Poporodní pás

Ve formě za kratší dobu pomocí pásu.

ca. 400 CZK
ca. 400 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat poporodní pás

Jestliže jste čerstvě po porodu nebo očekáváte potomka každým dnem, zajímáte se pravděpodobně o to, jak se co nejrychleji dostat zpátky do formy. Nejedná se pouze o shazování přebytečných kilogramů, ale také o vaše břicho. S formováním břicha vám může pomoci stahovací prádlo nebo poporodní stahovací pás. Poporodní pás není nezbytný pro všechny ženy po porodu, pomůže zejména tam, kde se břicho po porodu zatahuje pomalu.

Kdy použít

Stahovací prádlo a pás nejsou pouze estetickou pomůckou, pomohou vám se zavinováním dělohy, stahují vytahanou kůži do původního stavu a v neposlední řadě mohou pomoci od bolesti zad. Pás pomáhá zpevňovat nadměrně roztažený povrch břicha a snižuje riziko vzniku kýly.

Stahovací poporodní pás lze použít již v porodnici a lze ho nosit celý den nebo pouze několik hodin. Vše záleží pouze na vás, je ale vhodné tyto pomůcky používat tak, aby vám to bylo příjemné.

Poporodní stahovací pás bílý
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Císařský řez

Stahovací prádlo lze nosit i po císařském řezu. Zde záleží především na tom, jak se žena po tomto zákroku cítí a co na svém těle snese.

Můžete preferovat kalhotky, které drží jizvu na místě a v klidu. Pás může být výhodnější pro ty, které mají raději jizvu odkrytou, protože začíná až nad jizvou a vůbec se jí nedotýká.

Kalhotky nebo pás

Typ produktu Popis
Poporodní kalhotky Výhodou stahovacích kalhotek je to, že sedí na svém místě, nikam se neposunují ani nerolují. Jsou vhodnější, pokud chcete mít bříško stažené celý den. Nedoporučují se ženám, které jsou po nástřihu hráze, sešitá rána potřebuje větrat a málo prodyšné kalhotky by mohly komplikovat rychlé hojení.
Poporodní pás Je vhodnější, pokud chcete mít stažené břicho pouze několik hodin. Jeho výhodou je zejména to, že ho můžete kdykoliv pohodlně sundat a znovu natáhnout. Pás lze nosit běžně pod oblečením a tím, že sahá od boků až po prsa, vám zformuje postavu. Poporodní pás je vhodné nosit také v případě, kdy trpíte rozestupem břišních svalů tzv. diastázou.

Víte, že…?

Diastáza je rozestup přímých břišních svalů, kdy se v důsledku vnitřního tlaku během těhotenství levá a pravá strana svalu oddělí. Tím se vytvoří mezera, která se obvykle táhne od hrudní kosti až k pupíku. Oslabené vazivo nedokáže udržet vnitřní orgány a ty se vzniklou mezerou vydouvají, To způsobuje povislé břicho.

Eurocomfort DrySkin Poporodní pás
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Správná velikost

Poporodní pás lze koupit v několika velikostech. Pro správné určení rozměru si změřte břicho a vyberte pás o správné velikosti:

  • Vel. XS – obvod břicha pod 80 cm
  • Vel. S – obvod břicha 80 – 90 cm
  • Vel. M obvod břicha 91 – 100 cm
  • Vel. L obvod břicha 101 – 110 cm
  • Vel. XL obvod břicha 111 – 120 cm
  • Vel. XXL obvod břicha 121 – 140 cm

Velikost poporodních pásů se může měnit. Mnoho výrobců má svoje vlastní velikosti pásů. Proto věnujte pozornost jednotlivým výrobkům.

Poporodní pás
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Značka a cena

Mezi známé výrobce poporodních pásů patří BabyOno. Cena těchto výrobků se pohybuje kolem 500 ,- a pásy jsou dodávány ve velikostech XS – XXL. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají dobrou tvarovou stálost.

Pro ženy po císařském řezu je k dostání profilovaný stahovací pás BabyOno. Pás jednoduše natáhnete spodem do výšky břicha a pasu. Nemusíte se tedy bát toho, že by se rozepínal nebo vytvářel nevzhlednou siluetu pod oblečením.

Farlin je poporodní pás, který je opatřen suchým zipem. Cena těchto výrobků se pohybuje v rozmezí od 500 – 800 Kč. Pás je dodáván ve třech velikostech. Velikost S má rozměr 91 x 22 cm, velikost M 107 x 23 cm a velikost L pak rozměr 117 x 24 cm.

New Baby Poporodní stahovací pás – M
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

PROSKIN Push-up je pás, který při nošení uvolňuje léčivé extrakty, které se přirozeně vmasírují do těla. To výrazně zvyšuje vliv extraktů na kůži a působí blahodárně na strie a celulitidu. Po několika vypráních dojde k vyprchání těchto extraktů, pás ale bude dobře sloužit dále. Pásy jsou dodávány v různých velikostech a cena se pohybuje od 350 – 500 Kč.

Na trhu je k dostání více značek různých stahovacích pásů, vybírejte ale spíše prověřené značky, u kterých máte jistotu, že budou držet správný tvar po dlouhou dobu a jejich nošení bude pohodlné. Co se týká designu, většina dostupných pásů je v bílé barvě, setkat se ale můžete i s barvou černou, červenou a tělovou.

Bengkung

Bengkung je zavinování břicha, které je praktikováno mnoha kulturami po celém světě. Jedná se o praxi svazování břicha dlouhým kusem látky v poporodním období. Toto zavinování zajišťuje podporu v břišní oblasti a v oblasti pánevního dna.

Be MaaMaa Speciální stahovací poporodní pás, vel. L – PROSKIN Push-up – černý
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Zavinování břicha pomocí tohoto šátku by mělo být zahájeno co nejdříve po porodu. Doporučuje se začít asi 5 den a pokračovat nejméně 40 dní.

Pokud jste po císařském řezu, je doporučené s touto metodou počkat nejméně 6 – 10 týdnů, než se jizva a břicho zahojí.

Při vázání Bengkungu se používá dlouhý a pevný pruh látky asi 15 metrů dlouhý. Ten se speciálně ovine kolem břicha od boků po hrudník. Tento způsob vázání má mnoho výhod a naučit se ho můžete na speciálních kurzech.