Elektrický pilník na paty

Do sandálek i žabek s krásnými chodidly.

ca. 800 CZK
ca. 100 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 300 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat elektrický pilník na paty

  •  Elektronický pilník Vás zbaví suché a popraskané kůže na patách. Díky němu budou Vaše chodidla hladké a zdravá.
  • Elektrický pilník na paty je možné pohánět třemi možnými tradičními způsoby.
  • Většina elektrických pilníků na paty disponuje jednou rychlostí. Ale pokud se podíváte na kvalitnější produkty, můžete si vybrat takový typ, který disponuje dvěma rychlostmi.
  • Pro váš větší komfort doporučujeme zakoupit elektrický pilník, který dokáže měnit směr rotace.

Způsob napájení

Elektrický pilník na paty je možné pohánět třemi možnými tradičními způsoby. Prvním z nich je síťový provoz, druhým způsobem lze získat energii z tužkových baterií typu AA nebo AAA a posledním typem je akumulátorový provoz. Níže se podíváme na výhody a nevýhody jednotlivých typů.

  Výhody Nevýhody
Síťové napájení Vždy stejný výkon Potřeba elektrické zásuvky
    Kabel může překážet
Bateriové napájení Bezkabelový provoz Kolísavý výkon
  Není potřeba síťového připojení Častá výměna baterií
Akumulátorový provoz Po celou dobu stejný výkon Krátká doba provozu
  Není potřeba síťového připojení Delší doba nabíjení

Víte, že…?

U elektrického pilníku se síťovým napájením dejte přednost takovému, u kterého je kabel zakroucený. Jelikož se více přizpůsobí vašim potřebám a nebude mít tendenci se lámat, jako v případě rovného kabelu.

Na mokro
Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Rychlost

Většina elektrických pilníků na paty disponuje jednou rychlostí. Ale pokud se podíváte na kvalitnější produkty, můžete si vybrat takový typ, který disponuje dvěma rychlostmi. Díky nim se dokáže jednoduše přizpůsobit stavu vašich pat. Protože příliš vysoká rychlost na méně poničené paty je zbytečná.

Válečky a nástavce

Stejně jako si můžete zvolit ze dvou rychlostních stupňů, tak je dobré kombinovat i více typů válečků, respektive jejich hrubosti. Proto nezapomeňte při výběru zohlednit také počet nástavců, které je možné s daným elektrickým pilníkem na paty kombinovat.

Kvalitní rotační válce obsahují malé kousky diamantů. Bývají hodně hrubé, tudíž stačí pouze jejich 1% přítomnost. Výhodou je, že náhradní válce seženete prakticky kdekoliv, aniž byste museli navštívit e-shop, což oceníte zejména v případě rychlého zásahu.

Dostupná kvalita
Eta Rollo 1348

Používání elektrického pilníku

Pokud jste dodnes zvyklí brousit si paty „na sucho“ můžete si koupit každý elektrický pilník. Ovšem jestliže preferujete údržbu vašich pat např. ve vaně či ve sprše, věnujte pozornost takovým typům, které jsou vhodné na úpravu mokré pokožky.

Víte, že…?

U elektrického pilníku na paty se nemusíte omezovat jen na tuto část těla, zejména pokud dáte přednost přístroji, ke kterému můžete připojit i jiné nástavce. Potom ho lze využít i na úpravu nehtů či jiných nedostatků, jako jsou například nevzhledná kuří oka.

Změna směru

Pro váš větší komfort doporučujeme zakoupit elektrický pilník, který dokáže měnit směr rotace. Možná vám to teď přijde zbytečně, nicméně při dlouhodobějším používání to oceníte. Protože vždycky budete upravovat obě nohy a ne jen jednu.

