadměrně roztažený povrch břicha a snižuje riziko vzniku kýly.

Stahovací pás lze použít již v porodnici a lze ho nosit celý den nebo pouze několik hodin. Vše záleží pouze na vás, je ale vhodné tyto pomůcky používat tak, aby vám to bylo příjemné.

Císařský řez

Stahovací prádlo lze nosit i po císařském řezu. Zde záleží především na tom, jak se žena po tomto zákroku cítí a co na svém těle snese.

Poporodní pás
BabyOno poporodní stahovací pás

Můžete preferovat kalhotky, které drží jizvu na místě a v klidu. Pás může být výhodnější pro ty, které mají raději jizvu odkrytou, protože začíná až nad jizvou a vůbec se jí nedotýká.

Kalhotky nebo pás

Typ produktuPopis
Poporodní kalhotkyVýhodou stahovacích kalhotek je to, že sedí na svém místě, nikam se neposunují ani nerolují. Jsou vhodnější, pokud chcete mít bříško stažené celý den. Nedoporučují se ženám, které jsou po nástřihu hráze, sešitá rána potřebuje větrat a málo prodyšné kalhotky by mohly komplikovat rychlé hojení.
Poporodní pásJe vhodnější, pokud chcete mít stažené břicho pouze několik hodin. Jeho výhodou je zejména to, že ho můžete kdykoliv pohodlně sundat a znovu natáhnout. Pás lze nosit běžně pod oblečením a tím, že sahá od boků až po prsa, vám zformuje postavu. Poporodní pás je vhodné nosit také v případě, kdy trpíte rozestupem břišních svalů tzv. diastázou.

Víte, že…?

Diastáza je rozestup přímých břišních svalů, kdy se v důsledku vnitřního tlaku během těhotenství levá a pravá strana svalu oddělí. Tím se vytvoří mezera, která se obvykle táhne od hrudní kosti až k pupíku. Oslabené vazivo nedokáže udržet vnitřní orgány a ty se vzniklou mezerou vydouvají, To způsobuje povislé břicho.

Žena se stahovacím pásem

Poporodní pás může pomoci každé mamince, iStock / Med-Ved

Správná velikost

Poporodní pás lze koupit v několika velikostech. Pro správné určení rozměru si změřte břicho a vyberte pás o správné velikosti:

 • Vel. XS – obvod břicha pod 80 cm
 • Vel. S – obvod břicha 80 – 90 cm
 • Vel. M obvod břicha 91 – 100 cm
 • Vel. L obvod břicha 101 – 110 cm
 • Vel. XL obvod břicha 111 – 120 cm
 • Vel. XXL obvod břicha 121 – 140 cm
Poporodní pás
Proskin speciální stahovací poporodní pás push up černá

Velikost poporodních pásů se může měnit. Mnoho výrobců má svoje vlastní velikosti pásů. Proto věnujte pozornost jednotlivým výrobkům.

Žena s poporodním pásem

Poporodní pás koupíte v každé velikosti, iStock / ml-photo

Značka a cena

Mezi známé výrobce poporodních pásů patří BabyOno. Cena těchto výrobků se pohybuje kolem 500 ,- a pásy jsou dodávány ve velikostech XS – XXL. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají dobrou tvarovou stálost.

 • Pro ženy po císařském řezu je k dostání profilovaný stahovací pás BabyOno. Pás jednoduše natáhnete spodem do výšky břicha a pasu. Nemusíte se tedy bát toho, že by se rozepínal nebo vytvářel nevzhlednou siluetu pod oblečením.
 • Farlin je poporodní pás, který je opatřen suchým zipem. Cena těchto výrobků se pohybuje v rozmezí od 500 – 800 Kč. Pás je dodáván ve třech velikostech. Velikost S má rozměr 91 x 22 cm, velikost M 107 x 23 cm a velikost L pak rozměr 117 x 24 cm.
 • PROSKIN Push-up je pás, který při nošení uvolňuje léčivé extrakty, které se přirozeně vmasírují do těla. To výrazně zvyšuje vliv extraktů na kůži a působí blahodárně na strie a celulitidu. Po několika vypráních dojde k vyprchání těchto extraktů, pás ale bude dobře sloužit dále. Pásy jsou dodávány v různých velikostech a cena se pohybuje od 350 – 500 Kč.
 • Na trhu je k dostání více značek různých stahovacích pásů, vybírejte ale spíše prověřené značky, u kterých máte jistotu, že budou držet správný tvar po dlouhou dobu a jejich nošení bude pohodlné. Co se týká designu, většina dostupných pásů je v bílé barvě, setkat se ale můžete i s barvou černou, červenou a tělovou.

Bengkung

Bengkung je zavinování břicha, které je praktikováno mnoha kulturami po celém světě. Jedná se o praxi svazování břicha dlouhým kusem látky v poporodním období. Toto zavinování zajišťuje podporu v břišní oblasti a v oblasti pánevního dna.

Poporodní pás
Poporodní stahovací pás černý

Zavinování břicha pomocí tohoto šátku by mělo být zahájeno co nejdříve po porodu. Doporučuje se začít asi 5 den a pokračovat nejméně 40 dní.

Pokud jste po císařském řezu, je doporučené s touto metodou počkat nejméně 6 – 10 týdnů, než se jizva a břicho zahojí.

Při vázání Bengkungu se používá dlouhý a pevný pruh látky asi 15 metrů dlouhý. Ten se speciálně ovine kolem břicha od boků po hrudník. Tento způsob vázání má mnoho výhod a naučit se ho můžete na speciálních kurzech.

Otázky a odpovědi

Jaký je nejlepší poporodní pás?

Na trhu je v současnosti velké množství podpůrných poporodních pásů. Vybrat jeden model, který by bylo možné označit za ten nejlepší je prakticky nemožné. Při výběru tak pročtěte uživatelské recenze, které vám hodně napoví. Mezi oblíbené značky nicméně patří New Baby, Baby Ono nebo Farlin.

Má nošení poporodního pásu nějaká rizika?

Také u tohoto výrobku platí ono známé všeho s mírou. Ačkoliv má poporodní pás řadu pozitiv, neměly byste ho stavět na místo klasického cvičení. Jestliže přenecháte formování postavy výhradně na poporodním pásu, dojde spíše ke zlenivění břišních svalů, mohou se objevit potíže s dýcháním. Zmíněná je také možnost posunutí některým stlačovaných orgánů nebo pás může v některých případech způsobit potíže s inkontinencí. Proto tuto pomůcku není vhodné používat po celý den a zapomenout byste určitě neměla ani na různá vhodná cvičení.
Zobrazit kompletní nabídku Poporodní pás