Chladící ručník

Skvělý doplněk pro sportovce i plážové povaleče.

ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat chladící ručník

 • Přináší tělu okamžitou a dlouhotrvající úlevu v horku.
 • Tento ručník je vyrobený ze speciálního mikrovlákna, které vytváří chlad hned, jak ho namočíte do studené vody.
 • Je schopen udržet teplotu až o 25°C nižší než je teplota vašeho těla a to po dobu 2 – 4 hodin.

K čemu je dobrý

Využití Popis
Přináší tělu okamžitou a dlouhotrvající úlevu v horku. S pomocí speciálního materiálu a principu odpařování vytváří ihned po namočení chladící efekt
Vydrží dlouho a vypadá stále jako nový Je vyroben z polyesteru a polyamidu. Obě látky jsou velmi odolné proti oděru, roztržení, potu a UV záření
Je skladný a lze ho použít kdekoli a kdykoli Standardně má rozměr cca 70 x 30 cm, k sehnání je i například velikost 100 x 20 cm atd. Je lehký, skladný, vejde se do kabelky, tašky nebo batohu.

Jak funguje

 • Tento ručník je vyrobený ze speciálního mikrovlákna, které vytváří chlad hned, jak ho namočíte do studené vody. Je schopen udržet teplotu až o 25°C nižší než je teplota vašeho těla a to po dobu 2 – 4 hodin.
 • Díky speciální struktuře vláken je schopen vodu efektivně pohltit a poté postupně odpařovat. Tak se dosáhne dlouhodobého a příjemného chladícího efektu. Nemusíte se bát že toto ochlazení bude nějak prudké nebo mrazivé a nepříjemné, odpařování vody probíhá postupně, takže ručník generuje příjemný dlouhotrvající chlad.
Funguje 2 - 4 hodiny
Modom Chladící ručník modrá 90 x 32 cm
 • Toto chlazení probíhá bez chemické reakce, pouze pomocí speciálního materiálu a principu odpařování a efekt chlazení trvá až 6x déle než v případě klasického namočeného ručníku.
 • Klasický ručník funguje na stejném principu, tedy vytváří chlad díky odpařování vody, ale tento efekt trvá pouze omezenou dobu. Ručník se po krátké době ohřeje a vysuší.

Jak ručník aktivovat

1. Ručník důkladně namočte do studené vody – stačí ho dát i pod kohoutek s tekoucí vodou, dokud nebude zcela mokrý.
2. Vyždímejte z něj přebytečnou vodu – při správném vyždímání nebude z ručníku kapat voda
3. Napněte ho a protřepte – tímto způsobem se aktivuje chladící efekt.

Gramáž 45 g/m2
CXS Chladící ručník, modrý 80 x 30 cm
 • Při správné aktivaci nebude voda z ručníku vytékat, můžete ho tak bez obav používat všude, kde potřebujete, ať už doma, v autě nebo kanceláři.
 • Tímto jednoduchým způsobem je ručník ihned připraven, pokud efekt chlazení po několika hodinách přestane, postup opakujte a můžete si chladící efekt užívat znovu podle libosti.
 • Připravený ručník přiložte na libovolnou část těla, kterou chcete ochladit, lze ho uvázat jako šálek nebo čelenku kolem hlavy, tímto způsobem zabráníte potu, aby vám stékal do očí. Jestliže ho budete chtít použít později, lze ho aktivovat a vložit do pouzdra nebo tašky a vytáhnout ho již namočený ve chvíli, kdy ho budete potřebovat.
Výborně absorbuje
Spokey Chladící rychleschnoucí ručník Cooler 31x84cm modrý

Víte, že…?

Ručník se hodí i na spálené části těla, obvykle záda nebo ramena. Je vhodný i při snižování teploty nebo při léčbě některých zranění, kdy je dobré zraněnou část těla chladit.

Cena

Jestliže uvažujete o koupi tohoto výrobku, můžete ho bez obav pořídit celé rodině, protože není nijak finančně náročný. Tyto ručníky jsou k dostání v několika různých barvách a provedeních. Cena se u jednotlivých značek liší zejména podle rozměru a pohybuje se od 70 – 250 Kč.

Tento výrobek nabízí značky YATE, Modom, Spokey Cooler, Trespass, Canis a další. Některé výrobky pak můžete koupit například v praktické PVC lahvi, která je vybavená klipem na batoh.

Velikost 30 x 100 cm
YATE Chladicí ručník modrý 30 x 100 cm

Společnost N – Rit nabízí místo ručníku chladící šátek, který je možné při sportu uvázat na hlavu pod helmu, rozměr šátku je 100 x 20 cm, na výběr máte z několika barev a cena se pohybuje kolem 200 – 250 Kč.

Modom je česká společnost a kromě chladících ručníků nabízí i mnoho akupresurních, masážních, rehabilitačních, sportovních nebo wellness produktů, které jsou účinnými nástroji k odstranění bolestí. Svoje výrobky vyváží do mnoha zemí například USA, Japonska nebo západní Evropy.

Kde se osvědčil

 • V kuchyni – kuchaři na něj nedají dopustit zejména v letním období, kdy přináší opravdu velkou úlevu od horka sálajícího v kuchyni.
 • V autě – kamiony, dodávky dokonce i traktory, při dlouhém pobytu v těchto dopravních prostředcích přijde ochlazení vhod.
 • Stavby – stavební dělníci, kteří musí pracovat v parném létu na slunci, ho jistě ocení.
 • V nemoci – pokud máte vy nebo někdo z rodiny horečku, pomůže srazit teplotu lépe než běžná utěrka.
 • Spáleniny od sluníčka – ručník lze namočit do mléka, jogurtu nebo vody a přiložením na spálenou část těla urychlit hojení.

Otázky a odpovědi

K čemu použít chladící ručník?

Blíží se léto a každý tak přemýšlí, jak se zchladit v případě, že musíte být v práci, máte-li velkou fyzickou zátěž, sportujete nebo jste prostě jenom unavení z tepla. Úlevu až na několik hodin vám v těchto případech poskytne chytrý chladící ručník. Je velice účinný, přitom malý a skladný a během malé chvíle vám přinese kýženou úlevu.

Lze ručníkem ochladit i psa?

Ručníkem lze také ochladit i přehřátá zvířata, pokud váš mazlíček na svém těle této výrobek snese, můžete ho bez obav použít.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Funguje 2 - 4 hodiny
Gramáž 45 g/m2
Výborně absorbuje
Velikost 30 x 100 cm
Image
Produkt
Modom Chladící ručník modrá 90 x 32 cm
CXS Chladící ručník, modrý 80 x 30 cm
Spokey Chladící rychleschnoucí ručník Cooler 31x84cm modrý
YATE Chladicí ručník modrý 30 x 100 cm
Barva
modré
modré
modré
modré
Výrobce
Modom
CXS
Spokey
YATE
Materiál
Polyester / Bavlna
55% polyamid, 45% polyester
45% Polyester / 55% Polyamid
mikrovlákno 55%, 45% polyamid
Rozměry ručníku
32x90cm
31 x 84 cm
100 x 30 cm
Rychleschnoucí
Cena ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.