Nejlepší bezdrátové videotelefony 2024 a jak vybrat

Zvonek i kamera v jednom.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Evolveo Ringo DB2
45 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat bezdrátový videotelefon

 • Bezdrátový videotelefon slouží k tomu, abyste měli dokonalý přehled o tom, co se děje u vašich dveří nebo brány. Má funkci klasického zvonku, bezpečnostní kamery a otevírání dveří na dálku.
 • Jak je z názvu patrné, bezdrátový videotelefon nemusíte zapojovat do sítě, napájení probíhá přes baterie.
 • Displej videotelefonu bývá v rozmezí 5 – 7 palců, u levnějších variant je hodnota 4,3 palců.
 • Kvalitním materiálem pro výrobu tohoto přístroje je hliník či nerezová ocel.
 • K dispozici jsou vám další funkce navíc, díky kterým budete s používáním bezdrátového videotelefonu naprosto spokojeni.
 • Hodnota, za kterou pořídíte tento přístroj, se pohybuje v rozmezí 2 000 – 10 000 Kč.

Bezdrátový videotelefon - náš výběr

Evolveo Ringo DB2
přečíst recenzi
Výrobce: EVOLVEO
S nočním viděním: ano
S WiFi: ano
Barva: černé
Zobrazit více
'Evolveo Ringo DB2 nabízí bezdrátový videozvonek s připojením k Wi-Fi, ovládání prostřednictvím mobilní aplikace pro Android a iOS, podporou inteligentních asistentů Alexa a Google Assistant. Výrobek má venkovní jednotku s voděodolností IP65, úhel kamery je 130 stupňů a obraz je Full HD kvality (1920x1080p). Zajímavostí je detekce pohybu, noční vidění, odposlech a oboustranná komunikace. Dále obsahuje slot pro microSD kartu až 128GB a konektivitu za pomocí Wi-Fi 2,4GHz / 802.11 b/g/n / RF 443MHz. Evolveo Ringo DB2 je napájen pomocí 2 integrovaných alkalických baterií 18650 s výdrží až 6 měsíců na jedno nabití.
Zobrazit méně
Orno OR-VID-XE-1051/W
Výrobce: Orno
S nočním viděním: ano
Barva: bílé
Zobrazit více
Tento domácí telefon nabízí základní funkce pro usnadnění každodenní komunikace. Jeho technické vlastnosti zahrnují snadno čitelný displej, adresář a seznam volaných čísel s možností zpětného vyhledávání. Pomocí tlačítek lze snadno regulovat hlasitost a volit různé režimy zvonění.
Zobrazit méně
Comwei D102W
Výrobce: Comwei
Barva: bílé
Zobrazit více
Domovní telefon nabízí základní funkce pro domácí použití. Přístroj umožňuje provádění hovorů, přijímání hovorů a ukládání čísel do adresáře. Technické vlastnosti zahrnují jednoduchý design, tlačítka pro snadnou obsluhu a displej pro zobrazení informací. Domovní telefon poskytuje komunikační řešení pro běžné použití v domácnostech.
Zobrazit méně
Videx 4810N-SET12
Výrobce: Videx
Zobrazit více
Vlastnosti produktu: Bezdrátový videotelefon nabízí komunikační řešení prostřednictvím videokonferencí a hlasových hovorů. Tato technologie umožňuje uživatelům snadno se připojit na dálku bez nutnosti kabelů nebo složitého připojení. Zařízení nabízí široké spektrum funkcí, včetně vysoké kvality obrazu a zvuku, pokročilé zabezpečení a podporu více účastníků.
Zobrazit méně
Videx 4810N-SET7
Výrobce: Videx
Zobrazit více
Bezdrátový videotelefon je komunikační zařízení, které umožňuje uskutečňovat hovory s obrazem. Nabízí bezdrátové připojení, které eliminuje potřebu kabelů. Displej zařízení zobrazuje video v živém přenosu a také umožňuje uskutečnění hovorů prostřednictvím vestavěného mikrofonu a reproduktoru.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Bezdrátový videotelefon

Jak vybrat bezdrátový videotelefon

Displej

Velká většina bezdrátových videotelefonů má 5 – 7 palcový displej. Pokud zvolíte levnější variantu, můžete se setkat s 4,3 palcovými verzemi. Displej je především dotykový, můžeme říci, že vypadá jako tablet. Na některých ale můžeme nalézt i klasická tlačítka, kterými můžete dveře otevřít nebo spustit audio hovor.

