14 nejlepších chladících ručníků 2023

Skvělý doplněk pro sportovce i plážové povaleče.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Koopman Chladicí ručník Refresh modrá 100 x 30 cm
87 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat chladící ručník

 • Přináší tělu okamžitou a dlouhotrvající úlevu v horku.
 • Tento ručník je vyrobený ze speciálního mikrovlákna, které vytváří chlad hned, jak ho namočíte do studené vody.
 • Je schopen udržet teplotu až o 25°C nižší než je teplota vašeho těla a to po dobu 2 – 4 hodin.

Chladící ručník - náš výběr

Chladící ručník rychleschnoucí

Spokey Chladící rychleschnoucí ručník Cooler 31x84cm modrý
přečíst recenzi
Výrobce: Spokey
Materiál: 45% Polyester / 55% Polyamid
Barva: modré
Rychleschnoucí: ano
Spokey Chladící rychleschnoucí ručník Cooler 31x84cm zelený
přečíst recenzi
Výrobce: Spokey
Materiál: Polyester 45%
Barva: zelené
Rychleschnoucí: ano
Spokey COOLER 31 x 84 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Spokey
Materiál: Polyester 45%
Barva: modré
Rychleschnoucí: ano
Spokey COSMO šedá 31 x 84 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Spokey
Materiál: 45% Polyester / 55% Polyamid
Barva: šedé
Rychleschnoucí: ano

Chladící ručník modom

Zobrazit kompletní nabídku chladících ručníků

Jak vybrat chladící ručník

K čemu je dobrý

Využití Popis
Přináší tělu okamžitou a dlouhotrvající úlevu v horku. S pomocí speciálního materiálu a principu odpařování vytváří ihned po namočení chladící efekt
Vydrží dlouho a vypadá stále jako nový Je vyroben z polyesteru a polyamidu. Obě látky jsou velmi odolné proti oděru, roztržení, potu a UV záření
Je skladný a lze ho použít kdekoli a kdykoli Standardně má rozměr cca 70 x 30 cm, k sehnání je i například velikost 100 x 20 cm atd. Je lehký, skladný, vejde se do kabelky, tašky nebo batohu.

Jak funguje

 • Tento ručník je vyrobený ze speciálního mikrovlákna, které vytváří chlad hned, jak ho namočíte do studené vody. Je schopen udržet teplotu až o 25°C nižší než je teplota vašeho těla a to po dobu 2 – 4 hodin.
 • Díky speciální struktuře vláken je schopen vodu efektivně pohltit a poté postupně odpařovat. Tak se dosáhne dlouhodobého a příjemného chladícího efektu. Nemusíte se bát že toto ochlazení bude nějak prudké nebo mrazivé a nepříjemné, odpařování vody probíhá postupně, takže ručník generuje příjemný dlouhotrvající chlad.
chladící ručník
Koopman Chladicí ručník Refresh modrá 100 x 30 cm
 • Toto chlazení probíhá bez chemické reakce, pouze pomocí speciálního materiálu a principu odpařování a efekt chlazení trvá až 6x déle než v případě klasického namočeného ručníku.
 • Klasický ručník funguje na stejném principu, tedy vytváří chlad díky odpařování vody, ale tento efekt trvá pouze omezenou dobu. Ručník se po krátké době ohřeje a vysuší.

Jak ručník aktivovat

1. Ručník důkladně namočte do studené vody – stačí ho dát i pod kohoutek s tekoucí vodou, dokud nebude zcela mokrý.
2. Vyždímejte z něj přebytečnou vodu – při správném vyždímání nebude z ručníku kapat voda
3. Napněte ho a protřepte – tímto způsobem se aktivuje chladící efekt.

chladící ručník rychleschnoucí
Spokey Chladící rychleschnoucí ručník Cooler 31x84cm modrý
 • Při správné aktivaci nebude voda z ručníku vytékat, můžete ho tak bez obav používat všude, kde potřebujete, ať už doma, v autě nebo kanceláři.
 • Tímto jednoduchým způsobem je ručník ihned připraven, pokud efekt chlazení po několika hodinách přestane, postup opakujte a můžete si chladící efekt užívat znovu podle libosti.
 • Připravený ručník přiložte na libovolnou část těla, kterou chcete ochladit, lze ho uvázat jako šálek nebo čelenku kolem hlavy, tímto způsobem zabráníte potu, aby vám stékal do očí. Jestliže ho budete chtít použít později, lze ho aktivovat a vložit do pouzdra nebo tašky a vytáhnout ho již namočený ve chvíli, kdy ho budete potřebovat.
chladící ručník modom
Modom Chladící ručník modrá 90 x 32 cm

Víte, že…?

Ručník se hodí i na spálené části těla, obvykle záda nebo ramena. Je vhodný i při snižování teploty nebo při léčbě některých zranění, kdy je dobré zraněnou část těla chladit.

Cena

Jestliže uvažujete o koupi tohoto výrobku, můžete ho bez obav pořídit celé rodině, protože není nijak finančně náročný. Tyto ručníky jsou k dostání v několika různých barvách a provedeních. Cena se u jednotlivých značek liší zejména podle rozměru a pohybuje se od 70 – 250 Kč.

Tento výrobek nabízí značky YATE, Modom, Spokey Cooler, Trespass, Canis a další. Některé výrobky pak můžete koupit například v praktické PVC lahvi, která je vybavená klipem na batoh.

chladící ručník
CXS Chladící ručník, modrý 80 x 30 cm

Společnost N – Rit nabízí místo ručníku chladící šátek, který je možné při sportu uvázat na hlavu pod helmu, rozměr šátku je 100 x 20 cm, na výběr máte z několika barev a cena se pohybuje kolem 200 – 250 Kč.

Modom je česká společnost a kromě chladících ručníků nabízí i mnoho akupresurních, masážních, rehabilitačních, sportovních nebo wellness produktů, které jsou účinnými nástroji k odstranění bolestí. Svoje výrobky vyváží do mnoha zemí například USA, Japonska nebo západní Evropy.

Kde se osvědčil

 • V kuchyni – kuchaři na něj nedají dopustit zejména v letním období, kdy přináší opravdu velkou úlevu od horka sálajícího v kuchyni.
 • V autě – kamiony, dodávky dokonce i traktory, při dlouhém pobytu v těchto dopravních prostředcích přijde ochlazení vhod.
 • Stavby – stavební dělníci, kteří musí pracovat v parném létu na slunci, ho jistě ocení.
 • V nemoci – pokud máte vy nebo někdo z rodiny horečku, pomůže srazit teplotu lépe než běžná utěrka.
 • Spáleniny od sluníčka – ručník lze namočit do mléka, jogurtu nebo vody a přiložením na spálenou část těla urychlit hojení.
chladící ručník rychleschnoucí
Spokey Chladící rychleschnoucí ručník Cooler 31x84cm zelený

Otázky a odpovědi

K čemu použít chladící ručník?

Blíží se léto a každý tak přemýšlí, jak se zchladit v případě, že musíte být v práci, máte-li velkou fyzickou zátěž, sportujete nebo jste prostě jenom unavení z tepla. Úlevu až na několik hodin vám v těchto případech poskytne chytrý chladící ručník. Je velice účinný, přitom malý a skladný a během malé chvíle vám přinese kýženou úlevu.

Lze ručníkem ochladit i psa?

Ručníkem lze také ochladit i přehřátá zvířata, pokud váš mazlíček na svém těle této výrobek snese, můžete ho bez obav použít.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku chladících ručníků