15 nejlepších bezdrátových zvonků s kamerou 2023

Bezdrátové a video zvonky pro domácí zabezpečení.

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Solight Bezdrátový WiFi zvonek s HD kamerou 1L201
85 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat bezdrátový zvonek s kamerou?

 • Bezdrátové a video zvonky dnes tvoří velkou část domácího zabezpečení. Díky zabudované kameře okamžitě poznáte, kdo stojí u vchodových dveří.
 • Pomocí propojení s chytrým telefonem navíc zvonek ovládáte na dálku.
 • Aplikace pro chytré telefony umožňují také komplexní propojení s elektronickým zámkem a vy tak snadno pustíte návštěvníka do domácnosti.
 • Na výběr máte celou řadu kvalitních zvonků s různými parametry.

Bezdrátový zvonek s kamerou - náš výběr

Solight Bezdrátový WiFi zvonek s HD kamerou 1L201
přečíst recenzi
Výrobce: Solight
Typ: bezdrátové
Napájení hlavní jednotky: na baterie
Videozvonek: ano
Ezviz DB1C
přečíst recenzi
Výrobce: Ezviz
Barva: bílé
Videozvonek: ano
Nedis WIFICDP10GY
přečíst recenzi
Výrobce: Nedis
Typ: bezdrátové
Videozvonek: ano
Barva: šedé

Bezdrátové zvonky s kamerou a mikrofonem

Bezdrátové zvonky s kamerou Iqtech

Zobrazit kompletní nabídku bezdrátových zvonků s kamerou

Jak vybrat bezdrátový zvonek s kamerou?

Připojení

Wi-Fi

Wi-Fi zvonky se dnes nabízejí ve dvou variantách připojení. Pokud máte v plánu spárování zvonku s chytrým telefonem, volte zařízení s Wi-Fi připojením. Zvonek a telefon propojíte přes bezdrátovou síť a následně využíváte všechny funkce chytrého zařízení. Mezi nevýhody ovšem patří nutnost neustálého připojení obou zařízení k internetu.

GSM

Druhou variantou je propojení prostřednictvím telekomunikačních vln GSM. Na nich funguje například běžná mobilní síť. Propojení přes GSM zajišťuje okamžité spojení a odpadá nutnost připojení k internetu. GSM zvonky také nabízejí větší dosah. Některé funkce, jako pokročilé ovládání zvonku přes telefon, ale při využití tohoto způsobu nenajdete.

Bezdrátový zvonek s kamerou
Solight Bezdrátový WiFi zvonek s HD kamerou 1L201

Víte, že…?

Některé zvonky nabízejí i možnost propojení s chytrou domácností. V případě, že využíváte chytrou domácnost a hlasové asistenty jako Google Assistent, Amazon Alexa nebo Apple HomeKit, oceníte tyto domácí pomocníky i pro ovládání zvonku.

Dosah

Vzdálenost, na jakou dosáhne signál zvonku, je jeden ze základních parametrů výběru. V případě malého bytu nepotřebujete zvonek s velkým dosahem a stačí vám dosah do několika málo metrů. Na trhu ale najdete i zvonky s rádiusem přes 100 metrů. Ty oceníte pokud máte velkou zahradu, nebo při plánování komplexního zabezpečení, do kterého zahrnujete například i garáž.

 • Dosah zvonku do jisté míry určuje i cenu. Nepořizujte si tedy zbytečně daleký dosah, který nevyužijete.
 • Vzdálenost dosahu vybírejte tak, aby pokryla obyvatelné prostory domácnosti. Do výpočtů ovšem zahrňte i počet stěn, a zda chcete, aby signál zvonku dosáhl i do druhého patra domu.
 • Většina zařízení navíc nabízí i přenosné moduly pro spárování s telefonem, které dosah zvonku zvyšují.
Bezdrátové zvonky s kamerou a mikrofonem
Denver SHV-120 Wi-FI

Napájení

Zvonky s kamerou nabízejí dva druhy napájení.

 • Baterie – prvním z nich jsou klasické tužkové baterie. Takové zvonky snadno uvedete do provozu, zároveň je ale nutná pravidelná údržba v podobě výměny baterií. Bezdrátové zvonky na baterie vás ale na výměnu baterií upozorní dostatečně dopředu.
 • Síť – druhou možností je připojení k síti pomocí kabelu. Nenechte se zmást. I v případě klasického připojení do elektrické sítě může být zvonek bezdrátový. Tento pojem totiž označuje propojení zvonku s telefonem nebo zařízením pro přenos signálu. Instalace těchto zařízení je o něco náročnější a vyžaduje přístup k elektrické síti, odpadá ale nutnost výměny baterií.