Profi sada
Beurer MP 100

Údržba

Svou roli při výběru hraje i jednoduchá možnost údržby. To nejjednodušší je jednotlivé hlavice včetně kotouče snadno vyjmout a opláchnout pod tekoucí vodou. Jenže omývat můžete pouze vodotěsný model elektrického pilníku na paty, zatímco u modelů, které jsou určené pouze na suchou pedikúru, musíte použít pro vyčistění kartáček.

Ergonomická konstrukce

Pokud jste do dnešního dne nedrželi elektrický pilník na paty v ruce, neměli byste s jeho výběrem pospíchat. Sami si vyzkoušejte, co je pro vás nejlepší, zda vám více vyhovuje brusný nástavec na horní straně, nebo na jeho boční straně.

Ale umístění brusného kotouče není jediným faktorem. Dále je to i váha samotného přístroje. Mnohdy bývají lehčí síťové modely na rozdíl od těch bateriových. Nejlehčí z nich mohou vážit dokonce i pouhých 180 gramů.

Akumulátorový
Philips BCR430/00

Nejznámější značky

Pomyslnou tečkou na závěr je značka elektrického pilníku na paty. Na trhu jich najdete nepřeberné množství, proto abyste se mezi nimi neztratili a vybrali si produkty, které jsou již prověřené, zaměřte se produkty od značek Sencor, Scholl či Beurer.

Cena

Jak jste si již během čtení řádků výše mohli všimnout, cenu ovlivní několik faktorů. Ale pozor, nízká pořizovací cena není žádná výhra. Do budoucna se vám totiž může provoz elektrického pilníku na paty prodražit a to zejména vysokou cenou za příslušenství. Proto se ještě před koupí vámi vybraného modelu podívejte právě na jeho cenu.

Cena do 200 Kč

Ano, i za takovou cenu můžete pořídit elektrický pilník na paty. Nečekejte však žádnou extra kvalitu. Spíše to bude jen takové lechtání, než aby to splnilo svůj účel, protože si poradí hlavně s drobnými částmi suché kůže, zatímco s většími kusy bohužel ne.

S diamanty
Rowenta MP4010F0

Cena od 200 Kč do 500 Kč

Zlatá střední cesta nabízí kvalitní produkty, s kterými budete jistě spokojení. Můžete si vybrat i z modelů, jenž disponují dvěma rychlostními stupni a několika různými nástavci, které můžete bez problémů použít i na horní končetiny. Pořídit můžete síťový typ či pilník na tužkové baterie.

Cena nad 500 Kč

Nyní přichází na řadu elektrické pilníky na paty se zabudovaným akumulátorem. V závislosti na jejich ceně se odvíjí i doba provozu. Dražší modely rovněž bývají vybaveny obousměrným provozem a zvládnou obrousit suchou i mokrou pokožku a bývají tedy vodotěsné.

Otázky a odpovědi

Kdy použít pilník na paty?

S blížícím se létem máme tendenci odhazovat pevné boty a vyndat pantofle, žabky či sandále. Jenže paty jsou po zimě suché, popraskané, a ještě by určitě potřebovaly nějaký čas na regeneraci, aby v otevřených botách vypadaly dobře. Zapomeňte na předražené krémy, vystačíte si s elektronickým pilníkem na paty, který se postará, aby byly hladké a zdravé.

Jak vybrat pilník na paty?

U pilníku si musíte zvolit způsob napájení a důležitou roli hrají i nástavce. Poté již budete pilník vybírat podle svých potřeb a vzhledu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Na mokro
Dostupná kvalita
Profi sada
Akumulátorový
S diamanty
Na baterie
Image
Produkt
Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
Eta Rollo 1348
Beurer MP 100
Philips BCR430/00
Rowenta MP4010F0
Sencor SPE 4110BL
Výrobce
Scholl
Eta
Beurer
Philips
Rowenta
Sencor
Počet nástavců
1
10
2
Počet rychlostí
2
2
1
Cena ca. 800 CZK ca. 100 CZK ca. 2 200 CZK ca. 1 400 CZK ca. 300 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.