Dětský fotoaparát

Zábava na celé hodiny.

ca. 300 CZK
ca. 600 CZK
ca. 400 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat dětský fotoaparát

  • Dětský fotoaparát můžete pořídit už 2 -letým dětem, s jeho pomocí si procvičí motoriku a rozšíří slovní zásobu
  • Starší děti ocení i několik základních funkcí, oblíbená je voděodolnost, možnost nastavení clony i různé režimy
  • Napájení je možné pomocí klasických i dobíjecích baterií
  • K fotoaparátu je možné dokoupit i praktické cestovní pouzdro nebo batůžek

Fotoaparát podle věku

Fotoaparáty pro děti v sobě spojují hračku i opravdové kompaktní fotoaparáty. Dětský fotoaparát rozvíjí jejich tvůrčí schopnosti, aniž byste se museli bát zničení vašeho drahého fotoaparátu. Vodotěsný foťák pro děti je skvělou hračkou k bazénu, na dovolenou u moře nebo pro focení za deště.

Záleží především na tom, pro jak staré dítě fotoaparát vybíráte. Fotoaparát pro děti lze rozdělit do tří skupin, podle věku dítěte a také náročnosti na funkce přístroje.

Pro předškoláky
ISO 8941 Dětský 2GB
Věková hranice Popis
Od 18 měsíců do 2 let První fotoaparát lze koupit už malému batoleti. Tyto hračky jsou vybaveny mechanickým tlačítkem napodobujícím spoušť. První fotoaparáty rozvíjí vizuální vnímání, motoriku a úchop dětských ručiček. Uvnitř fotoaparátu je několik obrázků, které se se stiskem tlačítka mění. Tyto hračky vyrábí Alltoys, Plan Toys, Fisher Price nebo Huile Toys. Cena těchto výrobků se pohybuje v rozmezí 150 – 300 Kč.
Od 3 do 6 let V tomto věku jde především o zabavení dětí, proto od výrobků určeným takto malým dětem nečekejte žádné velké věci. Fotoaparáty pracují většinou v plně automatickém režimu a učí děti především koukat se na svět a zachycovat hezké věci a situace. Fotoaparát by měl být ideálně zajímavý na pohled a zejména odolnější. Pokud po něm dítě nadšeně nesáhne kvůli hezkému vzhledu, třeba s obrázky, pravděpodobně mu jej budete nutit jen těžko. Některé přístroje mohou natáčet také krátká videa. Tyto foťáky jsou napájeny pomocí baterie. K sehnání jsou od značek jako Lexibook nebo Kidizoom a jejich cena se pohybuje v rozmezí 500 – 2 000 Kč.
Od 7 do 9 let Pro trochu větší děti už nemusí být odolnost foťáku tou nejvyšší prioritou. Své věci si dokáží ohlídat a většinou se začínají zajímat o funkce, které jim jejich fotoaparát nabízí. Výhodné jsou tedy přístroje s bohatou nabídkou automatických režimů pro správné zachycení různých situací, nebo s velkým rozsahem zoomu, který umožní zachytit i relativně vzdálené objekty. Výsledné fotky už budou kreativnější. Foťák totiž z ruky jen tak nedá a bude ho s sebou nosit opravdu všude. Myslete na to a dejte si pozor, ať je darovaný fotoaparát alespoň trochu odolný. Co si budeme povídat, dětem věci z rukou padají neustále. Zde můžete vybírat z odolných fotoaparátů značek Vtech Kidizoom, a Nikon. Ceny se pohybují od 1 500 – 5 000 Kč.
10 let a více Jak děti postupně stárnou, focení už začínají brát vážněji a často se pro něj silně nadchnou. S fotoaparátem si už zkrátka mohou vyhrát naplno. Ideální čas představit jim nějaká manuální nastavení a základní parametry jako jsou ISO, závěrka a clona. Dotykový displej, kterým jsou tyto fotoaparáty ve většině případů vybaveny, také potěší. S takto vybaveným foťákem už se naučí mít vše zcela pod kontrolou a dělat opravdu pěkné fotky. Jejich foťák by tedy určitě měl mít možnost nastavení času a clony v poloautomatických i v plně manuálním režimu a také výměnné objektivy, které jim umožní zachytit snímky v prvotřídní kvalitě. Nesmíme ale zapomínat také na to, že dnešní teenageři chtějí své zážitky sdílet s přáteli na sociálních sítích. K tomu je potřeba, aby byl foťák vybaven Wi-Fi modulem pro připojení k chytrému telefonu, nebo tabletu. V případě, že jsou starší děti šikovné a focení je skutečně baví, je možné investovat již do klasického fotoaparátu. Ať už se rozhodnete vydat jakoukoliv cestou, můžete se při výběru spolehnout na značky Nikon, Sony, Kodak a další. Cena výrobků se pohybuje od 1 500 – 3 000 Kč. Samozřejmě ale můžete zainvestovat více a pořídit kvalitnější a propracovanější výrobky za cenu od 5 000 – 15 000 Kč.

Víte, že…?

Retro se vrací do módy a spolu s ním zažívá svůj velký návrat i polaroid. Neobejde se bez něj žádná párty ani školní akce, takže kdo z mladých ho nemá, jako by nebyl. Tyto fotoaparáty jsou k dostání od značky FujiFilm.

Napájení a snadné nošení

  • Většina dětských fotoaparátů je napájena pomocí baterií. Jejich výhodou je, že je seženete téměř kdekoliv a také není problém přibalit náhradní pro případ, že by se ty staré vybily.
  • Akumulátorem nabíjený foťák je nutné kontrolovat, protože k dobití potřebuje elektrickou energii. V případě, že foťák vlastní dítě, bude tato činnost stejně ve většině případů na vás.
2″ LCD disple
Kruzzel 16951

Snadné nošení

K fotoaparátům je vhodné při pořizování dokoupit také pouzdro nebo nějakou vhodnou taštičku na přenášení. Do té se vejdou baterie, náhradní akumulátor, popřípadě další drobnosti. Další výhodou je pak také samotná ochrana fotoaparátu před rozbitím při případném pádu.

Otázky a odpovědi

Co by měl umět dětský fotoaparát?

Při výběru dětského fotoaparátu narazíte především na kompakty. Ačkoliv se svým vzhledem mohou podobat hračce, jedná se mnohdy o velmi kvalitní modely, které odolají vlhku i případným nárazům. Dražší foťáky mohou být dokonce vodotěsné.

Jaké mohou mít fotoaparáty funkce?

Děti se chtějí především bavit, tomu odpovídá i výbava těchto přístrojů. K oblíbeným funkcím patří možnost zdobení fotografií různými kresbami, ale i nálepkami nebo rámečky. Oblíbenou funkcí je i možnost pořizovat selfie či nahrávat videa. Fotoaparáty určené starším dětem umožňují nastavování různých režimů a vyhovovat tak mohou i nenáročným dospělým.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro předškoláky
2″ LCD disple
Fotí i natáčí
Technologií Dívej a Kresli
Image
Produkt
ISO 8941 Dětský 2GB
Kruzzel 16951
Netscroll MinifotoHD
Craffox dřevěný fotoaparát PixFox bílá
Výrobce
Risesnu
KRUZZEL
Netscroll
Craffox
Hmotnost
100 g
16 g
Typ snímače
CMOS
Full HD video
Materiál těla
plast
kov, plast
plast
dřevo
HD Video
Cena ca. 300 CZK ca. 600 CZK ca. 400 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.