Bezdrátový videotelefon

Zvonek i kamera v jednom.

ca. 3 500 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 4 700 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 7 100 CZK

Jak vybrat bezdrátový videotelefon

 • Bezdrátový videotelefon slouží k tomu, abyste měli dokonalý přehled o tom, co se děje u vašich dveří nebo brány. Má funkci klasického zvonku, bezpečnostní kamery a otevírání dveří na dálku.
 • Jak je z názvu patrné, bezdrátový videotelefon nemusíte zapojovat do sítě, napájení probíhá přes baterie.
 • Displej videotelefonu bývá v rozmezí 5 – 7 palců, u levnějších variant je hodnota 4,3 palců.
 • Kvalitním materiálem pro výrobu tohoto přístroje je hliník či nerezová ocel.
 • K dispozici jsou vám další funkce navíc, díky kterým budete s používáním bezdrátového videotelefonu naprosto spokojeni.
 • Hodnota, za kterou pořídíte tento přístroj, se pohybuje v rozmezí 2 000 – 10 000 Kč.

Displej

Velká většina bezdrátových videotelefonů má 5 – 7 palcový displej. Pokud zvolíte levnější variantu, můžete se setkat s 4,3 palcovými verzemi. Displej je především dotykový, můžeme říci, že vypadá jako tablet. Na některých ale můžeme nalézt i klasická tlačítka, kterými můžete dveře otevřít nebo spustit audio hovor.

Rozlišení kamery

Často se stává, že se lidé spoléhají na to, že displej ve videotelefonu není velký, takže kvalita obrazu není zas tak důležitá. Opak je pravdou. Rozhodující rozlišení kamery je uváděno v pixelech nebo megapixelech, což může být matoucí. Důležité pro vás je umět se orientovat podle následujících parametrů, které jsou zde posuzovány vzhledem k 5 – 7 palcovému displeji.

360 Video Doorbell X3
Doorbell X3 AR3XAC00 Černá 360 Video
 • 720 p je ekvivalentem k 0,9 Mpx – více než dostačující rozlišení
 • 480 p nebo 0,3 Mpx – hraniční rozlišení
 • 240 p/0,07 Mpx – nedostatečné rozlišení

Úhel kamery

Měli byste dbát na to, aby kamera snímala co největší prostor ve všech směrech.

 • Kamera se 180 ° úhlem by byla skvělou volbou, ale najdeme je u dražších modelů.
 • Naprosto dostačující bude i 70 – 90 ° úhel vertikálně i horizontálně.
 • Vyrábějí se i kamery se 45 – 50 °, ty jsou ale průměrné až podprůměrné.
Dobíjecí baterie 5200 mAh
iGET HOME Doorbell DS1 White

Materiál

Jestliže chcete, aby byl vás videotelefon z kvalitního materiálu, měli byste zvolit hliník nebo jinou nerezovou ocel. Levné videotelefony bývají vyrobeny z obyčejného plastu. To ale není nejšťastnější volba, protože tento materiál nedokáže odolávat vlivům počasí ani mechanickému poškození.

Víte, že…?

Design vašeho videotelefonu byste neměli stavět na první místo. To by mělo vždycky patřit funkčnosti a kvalitě. Často se totiž stává, že modely, které nevypadají nejlákavěji, mohou svými vlastnostmi ve velké míře převyšovat ty, které vám na první pohled padnou do oka.

Napájení a propojení

Bezdrátové videotelefony jsou napájeny přes baterie, které musíte dobíjet nebo vyměňovat. Bezdrátové videotelefony se propojují přes wifi k mobilní aplikaci. Díky tomuto propojení můžete obraz z kamery sledovat přímo z mobilu, tabletu nebo notebooku, a to kdekoliv. Některé aplikace vám umožní také dálkový hovor nebo i odemčení dveří.

Rozlišení 960 x 1280
Google Nest Doorbell Linen GA03013-US

Víte, že…?

Mezi velkou nevýhodu bezdrátových videotelefonů patří takřka nulové zabezpečení. Zařízení je totiž většinou na vchodových dveřích nebo bráně připevněno pouze prostřednictvím několika šroubů, takže jeho odcizení není vůbec vyloučeno.

Další funkce

Bezdrátový videotelefon může disponovat dalšími funkcemi, které určitě oceníte. Tyto funkce najdete v následující tabulce.

Funkce Popis
Infračervené noční vidění Díky němu na své návštěvníky dobře uvidíte i v noci
Zvýšená odolnost Ochrání videotelefon vůči dešti i větru
Detekce pokusu o deaktivaci Tato funkce vás upozorní, když se někdo váš přístroj pokusí rozebrat

Výrobci a ceny

Při výběru bezdrátového videotelefonu dbejte také na kvalitního a osvědčeného výrobce. Pro inspiraci můžeme uvést například značku Techmaxx, Thomson nebo například Sygonix.
Cena za bezdrátový videotelefon se pohybuje v rozmezí 2 000 – 10 000 Kč. Záleží především na tom, jakého zvolíte výrobce a také jakými funkcemi bude přístroj disponovat. Dále hraje roli také výrobní materiál.

Úhel záběru 170°
iGET HOME Doorbell DS1 Black

Otázky a odpovědi

Jaký design může mít bezdrátový videotelefon?

Můžete se setkat s modely, které jsou kovové a masivnější nebo naopak s kousky, které jsou elegantní a ne tak výrazné. Celkový design je sice důležitý, ale záleží také na použitém materiálu, což souvisí s případným poškozením a ochranou proti nečistotám, vodě apod.

Můžeme namontovat videotelefon i do bytového domu?

Ano, a to bez problémů. Pokud se ale rozhodnete pro instalaci do bytového domu, musíte sáhnout po modelu s klávesnicí, na které můžete naťukat číslo konkrétního bytu. Nezbytná je také dohoda mez všemi obyvateli.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
360 Video Doorbell X3
Dobíjecí baterie 5200 mAh
Rozlišení 960 x 1280
Úhel záběru 170°
Snadná instalace
Image
Produkt
Doorbell X3 AR3XAC00 Černá 360 Video
iGET HOME Doorbell DS1 White
Google Nest Doorbell Linen GA03013-US
iGET HOME Doorbell DS1 Black
Netatmo Doorbell NA-NDB-PRO
Výrobce
iGet
iGet
Netatmo
S nočním viděním
WiFi
Cena ca. 3 500 CZK ca. 1 600 CZK ca. 4 700 CZK ca. 1 600 CZK ca. 7 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.