Zvonek na dveřích

O kvalitě obrazu rozhoduje rozlišení kamery, iStock /Marvin Samuel Tolentino Pineda

Rozlišení kamery

Často se stává, že se lidé spoléhají na to, že displej ve videotelefonu není velký, takže kvalita obrazu není zas tak důležitá. Opak je pravdou. Rozhodující rozlišení kamery je uváděno v pixelech nebo megapixelech, což může být matoucí. Důležité pro vás je umět se orientovat podle následujících parametrů, které jsou zde posuzovány vzhledem k 5 – 7 palcovému displeji.

 • 720 p je ekvivalentem k 0,9 Mpx – více než dostačující rozlišení
 • 480 p nebo 0,3 Mpx – hraniční rozlišení
 • 240 p/0,07 Mpx – nedostatečné rozlišení

Úhel kamery

Měli byste dbát na to, aby kamera snímala co největší prostor ve všech směrech.

 • Kamera se 180 ° úhlem by byla skvělou volbou, ale najdeme je u dražších modelů.
 • Naprosto dostačující bude i 70 – 90 ° úhel vertikálně i horizontálně.
 • Vyrábějí se i kamery se 45 – 50 °, ty jsou ale průměrné až podprůměrné.
Prst zvoní na zvonek

Při výběru videotelefonu zohledněte odolnost materiálu, iStock /dourleak

Materiál

Bezdrátový videotelefon
Evolveo Ringo DB2

Jestliže chcete, aby byl vás videotelefon z kvalitního materiálu, měli byste zvolit hliník nebo jinou nerezovou ocel. Levné videotelefony bývají vyrobeny z obyčejného plastu. To ale není nejšťastnější volba, protože tento materiál nedokáže odolávat vlivům počasí ani mechanickému poškození.

Víte, že…?

Design vašeho videotelefonu byste neměli stavět na první místo. To by mělo vždycky patřit funkčnosti a kvalitě. Často se totiž stává, že modely, které nevypadají nejlákavěji, mohou svými vlastnostmi ve velké míře převyšovat ty, které vám na první pohled padnou do oka.

Napájení a propojení

Bezdrátové videotelefony jsou napájeny přes baterie, které musíte dobíjet nebo vyměňovat. Bezdrátové videotelefony se propojují přes wifi k mobilní aplikaci. Díky tomuto propojení můžete obraz z kamery sledovat přímo z mobilu, tabletu nebo notebooku, a to kdekoliv. Některé aplikace vám umožní také dálkový hovor nebo i odemčení dveří.

Víte, že…?

Bezdrátový videotelefon
Orno OR-VID-XE-1051/W

Mezi velkou nevýhodu bezdrátových videotelefonů patří takřka nulové zabezpečení. Zařízení je totiž většinou na vchodových dveřích nebo bráně připevněno pouze prostřednictvím několika šroubů, takže jeho odcizení není vůbec vyloučeno.

Další funkce

Bezdrátový videotelefon může disponovat dalšími funkcemi, které určitě oceníte. Tyto funkce najdete v následující tabulce.

FunkcePopis
Infračervené noční viděníDíky němu na své návštěvníky dobře uvidíte i v noci
Zvýšená odolnostOchrání videotelefon vůči dešti i větru
Detekce pokusu o deaktivaciTato funkce vás upozorní, když se někdo váš přístroj pokusí rozebrat

Výrobci a ceny

Při výběru bezdrátového videotelefonu dbejte také na kvalitního a osvědčeného výrobce. Pro inspiraci můžeme uvést například značku Techmaxx, Thomson nebo například Sygonix.
Cena za bezdrátový videotelefon se pohybuje v rozmezí 2 000 – 10 000 Kč. Záleží především na tom, jakého zvolíte výrobce a také jakými funkcemi bude přístroj disponovat. Dále hraje roli také výrobní materiál.

Otázky a odpovědi

Jaký design může mít bezdrátový videotelefon?

Můžete se setkat s modely, které jsou kovové a masivnější nebo naopak s kousky, které jsou elegantní a ne tak výrazné. Celkový design je sice důležitý, ale záleží také na použitém materiálu, což souvisí s případným poškozením a ochranou proti nečistotám, vodě apod.

Můžeme namontovat videotelefon i do bytového domu?

Ano, a to bez problémů. Pokud se ale rozhodnete pro instalaci do bytového domu, musíte sáhnout po modelu s klávesnicí, na které můžete naťukat číslo konkrétního bytu. Nezbytná je také dohoda mez všemi obyvateli.
Zobrazit kompletní nabídku Bezdrátový videotelefon