Wifi IP kamera

Moderní zabezpečení Vašeho domova.

ca. 800 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 14 100 CZK
ca. 700 CZK
ca. 8 700 CZK
ca. 9 200 CZK

Jak vybrat wifi IP kameru

  • Wifi IP kameru oceníte zvláště, pokud trávíte hodně času mimo domov. Díky tomuto přístroji budete upozorněni před hrozícím nebezpečím.
  • Rozlišení obrazu se pohybuje v rozmezí 2 – 8 MPx. Čím vyšší rozlišení, tím lepší kvalita obrazu.
  • Wifi IP kamera je připojena k routeru prostřednictvím wifi.
  • Obraz tohoto přístroje můžete zvolit buď černobílý, nebo barevný.
  • Záznamy, které vaše wifi IP kamera pořídí, můžete ukládat buď do interní paměti IP kamery, nebo na paměťovou kartu.
  • Cena Wifi IP kamery se pohybuje cca od 2 000 – 10 000 Kč a výš.

IP vs. Analog

Dříve byla velmi rozšířená analogová varianta kamery. V poslední době se však dostaly do popředí právě IP modely. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy je zejména v tom, jakým způsobem přenášejí obraz. Analogové kamery využívají služeb klasických koaxiálových kabelů, kdežto IP kamery jsou připojeny digitální sítí LAN a velmi často u nich lze využít právě i připojení přes wifi. Pro lepší přehled si pojďme shrnout pro a proti obou těchto možností.

Typ modelu Pozitiva Negativa
Analogový Nižší cena Slabší obraz
  Jednodušší instalace Vyšší riziko rušení signálu
  Prezentace obrazu bez zpoždění Omezení kabelem
IP Vysoké rozlišení Výrazná cena
  Bezdrátový systém Obtížnější nastavení
  Využití digitálního záznamu Občasné zpoždění obrazu

Připojení

Výhoda IP kamer s wifi spočívá právě v tom, že jsou připojeny k routeru právě prostřednictvím wifi. Momentálně se u zákazníků jedná o nejoblíbenější variantu.

Vnitřní
RGB.vision RGB-VR3-X20 1080P 2MP HD 360° WiFi IP P2P kamera

Rozlišení obrazu

Abyste získali dostatečně adekvátní přehled o dění, potřebujete mít především dostatečně kvalitní nahrávku. A právě to určuje rozlišení obrazu. Udává se v megapixelech. V současné době můžete na trhu narazit na standardní Full HD snímače, jejichž rozlišení je 2MPx nebo dokonce 4K Ultra HD přístroje s rozlišením 8 MPx. Samozřejmě čím je rozlišení vyšší, tím kvalitnější je obraz.

Objektiv

Dalším parametrem, který má vliv na videomateriál, je objektiv. Ten definují dva údaje, kterými jsou ohnisková vzdálenost a zorný úhel. Od ohniskové vzdálenosti se přímo odvíjí zorný úhel kamery. Rozmezí zorného úhlu je poměrně široké, takže můžete volit přístroj podle vašich požadavků. Pokud chcete snímat větší plochy, je vhodné zvolit kameru s velkým zorným úhlem, zatímco pro kontrolu jednoho bodu zcela postačí nižší zorný úhel.

Barevnost

V obchodech se setkáte se dvěma základními typy wifi IP kamer. Jsou to černobílé a barevné kamery. Černobílé kamery pořídíte za nižší cenu, jejich obraz je lepší za zhoršené viditelnosti. Barevné kamery jsou dražší, ovšem kvalita záznamu je za dobrých podmínek velmi vysoká. Při zhoršených podmínkách je ovšem horší i obraz. V dnešní době jsou starší modely kamer postupně vytlačovány a barevné varianty získávají zcela dominantní postavení na trhu.