Displej

Bezdrátový zvonek nebo videovrátný? V případě těchto dvou zařízení najdete rozdíl v absenci displeje. Zatímco bezdrátové zvonky umožňují sledování návštěvníka pouze přes displej telefonu, videotelefony disponují vlastním displejem a ovládacím zařízením nezávislým na mobilním telefonu. V případě videotelefonu na zařízení také často najdete i další funkce jako otevírání garážových vrat nebo brány.

Bezdrátové zvonky s kamerou Iqtech
iQtech SmartLife iQTC600
  Využití Výhody Nevýhody
Bezdrátový zvonek Běžné domácnosti, jednoduché zabezpečení Ovládání odkudkoliv Ovládání pouze přes telefon
Videotelefon Velká domácnost, dílny, bytové jednotky Nabízejí více funkcí Horší možnosti spárování s telefonem

Rozlišení

Při výběru zvonku se zaměřte na jeho rozlišení. Při nízkém rozlišení sotva poznáte toho, kdo stojí před kamerou. Kamery s vysokým rozlišením navíc nabízejí algoritmy pro identifikaci návštěvníka stojícího před kamerou. V tomto případě platí, že čím vyšší rozlišení, tím lépe pro vás.

Víte, že…?

Některé zvonky mají možnost infračerveného nočního vidění. To využijete zejména v případě komplexního zabezpečení pozemku včetně zahrady nebo garáže. Noční vidění umožňuje odhalení návštěvníka za špatných světelných podmínek.

Úhel záběru

Úhel záběru označuje, jak široký záběr se zvonkem pořídíte. Zatímco některé zvonky zaměří pouze návštěvníka stojícího před kamerou, některá zařízení se širokoúhlou kamerou obsáhnou až 170° prostor. To opět využijete v případě, že chcete kamerou ve zvonku hlídat i další objekty na vašem pozemku.

Bezdrátový zvonek s kamerou
Ezviz DB1C

Značky

Na trhu najdete celou řadu výrobců chytrých zvonků. Mezi ty nejznámější patří oblíbená značka Solight, která nabízí levné doplňky do chytré domácnosti. Oblíbené jsou také zvonky Woox a iQtech. Pokud sháníte opravdu designový kousek s pokročilými funkcemi, prozkoumejte nabídku zvonků Ring Doorbel.

Cena

Za chytrý zvonek utratíte od 2 000 Kč až do 10 000 Kč. Jejich cenu určují především funkce, které svým uživatelům nabízejí. Rozdíl je ale také ve kvalitě zpracování a použitých materiálech.

 • 2 000 – 3 000 Kč – levné zvonky se základními funkcemi, zpravidla pouze pro spárování s telefonem, vyrobené z levných materiálů
 • 3 000 – 7 000 Kč – v této cenové hladině najdete videotelefony bez mobilní aplikace, kamery nabízejí HD rozlišení a také slušný pozorovací úhel
 • 7 000 a výše – kvalitní zvonky, které zajišťují bezpečnou domácnost, venkovní zařízení odolávají vlhkosti a větru, kamery v ultra HD rozlišení a široké pozorovací úhly
Bezdrátové zvonky s kamerou a mikrofonem
Hikvision DS-KV8113-WME1(B)/FLUSH

Otázky a odpovědi

Jaký displej lze u zvonku s kamerou očekávat?

Velká většina videovrátných má 5 – 7 palcový displej. Pokud zvolíte levnější variantu, můžete se setkat s 4,3 palcovými verzemi. Displej je především dotykový, můžeme říci, že vypadá jako tablet. Na některých ale můžeme nalézt i klasická tlačítka, kterými můžete dveře otevřít nebo spustit audio hovor.

Jak velký úhel by měla kamera mít?

Měli byste dbát na to, aby kamera snímala co největší prostor ve všech směrech. Kamera se 180 ° úhlem by byla skvělou volbou, ale najdeme je u dražších modelů. Naprosto dostačující bude i 70 – 90 ° úhel vertikálně i horizontálně. Vyrábějí se i kamery se 45 – 50 °, ty jsou ale průměrné až podprůměrné.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku bezdrátových zvonků s kamerou