Venkovní
Evolveo WiFi Cam

Ukládání záznamu

Máte dvě možnosti, kam budete záznam z kamery ukládat. Buďto do interní paměti IP kamery nebo na paměťovou kartu. V případě, že ale není možné vložit kartu, na své důležitosti nabývá kapacita vnitřního úložiště. Jestliže se záznam ukládá na SD kartu, nebude problém v případě potřeby dokoupit další kartu. Z hlediska úspory místa je ideální, pořídit si kameru, která má detekci pohybu. Díky této funkci začne totiž kamera nahrávat pouze tehdy, když zaregistruje nějaký pohyb. Existují možnosti nahrávání záznamu do mobilu nebo notebooku.

Víte, že…?

Nezapomeňte dokoupit kryt na kameru. Díky němu bude vaše wifi IP kamera ochráněna před vlivy špatného počasí nebo například před nečistotami při provádění stavebních úprav ve vašem domě.

Cena

Částka, za kterou pořídíte Wifi IP kameru, je velmi širokospektrální. Můžete vybrat model okolo 1 000 Kč nebo klidně kameru, která vás vyjde na 10 000 Kč.

Kamerový systém
Securia Pro WIFI8CHV2-W
  • Do 2 500 Kč – Při výběru levné IP kamery, narazíte na wifi modely, jejichž rozlišení je mezi 2 – 3 MPx.
  • 2 500 – 5 000 Kč – Tady se rozlišení pohybuje většinou okolo 3 MPx. Kvalita obrazu je tu ale vyšší, než u předchozí kategorie. Najdete tu i modely, které mají sadu několika kamer, díky čemuž vytvoříte kolem vašeho domu velmi důmyslný bezpečnostní systém.
  • 5 000 – 10 000 Kč – Kamery v této hodnotě vám nabídnou komplexní systém zabezpečení, prostřednictvím sady kamer. V balení jich může být až 10. Vyskytují se zde i funkce jako je detektor pohybu a alarm.
  • Nad 10 000 Kč – Zde už najdete modely, které mají velmi vysoké rozlišení, jsou osazené všemi technologiemi a vynikající záznam za zhoršených podmínek, je zde samozřejmostí.

Otázky a odpovědi

Je možné pořídit si Wifi IP kameru se zvukem?

Ano, takové kamery jsou vám také k dispozici. Můžete narazit na modelu, které mají detekci zvuku, což je obdoba detekce pohybu. Dále pak mohou mít kamery zabudovaný reproduktor, což znamená, že pokud například uvidíte v blízkosti vašeho domu nežádoucí osobu, můžete ji odehnat svým hlasem nebo jiným zvukovým signálem.

Jaká je velikost Wifi IP kamery?

Běžně mívají kamery okolo 10 – 15 cm. V případě, že se budete rozhodovat mezi několika možnostmi, pak doporučujeme zvolit tu menší, která bude na první pohled nenápadná. Při výběru myslete i na to, kam přístroj umístíte a jestli pro něj máte vyhrazený dostatečný prostor. U modelů s otočným mechanismem byste také měli mát rezervu na pohyb kamery. Hmotnost tohoto zařízení se pohybuje v rozmezí několika desítek gramů, až po několik kilogramů. Hmotnost je důležitá hlavně v případě, že chcete umístit kameru na nějaký držák. Jinak se jí nemusíte nijak zvlášť zaobírat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vnitřní
Venkovní
Kamerový systém
Vysoce kvalitní
Unikátní a kompletní
Smart zabezpečení
Image
Produkt
RGB.vision RGB-VR3-X20 1080P 2MP HD 360° WiFi IP P2P kamera
Evolveo WiFi Cam
Securia Pro WIFI8CHV2-W
RGB.vision RGB-Z3CNH3 1080P 2MP FullHD WiFi IP P2P kamera
ZMODO 720P Wifi Mini NVR+4xIP CAM+1TB
Smart Home CCTV WiFi Kit EL002891
Rozlišení obrazu
1920 x 1080
1920 x 1080
1920 x 1080
1920 x 1080
1280 x 720
Výrobce
RGB.vision
EVOLVEO
Securia Pro
RGB.vision
Zmodo
Smart Home
Bezdrátový přenos dat
Přisvícení IR LED diodami
Cena ca. 800 CZK ca. 1 300 CZK ca. 14 100 CZK ca. 700 CZK ca. 8 700 CZK ca. 9 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.